tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
8,1550
EURO
9,7089
ALTIN
457,33
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
13°C
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Pazartesi Çok Bulutlu
12°C
Salı Parçalı Bulutlu
15°C
Çarşamba Gök Gürültülü
18°C
Perşembe Gök Gürültülü
14°C

SSK Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar 2021 GÜNCEL

SSK Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar 2021 GÜNCEL

Ülkemizde milyonlarca emekli olduğu gibi emekli olma hayali kuranda milyonlarda vatandaşımız bulunmaktadır. Emekli olmak isteyip de prim borcu olanlara kredi fırsatı. Emekli olmak isteyen kişilerin genellikle yaptıkları araştırma erken emeklilik olmakta ve erken emeklilik hayali kuran vatandaşlar borçlanarak primlerini kapatabiliyor ve böylelikle de emekli olabiliyor. Geçtiğimiz yıl Bağ-Kur’lu olan vatandaşlara emeklilik yolu açılmış ve bankalardan kredi kullanarak binlerce emeklilik hayali kuran kişilerin hayalleri gerçek olmuştur. Prim borçlarının kapanması için bankalardan borçlanma kredisi çekmeyi tercih eden SSK’lı vatandaşlar bu krediden yararlanıp yararlanamadığı merak etmektedir. Bu nedenle ssk emekli olmak için kredi veren bankalar ı sizlerle paylaşıyor ve Emekli olmak için kredi veren bankalar 2021,Doğum borçlanması için kredi veren bankalar 2021, Emeklilik kredisi 2021, Ziraat Bankası emekli olmak için kredi 2021, SGK Ziraat Bankası emeklilik anlaşması 2021, Askerlik borçlanması için kredi veren bankalar 2021, Halkbank doğum borçlanması Kredisi, Bağkur kredisi veren bankalar gibi konular hakkında bilgi veriyoruz.

Kamu Bankaları ve SGK Arasında Kredi İş Birliği Protokolü İmzalandı!

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank arasında biriken prim borçları ile ilgili protokol, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında kanun kapsamında imzalandı. Vatandaşlar konu hakkında detaylı bilgi için araştırmaya başladı. Bizde sizler için yazımızın devamında Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar konu hakkında bilgi vereceğiz.

Emekli Olmak İsteyip Prim Borcu Olanlara Kredi Fırsatı

Yapılandırmanın kapsamı oldukça geniş tutularak, 31 Avustos 2020 tarihinden öncesine ait tüm alacaklar yapılandırma kapsamına alınmıştır. Gerek taksit süresi uzunluğu ve toplamda 36 aya kadar ödeme süresi, peşin ödeme avantajı, kredi kartı ile ödeme ve elektronik ortamda başvuru imkanı gibi yollarla işveren ve sigortalılara birçok kolaylık sağlanmıştır. Yapılandırma ile gecikme cezası ve gecikme zammı ile faizlerin silinmesi borçların Yİ ÜFE ile güncellenmesi peşin ödemede hesaplanan Yİ ÜFE’nin %90’ının silinmesi 2 taksit ödeme aşamasında Yİ ÜFE’nin %50 sinin silinmesi gibi ciddi avantajlar sunulmaktadır.

İhyanın ne kadar olduğunu bir örnekle anlatalım. 1 ocak 2009 dan 31.12.2010 tarihine kadar 4 b sigortalı ve bağkurlunun 24 aylık prim borcunu 2027  2021 yılına göre ödemesi gereken prim borcu yaklaşık 27 bin TL olaması gerekirken bu tutar 9 Bin TL ye kadar düşecektir buda %66 oranında iyileştirme sağlama imkanı demektir.

Banka Kredisi ile Emeklilik Mümkün 2021

3 kamu bankası Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank arasında, 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında “Kredi İş Birliği Protokolü” imzalandı. Protokol, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığında; SGK Başkanı İsmail Yılmaz, Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Alpaslan Çakar, Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Lütfü Çelebi ve Halk Bankası Genel Müdür Yardımcı Hasan Tuncay katılımlarıyla imzalandı.

