tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
32,2999
EURO
35,1037
ALTIN
2.411,00
BIST
10.408,77
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
31°C
İstanbul
31°C
Hafif Yağmurlu
Cuma Hafif Yağmurlu
26°C
Cumartesi Az Bulutlu
28°C
Pazar Az Bulutlu
30°C
Pazartesi Az Bulutlu
28°C

Saç Ekimine Alternatif Yöntemler Neler? 2023 (En Yeni Yöntem)

Saç Ekimine Alternatif Yöntemler Neler? 2023 (En Yeni Yöntem)

Bio Saç Ekimi, Saç ekimi Alternatifleri, Saç Simülasyonu, Saç ekimi son teknoloji 2023, DHI Saç Ekimi, saç ekimine alternatif çözümler, Fiber Fue saç ekimi, 2023 saç ekimi, en yeni yöntem saç ekimi gibi konular hakkında araştırma yapan ve saç ekimine alternatif arayan kişilere merak ettikleri tüm bilgilere içeriğimizde yer veriyoruz. 2023 yılında saç ekimine alternatif yöntemler nelerdir? En son tercih edilen teknoloji olan FUE veya DHI saç ekimi ile saç ekimi yöntemleri nelerdir? Saç ekimine alternatifler olan FUE ve DHI Saç Ekimi ile Kök Hücre Tedavisi, PRP, Saç Mezoterapisi, son teknoloji Biyo Saç Ekimi Yöntemlerinin artıları ve eksileri yazımızda yer almaktadır.

Saç Ekimine Alternatif Yöntemler 2023

Günümüzde kalıcı, gür ve dökülmeyen saçlara sahip olmanın yolu saç ekimidir. DHI, FUE vb. Saç dökülmesi sorunu yaşayan ve bu soruna kalıcı çözüm arayanlar tarafından en çok tercih edilen yöntemler arasındadır. Birden fazla saç ekimi tekniği ile artık erkeklerin ve kadınların saç dökülme ve saç dökülme sorunlarını çözmelerine olanak sağlıyor.

Farklı tekniklerle saç ekimi yaptıranlar kalıcı saçlara böylelikle kavuşabilir. Ancak maliyetler de göz önünde bulundurularak saç ekimi operasyonlarının maliyetinin yüksek olması nedeniyle alternatif yöntemler araştırılmaktadır. Ayrıca dökülen saçların yenilenmesi ve yeniden çıkması için farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Saç Ekimine Alternatif Yöntemler Nelerdir? 2023

Saç ekimine başka bir seçenek sunan birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Saç dökülmesini durdurmak, saç dökülmesini önlemek ve dökülen saçları geri getirmek için birçok alternatif tedavi yöntemi vardır. Aslında bahsedeceğimiz bu yöntemler saç ekimi tedavileri değildir. Ancak saç ekimine alternatif olarak sunulan bu yöntemler sayesinde günlük yaşamın stresi, vitamin eksikliği, anksiyete bozuklukları ve sağlık sorunlarından kaynaklanan saç dökülmesi sorununa çözüm olarak geliştirilen çözümlerdir. Çünkü bu yöntemlerle dökülen saçların yeniden çıkması için farklı tedaviler uygulanıyor veya var olan saçların kalıcı olmasını sağlamak için tercih edilen alternatif yöntemlerden biri.

Saç ekimi 2023 yılında ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Hem sağlık sorunları hem de maddi zorlukları olan kişiler saç ekimi yaptıramayabiliyor. Saç ekimi yaptırmayanlar için birçok yöntem alternatif oluşturulmaya devam ediyor. Saç ekimine alternatif yöntemler:

  • Saç Simülasyonu
  • PRP Tedavisi
  • Saç Mezoterapisi Tedavisi
  • Saç Ekiminde Kök Hücre Tedavisi
  • Acell Tedavisi

Başlıklar altında bakacağımız saç ekimine alternatif tedavi yöntemlerinin tamamı saç ekimi ile ilgili olmamakla birlikte, saç ekimi tedavi yöntemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında saçın kalıcı olmasını sağlamak için uygulanan bu tedavi yöntemleri, çeşitli saç problemleri yaşayanların sorunlarını ortadan kaldırmak için yapılmaktadır.

