Güncel Ajans

Türkiye Tarihinin En Büyük Doğalgaz Keşfi

Türkiye Tarihinin En Büyük Doğalgaz Keşfi

Yaklaşık 2 gün öncesinde bugün için (21 Ağustos) açıklama yapacağını duyuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vereceği müjdeyi Dolmabahçe’den dünyaya duyuracak. Yapılacak olan açıklama için iki gün içerisinde çeşitli düşüncelerin yerini Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sosyal medya hesabı üzerinden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile paylaşmış olduğu müjdeler olsun hashtagli fotoğrafıyla müjde için tüm söylemler yerini enerjiye çevirdi. İşte Erdoğan’ın açıklamaları..

Recep Tayyip Erdoğan Büyük Müjdeyi Açıklıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Enerji, kalkınmanın temel unsuru olmanın yanında milli bağımsızlığın tesisinde de büyük öneme sahip olduğunu belirtmesinin ardından müjdeyi paylaştı. Türkiye tarihinin en büyük doğalgaz keşfinin Karadeniz’de geliştirdi. Fatih sondaj gemimizi 20 temmuz 2020 tarihinde başladığı 320 milyar metre küp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumdadır.

Erdoğan, “Bir damla petrolü oluk oluk akan insan kanından daha değerli gören gayri insani küresel düzen hala hükümranlığını sürdürmektedir.” dedi.

Fatih Sondaj Gemimiz 20 Temmuz 2020’de başladığı Tuna 1 Kuyusu sondajında 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda. Bu operasyonu tamamen milli imkanlarla gerçekleştirdik. Kuyudan elde edilen veriler, aynı bölgede yeni doğal gaz keşiflerinin kuvvetle muhtemel olduğuna işaret ediyor.

Tarih Verildi!

Hedefimiz, 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır. Şimdi hemen tespit kuyuları açmaya başlayacak ardından üretim konseptini belirleyip inşaat ve yapım işlerine geçeceğiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Doğal gazın yüzeye çıkartılması ve sisteme aktarılması işlemleriyle birlikte bu kaynaktan fiilen istifade etmeye başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir-  İşsizlik Maaşı Başvuru ve Şartları 2020
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.