tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
13,4203
EURO
15,2170
ALTIN
791,44
BIST
1.997,34
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Karla Karışık Yağmurlu
3°C
İstanbul
3°C
Karla Karışık Yağmurlu
Cumartesi Karla Karışık Yağmurlu
2°C
Pazar Karla Karışık Yağmurlu
3°C
Pazartesi Çok Bulutlu
3°C
Salı Çok Bulutlu
3°C

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları 2021 Mide Küçültme Ameliyat Fiyatları

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları 2021 Mide Küçültme Ameliyat Fiyatları

Tüp mide ameliyatı fiyatları, son dönemde sağlıksız beslenme ve obezitenin yaygınlaşmasıyla daha fazla araştırılmaya başlandı. Tüp mide ameliyatı fiyatları 2021 yılında ne kadar, ameliyat sonrası yapılması gerekenler ve daha fazlası içeriğimizde yer alıyor.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüp mide ameliyatı çözümü kilo sorunu yaşayan kişilere kolay bir şekilde kilo verme imkanı sunmaktadır. Tüp mide ameliyatı Türkiye’de çok başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Tüp mide ameliyatı yalnızca özel hastanelerde değil, devlet hastanelerinde de yapılmakta ve bu ameliyat SGK kapsamına alınmaktadır. 2021 Tüp mide ameliyatı fiyatları:

 • İstanbul SGK anlaşmalı tüp mide fiyatları: 15.000 TL ile 20.000 TL,
 • İzmir Tüp mide ameliyatı fiyatları: 45.000 TL ile 75.000 TL,
 • Ankara Tüp mide ameliyat fiyatları 2021: 17.000 TL ile 35.000 TL,
 • Adana Tüp mide ameliyatı 2021 fiyatları: 20.000 TL ile 35.000 TL.

Mide Küçültme Ameliyatı

Tüp mide ameliyat fiyatları İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerde 12.000 TL ile 30.000 TL arasında değişmektedir. Mide küçültme ameliyatı fiyatları illere ve doktorlara göre değişir. Özellikle İstanbul’da bazı tanınmış ve deneyimli profesörlerin mide küçültme ameliyatı fiyatları 60.000 TL civarında olabilmektedir.

Laparoskopik ameliyatlarda fiyatlar ortalama 5.000 TL ile 7.000 TL arasında artmaktadır. SGK bünyesinde devlet hastanelerinde tüp mide ameliyatı da yaptırılıyor. Tüp mide ameliyatı olacak kişiler böylelikle ücretsiz olarak ameliyat olabilecektir.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları 2021 İstanbul

İstanbul’da Nişantaşı’nda Özel Hastanesi’nde tüp mide ameliyatı fiyatları doktor unvanına göre en yüksek fiyat değerine sahipken, Maltepe semtinde yarı SGK anlaşmalı kurumlarda tüp mide fiyatları ortalama 15.000 TL ile 20.000 TL arasında yapılabilmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları 2021 İzmir

Tüp mide ameliyatı fiyatları İzmir’de 2021 yılında 45.000 TL ile 75.000 TL arasında değişmektedir. İzmir’de tüp mide ameliyatı fiyatlarında Konak ve Bornova ilçelerinde bulunan hastanelerin ücretleri ile Buca ve Karşıyaka’da bulunan hastanelerin tüp mide ameliyatı ücretleri arasında farklılıklar bulunmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları 2021 Ankara

Tüp mide ameliyatı fiyatları Ankara’da 2021 yılında 17.000 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir. Ankara’da tüp mide ameliyatı fiyatlarında da ilçeler arasında farklılıklar bulunmaktadır. Çankaya’da bulunan özel hastane ile Etimesgut’ta bulunan özel hastane arasında fiyat farkları bulunmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları 2021 Adana

Tüp mide ameliyatı 2021 fiyatları Adana’da ise 20.000 TL ile 35.000 TL arasında değişmektedir.

Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerde çok sayıda hastane ve doktor seçeneği vardır. Bu şehirlerde özel hastanelerin yanı sıra devlet hastaneleri veya devletle anlaşmalı kurum seçenekleri de bulunmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları Neye Göre Değişir?

Tüp mide ameliyat fiyatları ilden ile hatta ilçeden ilçeye değişmektedir. Ortalama mide küçültme ameliyatı 20.000 TL ile 80.000 TL arasında yapılmaktadır. Fiyat farklılığının temel nedeni, ameliyatın yapılacağı hastanelerin bulunduğu bölgelerin ekonomik gücü ile doğrudan ilgilidir. Fiyata göre biri diğerinden daha iyi veya daha kötü olarak değerlendirilemez. Örnek verecek olursak; Ankara ve İzmir’de mide küçültme ameliyatı fiyatları arasında %50-60 fiyat farkı vardır.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları 2021

En İyi Tüp Mide Ameliyatı Yapan Doktorlar

Tüp mide ameliyatında ülkemizde ün yapmış ve oldukça başarılı doktorlar bulunuyor. En iyi tüp mide ameliyatı yapan doktorlarımız;

 • Doç. Dr. Samet Yardımcı
 • Op. Dr. Özden Avcı
 • Op. Dr. Fırat Tutal
 • Doç. Dr. Ümit Koç
 • Doç. Dr. İlknur Erenler Bayraktar
 • Op. Dr. Bülent Öztürk
 • Doç. Dr. Hasan Erdem

Bu doktorlar tüp mide ameliyatı konusunda başarılı sonuçlara imza atmışlardır.

