tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
32,2999
EURO
35,1037
ALTIN
2.411,00
BIST
10.408,77
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
31°C
İstanbul
31°C
Hafif Yağmurlu
Cuma Hafif Yağmurlu
26°C
Cumartesi Az Bulutlu
28°C
Pazar Az Bulutlu
30°C
Pazartesi Az Bulutlu
28°C

Varlık Şirketlerinden Kurtulmanın Yolları 2023 (Kesin Çözüm)

Varlık Şirketlerinden Kurtulmanın Yolları 2023 (Kesin Çözüm)

Varlık şirketlerin de son dakika, Varlık şirketleri kapatılacak 2023, Varlık şirketleri ile pazarlık, Varlık şirketleri banka hesaplarına bloke Koyabilir mi, Varlık Şirketlerinden Kurtulmanın Yolları, Varlık şirketine devredilen borç zamanaşımı, Varlık şirketlerine ödeme yapmayın, Varlık şirketleri maaş haciz yapabilir mi, Varlık şirketi mağdurları gibi konularda internet üzerinden araştırma yapan kişilere Varlık Şirketlerinden Kurtulmanın Yolları 2023 (Kesin Çözüm) başlıklı yazımızda varlık şirketlerinden kurtulma yollarını açıklıyoruz.

Varlık yönetim şirketleri, borçlu ve tahsili gecikmiş kredi kartı ve kredilerle çoğu kişinin hayatımıza girmiş vaziyete. Varlık şirketleri, bankalardan ve özel finans kuruluşlarından tahsili gecikmiş kredileri satın almak ve yeniden yapılanma yoluyla geri kazanmak amacıyla faaliyet gösteren şirketlerdir.

Varlık Şirketlerinden Kurtulmanın Yolları 2023

Varlık şirketlerinden kurtulma: Bankalardan iskonto için tahsili gecikmiş krediler satın alır, orta vadeli müşterilere ulaşır ve tahsil eder ve şu anda bu alanda hizmet veren 18 varlık şirketi bulunmaktadır. Ancak, işletme ruhsatı iptal edilen bazı şirketler de mevcuttur, varlık şirketleri için aşağıdaki tabloları inceleyebilirsiniz.

Aktif varlık şirketleri;

ARMADA VARLIK YÖNETİM A.Ş.
ARSAN VARLIK YÖNETİM A.Ş.
BİRİKİM VARLIK YÖNETİM A.Ş.
BİRLEŞİM VARLIK YÖNETİM A.Ş.
BOĞAZİÇİ VARLIK YÖNETİM A.Ş.
DENGE VARLIK YÖNETİM A.Ş.
DOĞRU VARLIK YÖNETİM A.Ş.
DÜNYA VARLIK YÖNETİM A.Ş.
EFES VARLIK YÖNETİM A.Ş.
EMİR VARLIK YÖNETİM A.Ş.
GELECEK VARLIK YÖNETİM A.Ş.
HEDEF VARLIK YÖNETİM A.Ş.
İSTANBUL VARLIK YÖNETİM A.Ş.
MEGA VARLIK YÖNETİM A.Ş.
MET-AY VARLIK YÖNETİM A.Ş.
SÜMER VARLIK YÖNETİM A.Ş.
YUNUS VARLIK YÖNETİM A.Ş.

Faaliyet izni iptal edilen varlık şirketleri ise;

ARTI VARLIK YÖNETİM A.Ş.
BEBEK VARLIK YÖNETİM A.Ş.
DEREN VARLIK YÖNETİM A.Ş.
EGE VARLIK YÖNETİM A.Ş.
FİNAL VARLIK YÖNETİM A.Ş.
GİRİŞİM VARLIK YÖNETİMİ A.Ş.
GÜVEN VARLIK YÖNETİM A.Ş.
HAYAT VARLIK YÖNETİM A.Ş.
LBT VARLIK YÖNETİM A.Ş.
MERKEZ VARLIK YÖNETİM A.Ş.
METAL VARLIK YÖNETİM A.Ş.
RCT VARLIK YÖNETİM A.Ş.
TAMER VARLIK YÖNETİM A.Ş.
TURKASSET VARLIK YÖNETİM A.Ş.
VERA VARLIK YÖNETİM A.Ş.

Bankalar Neden Varlık Yönetim Şirketlerine Alacaklarını Devreder?