SGK Başkanı İsmail Yılmaz’ın yapmış olduğu açıklamaya göre; biriken prim borçlarını ödeyenler için aylık bağlanacak sigortalılar, ödeme güçlüğü çekmeden emeklilik için banka kredisi kullanabilecektir. SGK Başkanı aynı zamanda 7256 sayılı kanun ile SGK alacakları için de yapılandırma imkanının getirildiğine de değindi. 2020 yılı Ağustos ayı öncesindeki alacakların da yapılandırma kapsamında olduğunu söyleyen SGK Başkanı Yılmaz, yapılandırma hakkında detayları verdi. Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar Buna göre;

 • Yapılandırma başvuru tarihi: 1 Şubat 2021
 • İlk taksit son ödeme tarihi: 31 Mart 2021
 • 36 ay vade
 • Peşin veya kredi kartı ile ödeme olanağı
 • Elektronik online başvuru

Sigortalılara ve işverenlere kolaylık imkanı geldiğini belirtirken İsmail Yılmaz şu ifadelere yer verdi:

“Yapılandırma ile gecikme cezası ve gecikme zammı faizlerinin silinmesi, borçların Yİ-ÜFE ile güncellenmesi, peşin ödemede hesaplanan Yİ-ÜFE’nin %90’ının silinmesi, 2 taksitle ödemede ise Yİ-ÜFE (yurt içi üretici fiyatları endeksi)’nin %50’sinin silinmesi gibi avantajlar sunuyoruz. Bu kapsamda birikmiş prim borçlarının yapılandırılmasının yanı sıra 4b, yani eski tabir ile Bağkur’lu sigortalılarımıza daha önce prim ödenmediği için durdurulan sürelerini ihya imkanı verilmiştir. İhyanın sağladığı avantajı bir örnekle açıklamak istiyorum, 1 Ocak 2009 ve 31 Aralık 2010 tarihleri arasında sigortalılık süresi durdurulan sigortalının bu süreyi ihya edebilmek için ödeyeceği prim tutarı 2020 yılı rakamlarına göre 24 bin TL iken, yapılandırmaya başvurulursa 24 bin lira ödemek yerine yerine yaklaşık 9 bin lira ödenecek, bu sayede %63 oranında indirim söz konusu olacaktır.”

Yapılandırılan borcun ödendiği takdirde aylık bağlanacak olan sigortalılar, ödeme zorluğu olmaksızın banka kredisi ile emekli olabilirler.  Sigortalıların yapılandırılan sigorta prim borçlarını peşin ödeme tarihi 31 Mart 2021 tarihine kadar aylık %1,60 faiz oranı ve 36 ay vadeli kredi kullanabilecekler. Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar ile ilgili detaylar yazı devamında.

Emeklilik Kredisi 2021

Milyonlarca emekli vatandaşa her geçen gün yeni vatandaşlarda ekleniyor. Emeklilikte yaşa takılanlar hakkında henüz net bir açıklama yok fakat prim borcu olan kişiler için sürekli yeni düzenlemeler yapılmaktadır. Geçtiğimiz yıl Bağ-Kur prim borcu olan kişiler için emeklilik yalnızca hayal olmaktan çıkmıştı. Vatandaşlar arasında cinsiyet ayırımı pozitif ayrımcılık olarak kadınların emekli olabilmeleri erkeklere göre daha kolay olmaktadır. Kadınların kolay bir şekilde emekli olabilmesinin nedenini aşağıda açıkladık.

Kadınlar doğum borçlanması yaptığında daha erken emekli olabilirler. Yaşı büyük değilse çocuk sayısına göre borçlanabilirler. Borçlanma, her çocuk için 2 yıl yapılır. Ayrıca 3 çocuğa kadar ödünç alma durumu sağlanmıştır. İki çocuk annesi 4 yıl borçlanarak emeklilik imkânı elde ediyor. Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar Elbette krediden yararlanmak için doğumdan önce çalışmak ve doğumdan sonra prim ödememek gerekiyor.

Krediyle Emekli Olmak Nasıl Olur?

