tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
31,0391
EURO
33,6226
ALTIN
2.032,18
BIST
9.374,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
18°C
İstanbul
18°C
Az Bulutlu
Pazar Az Bulutlu
15°C
Pazartesi Çok Bulutlu
13°C
Salı Az Bulutlu
15°C
Çarşamba Az Bulutlu
14°C

Ziraat Bankası Damızlık Düve Kredisi 2023 Sıfır Faizli

Ziraat Bankası Damızlık Düve Kredisi 2023 Sıfır Faizli

Ziraat Bankası damızlık düve kredisi, 2 yıl geri ödemesiz hayvancilik kredisi, Sıfır faizli damızlık düve kredisi, damızlık düve kredisi şartları, Ziraat Bankası 2 yıl geri ödemesiz kredi başvurusu, Ziraat Bankası hayvan kredisi faiz oranları 2023, Ziraat Bankası düve kredisi, Ziraat Bankası hayvancılık kredisi 2023 Resmi Gazete, düve kredisi 2023, Bayanlara hayvancılık Kredisi gibi konularla damızlık düve kredisi şartlarını yazımızda ele aldık.

Ziraat Bankası Damızlık Düve Kredisi 2023

Damızlık düve kredisi Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından düşük faizli olarak verilmektedir. Gerekli şartlara uygunluk sağlayan çiftçilere sıfır faizli olarak kullandırılan damızlık düve kredisi için çiftçi ve üreticiler kredi için tüm bilgilere sahip olmak istiyorlar. Damızlık düve kredisi Ziraat Bankası tarafından verilen hayvansal üretim kredilerinden biri olup kredi kullanım detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. 

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi 2023

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi işbirliği ile çiftçilere verilecek olan hayvansal üretim konularında düşük faizli döneme geçildi! Ziraat Bankası tarafından belirlenen şartların tamamına uygun olan üreticilerin sıfır faizli olarak kullanacağı damız düve kredisi için ayrıntılar yazımızın devamında..

Damızlık düve kredisi gibi diğer hayvancılık kredilerinde düşük faizli yatırım ve guncelajans.com işletme kredileri çiftçi/üreticilerin kullanımına sunulmuş. Detaylar Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Resmi Gazete’de 3 Ocak  tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararınca kredi limitleri, kredi indirim oranları belirlenmiş olup 25 Mart tarihinde ise Uygulama Esasları Tebliği yayınlamıştır.

Sıfır Faizli Damızlık Düve Kredisi

Ülkemizin kırsal kesimlerinde geçimlerini hayvancılık üzerine sağlayan üreticiler için geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda da hayvansal üretim kredileri verilmektedir. Damızlık düve kredisinin de içinde bulunduğu kredi kullanım detayları ve kredi şartları ve en önemlisi Ziraat Bankası faiz oranlarını sizler için araştırdık. Bu yazımızda kullanacağımız diğer başlıklar;

 • Damızlık Düve Kredisi Ziraat Bankası Şartları
 • Ziraat Bankası İnek Kredisi 2023
 • Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Gereken Evraklar 
 • Damızlık Düve Kredisi Faiz Oranları 
 • Ziraat Bankası Damızlık Düve Kredisi İndirim

Tarım Kredi Ziraat Bankası Sıfır Faizli Damızlık Düve Kredisi 2023

Resmi Gazete’de 25 Mart tarihinde kamuoyuna duyurulan Tarım Orman Bakanlığınca yayımlanan ve hayvansal/tarımsal üretim konuları için çiftçilerin kullanımına sunulacak olan kredinin kullanım detayları verilmiştir. İndirim kriterlerini sağlayan vatandaşların belirli oranlarda alacağı indirimler ile sıfır faizli damızlık düve kredisi verilmektedir. Damızlık düve yetiştiriciliği kapsamında Ziraat Bankası ve TKK nın belirlediği koşulları yerine getirenlere düşük faizli kredi verilmektedir. Buna göre Damızlık Düve kredisi şartları şu şekildedir;

