Güncel Ajans

Ücretsiz Bilinmeyen Gizli Numara Sorgulama 2020 

Ücretsiz Bilinmeyen Gizli Numara Sorgulama 2020 

Gizli numaralar ile aranmak herkesin başına gelmiş bir olaydır ve bu kişiyi rahatsız eder. Gizli numaraları engellemek mümkündür.  Fakat bu operatörler için farklı şekilde olmaktadır. Ülkemizde kullanılan Turkcell Vodafone ve Türk Telekom operatörleri vardır. Bu operatörler istedikleri zaman ücretsiz bir şekilde kendilerine gelen gizli numaraları engelleyecekler ve bir daha rahatsız olmayacaklardır. Ücretsiz Bilinmeyen Gizli Numara Sorgulama isimli yazımızda gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.

Ücretsiz Bilinmeyen Gizli Numara Sorgulama 2020

Sürekli gizli numara ile aranmak birçok kişiyi elbette ki rahatsız eder. Bu sebeple de kullanıcılar gizli numaralar ücretsiz bir şekilde nasıl sorgulanır bu konu hakkında araştırma yapıyor ve bilgi sahibi olmak istiyor.  Ücretsiz bir şekilde bilinmeyen gizli numaraları sorgulamanız mümkündür. Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell operatörleri için ayrı ayrı gizli numara sorgulama yöntemleri vardır. Şimdi sizlere bu konu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Sizde gizli numara sorgulama konusunda detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak istiyorsanız mutlaka yazımızın devamını okumalısınız. İşte ücretsiz bilinmeyen gizli numara sorgulama ile alakalı bütün bilgiler..

Ücretsiz Gizli Numara Sorgulama Vodafone

Vodafone kullanıcıları gizli numaradan gelen aramaların kim tarafından  gerçekleştirildiğini öğrenme hakkına sahiptirler. Bunun için aklınızdan 118 42 bilinmeyen numaralar servisini arayabilir seni ve sizi Arayan gizli numaranın kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Ya da kim yazıp boşluk bıraktıktan sonra sizi arayan kişinin numarasını girip 7048 de mesaj atmanız yeterli olacaktır. Kısa bir süre içerisinde size Sizi arayan numaranın kim olduğu  bilgisi gelecektir. Dilerseniz Vodafone yanımda uygulamasına girerek de işlem hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir ve bu işlemi en kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Fakat sizlere aktardığımız bu yöntem sadece sizi arayan ve sizin bilmediğiniz numaralar için geçerlidir. Eğer size gizli numaradan aradılar ise bunu öğrenmeniz pek mümkün değildir.  Eğer sürekli gizli numaradan aranıyor sanız hakkınızı gizli numaralara kapatabilirsiniz veya hukuki Yollara başvurabilirsiniz. Sizi arayan gizli numarayı engellemek için GİZLİ AÇ yazıp  7046 ya mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Bu şekilde mesaj gönderdiğiniz de sizi asla bir daha gizli numaradan arayacaklar ve siz aktif hale getirene kadar durumunuz gizli numaralara kapalı olacaktır. Gizli numaralardan gelen çağrıları kabul etmek istiyorsanız bu sefer GİZLİ KAPAT  yazıp 7046’ya mesaj göndermeniz gerekecektir.

Ücretsiz Bilinmeyen Gizli Numara Sorgulama Turkcell

Kendisine gelen gizli numaralardan rahatsızlık  duyan Turkcell aboneleri yasal haklarını kullanarak Bu bilgiye ulaşabilirler. Eğer sizin tanımadığınız birisi sizleri arıyorsa Numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Fakat Numarasını gizleyip arıyorsa Bunu hiçbir şekilde öğrenemezsiniz ve yasal yollara başvurarak ve savcılığa gidip şikâyetçi olarak ancak bu şekilde istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.  Numarasını bildiğiniz fakat siz de ekli olmayan kişiler için bilinmeyen numaralar servisini kullanarak bu hattın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Onun için REHBER  yazıp 22 00 a mesaj göndermeniz gerekmektedir. Sizlere Kısa bir süre içerisinde geri dönüş yapılacak ve Sizi arayan numaranın kim olduğu hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Dilerseniz de 118 32 yi arayarak istediğiniz numaranın kim tarafından kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Aradığınızda Sizi arayan kişinin numarasını söylemeniz yeterli olacaktır. Sizi arayan kişinin numarasını söylediğinizde yetkililer numarayı girecekler ve sizin kim tarafından aradığınız hakkında bilgi vereceklerdir. İstediğiniz zaman ve kısa süre içerisinde sizi arayan ve rehberinizde kayıtlı olmayan kişiler hakkında bilgi sahibi olmanız mümkündür. Numara öğrenmek için aradığınızda veya mesaj gönderdiğinizde sizlere 5 dakika içerisinde sizi arayan kişinin kim olduğu ile alakalı bilgi gelir.

İlginizi Çekebilir-  Ücretsiz Laptop Nasıl Alınır? Bedava Tablet Başvurusu

 Turkcell Hattını Gizli Numaraya Kapatma

Gizli numaradan arayan kişiler herkesin rahatsız olmasına sebep olur. Üstelik  ısrarla arıyor ise bu insanı adeta çileden çıkarır.  Bu kimi zaman tehdit veya taciz de olabilmektedir. Böyle durumlarda mutlaka hattın gizli numaraya kapatılması gerekmektedir.  Birçok kişi gizli numaraların kim olduğunu öğrenmek ister ve bu konu hakkında araştırma yapar. Fakat sizi bizi numara ile arayan bu kişinin kim olduğunu öğrenmeniz mümkün değildir. Bunun için sadece yasal yollara başvuru yapmanız gerekmektedir. Ancak o şekilde sizi arayarak rahatsız eden kişinin kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Fakat  numaranızı gizli numaraya kapatarak Gizli numaralardan gelen çağrıları Kabul etmeme  yetkiniz vardır.  Turkcell aboneleri için *253# yaparak Hakkınızda gizli numaralara kapatabilirsiniz. Tekrardan gizli numarayı hattınızı açmanızda mümkündür. Bunun içinde aynı işlemi yapmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi yaptığınızda sizlere artık bir daha gizli numara çağrısı gönderemezler. Eğer hattınızı gizli numaraya tekrardan  açmanız gerekiyorsa ve Gizli numaralardan gelen çağrıları kabul edecekseniz yine *253# yapmanız gerekmektedir. Kısa süre içerisinde hattınız gizli numaralara açılacaktır.

Türk Telekom Gizli Numara Sorgulama

Sürekli gizli numaradan çağrı alıyorsanız ve rahatsız oluyorsanız bu kişinin kim olduğunu öğrenmek için yasal yollara başvuru yapmanız gerekmektedir. Fakat bunu engellemeniz mümkündür. Türk Telekom aboneleri gizli numara çağrısını kabul etmek ve bir daha aranmamak istiyor ise *100# yaparak hatlarına gizli numaradan gelen çağrıları kapatabilirler. Türk Telekom kullanıcısı iseniz online işlemler menüsüne girerek servisler sekmesinden bu işi halledebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra sizler artık gizli numaradan gelen çağrı  görmeyeceksiniz. tekrardan gizli numarayı hattında açmak istiyorsanız online servisler sekmesine girip ya da * 253# yapıp gizli numaralara hattınızı açabilirsiniz.

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi operatörlerin kullanıma sunduğu En Ucuz İnternet Paketleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.