Ülkemizde emekliliğini tamamlamış ancak SGK veya BAĞ-KUR borçlarından dolayı bu hakkını kullanamayan milyonlarca insan bulunmaktadır. Bu borçları karşılamak için herhangi bir bankadan kredi başvurusunda bulunan, ancak özellikle düşük kredi notu nedeniyle ihtiyaç duydukları krediyi kullanamayanların sayısı çok az değil. Tüm bunların farkında olan sosyal güvenlik kurumu, emeklilik yaşını doldurmuş fakat borçları nedeniyle emekli olamayanlar için Ziraat Bankası ile protokol imzaladı. İmzalanan bu protokole göre kredi notunuz düşük olsa bile emekliliğiniz için ihtiyacınız olan kredi size tahsis edilecek ve emekliliğiniz en kısa sürede bağlı olduğunuz kurum tarafından sigortalanacaktır. Bakalım kimler kredi ile emekli olabiliyor, ardından Ziraat Bankası ve diğer bankaların emekli olmak için sunduğu imkanlara bir göz atalım.

Kimler Kredi İle Emekli Olabilir?

Peki, sosyal güvenlik kurumu ile Ziraat Bankası arasındaki kredi imkanı, emekli olmak isteyenlerde kimleri kapsıyor? Krediden yararlanarak kimler kanun kapsamında emekli olabilir? İşte cevapları..

 1. Emeklilik kredisine başvuruda bulunacak olan vatandaşın öncelikli olarak yıl ve yaş şartını tamamlamış olması gerekir.
 2. Emeklilik yaşı ve yılını tamamlamış ancak eksik primi ile askerlik yada doğumdan dolayı eksik ödemelerini kapatacak olan kişiler kredi ile emekli olabilir.
 3. Zamanında dondurulmuş Bağ-Kur sürelerini aktif edince emekli olma hakkı doğan kişiler yararlanabilir.

Tüm bu şartlara uygun olan SSK ve BAĞ-KUR kayıtlı vatandaşlar kredi ile emekli olabilirler.

Askerlik Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar 2021

Erkeklerin de kadınlar gibi borçlanma durumları söz konusu olmaktadır. Askerlik hizmetlerini er ya da yedek subay olarak tamamlayanlar kişiler bu süre zarfında sigortalarının ödenmemesiyle askerlik süreleri kadar borçlanma yaparak emekli olabilirler.

E-Devlet Emeklilik Yaşı Hesaplama, Erken Emeklilik hakkında bilgi için tıklayınız.

SSK Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar 2021 GÜNCEL

SSK Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar 2021 GÜNCEL

SSK Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar 2021

Emeklilik için dönüm noktası 1 Mayıs 2008‘dir. Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar Bu tarihten sonra, SSK ve Bağ-Kur primlerinin hesaplanmasında bazı farklılıklar ortaya çıktı, ancak emeklilik fonu emeklileri için değil. Sigortası bu tarihten sonra yürürlüğe girenler, 65 yaşında 7200 gün prim ödeyerek borçlanabilecekler. Borçlanma döneminde, toplu bir miktar ödenmesi gereklidir. Nakit ihtiyacı olan okuyucularımız için önerimiz bankalardan emeklilik kredisi başvurusu yapmalarıdır. Bu krediler sayesinde toplu ödeme yaparak emekli olabilirsiniz. Daha sonra, çektiğiniz kredi tutarı maaşlardan düşülecektir. Başvuruları gelir belgesi, kalan prim borçlarınızı gösteren belgeler, kredi başvuru formu, kimlik kartı ile banka şubelerine yapabilirsiniz.

Denizbank Emekli Olma Kredisi

Denizbank’ta emekli olmak isteyen müşterilerinin hayallerini gerçekleştiren bankalardan biridir. Kredinizi Denizbank’tan alırsanız emeklilik primlerinizi ödeyerek hemen emekli olabilirsiniz. Ayrıca banka hemen ödeme yapmanızı da istemiyor. Ödemeler 3 ay sonra başlar. Banka tarafından müşterilerine avantajlı faiz oranları sunulmaktadır. 36 aya varan vade ile kefil veya teminat vermeden kredinizi çekebilirsiniz. Bu krediden % 1,55 – %1,60 – %1,65 oranlarında faiz alınacaktır.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

