tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
32,1909
EURO
34,9689
ALTIN
2.510,39
BIST
10.895,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
24°C
İstanbul
24°C
Parçalı Bulutlu
Çarşamba Az Bulutlu
22°C
Perşembe Az Bulutlu
22°C
Cuma Az Bulutlu
23°C
Cumartesi Az Bulutlu
22°C

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar 2023 Şartları

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar 2023 Şartları

Üniversitelilere kredi veren bankalar, Sigortasız Öğrenciye kredi veren bankalar, Ziraat Bankası eğitim kredisi, öğrenci kredisi nasıl alınır, Denizbank öğrenci kredisi, burs alan öğrenci kredi çekebilir mi, öğrenciye kredi veren bankalar 2023, öğrenci kredi başvurusu, öğrenciye kredi kartı veren bankalar, Yurtdışı eğitim kredisi gibi konular hakkında araştırma yapan öğrenciler içeriğimizden bilgi alabilirler.

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar ve Şartları 2023

Yaşam standardının oldukça yüksek olduğu günümüz şartlarında nakit ihtiyacı da önemli ölçüde artmıştır. Öyle ki, harcama yapan yüzlerce insan geçmişte olduğu gibi akrabalarından borç alarak değil, bankalardan nakit ihtiyaçlarını uygun koşullarda karşılamaya çalışıyor. Ev kurmak, iş kurmak veya yatırım yapmak isteyenler için bu nakit ihtiyacı daha önemli görünürken üniversite öğrencilerinin de dikkatini çekiyor.

Eğitim giderleriyle ilgili sorun yaşayan, paraya ihtiyacı olan veya bireysel olarak bir proje geliştirmek isteyen bir üniversite öğrencisi de bugün nakit paraya ihtiyaç duyabilir. Üniversitelilere kredi veren bankaların elbette belli kriterleri ve koşulları bulunuyor. Yazımızın devamında konu hakkında tüm bilgileri bulabilirsiniz. 

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar 2023 Listesi

Sigortasız Öğrenciye kredi veren bankalar:

 1. TEB
 2. Ziraat Bankası
 3. Garanti Bankası
 4. Yapı Kredi
 5. Denizbank
 6. İş Bankası
 7. Vakıfbank
 8. HSBC
 9. QNB Finansbank

Öğrenci Kredi Başvurusu 2023

Üniversitelilerin kredi veren bankalardan kredi alabilmesi için gereken koşullara değinecek olursak; öncelikle belirtmeliyiz ki gelir belgesi olmayan öğrenciler, gelir belgesi olmayanlar sınıfında değerlendirilir. İlk adımda, genel olarak öğrenciler için en önemli şart, kredi notu ile risksiz bir konumda olmalarıdır. Öyleyse, öğrenciler gelir belgesi olmadan kredi veren herhangi bir bankadan kredi başvurusunda bulunabilirler.

Ayrıca belirli şartlar altında hem gelir belgesine ihtiyaç duymadan hem de kefil olmadan kredi çekebilmelerinin mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar göz önüne alındığında Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Deniz Bankası, Yapı Kredi Bankası, Odeabank ve Garanti Bankası üniversite öğrencilerinin kredi alabilecekleri bankalar arasında yer almaktadır.

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar 2023

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar 2023

Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Bankalardan eğitim kredi nasıl alınır, güncel şartları nelerdir üniversite öğrencileri tarafından oldukça fazla bir şekilde merak edilmektedir. Şimdi sizlere 2023’de üniversitelilere kredi veren  bankalar ve bu bankların kampanya ile kredi kullanım koşullarına bir göz atalım.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası, öğrencilere 36 ay vadeli ve düşük faizli kredi seçenekleri sunmaktadır. Birçok kolay ödemesi olan bu kredi, üniversite eğitimi, kurs ücretleri ve özel dersler için verilmektedir. Ziraat Bankası’ndan alınan eğitim kredisi için kefil veya gelir belgesi gerekmektedir. Bu kredi, öğrenciye katkıda bulunan herhangi bir aile üyesine veya düzenli bir geliri varsa öğrenciye verilebilmektedir.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Gerekli Belgeler:

Bireysel tüketici kredisi kapsamında eğitim kredisinden yararlanmak isteyen öğrenciler, aşağıdaki belgeler ile Ziraat Bankası’na başvurabilirler. Ziraat Bankası’nın eğitim kredisi başvurusu için talep ettiği belgeler aşağıdaki gibidir;

 1. Başvuru Formu,
 2. Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport,
 3. Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
 4. Eğitime ilişkin belgeler ve fatura,
 5. Şubece istenebilecek diğer belgeler.

İş Bankası Öğrenciye Eğitim Kredisi

İş Bankası, daha önce olduğu gibi 2023 yılında da eğitime destek vermeye devam edecek. Öğrencilerin özel okullarına, üniversite öğrencilerine ve diğerlerine eğitim kredisi sağlayan bir banka olarak İş Bankası’nın başvuru sırasında öğrenci kayıt belgesi ve okul masraflarını gösteren belgeye sahip olması gerekmektedir. İş Bankasının eğitim kredisiyle eğitim için gerekli finansman kaynağına hemen sahip olabilir, geri ödemelerinizi rahatça yapabilirsiniz.

