Güncel Ajans

Ziraat Bankası TOKİ Konut Kredisi Şartları (Faizsiz)

Ziraat Bankası TOKİ Konut Kredisi Şartları (Faizsiz)

Hızla artan nüfus ve kentleşme sürecinde konut talepleri epey artmaktadır. Artan taleplere karşılık vermek, konut sorunlarını ve kentleşmenin çözülmesi amacı ile TOKİ devreye girmektedir. 1984 yılında kurulan TOKİ’den her vatandaş konut sahibi olabilmektedir. Ziraat Bankası toki konut kredisi ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam etmektedir. Bu yazımızda Ziraat Bankası TOKİ konut kredisi şartlarını, Ziraat Bankası TOKİ başvuru 2020, TOKİ başvuru, ziraat bankasından satılık toki evleri, Ziraat ATM den TOKİ ödemesi nasıl yapılır, toki başvurusu e-devlet gibi konuları ele alıyoruz.

TOKİ İndirim Kampanyası %20

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ’den ev sahibi olan kişilerin borçlarını kapatmaları durumunda %20 indirim yapılacağını ve bu indirim kampanyanın 21 Ekim 2020 tarihinde başlayacağını bildirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

“TOKİ’den ev sahibi olan ve ödemeleri devam eden vatandaşlarımıza borçlarını kapatmaları halinde yüzde 20 indirim yapıyoruz. 21 Ekim’de başlayacak kampanyamız 19 Kasım’a kadar devam edecek. İndirim kampanyasının ayrıntıları yarın TOKİ Başkanlığımızca açıklanacak.”

19 Kasım 2020 tarihine kadar süren TOKİ indirim kampanyasının detayları ise TOKİ Başkanlığı tarafından vatandaşlara duyurulacaktır.

Ziraat Bankası TOKİ Konut Kredisi Şartları (Faizsiz)

Ziraat Bankası TOKİ Konut Kredisi Şartları (Faizsiz)

TOKİ Konut Kredisi

Konut taleplerine hızlı ve planlı bir şekilde cevap vermek isteyen TOKİ başvuruları, başvuranların gelir düzeylerine ve yapılan proje türüne göre ilgili gelir dilimine göre farklılık göstermektedir. Toki uydu kent projesi ile büyükşehir şehirlerini rahatlatıyor ve depreme dayanıklı konutlar inşa ediyor. Ziraat Bankası ile TOKİ konut satış ve uygulamalarını gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası, TOKİ ile işbirliği yapan bir kamu bankasıdır ve tüm işlemlerinizi Ziraat Bankası üzerinden yapabilirsiniz. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından düşük ve orta gelirli vatandaşların nitelikli konut ihtiyaçlarını karşılamak için 2023 yılına kadar 1.000.000 konut inşa etmeyi planlayan kurum, konut alımı için depozito ödemesi için bankalara kredi sağlamayı planlıyor. Ziraat bankası konut kredilerine ulaşmak için tıklayınız.

TOKİ Köy Konut Projeleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası TOKİ Başvuru

Konut sahibi olmak isteyen düşük ve orta gelirli vatandaşların konut ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde cevap veren TOKİ ile Ziraat Bankası arasındaki protokol sayesinde, bankaya başvuran müşterilere destek oluyor. Bu destekler, Toki’deki bankadan konut sigortası ve DASK, konut teslimi, hasar tahsilatı, konut satışı, havale, taksit, borcun kapatılması ve tapunun teslimi gibi aracılık hizmetlerini veren Ziraat Bankası’na talepte bulunabilirler. Konut satış işlemini gerçekleştiren banka ödemelerini Ziraat üzerinden yapabilmektedir. Tapu teslim sürecine kadar bankadan yardım alabilirsiniz.

Ziraat Bankası aracılığıyla açık satış ilanlarıyla yapılacak projeler kapsamında ev veya işyeri satın almak isteyenler, başvuru şartlarını karşılıyorlarsa T.C kimlik numarası ile başvuru yapabilirler. Konuyla ilgili daha fazlasını okumak için tıklayın. Ziraat Bankası Toki projeleri için başvuruları kabul ediyor. Başvuru koşullarını sağlayanlar Ziraat Bankası tarafından düzenlenen TOKİ projelerine başvurabilir. Her Türk vatandaşı tarafından yapılabilecek başvurular için orta ve düşük gelir elde etmek esastır. Yabancılar TOKİ’den yararlanamazlar.

İlginizi Çekebilir-  Sicil Affı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2020 GÜNCEL

BKZ: TOKİ Konut Başvuru ve Sonuçları 2020

Ziraat Bankası TOKİ Ödemesi Nasıl Yapılır?

