tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
13,4307
EURO
15,2343
ALTIN
791,78
BIST
2.011,93
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Karla Karışık Yağmurlu
3°C
İstanbul
3°C
Karla Karışık Yağmurlu
Cumartesi Karla Karışık Yağmurlu
2°C
Pazar Karla Karışık Yağmurlu
3°C
Pazartesi Çok Bulutlu
3°C
Salı Çok Bulutlu
3°C

Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Bankalar 2021 Tavuk Çiftliği Hibesi

Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Bankalar 2021 Tavuk Çiftliği Hibesi

Tavuk çiftliği kredisi veren bankalar, tavuk çiftliği kredisi, KOSGEB tavuk çiftliği, Ziraat Bankası tavuk çiftliği kredisi, Prefabrik tavuk çiftliği maliyeti, 50.000 kapasiteli tavuk çiftliği maliyeti, TKDK tavuk çiftliği proje destekleri, etlik tavuk çiftliği maliyeti 2021, gezen tavuk çiftliği ne kazandırır, tavuk çiftliği maliyeti gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak isteyen girişimciler yazımızdan bilgi alabilirler.

Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Bankalar 2021

Tavuk çiftliği kurmak, son yıllarda yeni bir iş kurmak isteyenler ve yatırımcıların en çok ilgisini çeken yatırım türlerinden biridir. Tavuk çiftliği kurularak gelir elde edilmekte ve özellikle genç yatırımcılar tarafından tercih edilmektedir.

Tüketicilerin organik beslenme anlayışının çoğalmasıyla birlikte, birçok kurum gezen tavuk (salma tavuk), tavuk eti ve yumurta tavukçuluğu yapmak isteyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Tavuk çiftliği kurmak isteyen kişilere tavuk çiftliği kredisi vermektedir.

Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Bankalar Listesi

Tavuk çiftliği kredisi veren bankalar;

 • Ziraat Bankası,
 • Şekerbank,
 • İş Bankası,
 • QNB Finansbank,
 • Akbank,
 • Garanti Bankası,
 • Denizbank,
 • TEB.

Tavuk Çiftliği Kurma Kredisi Veren Kurumlar

Tarım ve Orman Bakanlığı İl İlçe Müdürlükleri, Tarım Kredi Kooperatifi, Ziraat Bankası ve KOSGEB haricinde Şekerbank, Halk Bankası, TEB, QNB Finansbank ve Denizbank gibi özel bankalarda, belirli şartların sağlanması durumunda düşük faizli ve uzun vadeli tavuk çiftliği kurma kredisi vermektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı, girişimcileri desteklemek ve genç yatırımcıları tavuk yetiştiriciliği yapmaya teşvik etmek amacıyla 30 bin TL tutarında geri ödemesiz tavuk çiftliği kurulması için hibe kredisi sağlamaktadır. Ördek, hindi, kaz gibi kanatlıların yetiştirilmesi ve bu kanatlılar için kurulacak çiftlikler için alınabilecek destek kredisi, Ziraat Bankası’ndan en düşük faiz oranıyla veya tamamen faizsiz olarak alınabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tarım Kredi Tavuk Yemi Fiyatları 2021 En Güncel Fiyatlar

Tavuk Çiftliği Kredisi Nasıl Alınır?

Son yılların popüler mesleklerinden biri olan tavuk çiftliğidir. Tavuk çiftliği kurmak istiyor ama tavuk yetiştiriciliği için yeterli sermayeniz yoksa çeşitli bankalara veya Tarım ve Orman Bakanlığı Müdürlüklerine tavuk yetiştirmek için kredi başvurusu yapılabilmektedir. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, zaman zaman hibe desteğinin de gündeme geldiği tavuk çiftliği kredisi için destek ve kredi sağlamaktadır.

Tavuk çiftliği kredisi veren bankalar; Tavuk çiftliği kredisi için düşük miktarlarda kredi başvurusunda bulunulduğunda bankalara yalnızca maaş bordrosu ile kredi başvurusu yapılabilmektedir. Ancak kredi tutarı yüksek meblağlarda ise banka tıpkı ihtiyaç kredisinde olduğu gibi bazı prosedürleri uygulamaktadır. Böylelikle tercih edilen bankadan tavuk çiftliği kredisi çekebilmek için kefil ya da ipotek gösterilmesi gerekebilir.

KOSGEB Tavuk Çiftliği İçin Destek Veriyor Mu?

KOSGEB, girişimcilere canlı hayvan alımları ve dolayısıyla tavuk sahibi olmaları için herhangi bir hibe desteği sunmamaktadır. Canlı hayvan alımları için destek sağlanmaz ancak verdikleri eğitimlere katılarak oluşturdukları proje kapsamında farklı NACE kodlarıyla destek vermektedir.