Yıllık veya dönemsel olarak talep edilen okul taksitlerini, aylık vadelere bölerek planlayabilir, bütçenize ekstra bir yük eklemeden okul taksitlerini ödemeye başlayabilirsiniz. Öğrenci kredi hizmetlerinden temel eğitim giderlerinin yanı sıra; ek eğitim ücretleri, temel kurs ücretleri, konaklama, yemek, ulaşım, sınav ve diğer çeşitli masrafları kapsayacak şekilde de yararlanabilirsiniz. Eğitim kredisinden yararlanmak için en yakın İş Bankası şubesine gitmelisiniz.

Odeabank Üniversitelilere Kredi

Odea Bank, özel okul ve üniversitelerdeki eğitim ücretleri için en fazla 36 ay vadeli 20.000 TL’ye kadar öğrenci kredisi sağlıyor. İhtiyaç duyduğunuz en önemli şey eğitim giderlerinizi ve okula ait banka hesap bilgilerinizi gösteren bir belge olup, Odeabank’a göstererek kredi alabilirsiniz.

Vakıfbank Eğitim Kredisi

Vakıfbank’ın kredi kapsamının oldukça geniş olduğu söylenebilir. MEB onaylı kurslar, yaz veya spor okulları, önlisans, lisans, yüksek lisans, doktora yapan üniversite öğrencileri, ilkokuldan üniversiteye kadar okuyan tüm öğrencilerin velileri 40.000 TL’ye kadar kredi alabilirler.

Vakıfbank öğrenci kredisi kampanyalarından yararlanmak isteyenlerin gelir belgeleri ile Vakıfbank şubelerine gitmesi gerekmektedir. Vakıfbank yasalarına tam olarak uyabilen herkes Vakıfbank öğrenci kredisinden yararlanabilir. Ancak Vakıfbank’ın eğitim kredisi kampanyası sona ermiştir.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Garanti bankası, krediler söz konusu olduğunda öğrencilere önemli bir kolaylık sunuyor. Eğitim ve özel okullara verdiği bu kredileri 25.000 TL’ye kadar artırabilir. Faiz oranları bu krediye oldukça uygun hazırlanmış. Öğrencilerin eğitim ve öğretim masraflarının cazip bir fırsatla karşılanması için iyi bir hizmet sunar. Fırsatlardan yararlanmak için en yakın Garantili Banka şubesine başvurabilirsiniz. Garanti bankası ihtiyaç kredisi hesaplama aracına ulaşmak için tıklayınız.

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar

Üniversitelilere Kredi Veren Bankalar

Yapı Kredi Bankası Üniversitelilere Kredi

Eğitim kredisi olarak en yüksek kredi tutarından sayılabilecek 50.000 TL kredi veriyor. Yapı kredisi eğitim kredisinde dosya ücret ödemeden ve 36 aya varan vade seçenekleri ile vermektedir. Gerekli belgelerle Yapı Kredi şubesine başvurabilirsiniz.

Denizbank Öğrenciye Kredi

Öğrencilerin doğrudan başvurup 55.000 liraya kadar kredi alabileceği bir banka olan Denizbank’tan öğrenci kredisi alabilirsiniz. Öğrencilerin bu krediyi alabilmeleri için kefil, gelir teminatı ve benzeri belgelere ihtiyaçları yoktur. Denizbank’tan öğrenci olarak alabileceğiniz kredi için yapmanız gereken tek şey ailenizden veya başka herhangi bir yerden Denizbank’ta açtığınız bir hesapla sağlanmasıdır.

Bu sayede kredi notunu yükselterek bankanın kredi verebilme imkanını artırmış olursunuz. Bu krediye ek olarak, eğitim ihtiyaçlarınızı karşılamak için bankanın verdiği 36 ay vadeli eğitim kredisinden de yararlanabilirsiniz.

Denizbank öğrenci kredisi başvuru için gerekli belgeler;

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi (maaş bordrosu, maaş yazısı ile başvuranlar için ilave olarak şirketin imza sirküleri, diplomalı serbest meslek sahipleri için 3 yıllık matrahlı vergi levhası)
 • Yerleşim belgesi veya son aya ait resmi fatura örneği
 • Öğrenci kabul belgesi

Denizbank Öğrenci Kredisi Hesaplama Tablosu

Kredi Tutarı Vade Aylık Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Dosya Masrafları
10.000 12 Ay 2,60% 1.019,67 TL 50
10.000 24 Ay 2,60% 606,49 TL 50
10.000 36 Ay 2,60% 475,28 TL 50

Örnek ödeme tablosu, 10.000 TL baz alınarak oluşturulmuştur. Kredi üst limiti 55.000 TL, maksimum vade 36 aydır. Kredi tahsis ücreti, başlangıçta bir defaya mahsus alınacak olup kredi tutarının binde 5’ i oranındadır.

Öğrencilere verilen krediler 2023 yılında da eğitim kredisi adı altında verilmeye devam edecektir. Kredi değil de harcadıkça ödeyebileceğiniz bir alternatif arıyorsanız, öğrenciye kredi kartı veren bankalar aracılığıyla acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.