Toki web sitesinde TOKİ tarafından gerçekleştirilecek projelerden hangi evi satın almak istediğiniz açıklanmaktadır. Satın almak istediğiniz ev veya işyerini seçtikten sonra Ziraat Bankası’na başvurabilirsiniz. Vadesiz hesap üzerinden yapılan işlemlerden TOKİ başvurularınız kabul edilmektedir. Hesabı olmayanlar için kısa sürede açılacak olan vadesiz hesaplarına TOKİ peşinatları, vergileri ve komisyonları yatırılarak kısa sürede konut satış işlemleri gerçekleştirilmektedir.

TOKİ ödemeleri, hesap bakiyeniz yeterli olduğu sürece Ziraat Bankası tarafından adınıza açılmış olan vadesiz mevduat hesabına otomatik olarak tahsil edilecektir. Ziraat Bankası şubelerinden ödemeniz gereken aylık depozito tutarını hesap numaranız ve kimlik numaranızdan öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası’na gecikmeden yatırmak için aylık taksitlerinizi ödemeli ve yatırmalısınız.

BKZ: Sicil Affı Başvurusu Nasıl Yapılır? GÜNCEL

Ziraat Bankası TOKİ Şartları 2020

Toki, başvuruları şahsen veya vekaleten kabul edilmektedir. Mülkü vekaletname ile satacak banka, sizden belirli koşulları sağlamanızı isteyecektir. Vekaletnameye belirli sorular dahil edilmelidir. Noter aracılığı ile verilecek bu vekaletnamede yer alması gereken şartlar; konut seçimi, konut satış sözleşmesi imzalanması, Toki projeleri talebi, depozito ödemesi ve satın alınan konut için kredi, konutun geri alınması, taksitler, KDV, banka komisyonu, damga vergisi vb. Konunun seçimi, konut teslim raporu, konut teslim belgesi ve imza belgeleri, satın alınan evin üçüncü kişilere devri yapılması gereken maddelerdir.

TOKİ projelerinden satın alınan gayrimenkulü teslim alabilmek için konutun KDV’sini ödeyerek siteye KDV faturası, ödeme dekontu ve gayrimenkul satış sözleşmesinin fotokopisi ile gitmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Borcunu Erken Kapat Tapunu Hemen Al

Toki ile işbirliği içinde ve aracılık hizmeti veren Ziraat Bankası Toki konut ödemelerini erken kapatanlar için indirim kampanyaları yürütmektedir. Uygun faiz oranları ile düzenlenen kampanyalarda, 6 ayda bir artan taksit ödeme sorununu önlemek için bankalardan kredi geri ödemesi talep edenler erken vade kredi kampanyasından yararlanabiliyor. Ziraat Bankası Borcunu Erken Kapat Tapunu Hemen Al kampanyasından yararlanmak isteyenler için TOKİ konutları için uygun faiz oranı 300 TL dosya masraflı ve 120 ay vade ile kredi temin ederek peşin ödeme seçeneği sunuluyor. 60-84 ve 120 ay ödemeli krediler için Ziraat banka şubelerinden faiz ve diğer vadeler için gidip detaylı bilgi alabilirsiniz. Faiz oranları sürekli güncellendiğinden, Ziraat Bankası’nın düzenlediği kampanyaların tarihlerini banka şubelerinden dönemsel olarak öğrenebilirsiniz.

BKZ: Devlet Destekli İhtiyaç Kredisi Başvuru ve Sorgulama

Ziraat Bankası TOKİ Konut Kredisi Şartları (Faizsiz)

Ziraat Bankası TOKİ Konut Kredisi Şartları (Faizsiz)

TOKİ Başvurusu E-Devlet

Toki projeleri kapsamında, 2+1 tipi ile 3+1 tipi konutların vatandaşlar tarafından yapılacak başvuruları e-devlet üzerinden ya da Ziraat Bankası şubelerince alınmaktadır. Başvuru sahipleri Başvuru ve Satın Alma Taahhütnamesini 2 nüsha halinde doldurarak ve aşağıda yer alan belgelerle birlikte 16 Aralık 2019 – 15 Ocak 2020 tarihleri arasında e-devlet üzerinden ya da Banka şubelerine başvuracaklardır.

Başvuru işlemleri sırasında;

  1. Normal ve Engelli vatandaşlardan 2+1 konut tipi için 500 TL, 3+1 konut tipi için 1.000 TL başvuru bedeli alınmaktadır.
  2. Şehit yakınlarından başvuru bedeli alınmamaktadır.

Başvuru aşamasında geçerli kimlik belgesi ile;

  1. Engelliler için en az %40 oranından engelli olduklarını belirten sağlık raporu,
  2. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde ise SGK’dan alınacak Hak Sahipliği Belgesi istenmektedir.

TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Projesi başvurularına ilişkin detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.