Saç Simülasyonu 2023

Saç ekimi yaptırmak istemeyen kişiler, son zamanda saç simülasyonunu tercih etmeye başladılar. Kalıcı makyaj ya da saç dövmesi olarak anılan saç simülasyonu, doğru yapıldığında harika bir sonuç verebiliyor. Kafa derisine saç olmayan kısımlara küçük boya efektleri uygulanarak saç varmış gibi gösteriliyor.

En İyi Saç Ekim Tekniği 2023 Saç Ekiminde En Yeni Yöntemler detaylı bilgi için tıklayınız.

PRP Tedavisi

PRP olarak telaffuz edilen bu yöntemle yeni doku üretmek, saç kalitesini artırarak saç dökülmesini önlemek için önerilen tedavi seçeneğidir. Bu yöntem saç dökülmesi, leke tedavisi, cilt sorunları, çatlaklar, cilt gençleştirme, ağrı tedavisi gibi pek çok hastalığın tedavi yöntemi olarak uygulanmaya devam etmektedir. Saç dökülmesinden muzdarip olanlar için kurtarıcı olarak lanse edilen Saç Mezoterapisi ve Prp tedavisi ile birleştiğinde kalın, uzun ömürlü ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Saç ekiminin yanı sıra bu tedavi yöntemleri saç dökülmesi sorunlarında en etkili yöntemler arasındadır.

Kişiden kan alındıktan sonra özel bir işlemle plazmanın kandan ayrılması ve enjeksiyonla vücuda geri verilmesi ile PRP tedavisi uygulanır ve bu yöntemle kişinin çevre ile hücre döngüsünün yavaşlamasının engellenmesi amaçlanır. Kanın ayrıştırılarak gerçekleştirilen bu işlem bir kök hücre tedavisi değildir, oldukça pratik ve etkili olan bu yöntemle saçların güçlenmesi ve yeniden uzaması için önerilen yöntemlerden biridir.

Yara iyileşme sürecini hızlandırmak için mezoterapi sonrası iğne ile enjekte edildikten sonra cilt hızlı bir şekilde iyileşir ve çifte tedaviden sonra saçlar oldukça kalın ve sık uzar. Kişinin kendi kanıyla yenilenme süreci olarak bilinen PRP tedavisi sırasında hastanın kanı alınır, bir cihazdan geçirilir ve trombosit adı verilen saç köklerini besleyecek kısım ayrılarak bölgelere enjekte edilir.  Bu tedavi ile kandaki trombosit hücre sayısı artırılır ve yaraların iyileşme süreci hızlanır.

Saç Ekimine Alternatif Çözümler (En Yeni Yöntem)

Saç Ekimine Alternatif Çözümler 2023 (En Yeni Yöntem)

Bu uygulama 20-30 gün arayla toplam 4 seans gerektiren bir tedavidir. Etkisinin gösterilmesi için tüm seansların tamamlanması gerekir. PRP, saç dökülmesi için oldukça etkili bir yöntemdir. Saç mezoterapisi ile genetik dökülme yaşayanlara PRP ile birlikte uygulandığı için oldukça etkili bir yöntemdir. PRP tedavi fiyatları, tıp uzmanları tarafından belirlenir.

PRP uygulaması toplam yarım saatte yapılmakta olup, anestezi ve uygulamanın yanı sıra fiyatlar uygulandığı ilin büyüklüğüne, o bölgedeki talebe vb. göre belirlenir.  PRP’nin yanı sıra hastanın öyküsü, cilt tipi ve genetik özellikleri de fiyatları etkileyecektir. PRP işlemi sadece saç dökülmesine uygulanan diğer tedavi yöntemlerinin etkisini arttırmak için de kullanılmaktadır. PRP uygulamasından sonra etki 6 ay sonra ortaya çıkmaya başlar, 4 seans sonra tedavi bitiminden sonra tam etki ortaya çıkacaktır.

Saç Mezoterapisi Tedavisi 2023

Saç kırılması, dağınık ve donuk görünüm, uzamada gecikme vb. çeşitli sorunları olan, saç ekimi sonrası saç dökülme problemi yaşamak istemeyen ve daha sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenler ve saçlarını parlak, gür, hacimli ve daha hızlı büyütmek isteyenler için önerilen yöntemlerden biridir. Saç mezoterapisi tedavisi, saç ekimi sonrası saç dökülmesi problemi yaşamamaları için saç ekimi sonrası saçların tekrar dökülüp dökülmeyeceğini araştıran kişilere de önerilmektedir.

