Güncel Ajans

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır? 5 Kesin Yöntem

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır? 5 Kesin Yöntem

Ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alan Tiktok ile para kazanma fırsatına sahip olabilirsiniz. Merkezi Çin olan Tik Tok sosyal video platformu, ülkemizde çok yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandı. 100 milyonu aşkın indirmeye sahip mobil uygulama Tiktok’u indirdikten sonra, birkaç basit adımda bir profil oluşturabilir ve ardından videoları oluşturup ücretsiz olarak paylaşabilirsiniz. Konu hakkında TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır? adlı yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Tiktok üzerinden oluşturduğunuz profilden videolar oluşturup paylaştıktan sonra, videolarınız beğenilirse abone kazanıp daha fazla görüntülenebilir. Popüler sosyal medya platformlarından biri olması nedeniyle Tiktok son zamanlarda firmaların ilgisini çekmeye başlamış ve bu anlamda Tiktok ile para kazanma seçenekleri gün geçtikçe artmaya başlamıştır.

TikTok’tan Nasıl Para Kazanılır? 5 Kesin Yöntem

Tiktok’tan nasıl para kazanılır? diyorsanız sizlere para kazanmanızı sağlayabilecek 5 kesin yöntemi açıklıyoruz. Bu yöntemleri maddeler halinde sıralayacak olursak;

  1. E-Ticaret yapmak
  2. Sponsor bulmak
  3. Trafiği youtube’a yönlendirmek
  4. Canlı yayın yapmak
  5. Diğer sosyal medya hesaplarını büyütmek

Anket doldurarak para kazandıran siteler hakkında bilgi almak ve gelir elde etmek için yazımızı inceleyiniz.

E-Ticaret

Son zamanlarda Tiktok, ülkemizde gençler arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu anlamda videolarınızı gençlere e-ticaret yapmak için kullanabilirsiniz. Kısa süreli videoların oluşturulabildiği Tiktok’ta ürün tanıtımları için bazı videoları kullanabilirsiniz. Ayrıca Tiktok profilinize bir bağlantı yerleştirerek izleyicilerinizi e-ticaret mağazanıza yönlendirebilirsiniz.

Tiktok ile para kazanmanın en çok tavsiye edilen yollarından biri e-ticarettir. Fakat e-ticarete odaklanıyorsanız gençlere yönelik ürünlere odaklanmalısınız.

E-ticaret’ten bahsetmişken trendyol’dan nasıl para kazanılır? merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilir, trendyol üzerinden e-Ticarete başlayabilirsiniz.

Sponsor Bulmak

Tik Tok’tan para kazanmanın yollarından biri de sponsor bulmaktır. Ancak, Tiktok’ta sponsor bulmak için en az 50.000 takipçi eşiğini geçmiş olmanız gerekir. Kısa süre önce Tiktok’a sponsor olan çoğu marka, en az 50.000 takipçi talep etmektedir.

Tiktok’ta sponsor bulduktan sonra markalar genellikle videolarınıza dahil etmeniz için size çeşitli ürünler gönderir. Bu ürünleri videolarınızla uyumlu bir şekilde kullanarak sponsorlarınızın isteklerine doğru yanıt vermelisiniz.

BKZ: TikTok Jeton Hilesi Nasıl Yapılır? 2020

Trafiği Youtube’a Yönlendirmek

Videolarınızı Tiktok’ta izleyerek para kazanmazsınız ancak Youtube para oluşturma sistemi üzerinden para kazanabilirsiniz. Videolarınız Tiktok’ta izleniyorsa ve abone kazanmayı başarırsanız Youtube’da bir kanal açarak da izleyicilerinizi bu kanala yönlendirebilirsiniz. Böylece Youtube üzerinden para kazanabilirsiniz. Konu hakkında Youtube’dan nasıl para kazanılır? adlı yazımızdan bilgi alabilir, hemen işe koyulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir-  Otomotiv Bayilik (Franchising) Veren Firmalar 2020

Canlı Yayın Yapmak

Doğrudan Tiktok’a bağlı bir platform olan Live.Ly’de canlı yayın yapabilir ve Tiktok’taki takipçilerinize sunabilirsiniz. Live.ly’de canlı yayın yapmanın en güzel yanı para kazanabilmenizdir.

Live.ly üzerinden Tiktok’a abone olduktan sonra, bu platform üzerinden canlı yayın izleyen kullanıcılar satın aldıkları beğenileri / emojileri size nakit olarak gönderebilirler. Bu beğenileri toplayarak da para kazanabilirsiniz.

Bu sistem ise özellikle 50.000’den fazla abonesi olan kullanıcılar için uygundur.

Reklam İzle Para Kazan Siteleri ile Aylık Minimum 1250 TL kazanmak istiyorsanız bilgi için yazımızı inceleyiniz.

Sosyal Medya Hesaplarını Büyütmek

İnternette para kazanmanın yollarından biri de sosyal medya hesaplarınızı büyütmek ve satmak veya reklam yayınlamaktır. Tiktok’ta çok sayıda takipçisi olan kullanıcılar genellikle Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarını kullanma eğilimindedir. Dolayısıyla Tiktok’ta fenomen haline gelebilirseniz diğer sosyal medya hesaplarınız doğrudan büyüyecek ve bu sosyal medya hesaplarını satarak veya reklam satın alarak para kazanabilirsiniz. Özellikle Instagram hesapları için reklamlar son dönemde en yüksek seviyeye ulaşmıştır.

TikTok'tan Nasıl Para Kazanılır?

TikTok’tan Para Kazanmak

TikTok Takipçisi Nasıl Kazanılır?

Tiktok, son zamanlarda ülkemizde en çok kullanılan sosyal video platformlarından biridir. Özellikle 17-24 yaşları arasında yaygın olarak kullanılan Tiktok’ta başarılı olmak için kaliteli ve eğlenceli videolar çekmeniz gerekmektedir.

Belirli dakikalar, saatler veya günler için farklı etiketler Tiktok’ta popüler hale geliyor. Bu etiketleri kullanarak video kaydetmek, aynı anda daha fazla kullanıcıya ulaşmanın en etkili yollarından biridir.

Tiktok’ta başarılı olmak için genellikle videolar yapmanız gerekir. Sık sık video yapamazsanız, Tiktok’un trend videolar bölümünde olma şansınız azalır. Videolarınızda popüler müzikleri de kullanmalısınız.

Popüler sosyal video platformunda fenomen olmanın bir başka yolu da izleyicilerle bağlantı kurmak ve onlara iyi vakit geçirmektir. Bunu yapmanızdan sonra abonelerinizin hızla arttığını fark edeceksiniz. Genellikle profilinizde komik videolara yer vermeyi unutmayın.

Android cihazlara TikTok uygulamasını indirmek için buraya, İOS cihazlara TikTok uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.