Tüp Mide Ameliyatı Yorumları

Tüp mide ameliyatı yaptıranların yorumlarına bakıldığında genellikle tüp mide ameliyatı olan herkes mutlu görünüyor. Sadece bazı insanlar karın ağrısından ve çok çabuk doyma hissinden şikayet ediyor. Çok fazla su içememe konusunda da şikayetler bulunuyor. Ayrıca çok az sayıda hastada mide ağrısı gibi şikayetleri de vardır. Genel olarak tüp mide ameliyatı geçirenlerin yaklaşık %90’ının memnun olduğu ve hızlı kilo verdiği tespit edilmiştir.

Tüp Mide Ameliyatı Kimler Yaptırabilir?

Tüp mide ameliyatı için en önemli şart vücut kitle indeksinizin 40 ve üzeri olmasıdır. 18 yaşın üzerinde olmalısınız. Herhangi bir kalp hastalığınız olmamalıdır. Ameliyattan önce bir kan testi ve sağlık kontrolü yaptırmalısınız. Kan değerleriniz ve solunum yollarınız ile ameliyat için uygun aday olduğunuz belirlenir ve alanında uzman doktor tarafından tüp mide ameliyatı yaptırılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Liposuction Fiyatları 2021 Yağ Aldırma Fiyatları Ne Kadar?

Vücut Kitle İndeksi Nasıl Hesaplanır?

Tüp mide ameliyatı için kilo sınırı, vücut kitle indeksinize göre hesaplanır. Vücut ağırlığı ve boy ölçümlerinin oranı çıkarılır. Sonuç olarak; normal kilolu, fazla kilolu, aşırı kilolu ve obezite olarak tanımlara yapılmaktadır. Vücut kitle indeksi (endeksi) hesaplaması aşağıdaki gibidir:

Vücut Kitle İndeksi = Vücut ağırlığı (kg) / Boy (m2) x 2  

Bu hesaplamada çıkan sonuçlar kişinin hangi vücut kitle indeksi oranını belirtir. Çıkan sonuca göre eğer vücut kitle endeksleri;

 • 20-25 arasındaysa; normal kilo sınıfı.
 • 25-30 arasındaysa; fazla kilolu sınıfı.
 • 30-35 arasındaysa; aşırı kilolu sınıfı.
 • 35 ve üzerindeyse; obez sınıfı.

Tüp Mide Ameliyatı Fiyatları 2021

Tüp Mide Ameliyatı Devlet Hastaneleri Yapıyor mu?

Tüp mide ameliyatı daha öncede belirttiğimiz gibi artık birçok devlet hastanesinde yapılıyor. Ancak hastane kurulundan onay almanız gerekir. Kısacası özel hastanelerde olduğu gibi kolay bir şekilde gerçekleşmez. Ancak herhangi bir sağlık sorununuz yoksa ve vücut kitle indeksiniz 40’ın üzerindeyse devlet hastanelerinde kolaylıkla tüp mide ameliyatı olabilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı Yapan Devlet Hastaneleri

Tüp mide ameliyatı yapan devlet hastaneleri özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde bulunmaktadır.

 • İstanbul’da Esenyurt Devlet hastanesi ve Tuzla Devlet Hastanesi tüp mide ameliyatında oldukça başarılı olduğu biliniyor.
 • Ankara’da Başkent Üniversitesi Hastanesinde tüp mide ameliyatı yaptırılabiliyor.
 • İzmir ilinde ise İzmir Çiğli Bölge Eğitim Hastanesinde tüp mide ameliyatları gerçekleştiriliyor.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası

Ameliyattan sonra sağlıklı beslenme, düzenli spor ve doktor tavsiyelerine uyulursa 1 yılda %60’tan fazla kilo kaybı sağlanabilir. Elbette bu oran hastadan hastaya değişir. Ancak minimum kilo kaybı %60 ve daha fazlası olarak gözlemlenmiştir.

Tüp mide ameliyatından sonra 8 ila 10 saat orta şiddetli ağrı olabilir. Ancak laparoskopik ameliyatlarda (kapalı) bu ağrı daha azdır. Ortalama 6 saat boyunca hafif bir ağrı hissedilir. Tüp mide ameliyatından 7 gün sonra spor yapmaya başlayabilirsiniz. Özellikle ofis işlerinde işinizi kolayca halledebilirsiniz. Fiziksel güç gerektiren işlere ortalama 3 hafta sonra başlanabilir.

Tüp mide ameliyatından sonra ister kadın ister erkek olsun egzersiz yapılmazsa sarkmalar meydana gelir. Düzenli spor ve sağlıklı beslenme ile sarkmalar en aza indirilir. Ancak çok fazla kilo vermede, ne kadar egzersiz yapılırsa yapılsın elbette sarkmalar olacaktır. Bunu sarkmaları da germe ameliyatları ile düzeltebilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı Yaptıran Ünlüler

 • Pelin Öztekin: Tam 75 kilo verdi.
 • Hamdi Alkan: Tüp Mide Ameliyatından sonra tam 50 kilo verdi.
 • Okan Karacan: Tüp Mide ameliyatından sonra tam 65 kilo verdi.
 • Emel Müftüoğlu: Tüp Mide Ameliyatından sonra 40 kiloya veda etti.
 • Seda Akgül: Tüp mide ameliyatı olduktan sonra tam 50 kilo verdi.
 • Kaan Kural: 75 kilo verdi ve bambaşka biri oldu.
Yorumlar

 1. ırmak dedi ki:

  Devlet desteği birazdaha olsa iyi olurdu