 1. SGK’dan alınan prim borçlarını gösteren evrak
 2. SGK’dan alınan gelir belgesi
 3. Bankadan alınacak olan kredi başvuru formu
 4. T.C kimlik kartı (aslı ve fotokopisi)
SSK Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar 2021

SSK Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar 2021

İkametgah belgesi veya son aya ait elektrik, doğalgaz, su ya da internet faturasıyla en yakın Denizbank şubelerine emeklilik kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Denizbank’ın kredi hesaplaması ve taksit tutarları öğrenmek için tıklayınız. Emekli olmak için çekilen krediler ile bankaların verdiği emekli kredilerinin karıştırılmaması gerekmektedir. Emekli kredileri bankaların, kendi bankalarından maaş almaları koşulu ile müşterilerine uygun faiz oranları ve vadelerde verdikleri kredileri ifade etmektedir. Emekli olmak için bankaların verdiği ihtiyaç kredilerine de başvuru yapabilirsiniz. 

Ziraat Bankası Emekli Olmak İçin Kredi 2021

Prim borcu nedeniyle emekli olamayanlar Ziraat Bankası’ndan alacaklı emekli kredisi ile emekli olabilirler. Ziraat Bankası, Çalışma Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında imzalanan protokol sayesinde, birikmiş borcu olanlar artık kredi çekerek emekli olabiliyor. Bu kredinin süresi 60 ay (5 yıl) olmaktadır.

Kampanya koşulları;

 1. Bağ-Kur’lulardan yaşlılık aylığı alacak olanlar,
 2. SSK ve Bağ-Kur bedelleri için hizmet borçlanması yaparak yaşlılık aylığı bağlanacaklar,
 3. Bağ-Kur kapsamında prim borcu olanlar kredi çekebilecektir.

Ancak bu kredi kampanyası bitmiştir. Kredi aldıktan sonra bağlanacak maaş tutarlarınızı öğrenmek için bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüklerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Borç birikimi olan banka müşterileri, avantajlı faiz oranları ile sunulan bu krediden yararlanarak emekli olacaktır.

Borçlanma yapmak için SGK’dan ne kadar borç almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Fakat tekrardan belirtelim Ziraat Bankasının emeklilik için sunduğu bu kredi şu anda geçerli değildir. Hükümet, prim borcu olanların toplu ödeme ile emekliye ayrılabileceğini açıkladığında, kredi yeniden faaliyete geçecektir. Bizlerde sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

Emeklilik kredisi adı altında Denizbank ve Ziraat Bankası haricinde başka bankaların kredisi bulunmasa da sizler bankaların sunmuş olduğu ihtiyaç kredilerinden yararlanarak emeklilik için gereken nakde sahip olabilirsiniz. Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar Vakıfbank, Şekerbank ve TEB üzerinden kullanılabilecek ihtiyaç kredileri hakkında bilgi yazımızın devamında yer almaktadır.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi

Eğitim giderlerinden esnaf kredilerine kadar her türlü ihtiyaç için kullanılabilecek bir kredi türüdür. Banka tarafından sunulan vade seçenekleriyle ile kredinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca prim borçlarınızı yatırmak içinde bu ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmak için Kredi yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı 1953′ e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bunun dışında 0850 222 78 78 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak da kredi talebinde bulunabilirsiniz. Şekerbank bireysel ihtiyaç kredilerinin faiz oranı % 1,94 olmaktadır. Kredi hesaplaması yaparak örnek ödeme planı oluşturabilir aynı zamanda da internet üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Prim borçlarınızı Vakıfbank’tan ihtiyaç kredisi ile de ödeyebilirsiniz. Banka, taksitli ihtiyaç kredisi kampanyası ile müşterilerine destek vermeye devam etmektedir. Kredi, teminat karşılığında kullanılmaktadır. Bir eviniz veya aracınız varsa, ipotek ederek kredi alabilirsiniz. Hayat sigortası zorunludur. Kredinizi 3 aylık veya aylık ödeme seçenekleri ile ödeyebilirsiniz. Vade maksimum 36 aydır. Kredi kullanabilmek için düzenli bir gelirinizin olması gerekir. Banka, talebin ardından hakkınızda bir soruşturma başlatacaktır. Bu görüş olumlu ise krediyi kullanabilirsiniz.

