Güncel Ajans

PTT Trafik Sigortası Hesaplama 2020

PTT Trafik Sigortası Hesaplama 2020

2020 yılı itibari ile araç alımlarında meydana gelen artışlar nedeniyle zorunlu trafik sigortası yapan sigorta şirketleri de müşterilerine trafik sigortası konusunda fahiş fiyatlar sunmaktadır. Sigorta şirketlerinin taşıt alımlarıyla beraber uyguladıkları trafik sigortası bedellerine karşı PTT trafik sigortası devreye aldı. PTT zorunlu trafik sigortasının var olup olmadığını merak konu iken aynı zamanda PTT trafik sigortası detayları ve trafik sigortası hesaplama nın nasıl olacağını da vatandaşlar tarafından araştırıldı. PTT trafik sigortası hesaplama 2020 hakkındaki içeriğimiz de tüm detayları ele aldık.

PTT Sigorta (Zorunlu Trafik Sigortası)

Kamu bankaları ve PTT’nin yanı sıra sigorta şirketlerinin araç alımları akabinde vatandaşlara belli bir ücret karşılığında sunmakta olduğu zorunlu trafik sigortası hakkında detayları yazımızda ele aldık. Zorunlu trafik sigortasının yanında PTT trafik sigortası yapıyor mu? PTT trafik sigortası fiyatları ne kadar? gibi konuları da vatandaşlarımız için araştırdık.

PTT Zorunlu Trafik Sigortası Teklif Al

9 iş ortağı ile zorunlu trafik sigortasını destekleyen PTT, web sitesi üzerinden gerekli bilgileri doldurmanız ardından size aracınıza dair en uygun sigorta tekliflerini tanıtmaktadır. 9 sigorta şirketinden alacağınız teklifler arasından karşılaştırma yaparak size en uygun guncelajans.com trafik sigortasını yaptırabilirsiniz! PTT kanalı ile yapacağınız ptt trafik sigortası ile trafikte meydana gelebilecek herhangi bir kaza durumunda hem şahsınıza hemde kazaya konu olan diğer şahsın aracında oluşan hasarlar PTT güvencesi ile karşılanmaktadır. PTT trafik sigortası hesaplama 2020 anlaşmalı 9 sigorta şirketi aşağıdaki gibidir;

 • Güneş Sigorta,
 • AXA Sigorta,
 • Ray Sigorta,
 • AIG Sigorta,
 • Ankara Sigorta,
 • Mapfre Genel Sigorta,
 • Groupama Sigorta,
 • Generali Sigorta,
 • HDI Sigorta.

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları 2020

PTT trafik sigortası hesaplama 2020 yapmak için öncelikle piyasada var olan sigorta şirketlerinin zorunlu trafik sigortası için belirlediği ücretlere değinmek gerekir. Sizlere birkaç sigorta şirketinin trafik sigortası kapsamında sunduğu fiyatların en güncel hali aşağıdaki gibi olup tablo halinde verilmiştir.

Sigorta Şirketleri İstanbul Ankara Diğer İller
Allianz Sigorta 927 TL 874 TL 782 TL
Anadolu Sigorta 1013 TL 986 TL 794 TL
Bereket Sigorta 992 TL 965 TL 884 TL
Doğa Sigorta 889 TL 837 TL 759 TL
Groupama Sigorta 818 TL 804 TL 748 TL
Güneş Sigorta 1043 TL 983 TL 920 TL
HDI Sigorta 751 TL 773 TL 787 TL
Koru Sigorta 726 TL 660 TL 616 TL
Mapfre Sigorta 938 TL 901 TL 849 TL
Quick Sigorta 940 TL 862 TL 804 TL
Ray Sigorta 847 TL 852 TL 837 TL
Sompo Japan Sigorta 784 TL 785 TL 743 TL
Türk Nippon Sigorta 1003 TL 807 TL 748 TL
Benzersiz Sigorta 1129 TL 1084 TL 1006 TL
İlginizi Çekebilir-  Tapu Kadastro Parsel Sorgulama Nasıl Yapılır?

PTT Trafik Sigortası Yaptıracaklara Dikkat!

PTT trafik sigortası yaptırmadan önce bilmeniz gereken birtakım hususlar vardır. Bunlar;

 1. Her sigorta poliçesinde olduğu gibi PTT trafik sigortası için de sigorta poliçenizi düzenli olarak yenilemeniz gerekmektedir. Zorunlu trafik sigortası adı altında size tanımlanan avantajlardan ancak bu sayede yararlanabilirsiniz.
 2. Zorunlu trafik sigortasının teminat bedeli  ilk prim ödemesi ardından başlamaktadır.
 3. PTT sigorta aracılığı ile zorunlu trafik sigortası yaptırdığınız 9 sigorta şirketinden biri ilgili prosedürlerin tamamlanması ardından muhatabınız olacaktır. Yani sigorta poliçeniz hakkındaki her bir durumu ptt değil pttnin anlaşmalı olduğu sigorta şirketi üzerinden halledebilirsiniz.

PTT Trafik Sigortası Başvurusu

Size en yakın bulunan PTT şubelerine müracaat ederek gişe görevlilerine zorunlu trafik sigortası yaptırmak istediğinizi beyan etmeniz ardından trafik sigortası prim ödemesi yapmanız gerekmektedir. Ancak bu sayede PTT trafik sigortası güvencesinde değerlendirilirsiniz. Tekrar hatırlamak gerekirse; PTT’nin aracı bir kurum olduğunu unutmamanız gerekmektedir. PTT aracılığı ile 9 şirketten biri ile zorunlu trafik sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Online Sigorta Teklif Al 2020

PTT resmi sitesi üzerinden PTT sigorta adı altında sunulan sigorta kategorilerinden zorunlu trafik sigortasını seçmeniz halinde bilgilendirme metni altında guncelajans.com online olarak sorgulama yapabileceğiniz bir form bulunmaktadır. Bu formun eksiz doldurulmasının ardından tarafınıza 9 şirketten trafik sigortası teklifleri gelecektir. Bu kısımda izlemeniz gereken adımlar;

 • Alacağınız trafik sigortasını öncelikle bireysel veya kurumsal olduğunu işaretlemeniz gerekmektedir.
 • Ardından T.C Kimlik numaranızı doldurmanız,
 • Aracınızın plakasını eksiksiz yazmanız,
 • Cep telefon numaranızı ve e-posta adresinizi yazarak 9 şirketten zorunlu trafik sigortası teklifi alabilirsiniz.

PTT resmi internet üzerinden hemen teklif almak için tıklayınız.

PTT ve diğer kurum ve kuruluşların da vatandaşlara sunduğu zorunlu trafik sigortası kapsamında Ziraat Bankası zorunlu trafik sigortası yapmaktadır. İkinci El Araç Satış Yetki Belgesi Nasıl Alınır? 2020 adlı makalemizde 2020 de araçlara uygulanacak olan yetki belgesinin detaylarını ele aldık.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.