Güncel Ajans

SGK Eğitim Öğretim Yardımı 2020-2021

SGK Eğitim Öğretim Yardımı 2020-2021

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, şehit, harp ve vazife mamulleri ile çocuklarına bu yılki eğitim ve öğretim yardımı ödemelerinin başladığını açıkladı. Toplam 63 milyon TL eğitim ve öğretim yardımı sağlanacağını duyurdu. SGK Eğitim Öğretim Yardımı 2020-2021 konusu hakkında eğitim ve öğretim yılında sağlanacak yardımların detayları yazımızda yer almaktadır.

SGK Eğitim Öğretim Yardımı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Sayın Selçuk;

Şehitlerimizin çocuklarına, harp ve vazife mamullerimiz ile çocuklarına toplam da 63 milyon TL. eğitim ve öğretim yardımı yapacağız.

açıklamasında bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, harp, şehit ve vazife mamulleri ve çocuklarına bu yıl ki eğitim ve öğretim yardımları adına ödemelerin başladığını belirtti.

Devlet Bursu Nasıl Alınır? 2020 Şartları (KYK) tıkla ve bilgi al!

Böylelikle Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yaklaşık 20 bin öğrenciye toplam olarak 63 milyon TL eğitim ve öğretim yardımı yapılacak. 2020-2021 eğitim öğretim yılına ait yıllık yardım tutarları ile ilgili bilgileri paylaşan Bakan Selçuk, yıllık olarak ilköğretim, ortaöğretim ve yükseköğretim de öğrenim gören öğrencilerimiz için yapılacak ödemeleri de açıkladı. Buna göre;

İlköğretim Öğrencilerine Ödenecek Yardım

İlköğretim öğrencisi olan öğrencilere yapılacak 2020 – 2021 yardım tutarı 2.317,00 TL olarak belirlenmiştir.

Ortaöğretim Öğrencilerine Yardım Miktarı

Ortaöğretimde eğitim ve öğretim alan öğrencilere 3.475,00 TL yardım ödeneği verilmesinin kararına varılmıştır.

Yükseköğretim Okuyan Öğrencilere Ödenecek Yardım 2020-2021

Yükseköğretim kurumlarında eğitim alan öğrenciler için ise 4.634,00 TL yardım ödemesi gerçekleştirilecektir.

Böylelikle SGK tarafından öğrencilik durumu Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilen öğrencilere başvuru işlemlerine gerek olmadan ödeme yapılacağı da açıklanmıştır.

İlginizi Çekebilir-  2020-2021 Şartlı Eğitim Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2020 – 2021 yılı için verilecek eğitim ve öğretim yardımı ödemesinin hayırlar vesile olmasını diledi.

SED Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2020 hakkında bilgi almak için ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

SGK Eğitim Öğretim Yardımı Sorgulama

Bakanlık tarafından her yıl verilen eğitim ve öğretim yardım parası yukarda belirtmiş olduğumuz gibi bu yıl öğrencilere verilecek. Eğitim ve öğretim yardımı sorgulamasını https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi/ linki üzerinden yapabilirsiniz. Sorgulama ekranına 11 haneli T.C kimlik numarası girilerek sorgula butonuna tıklanmalıdır. Böylelikle kişi adına yatacak olan eğitim ve öğretim yardımını sorgulatabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.