KOSGEB tarafından sadece proje desteği için verilen krediler;

 • 10- Gıda ürünlerinin imalatı,
 • 10.1- Etin işlenmesi ve saklanması ile et ürünlerinin imalatı,
 • 10.11- Etin işlenmesi ve saklanması,
 • 10.12- Etin işlenmesi ve saklanması,
 • 10.13- Et ve kümes hayvanları etlerinden üretilen ürünlerin imalatı

KOSGEB, sadece bu durumlarda, yani canlı hayvan alımında değil, sadece hayvansal ürünlerin paketlenmesinde ve satışa hazırlanmasında da destek vermektedir. KOSGEB’in tavuk çiftliği kurmak isteyen girişimcilere hibe verdiğini söyleyenlere kesinlikle itibar etmemelisiniz.

Tavuk Çiftliği Devlet Desteği 2021

Tavuk çiftliği kurmak için kişinin kendine ait arsası olması daha avantajlı konumda yer almasını sağlıyor. Tavuk çiftliği için devletin verdiği hibe desteği 30 bin TL’dir. Verilen bu desteklerinde;

 • Kapalı sistem yumurta yetiştiriciliği,
 • Gezen serbest sistem tavukçuluk,
 • Besi tavuğu yetiştiriciliği,
 • Civciv yetiştiriciliği

tesislerine öncelik tanınmaktadır. Tavuk çiftçiliği kurabilmek için hibe desteğinden 18 ve 41 yaş aralığındaki kişiler yararlanabilmektedir. 30 bin TL tutarındaki hibe desteğini almaya hak kazanıldığında tavuk çiftliği işletmesinin faaliyetleri 3 yıl boyunca aktif bir şekilde çalıştırılmalıdır. Devletin hibe verdiği işler arasından yer alan tavuk çiftliği hibe desteği miktarı ilk başta az gibi gözükse de, 30 bin TL hibe desteği doğru kullanıldığında işletme için büyük yarar sağlamaktadır.

Tavuk Çiftliği Kredisi Veren Bankalar 2021 Tavuk Çiftliği Hibesi

Ziraat Bankası Tavuk Çiftçiliği Kredisi 2021

Tavuk çiftliği kredisi veren bankalar arasında en çok Ziraat Bankası öne çıkıyor. Ziraat Bankası, tavuk yetiştirmek ve tavuk çiftliği kurmak isteyen girişimciler için en iyi vade ve düşük faiz oranlı destek kredisini sunuyor. Ziraat Bankası, verdiği diğer kredilerin yanı sıra “Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği” adı altında tavuk çiftliği kurulması için kredi kullandırmaktadır.

Ziraat Bankası’ndan damızlık kanatlı yetiştiriciliği çiftliği kredisi alabilmek için belli sayıda kümes hayvanı yetiştirmek gerekmektedir. Kredi almak için önemli kriterler aşağıdaki gibidir;

 • Yumurta tavuğu yetiştiriciliğinde 7.500 tavuk,
 • Kaz, hindi ve ördek yetiştiriciliğinde 1.000 adet,
 • Bıldırcın yetiştiriciliği için 2.000 adet bıldırcın,
 • Etlik piliç yetiştiriciliğinde 10.000 adet,
 • Piliç ve Devekuşu yetiştiriciliğinde ise bu sayı 50 olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası’na tavuk çiftliği kurmak için kredi başvurusunda bulunmak isteyenlere, gerekli şartlara uygun olunursa ve istenilen belgeler hazırlanırsa, bankanın uygun görmesi halinde 84 aya varan vade ve düşük faizli kredi verilmektedir. Daha detaylı bilgi için Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi Şartları 2021 Tavukçuluk Kredisi tıklayınız.

Hangi Bankalar Tavukçuluk Kredisi Veriyor?

Ziraat Bankası’nın yanı sıra diğer özel ve kamu bankaları da tavuk çiftliği kurmak isteyen girişimcilere kredi imkânı sunuyor. Ziraat Bankası dışında Tavuk çiftliği kredisi veren bankalar; Akbank, İş Bankası, Şekerbank, Denizbank, Garanti Bankası, TEB, Finansbank ve Vakıfbank’ın kullandıkları tavuk çiftliği işletmeleri için kullandırdığı krediler sadece 48 ay vade ve % 1 faiz oranı ile verilmektedir. Bu krediler bireysel tüketici kredileri şeklinde alınabilir.

Finansbank Tavukçuluk Kredisi 2021

Özel bankalar ayrıca tavuk yetiştirmek ve tavuk çiftliği kurmak isteyen girişimcilere kredi desteği sunmaktadır. Bu bankalardan biri de Finansbank’tır. Özel ve tüzel kişilere, belirli koşulları sağlamaları halinde tavukçuluk kredisini onaylamaktadır.