Saç mezoterapisi tedavisi, saç derisindeki saçların canlandırılması için gerekli olan vitaminler, keratolitikler, mineraller, aminoasitler ve yüzey genişleticilerin özel iğneler yardımı ile enjeksiyonu olarak tanımlanabilir. Saç DNA’sını tetiklemek için saç çizgisine dışarıdan gelen tüm vitamin ve mineralleri enjekte ederek daha sağlıklı, gür saç uzaması sağlayan bir tedavi türüdür. Saç ürünleri saça haricen uygulandığında birim etkiye sahipken mezoterapi ile bu etki 8 kata kadar çıkmaktadır. Saç dökülmesini durdurmak için önerilen ve uygulanan bir yöntemdir.

Ortalama 5 dakika süren çok rahat ve ağrısız bir işlemle saç dökülmesi tedavisinin bu alternatif yöntemi ile saç kurtarıcı haline gelmiştir. Saç Mezoterapisi; Isı Tedavisi, NPG, MIC, Yıkama, Kür Uygulaması ve Fahrenheit Kür Uygulaması olmak üzere 5 aşamada uygulanır.

Saçları kalıcı hale getirecek, saç dökülmesini önemli ölçüde azaltacak, saç ömrünü uzatacak, size kalın, kabarık saçlar kazandıracak bu yöntemler her klinik tarafından yapılan bir tedavi uygulamasıdır. Mezoterapi tedavisinin PRP ile birleştirilmesi daha çok tavsiye edilmektedir. İkisi 4 + 4 olmak üzere 8 seansta uygulanır.

Saç Ekimi Kök Hücre Tedavisi

Kök hücrelerin tedavisi ile saçlar çok gür ve sağlıklı hale gelir. Kök hücreler vücuttaki tüm doku ve organları oluşturan ve bölerek yeni kök hücrelerin oluşmasına yardımcı olan ana hücrelerdir. Kök hücreler hasarlı dokuyu tamir etme kabiliyetleri nedeniyle saç ekimi tedavisinde de kullanılmaktadır. Bu tedavi ile kişinin saç uzamasını kök hücrelerle artırmayı hedefler.

Tedaviden sonra FUE yöntemi seyrinde ilerler. Saç ekimi sonrası hastalara uygulanan bu kök hücre tedavisi saçların gür ve sağlıklı bir şekilde güçlenmesi sağlanırken, saç ekimi işleminin ardından ekilen bölgenin de daha hızlı iyileşmesi sağlanır.

Kök hücre tedavisi kısaca; kişinin kulak arkasından elde edilen deri adalarının mikron mertebesinde partiküllere ayrılması ve saçların dökülmeye başladığı deri bölgelerine aktarılması işlemidir. Enjekte edilen kök hücre tedavisi işleminin süresi yaklaşık 1 saat sürer.

Acell Tedavisi 2023

Saç ekimine alternatif yöntemler arasında yer alan bir diğer tedavi yöntemi de Acell tedavisidir. Bu 3 yıldır kullanılan bir tedavi olmasına rağmen Esteworld, ABD’de PRP’yi Acell ile birleştirerek ve kaza sonucu oluşan saç dökülmesini ortadan kaldıracağına inanılıyor.

Bu yöntemde kişinin kanından alınan PRP’nin kök hücrelerini ve büyüme faktörlerini harekete geçirerek doku üretimini hızlandırmayı hedefler ve ortalama bir saat süren bu uygulama enjeksiyon ve mikroneedle cihazı ile hastanın vücuduna uygulanır. Zayıf ve ince saçlar için gerekli olan hücre dışı, matriks, vitamin, ilaç ve PRP kombinasyonundan hücreler arası bağlantı sağlayan bir uygulamadır ancak çok tercih edilmemektedir.

Saç Ekimi Sonrasında Bakım Seti Fiyatları 2023 GÜNCEL

Greft Plus 6 aylık saç bakım setinde greft plus saç dökülmesine karşı şampuan, vitamin ve cilt onarım kremi almak isteyenler aşağıdaki linkler üzerinden sipariş verebilirler.

Yorumlar

  1. ahmethan dedi ki:

    En iyi yöntem hangisi acaba