Güncel Ajans

SSK Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar 2020

SSK Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar 2020

Ülkemizde milyonlarca emekli olduğu gibi emekli olma hayali kuranda milyonlarda vatandaşımız bulunmaktadır. Emekli olmak isteyen kişilerin genellikle yaptıkları araştırma erken emeklilik olmakta ve erken emeklilik hayali kuran vatandaşlar borçlanarak primlerini kapatabiliyor ve böylelikle de emekli olabiliyor. Geçtiğimiz yıl Bağ-Kur’lu olan vatandaşlara emeklilik yolu açılmış ve bankalardan kredi kullanarak binlerce emeklilik hayali kuran kişilerin hayalleri gerçek olmuştur. Prim borçlarının kapanması için bankalardan borçlanma kredisi çekmeyi tercih eden SSK’lı vatandaşlar bu krediden yararlanıp yararlanamadığı merak etmektedir. Bu nedenle emekli olmak için kredi veren bankaları sizlerle paylaşıyor ve SSK emekli olmak için kredi veren bankalar 2020, Emeklilik kredisi 2020, Ziraat Bankası emekli olmak için kredi 2020, Askerlik borçlanması için kredi veren Bankalar 2020, Emekli olmak için kredi 2020 gibi konular hakkında bilgi veriyoruz.

Emeklilik Kredisi 2020

Milyonlarca emekli vatandaşa her geçen gün yeni vatandaşlarda ekleniyor. Emeklilikte yaşa takılanlar hakkında henüz net bir açıklama yok fakat prim borcu olan kişiler için sürekli yeni düzenlemeler yapılmaktadır. Geçtiğimiz yıl Bağ-Kur prim borcu olan kişiler için emeklilik yalnızca hayal olmaktan çıkmıştı. Vatandaşlar arasında cinsiyet ayırımı pozitif ayrımcılık olarak kadınların emekli olabilmeleri erkeklere göre daha kolay olmaktadır. Kadınların kolay bir şekilde emekli olabilmesinin nedenini aşağıda açıkladık.

Kadınlar doğum borçlanması yaptığında daha erken emekli olabilirler. Yaşı büyük değilse çocuk sayısına göre borçlanabilirler. Borçlanma, her çocuk için 2 yıl yapılır. Ayrıca 3 çocuğa kadar ödünç alma durumu sağlanmıştır. İki çocuk annesi 4 yıl borçlanarak emeklilik imkânı elde ediyor. Elbette krediden yararlanmak için doğumdan önce çalışmak ve doğumdan sonra prim ödememek gerekiyor.

Askerlik Borçlanması İçin Kredi Veren Bankalar 2020

Erkeklerin de kadınlar gibi borçlanma durumları söz konusu olmaktadır. Askerlik hizmetlerini er ya da yedek subay olarak tamamlayanlar kişiler bu süre zarfında sigortalarının ödenmemesiyle askerlik süreleri kadar borçlanma yaparak emekli olabilirler.

SSK Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar 2020

Emeklilik için dönüm noktası 1 Mayıs 2008‘dir. Bu tarihten sonra, SSK ve Bağ-Kur primlerinin hesaplanmasında bazı farklılıklar ortaya çıktı, ancak emeklilik fonu emeklileri için değil. Sigortası bu tarihten sonra yürürlüğe girenler, 65 yaşında 7200 gün prim ödeyerek borçlanabilecekler. Borçlanma döneminde, toplu bir miktar ödenmesi gereklidir. Nakit ihtiyacı olan okuyucularımız için önerimiz bankalardan emeklilik kredisi başvurusu yapmalarıdır. Bu krediler sayesinde toplu ödeme yaparak emekli olabilirsiniz. Daha sonra, çektiğiniz kredi tutarı maaşlardan düşülecektir. Başvuruları gelir belgesi, kalan prim borçlarınızı gösteren belgeler, kredi başvuru formu, kimlik kartı ile banka şubelerine yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir-  Kredi Kartı Limit Artırımı (BDDK Yeni Düzenleme)

Denizbank Emekli Olma Kredisi

Denizbank’ta emekli olmak isteyen müşterilerinin hayallerini gerçekleştiren bankalardan biridir. Kredinizi Denizbank’tan alırsanız emeklilik primlerinizi ödeyerek hemen emekli olabilirsiniz. Ayrıca banka hemen ödeme yapmanızı da istemiyor. Ödemeler 3 ay sonra başlar. Banka tarafından müşterilerine avantajlı faiz oranları sunulmaktadır. 84 aya varan vade ile kefil veya teminat vermeden kredinizi çekebilirsiniz. Bu krediden % 1,60 oranında faiz alınacaktır.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

  1. SGK’dan alınan prim borçlarını gösteren evrak
  2. SGK’dan alınan gelir belgesi
  3. Bankadan alınacak olan kredi başvuru formu
  4. T.C kimlik kartı (aslı ve fotokopisi)
SSK Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar 2020

SSK Emekli Olmak İçin Kredi Veren Bankalar 2020

İkametgah belgesi veya son aya ait elektrik, doğalgaz, su ya da internet faturasıyla en yakın Denizbank şubelerine emeklilik kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Denizbank’ın kredi hesaplaması ve taksit tutarları öğrenmek için tıklayınız. Emekli olmak için çekilen krediler ile bankaların verdiği emekli kredilerinin karıştırılmaması gerekmektedir. Emekli kredileri bankaların, kendi bankalarından maaş almaları koşulu ile müşterilerine uygun faiz oranları ve vadelerde verdikleri kredileri ifade etmektedir. Emekli olmak için bankaların verdiği ihtiyaç kredilerine de başvuru yapabilirsiniz. 

Ziraat Bankası Emekli Olmak İçin Kredi 2020

Prim borcu nedeniyle emekli olamayanlar Ziraat Bankası’ndan alacaklı emekli kredisi ile emekli olabilirler. Ziraat Bankası, Çalışma Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında imzalanan protokol sayesinde, birikmiş borcu olanlar artık kredi çekerek emekli olabiliyor. Bu kredinin süresi 60 ay (5 yıl) olmaktadır.

Kampanya koşulları;

  1. Bağ-Kur’lulardan yaşlılık aylığı alacak olanlar,
  2. SSK ve Bağ-Kur bedelleri için hizmet borçlanması yaparak yaşlılık aylığı bağlanacaklar,
  3. Bağ-Kur kapsamında prim borcu olanlar kredi çekebilecektir.

Ancak bu kredi kampanyası bitmiştir. Kredi aldıktan sonra bağlanacak maaş tutarlarınızı öğrenmek için bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüklerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Borç birikimi olan banka müşterileri, avantajlı faiz oranları ile sunulan bu krediden yararlanarak emekli olacaktır.

Borçlanma yapmak için SGK’dan ne kadar borç almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Fakat tekrardan belirtelim Ziraat Bankasının emeklilik için sunduğu bu kredi şu anda geçerli değildir. Hükümet, prim borcu olanların toplu ödeme ile emekliye ayrılabileceğini açıkladığında, kredi yeniden faaliyete geçecektir. Bizlerde sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.