 • Damızlık düve yetiştiriciliği kredisinden yararlanabilmek için öncelikle üreticinin işletmesinin olmaması durumunda kuracağı işletmenin kapasitesi 50 baş ve üzeri olmalıdır. 30 baş damızlık hayvan ile açılacak bir işletmeye damızlık düve kredisi verilmeyecektir. Mevcut işletmesi bulunanlar ise 50 baştan az hayvanlarını elli baş üzerine çıkartması gerekecektir.
 • Aynı zamanda damızlık düve kredisine konu olan hayvanlardan; kombine ırklarlardan Montbeliard, Brown Swiss ve Simental, sütçü ırklardan Jersey, Holstein ve Avrupa kırmızıları gibi ve manda ile kurulacak işletmenin 50 baş ve üzeri olarak kurulması ya da işletme kapasitesinin arttırılması gerekmektedir.
 • Yatırım ve işletme kredisi kapsamında değerlendirilen damızlık düve kredisi almak isteyen bir kişinin barınak yapımı ve tadilatı, yem hazırlama ünitesi, balya makinesi, çayır biçme makinesi, silaj makinesi, hayvan yatağı, travay,  gübre yönetimi ile ilgili altyapı ve alet-ekipman alımını, kurulu işletmelerin münferit alet-ekipman alımları yatırım kredisine dahildir. 
 • İşletme kredisi içinde alınacak olan hayvanların kanun ve yükümlülüklerine göre alımı yapılması HBS olarak bilinen Hayvan Bilgi Sistemi üzerine kayıtlı olması gerekmektedir. Ayrıca damızlık düve kredisine konu olan hayvanların damızlık belgesi bulunmalı ve 4 ila 13 aylık arasında yaşı olması gerekir. Manda alımlarında ise alınacak olan mandalar yine HBS’ye kaydının bulunması koşulu ile 12-24 aylık olması gerekir.

Ziraat Bankası İnek Kredisi 2023

Hayvansal üretim kredileri adı altında değerlendirilen Ziraat Bankası inek kredisi ile düşük faizli kredi kullanımında yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası tarafından verilmekte olan inek kredisi için yatırım ve işletme kredisi ayrı ayrı verilmektedir. Ziraat Bankasından inek kredisi almayı düşünüyorsanız size en yakın Ziraat Bankası Şubelerini ziyaret etmeniz gerekmektedir. En doğru bilginin Ziraat Bankası tarafından kamuoyuna paylaşıldığını unutmadan bu adres üzerinden Ziraat Bankası inek kredisine ulaşabilirsiniz.

Sıfır Faizli Damızlık Düve Kredisi Nasıl Alınır? 2023 Şartları

Ziraat Bankası Damızlık Düve Kredisi 2023 Sıfır Faizli

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Gereken Evraklar

Ziraat Bankası tarafından kullandırılmakta olan hayvansal üretim konuları arasında değerlendirilen damızlık düve kredisi için ve diğer kredilerde olduğu gibi başvurular şubeler üzerinden alınmaktadır. Ziraat Bankası Şubelerine müracaatta bulunurken yanınızda bulundurmanız gereken evraklar sırasıyla;

 • Başvuru sahibine ait T.C Kimlik kartı
 • ÇKS Belgesi kredi kullanacak kişinin almış olduğu çiftçi belgesi
 • Tapu kaydı ve kira kontratı ile işletmeyi kanıtlayıcı belgeler
 • Kredi kullanımına karşılık olarak verilecek olan teminatlar
 • Mevcut işletmenin var olması durumunda bilanço esasına göre faaliyet göstermesi durumunda son 3 yılı konu eden bilanço ve gelir tablosu gerekmektedir.

ÇKS Belgesi Çıkartma ve Yenileme İşlemleri 202adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Damızlık Düve Kredisi Faiz Oranları 2023

Resmi Gazete’de 25 Mart tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararınca hayvansal üretim konularında düşük faizli döneme geçiş kapsamına konulan Damızlık Düve kredisi indirim oranları yayınlanmıştır. Ancak çoğu vatandaş ve kredi kullanacak olan üreticilerimizin kredi indirim konuları ve indirim konularına uygulanacak olan indirim oranları üzerinden faiz indiriminin guncelajans.com ne kadar olduğunu saptayamamaktadır. Bu nedenle sizler için matematiksel olarak hesapladığımız damızlık düve kredisi için belirlenen faiz oranı şu şekilde olacaktır;

