tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
32,2999
EURO
35,1037
ALTIN
2.411,00
BIST
10.408,77
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
31°C
İstanbul
31°C
Hafif Yağmurlu
Cuma Hafif Yağmurlu
26°C
Cumartesi Az Bulutlu
28°C
Pazar Az Bulutlu
30°C
Pazartesi Az Bulutlu
28°C

TKDK Destek Verilen İller 2023 Listesi (GÜNCEL)

TKDK Destek Verilen İller 2023 Listesi (GÜNCEL)

TKDK tarafından desteklenen 42 il vardır. Kurum, IPARD kapsamında hangi illerin destekleneceğini belirlemiştir. Büyükbaş yetiştiriciliği için sübvansiyon ve destek alma koşulları bulunmaktadır. Ayrıca kurum tarafından koyun desteği de sağlanmaktadır. Desteklenen koyun ırklarından biri de Romanov koyunlarıdır. İçeriğimizde TKDK destek verilen iller, hibe kredi hangi illere veriliyor, TKDK desteklenen iller, TKDK destekleri 2023, TKDK Hibe proje örnekleri, TKDK desteklenen projeler ve bu desteği almak için gerekli koşulları bulabilirsiniz.

TKDK Destek Verilen İller 2023

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu aslında Türkiye genelinde bu projeleri gündeme getirmiştir. Bu kurum Akdeniz, Karadeniz, Ege, Marmara, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve İç Anadolu bölgelerindeki kırsal alanlara destek sağlamaktadır. Peki TKDK hangi illerde kredi desteği veriyor, bu sorunun cevabını aşağıda sırayla açıklayacağız.

TKDK Desteklenen Projeler

Tarımı ve kırsal kalkınmayı destekleyerek birçok bölgede kadın girişimcilerimizi destekleyerek kadınları hayatlarında daha müreffeh hale getirilmesi hedefleniyor ve aynı zamanda genç girişimcilere verilen hibelerle birçok vatandaşımız iş imkanlarına kavuşuyor. Ayrıca belirtmek gerekirse 11.000 yatırımcıya IPARD fonları düzenlenmiştir. Bu fonlardan yararlanan birçok girişimci faaliyet alanlarında başarılı hale gelmiştir.

Hibe Kredi Hangi İllere Veriliyor? TKDK

Tarımı ve kırsal kalkınmayı destekleme kurumu TKDK, Türkiye’deki kırsal alanları değerlendirmek istediğini söyledi, bu kırsal alanlarda yaşayanlar için yeni projeler hazırlıyor. Bu proje sayesinde birçok vatandaşımız istihdam imkanına sahip oldu ve bölgelerinin ekonomisini canlandırdı. Tarım alanlarını harekete geçirerek ve unutulmuş kültürleri, yaşam değerlerini, doğayı ve çevreyi gündeme getirerek en sağlıklı ortamlarda gerçekleştirilecek verimli iş projeleri düzenlenmektedir.

TKDK Destek Verilen İller 2023 Listesi (GÜNCEL)

TKDK Destek Verilen İller 2023 Listesi (GÜNCEL)

TKDK Destekleri 2023 İller Listesi

TKDK tarafından destek verilen iller listesi aşağıda yer almaktadır. TKDK Destekleri:

Afyon Karaman
Aksaray Kars
Amasya Kastamonu
Ankara Konya
Ardahan Kütahya
Aydın Malatya
Balıkesir Manisa
Burdur Mardin
Bursa Mersin
Çanakkale Muş
Çankırı Nevşehir
Çorum Ordu
Denizli Samsun
Diyarbakır Sivas
Elazığ Şanlıurfa
Erzincan Tokat
Erzurum Trabzon
Giresun Uşak
Hatay Van
Isparta Yozgat
Kahramanmaraş Ağrı

TKDK, yukarıda belirtmiş olduğumuz illerde bu projeyi başlatmış ve birçok alanda girişimcilere iş imkanları sunarak istihdamı ve ekonomiyi güçlendirmiştir.

TKDK Hibe Proje Örnekleri

Aşağıda TKDK tarafından desteklenen proje örneklerine yer verilmiştir.

Manisa Hibe Projesi

Manisa ili Akhisar ilçesi Yenidoğan köyünde kurulan bu firma 2013 yılında üretime başlamıştır. Girişimci Özcan Tav, TKDK’dan aldığı krediyle et üreten tarımsal işletmelere yatırım yaparak 3 kişiye istihdam sağlamıştır. Şirket 970.922,92 TL ile kurulmuştur. TKDK’dan IPARD hibesi 50.042.785,65 TL olarak belirlendi. Bu destekle işini oluşturan girişimciler vatandaşlarına istihdam olanakları sunmakta ve ekonomik dengede dinamizm yaratmaktadır. Manisa, bu desteklerden yararlanarak kırsal turizme de önem vermiştir. IPARD hibe desteği 562.406,37 TL ödenirken, toplam yatırım bütçesi 1.623.713,02 TL olarak hesaplandı. Bu projeler sayesinde unutulmuş kültürümüz yeniden canlanırken, ekonomik kalkınma projeleri desteklendi.

TKDK IPARD Uşak Projesi

Tarımsal faaliyetlerin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi ile Uşak merkezinde yeniden lanse edilen projeye 78.700,00 TL, IPARD hibe olarak 38.625,00 TL ödenmiştir. Kurulan bu proje 1 ay 15 günde tamamlandı. Bu projeler sayesinde birçok vatandaşımız iş bulmuş ve ülkemizde ekonomik bir toparlanma sağlamıştır.

Afyonkarahisar Projesi

Afyonkarahisar’da doğada yetişen büyükbaş hayvanların sağlıklı koşullarda kesilmesi ve yetiştirilmesi amacıyla kurulan bu şirket, et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasıyla IPARD desteği olarak 552.756,83 lira hibe kredi verilerek bu projenin hayata geçirilmesini isteyen TKDK desteklerini girişimcilerinden esirgemeyerek 1.115.513,66 liralık bir yatırım yapıldı. Oluşturulan bu kuruluş hedeflediği başarıyı yakaladı ve birçok vatandaşa istihdam sağladı ve ekonomik açıdan çok başarılı oldu.

Devlet teşvikleri ile mantar yetiştiriciliği yaparak ayda 7.000 TL net kar elde edebilirsiniz. Mantar yetiştiriciliği için kredi veren bankalar hakkında bilgi sahibi olmak ve kredi çekmek için ” Mantar Yetiştiriciliği Kredisi Veren Bankalar ” ilgili yazımızı inceleyiniz.

TKDK Destek verilen iller Tarım ve Hayvancılık Kredisi kapsamında desteklenen illerin kırsal kesimlerinde yaşayanlar, çağrı duyurularını takip ederek hibelerden yararlanabilmektedir. TKDK tarafından desteklenmeyen illerde yaşıyorsanız endişelenmeyin. Çünkü her yıl hayvancılık ve tarım faaliyetlerinde devlet tarafından çeşitli devlet destekleri, teşvikler ve sübvansiyonlar verilmektedir. Bunlara başvuru yaparak destek alabilirsiniz.

TKDK tarafından verilen desteğin yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı çiftçilerimize destek vermeye devam ediyor. 2023 Yılı Tarım ve Hayvancılık Destekleme Ödemeleri ile çiftçilerimize verilen destek ödemelerini görüntüleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Tevhit Durmuş dedi ki:

    Bayburta niye yok