Kanatlı kümes hayvancılığı adı altında tavukçuluk kredisi çekebilmek için Finansbank; tavuk çiftliği kurmak için oluşturulan projenin maliyetinin % 75’i oranında kredi desteği sağlıyor. Kredi desteği, bazı özel durumlarda kredi oranını % 85’e kadar yükseltebilir. Maksimum 24 ay vade sağlayan banka ayrıca 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ayda bir geri ödeme imkanı sunuyor.

Şekerbank Tavuk Çiftliği Kredisi

Yumurta tavukçuluğu, et tavukçuluğu hindi ve diğer kanatlı kümes hayvanları yetiştiriciliği yapmak isteyen kişilere, belirli şartlar sunarak kredi kullanma imkanı veren Şekerbank, uzun vade imkanı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Girişimcilere sıfırdan bir tesis kurup işletmelerine yetecek kadar kredi imkanı sunmaktadır.

Şekerbank’tan tavuk çiftliği kredisi alabilmek için kredi başvurusu yapan özel kişilerden, en az 2 yıl hayvancılık sektöründe faaliyet gösterme şartı aranır. Aynı şekilde tavuk çiftliği kredisi almak isteyen tüzel kişilerde ise; ortaklardan birinin hayvancılık sektöründe yine en az 2 yıl faaliyet göstermiş olması gerekmektedir.

Et tavukçuluğu için kurulacak işletme maliyetinin %75’ini karşılayacak şekilde kullandırılan kredi 60 aya varan vade olanağı ile verilmektedir. Bu krediden faydalanmak için yeni kurulacak ya da var olan işletmenin 10 bin tavuk yetiştirebilme kapasitesine sahip olması gerekmektedir.

Yumurta tavukçuluğu için istenen bu sayı 5 bin olmaktadır. Yine et tavukçuluğunda olduğu gibi maliyetin %75’ine 60 aya varan vadeler ile kredi verilmektedir. Ayrıca krediyi kullanan kişiye yalnızca yılda 1 ödeme kolaylığı sağlanmaktadır.

TEB Tavuk Çiftliği Kredisi

Tavuk çiftliği kurmak için kredi kullanılan bankalardan biri de TEB bankasıdır. Tavukçuluk sektöründe üretim yapmak isteyen kişilere yem ve işçilik gibi masrafların karşılanması için TEB, 12 aya varan vade olanağıyla ihtiyaç duyulan kredi desteğini girişimcilere sunmaktadır.

TEB bankası tavuk çiftliği kredisinde en az 12 ay geri ödeme ile kullandırılan kredide 1 ay, 3 ay ve 6 ay’lık eşit ödeme imkanı da sunulmaktadır.

TKDK Tavuk Çiftliği Proje Destekleri 2021

Gezen tavuk yetiştiriciliği üretimi yapmak ve tavuk çiftliği kurmak için kamu veya özel bankalardan kredilerin yanı sıra hibe destekleri de vardır. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu ile Tarım ve Orman Bakanlığı yumurta ve salma tavukçuluk işletme projesi ile başvuranlara ve en az 500 tavuğu olanlara 30.000 TL hibe desteği sağlamaktadır.

Bu hibeden yararlanmak için kişinin en az 500 tavuğa sahip olması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve son olarak Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurulu tarafından belirlenen 42 ilden birinde ikamet etmesi gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: TKDK Destek Verilen İller 2021 Listesi (GÜNCEL)

Prefabrik Tavuk Çiftliği Devlet Desteği

Son yıllarda özellikle kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde kurulan hayvancılık çiftliklerinde sıklıkla kullanılan prefabrik çiftlikler, hem kullanım kolaylıkları hem de betonarme yapılara göre daha düşük maliyetleri nedeniyle tercih ediliyor.

Eski tarz ahırların modern hali olarak nitelendirilen prefabrik tavuk çiftliği, kullanılan arazinin maksimum verimini alınmasını sağlar. Bu çiftlikler devlet destekleri ile oluşturulabilir.

Prefabrik Tavuk Çiftliği Maliyeti 2021

Prefabrik çiftlikler, çok düşük maliyetleri olması nedeniyle işin başlangıcında sermayeden çok fazla para tüketmez.  Prefabrik çiftliklerin yapımında kullanılan tüm malzemeler yüksek kalitede üretilmektedir. Prefabrik çiftliklerin yapımında kullanılan malzemelerin kalitesinden dolayı zarar görme ihtimali de çok düşüktür. Temizlik işlemleri sırasında sıklıkla kullanılacak kimyasal temizlik ürünlerine dayanıklıdır. Prefabrik çiftlikler strafor izolasyon kullanılan cephe panelleri ile ek ısıtma maliyeti ortadan kalkar. Prefabrik çiftliklerin üretim yöntemi sayesinde arazide daha çok kullanım alanı ortaya çıkar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Çok Yumurta Yapan Tavuk Cinsleri (Haftalık 10 Yumurta)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.