Kredinin yasal takip sürecinden geçmesi banka kayıtlarına olumsuz yansımakta ve ödeme süresi uzadıkça ek maliyet yaratmaktadır. Hukuki takip sürecinde kredilerin belirli bir kısmı hem haciz yoluyla hem de borçlu ile yapılan bir anlaşmanın parçası olarak geri ödenir. Ancak tüm bu işlemlere rağmen bazı kredi dosyalarının ödemeleri nakde çevrilememekte ve banka bilançolarına başarısız olarak yansıtılmaktadır.

Bu durumda tüm bankalar olmasa da bu alacaklarını belirli bir miktar karşılığında belirli varlık yönetimi şirketlerine aktarırlar. Bu sayede bankalar iflas oranlarından ve bilançoları üzerindeki ekstra dosya yükünden kurtulmuş olurlar.

Türkiye’deki Faktoring Şirketleri Hangileridir? bu konu hakkında da bilgi almak istiyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz.

Varlık Yönetim Şirketleri Haciz İşlemi Başlatır mu?

Varlık yönetim şirketleri, bankalara borçlu olunan mali kayıtları devralabilir ve borçludan para almak için birincil alacaklı olabilir ve icra takibi başlatabilir. Borç hala ödenmiyorsa, haciz, satış vb. işlemler gerçekleştirir. Süreci bankalardan daha yakından takip ediyorlar ve dosya haciz olmadan önce müzakere ederek ödemelerinize başlamalısınız.

Varlık Şirketleri Faizleri Siliyor mu? Taksitlendirme Yapıyor mu?

Varlık yönetim şirketleri banka borçlarını düşük oranlarda devralır ve bu şirketlerin tek geliri, 36 aya varan seçeneklerle faiz veya taksit ödemelerini elden çıkarmaktır. Ancak bu durumlar, varlık yönetimi şirketlerinin politika ve düzenleyici kurallarına bağlı olarak değişir. Diğer bir deyişle, şirketlerin faizden feragat etmesi veya ödeme yapması gerekmemektedir.

Banka Borçları Ne Zaman Varlık Yönetim Şirketine Devredilir?

İhale yoluyla ortalama 2-3 yıl ödeme almayan bu kredinin anapara tutarının yaklaşık % 30’u ile banka veya kurumlar dosyayı varlık yönetim şirketlerine devrediyor. Borçlu bir borcun 90 gün içinde ödenmemesi durumunda geciken bir borç haline gelir ve yasal takip sürecini başlatır. Bu 90 günlük süre içinde banka müşteriye sözlü veya yazılı olarak ulaşarak borcunu ödemesini hatırlatır, bu süre zarfında borca gecikme faizi uygulanır.

Hatırlatmalar sonucunda kişinin borcunu 90 gün içinde ödememesi durumunda banka davayı varlık yönetim şirketlerine devreder, bu işlemden sonra banka ile borçlu arasında hukuki bir bağlantı kalmaz. Bu nedenle tüm yasal haklar, varlık yönetim şirketine aittir. Varlık yönetimi şirketleri işlemleri başlatır ve izler.

Varlık Şirketlerinden Kurtulmanın Yolları (Kesin Çözüm)

Varlık Şirketlerinden Kurtulmanın Yolları

Borcunun Varlık Yönetim Şirketine Devir Edildiği Nasıl Sorgulanır?

Genel olarak, banka ve kurumların sözleşme yaptığı belirli varlık yönetimi şirketleri vardır. Bu işler bankadan veya finans kuruluşundan öğrenilebilir. Ayrıca e-Devlet TC kimlik numarası ile giriş yapılarak, icra ve borç soruşturmaları gerçekleştirilebilir, varlık yönetim firmaları aranabilir veya web sitelerinden mail, telefon, mektup yoluyla iletişime geçebilir ve işlemlerinizi sorgulatabilirsiniz. Borçlu olduğunuz banka ile iletişime geçerek de bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Borcunu Ödeyen Kişi Hangi Şartlarda Yeniden Kredi Çekebilir?

Kredi puanınızın güncellenmesi zaman alabilir. Ancak borç kapatma ile ilgili bilgiler kurumlar tarafından paylaşıldığı için müşteriler tekrar kredi başvurusunda bulunabilirler. Daha sonra kredinin onaylanması, referans alınan bankanın kredi değerlendirme süreçleriyle ilişkilendirilir. Bu, başvurduğunuz banka ve kuruma göre değişir. Kırmızı kalemde olan birine her bankanın kredi vermemesi mümkün değildir.