Sıfır Faizli Damızlık Düve Kredisi Nasıl Alınır? 2023 Şartları

Ziraat Bankası Damızlık Düve Kredisi 2023 Sıfır Faizli

Damızlık düve kredisi için öncelikle belirlenecek olan ham faiz indirimi yatırım kredilerinde %75 olmak üzere işletme kredilerinde de 75 üzerinden uygulanacaktır. 100 damızlık hayvan için yapılacak olan hesaplamalarda kullanılacak olan yıllık/cari faiz oranı ise %9 olarak belirlenmiştir. O halde yapmamız gereken matematiksel işlem;

 • 9 * 75/100 = %6,25 olarak damızlık düve faiz oranı oranıdır.
 • 9 – 6,25 = %2,25 yıllık damızlık düve faizidir.
 • %2,25/12 = %0,18 olarak aylık damızlık düve kredisi üzerinden kredi verilecektir. Bu durumda Damızlık düve kredisi faiz oranı aylık 0.18 üzerinden hesaplamak gerekir.

Basit bir hesaplama yapacak olursak tane/başı 1.000 liradan olan bir damızlık düve için 100 baş 100.000 bin lira yapacaktır. Hayvansal üretim konularında uygulanacak olan faiz aylık olarak 0.18 üzerinden hesaplandığı üzere örnek hesaplama tablosu şu şekilde olacaktır;

100.000 TL Vade Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
12 AY %0.18 8.450,80 TL 101.409 TL
24 AY %0.18 4.280,10 TL 102.722 TL
36 AY %0.18 2.890,17 TL 104.046 TL
48 AY %0.18 2.195,45 TL 105.381 TL

Ziraat Bankası Damızlık Düve Kredisi İndirim

Ziraat Bankası ve TKK tarafından kullandırılacak olan kredi için belirlenen birtakım indirim kriterleri bulunmaktadır. 3 Ocak  tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararında yer alan indirim konuları ve indirim oranlarından Damızlık Düve kredisi indirimlerine birlikte göz atalım.

Sıfır Faizli Damızlık Düve Kredisi Nasıl Alınır? 2023 Şartları

Ziraat Bankası Damızlık Düve Kredisi 2023 Sıfır Faizli

Yukarıdaki görselde de ifade edildiği üzere Damızlık Düve Yetiştiriciliği için belirlenen kredi üst limiti görselin en sağında yer aldığı gibi 10.000.000 lira olarak belirlenmiştir. Damızlık düve kredisi için yatırım ve işletme kredileri verilmektedir. Damızlık düve kredisinde guncelajans.com kullandırılmak üzere %75 faiz indirimli yatırım kredisi ve yine yüzde 75 indirimli olacak şekilde üreticiye işletme kredisi verilmektedir. Özellikli kriterleri taşıyan üretici çiftçilere %100 indirim uygulanacak olup sıfır faizli damızlık düve kredisinden yararlanabilecektir. O halde indirim konularından;

 • Öncelikli bölge yatırımı için işletme ve yatırım kredisi olmak üzere %10 indirim,
 • Atıl işletme alımı ile işletme kurulumunda yatırım kredilerinde yine yüzde 10 indirim,
 • 50 baş ve üzeri alınacak olan hayvanın yurt içinde doğan hayvanlardan olması durumunda işletme kredisi için yüzde 10 ilave indirim oranı,
 • Üreticinin işletmesinde kendi yemini üretmesi halinde işletme kredisi için ek olarak %10 indirim oranı,
 • 40 yaşını aşmayan vatandaşların damızlık düve kredisi alması halinde yine yüzde 10,
 • Son olarak kredi kullanımına konu olan kişinin kadın girişimci olması halinde %10 indirim uygulanacaktır.

Yukarıdaki görselde verile indirim konularında belirlenmiş olan kriterlere uygun olan üreticilere verilecek olan damızlık düve kredisi sıfır faizli olacaktır. Sıfır faizli damızlık düve kredisinden yararlanmak için Ziraat Bankası Şubelerine müracaat ediniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.