T.C. kimlik belgesi ve gelir belgesi ile size en yakın Vakıfbank şubesine kredi başvurusu yapabilirsiniz. Vakıfbank ihtiyaç kredisinin faiz oranı %1.79‘dir. İnternet üzerinden Vakıfbank ihtiyaç kredisine başvuru yapmak için buraya tıklayınız.

TEB İhtiyaç Kredisi

Türk Ekonomi Bankası, müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak için müşterilerinin yanında olmaya devam etmektedir. Kredinizi, kredi başvurunuzun onaylanmasından itibaren 24 saat içinde kullanabilirsiniz. Ayrıca kullanılacak kredinin faiz oranları sabittir. Daha sonra kredi faizlerinin yükselmesinden etkilenmeyeceksiniz. Kurumda prim borçlarınızı hesaplattıktan sonra Türkiye Ekonomi Bankası ile iletişime geçerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

TEB ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli evraklar listesi;

 1. T.C kimlik belgesi fotokopisi
 2. Gelir belgesi
 3. Serbest meslek çalışanları için bilanço veya vergi levhası

Banka, kredi başvurunuzu inceleyecek ve kredi geçmişiniz kontrol edilecektir. Bankanın talebinizi kabul etme veya reddetme hakkı vardır. Ayrıca banka gerekli gördüğü takdirde kefil veya teminat isteyebilir.

Emekli olabilmek için Ziraat Bankası ve Denizbank’ın emeklilik kredilerini kullanabilir veya diğer bankaların ihtiyaç kredilerinden faydalanabilirsiniz.

Bağ-Kur Emeklilik Şartları

Bağ-Kurlu vatandaşların emekli olabilmeleri için üç farklı tarih bulunmaktadır. Emeklilikte istihdam tarihi epeyce önemlidir. 1 Ekim 1999, 30 Nisan 2008 ve 1 Mayıs 2008 tarihlerinde işe başlayanların emeklilik koşulları birbirinden farklıdır. Ayrıca kadınların ve erkeklerin durumu farklıdır. (doğum ve askerlik borçlanması)

Yaş Haddinden Emeklilik Şartları Nelerdir?

Kadınlarda, 1 Ekim 1999’dan sonra emekli olabilmeleri için 2 yılı kalanların 15 yılını doldurmuş olmaları ve emekli olabilmeleri için 5400 gün prim ödemeleri gerekmektedir. Bu şartları sağlayan kadınlar 50 yaşında emekli olabilirler. 1 Ekim – 30 Nisan tarihleri arasında sigortalı olanların 15 yılını doldurmuş ve 60 yaşında olması gerekmektedir.

Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar Erkekler için yaş nedeniyle emekli olacakların 15 yılını tamamlaması ve 55 yaşını doldurması gerekmektedir. Ancak bu koşullar 1 Ekim 1999 tarihine kadar geçerlidir. Bu tarihten sonra emekliliğe 15 günlük prim ve 62 yaş gelmiştir. Bağkurlulara zaman zaman verilen Borç Kapatma Kredileri ile toplu olarak yatıracağınız prim borçları nedeniyle emekli olabilirsiniz. Ancak son zamanlarda SGK üyeleri için böyle bir uygulama mevcut değildir. Emekli Olmak İçin Kaç Yıl Çalışmak Gerekir? (GÜNCEL HESAPLAMA) bilgi almak için tıklayınız.

Yorumlar

 1. Ferhat Uzun dedi ki:

  Bir seferliğine bankalar kredi versede emekli olsak şu anda bekliyoruz

 2. Mehmet dedi ki:

  Yaş ve günüm doldu.bağkur borcum var 25.tl cıvarı yatırırsam emekli olabiliyor

 3. Sevinç dedi ki:

  Alacak olduğum maaş kredi ödemesine denk gelmediği için vermediler 2 çocuk doğum borçlanması istedim malesef olmadı