Dosyanızın kapatılmasına bağlı olarak, durumu araştırmak ve kredi vermek için inisiyatif ve durumu kullanma hakkı mevcut olup, kefil veya ipotekli kredi başvurusu yapmak mümkündür. Detaylı bilgi için başvurmak istediğiniz bankalardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Varlık Yönetim Şirketleri Bankalara Göre Daha İyi Şartlar Sunar mı?

Hemen hemen çoğu banka, borçlulara iflas etmeden önce faiz oranından feragat ve taksit ödemeleri sunar. Dolayısıyla, varlık yönetimi şirketlerininkine benzer bazı koşullar söyleyebiliriz. Borçlar için tek vadeli ödeme bu şirketler olduğundan, bankalardan daha fazla ilgilenebilirler ve özel ödeme planları oluşturma şansları yüksektir. Ayrıca bankaların diğer borçluları etkilememek için varlık yönetimi şirketleri kadar zorlamadıkları da bilinir.

Borçlu Kişi Varlık Şirketi İle Pazarlık Yapabilir mi?

Varlık yönetim şirketleri, kişinin ödeme kabiliyetine, gelir seviyesine ve borç yüküne göre en uygun ödeme planını oluşturarak borcu çözmeyi hedefler. Burada farklı müşteri önerileri değerlendirilerek en uygun ödeme planı oluşturulur. Yani borcunuzu ödediğinizde iyi bir pazar payına sahipsiniz. Borcunuzu varlık yönetimi şirketlerine ödediğinizde, sizin için en uygun olan yöntemleri çözmeye ve pazarlık etmeye çalışın. Ödeyeceğiniz tutarı riske atmadan ödemeyi kolaylaştıracaklardır.

Varlık Şirketleri Haciz Uygular mı?

Varlık şirketlerinin işleyişi bankalar gibidir. Bankaların haciz üzerinde yetkisi olduğu gibi, varlık şirketleri de bu yetkiye sahiptir. Bu haciz aylık olarak alınan maaşa veya eve yapılabilir. Bankaların vatandaşları borçlarına el koyması gibi, varlık şirketleri de bankalarla aynı prosedürleri izler.

Borç devralan varlık yönetim şirketleri, borçların ödenmemesi halinde haciz başvurusunda bulunabilir. Çünkü bankaların tüm yükümlülük ve sorumlulukları varlık şirketlerine devredilmiştir. Varlık şirketlerinin size sunduğu ödeme planına uymamanız durumunda sizi icra edip haciz ettirebilirler.

Varlık Şirketleri Mafya veya Tefeci midir?

Varlık şirketleri, BDDK‘ya bağlı şirketlerdir. Varlık şirketleri asla mafya değildir. Borçlarını hukuken tahsil etmek isteyen kurum ve kuruluşlar haricinde, Mafya veya başka bir isimle isimlendirilen üçüncü şahıslar sizi ararsa veya kimsenin bilmediği bir borç nedeniyle sizi ve ailenizi tehdit ederse durumu ilgili savcılığa bildirebilirsiniz.

Yorumlar

 1. M.ali dedi ki:

  Yaklaşık 10 yıl önce 4 (dört) Banka ya küçük miktarda toplam 10 bin TL. Borcum olup.bu ara ameliya
  tlar geçirip işsiz kaldım %93 ağır rapor aldım bu nedenle;borçların varlık şirketlerine düştü.Borcumu Durumumu izah etmeme rağmen borcumu her soruşum’da bana 55 bin sonra 22 bin ve 11 bin rakam sundular. Bu bende güvençsizlik
  Oluşturdu bulunduğum il’de şubeleri olmadığından dolayısı ile
  Öylece kaldı üzerime kayıtlı mal varlığım yok resmi bir şubelerde yok sunacakları miktarı ödeyecek
  Bulunduğum ilde yerde yok.
  Bunların hesaplarına Para gönderim yapsam Temerrütten
  (Faizinden)düşüp yine beni borçlu çıkarmayacakları da meçhul.
  Bulunduğum İLİN İCRA Müdürlü
  ğünce borcu yasal yönden kapatma durumu olmazmı

 2. Harun Demir dedi ki:

  Üzerimde üç tane babadan kalan hisseli taşınmaz da varlık şirketi haciz i var arazi satışı isteyebilir mi