tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
32,5004
EURO
34,6901
ALTIN
2.496,45
BIST
9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
19°C
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Pazar Az Bulutlu
20°C
Pazartesi Az Bulutlu
22°C
Salı Az Bulutlu
24°C
Çarşamba Az Bulutlu
21°C

Traktör Hibe Desteği 2023 Başvuru

Traktör Hibe Desteği 2023 Başvuru

TKDK traktör desteği 2023, Devlet destekli hibe traktör kredisi, Traktör hibe desteği için gerekli evraklar, Ziraat Bankası traktör Kredisi faiz oranları 2023, Traktör hibe desteği 2023, Tarım Makinaları hibe desteği 2023 başvuru, Orköy traktör desteği 2023, traktör hibe desteği 2023 başvuru, hibeli traktör 2023, 2023 traktör hibe desteği, faizsiz traktör kredisi gibi konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Traktör Hibe Desteği 2023 Başvuru

Devlet destekli hibe traktör kredisi bu yılda da devam etmektedir. Çiftçilerin devlet destekli hibe traktör kredisi başvurusu yaparak traktör sahibi olabilirler. Devlet destekli olarak çiftçilerin kullanımına sunulan traktör kredisinin detaylarına geçmeden önce bilindiği üzere çiftçilikte veya çiftçi olmak isteyen girişimcilere için tarım sektöründe ilk ihtiyaç duyulan ekipmanlardan biri traktördür. Bu nedenle traktör desteklemeleri ve traktör kredileri çiftçiler tarafından geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda da oldukça araştırma konusu olmuştur.

TKDK Traktör Desteği 2023

Devlet tarafından sağlanan düşük faizli kredi ile traktör sahibi olabilir, devlet destekli hibe traktör kredisinden sizde yararlanabilirsiniz. Tarım ve hayvancılık sektörünün belkemiği olan traktör çiftçilerimizin en ihtiyaç duyduğu araçlardan biridir. Küçük yada büyük olmasına bakılmaksızın her tarımla uğraşan çiftçinin sahip olduğu traktör kimi çiftçide 2 tane varken guncelajans.com kimisinde bu sayı 8 olarak oldukça artış göstermektedir. Bakıldığında çiftçinin traktör ihtiyacı işletmesinin büyüklüğünü de aynı zamanda belirtmektedir.

Parasal anlamda ifade edecek olursak traktörü çok olan birinin işletmesinin kapasitesi de uğraştığı faaliyetle paralel olarak iyi bir kazanç anlamına gelmektedir. Yardımcı aletleri ile açık ve kapalı alan ihtiyaçlarının tümü olmak üzere traktör kapsamında değerlendirilen makinelerin %70’ine hibe alabilirsiniz. 2023 yılında da çiftçiye tanıtılan devlet destekli hibe traktör kredisi detayları yazımızın devamında…

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları 2023

Ziraat Bankası devlet destekli sunduğu traktör kredisinde çiftçi ve çiftçi olacak vatandaşlara yeni kredi ürünü imkanı tanımakta aynı zamanda ikinci el traktörlere de kredi vermektedir. İkinci el traktör alımlarında Ziraat Bankası 3,6 ve 12 ay vade seçenekleri, uygun ödeme koşulları ile çiftçiye düşük faizli kredi vermektedir. Devlet destekli hibe traktör kredisi ile çiftçiler için amaçlanan guncelajans.com çiftçinin ihtiyaçlarına Ziraat Bankasınca ekonomik destek vermektir.

Çiftçiye destek kredisi verirken proforma fatura veya satış tekliflerinin yüzde yetmiş beşi kadar kredi verilmektedir. Örnek verecek olursak; 75 bin liraya kadar alınan traktör kredilerinde yüzde yirmi beş faiz indirimi yapılmaktadır. Şayet alacağınız traktörün bedeli 250 bin lira ise bu durumda yüzde elli yani yarı yarıya faiz indirimi uygulanmaktadır. 

Devlet Destekli Hibe Traktör Kredisi 2023

Devlet Destekli Hibe Traktör Kredisi

Tarımsal mekanizasyon tarafından desteklenen traktör kredilerinde en doğru bilgiyi Ziraat Bankasından alabilirsiniz. Dilerseniz buraya tıklayarak web sitesine erişebilirsiniz.

Traktör Hibe Desteği İçin Gerekli Evraklar

Traktör kredisi almak isteyen çiftçilerimiz için başvuru evraklarına yer vermeden önce devlet destekli traktör hibesi başvurusunun nereye yapıldığı da en az traktör kredisi kadar araştırılmıştır. Devlet destekli traktör hibesi veren Ziraat Bankası çiftçilere sunduğu kampanya guncelajans.com için başvuru adresi yani hibe traktör desteğinden yararlanmak için TKDK İl Koordinatörlüğü’ne başvuru yapılması gerekir. Traktör desteği almak isteyen vatandaşların başvuru esnasında yanında bulundurması gereken evraklar sırasıyla;

 • Traktör kredisi başvurusu yapacak kişiye ait olmak üzere T.C kimlik kartı aslı ve fotokopisi,
 • Traktörün faaliyette bulunacağı tarım alanının tapu kaydı,
 • Kredi başvurusu yapacak kişinin ikametgah adresi, 
 • Krediye karşılık gösterilecek proforma faturalar (örnek faturalar)
 • Başvuru sahibine ait ÇKS Belgesi (bkz: ÇKS Belgesi Çıkartma ve Yenileme İşlemleri 2023 )

Yukarıda verilen evrakları eksiksiz tamamlayan çiftçilere hibe traktör desteği imkanı tanınacaktır.

Traktör Desteği 2023 De Devam Ediyor Mu?

Bahsettiğimiz traktör kredisi Ziraat Bankası tarafından desteklenmesi üzerine devlet destekli hibe traktör kredisi başlığı altında verilmiştir. 2023 yılında devlet destekli olarak verilecek traktör hibeleri hakkında henüz bir açıklama gelmemiş olup siz değerli okuyucularımızı bilgilendirmek isteriz.

Traktör Kredisi Hesaplama 2023

Traktör kredisi veren bankaların sizler için araştırdık. Yaptığımız araştırmalar üzerine hazırladığımız hesaplama tablosunu aşağıya ekledik. Buna göre 2023 traktör kredisi hesaplaması için alınan veriler www.turktraktorfinans.com.tr aittir!

1 yıl vadeli olarak New Holland T480S  sıfır/birinci el alımlarında;

 • Uygulanacak faiz oranı: %1,98

Diğer sıfır traktörler içinde uygulanan faiz oranı 0,29 olarak belirlenmiştir.

Devlet Destekli Traktör Markaları 2023

Çiftçilerin tarımsal faaliyetlerinde ihtiyaç duydukları traktörler için devlet tarafından desteklenen hibe, destek, teşvik ve kredilerle ile çiftçinin yüzünü güldüren avantajlara konu olan bazı traktör markaları;

En Çok Tercih Edilen Traktör Markaları 2023

Başak Landini
Bozok traktör Leyland
Deutz Massey ferguson
Durum IH McCormick
Erkunt Motosan
Estrak Steyr
Fiat Tümosan
Ford Türk Traktör
Hattat Uzel Traktör
John Deere Valpana
Karacabey Valtra
Kubota Yeni Hollanda

Faizsiz Traktör Kredisi

Tarım Kredi Kooperatifleri ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokole göre yatırım dönemi için işletmelere kredi verilmektedir. Traktör kredisi için belirlenen kredi üst limiti 500 bin TL olmaktadır. Uygulanabilecek en yüksek indirim oranı ise %50’dir.

Yatırım dönemi için de belirlenmiş olan faiz indirim oranı %25’tir. Düşük faizli ya da faizsiz traktör kredisi kullanmak için kişilerde bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar arasında çiftçilerin büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı sektörlerinde faaliyet göstermeleri gerekir. Ayriyeten 2. el traktör alımları için de kredi kullandırılmaktadır. 2. el traktör alımlarında 8 yaş ve altındaki traktörlere düşük faizli kredi imkanı tanınmaktadır.

Hibe Desteği Verilen Tarım Makinaları

Devlet destekli alınabilen tarım makinaları tarım alanında faaliyet gösteren çiftçiler tarafından araştırılmakta, bizde sizlere hibe desteği verilen 41 adet tarım makinalarını aşağıda maddeler halinde listeledik.

 1. Çayır biçme makinesi
 2. Anıza doğrudan ekim makinesi
 3. Biçerdöver ürün hasadında kullanılan verim ölçer kiti
 4. Mini yükleyici
 5. Motor tırpan
 6. Bahçe traktörü
 7. Pancar söküm makinesi
 8. Patates söküm makinesi
 9. Diskli tırmık
 10. Dip kazan
 11. El traktörü
 12. Fındık toplama makinesi
 13. Arıcılık makine ve ekipmanları
 14. Canlı balık nakil tankı
 15. Balya makinesi
 16. Pülverizatör
 17. Sap parçalama makinesi
 18. Sap toplamalı saman makinesi
 19. Dal parçalama makinesi
 20. Fındık, mısır, çeltik, ayçiçeği, kabak çekirdeği kurutma makineleri
 21. File sistemi
 22. Güneş kolektörü
 23. Kimyevi gübre dağıtma makinesi

Traktör Kredisi Veren Bankalar 2023

Traktör kredileri yalnızca kamu bankalara aracılığıyla kullanılmamakta birlikte özel bankalardan da traktör kredisi kullanılabilmektedir. Uygun faiz ve vade seçenekleriyle işletme sahibi kişilere verilmektedir. Devlet, çiftçiyi ve tarımı desteklemek aynı zamanda sektöre canlılık kazandırmak amacıyla birden fazla proje yürütmektedir.

2023 yılı için traktör alımlarında traktör hibe programı duyurusu yapılmamıştır. Fakat kamu ve özel bankalar traktör kredisi kullandırmaktadır. Uygun ödeme seçenekleri ve faizli traktör kredisi veren bankalar:

 1. Ziraat Bankası Traktör Kredisi
 2. TEB 
 3. İş Bankası 
 4. Halkbank Traktör Kredisi
 5. Vakıfbank Traktör Kredisi
 6. Denizbank 

Bu bankalar çiftçilere traktör kredisi kullandırmaktadır. Düşük Faizli Traktör Kredisi Veren Bankalar hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı inceleyiniz.

Yorumlar

 1. Mustafa Demirtaş dedi ki:

  Cks benim üzerime ama tarlalar kira hibeden faydalanabilirmiyiz