Güncel Ajans

PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır? (80 Bin TL)

PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır? (80 Bin TL)

PTT bank tarafından emekli vatandaşlara özel kredi müjdesi geldi. Nakit ihtiyacı olan vatandaşlar PTT’nin sunmuş olduğu krediden yararlanabilecek. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde kredi vadelerinde değişikliğe gidildi. 60 ay olan vade sayısı artık 36 ay olarak güncellendi. PTTBank’tan 80.000 TL’ye kadar çekilecek olan kredi için 36 aya varan vade sunulacaktır. Emekli maaşını PTTBank’tan alan emekliler 1.250 TL ile 80.000 TL arasında kredi çekebilecekler. Böylelikle emekli vatandaşlar PTT aracılığıyla sunulan krediden yararlanırken acil nakit ihtiyaçlarını da karşılayabilecektir. PTT kredi başvurusu 2020, PTT emekliye faizsiz kredi, PTT kredi erteleme, tr|ptt kredi basvurusu, PTT kredi başvurusu 6 ay ödemesiz, PTT destek kredisi, ihtiyaç kredisi, PTT kredi faiz oranları 2020, ptt kredi faiz hesaplama gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak için doğru yerdesiniz.

PTT Kredi Başvurusu 2020

Ülkemizden postane aracılığıyla milyonlarca emekli, maaşını alırken salgın nedeniyle emeklilere özel kredi destek programı duyuruldu. PTT, korona virüs salgını nedeniyle emekli müşterilerine 1.250 TL ile 80.000 TL arasında değişen ve 36 aya varan vade seçenekleri ile uygun faiz oranlarıyla bireysel kredi hizmeti de sunacak. Postaneden emekli maaşını aldıkları PTT işyerlerinde başvuru formlarını doldurmaları yeterli olacaktır. Ayrıca PTT işyerlerine  gitmeden SMS ile anında kredi başvurusu yapabilecekler. Böylece emekli PTT müşterileri artık PTT şubelerine gitmeden kredi alabileceklerdir. Başvurular ise yazının devamında anlatılmaktadır.

PTT Kredi Başvurusu Yap

Ülkemizde başarılı bir şekilde çalışmalarına devam eden PTT, korona virüs salgın döneminde de hizmet vermeye devam etmekte. Nakit ihtiyacı olan PTT emekli müşterileri, kredi başvurularını “PTT SMS KREDİ” hizmetiyle kısa mesaj yolu ile müracaat etmeye başladı.

PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır (80 Bin TL.)

PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır (80 Bin TL.)

Acil nakit ihtiyacı bulunan emekli vatandaşlar “PTT” yazıp boşluk bıraktıktan sonra “T.C kimlik numarası” bilgileri ekleyerek 3050’ye SMS olarak göndermesi gerekmektedir. Başvuru onay sürecinin tamamlanmasından sonra kredi miktarı, şirket nezdindeki PTTBank hesaplarına aktarılarak kullanıma sunulacaktır. “PTT SMS Kredi” hizmeti kapsamında kredi başvuruları önümüzdeki günlerde PTT ATM, PTT Mobil ve PTT İnternet Bankacılığı üzerinden de alınmaya başlayacaktır.

Faiz Oranı Vadesi Kredi Tutarı Aylık Taksit Kredi Tahsis Ücreti
%1,99 36 ay 20.000 TL 834,38 TL 105 TL
%2,19 36 ay 10.000 TL 432,97 TL 52,50 TL
İlginizi Çekebilir-  İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar 2020

PTT Emekliye Faizsiz Kredi

20 bin TL ve 30 bin TL limitlerdeki 36 aya varan vade seçeneklerinde değişen faiz oranlarında kullandırılan kredinin hesaplaması ise;

Kredi Tutarı Faizi Vadesi Aylık Ödeme Toplam Ödeme Tutarı
20.000 TL %1,99 36 Ay 834,38 TL  TL
30.000 TL %1,99 36 ay 1.251,56 TL TL

PTT iş yerlerinden yapılacak kredi başvurularını T.C kimlik belgesini yanınıza alarak 80.000 TL’ye kadar bireysel kredi kullanabilir, acil nakit ihtiyaçlarınızı PTTBank ile karşılayabilirsiniz. PTT kredi faiz hesaplama hakkında detaylı bilgi Aktifbank’ın resmi sitesi üzerinden alınabilir.

PTT İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

PTT aracılığıyla nakit ihtiyaçların kısa bir süre içerisinde karşılanabilmesi için gereken şartlar doğrultusunda PTT’den 80.000 TL’ye kadar kredi kullanılabilmektedir. Kredi başvuru şartları ise;

  1. T.C vatandaşı olmak,
  2. 18 – 80 yaş aralığında olmak,
  3. Ödenmemiş kredi kartı taksiti bulunmamak,
  4. Düzenli gelir beyanında bulunmak,
  5. Aylık kazancın yarısının kredinin bir taksitini ödeyebilmesi,
  6. PTT maaş müşterisi ya da PTT çalışanı olmak,
  7. Kredi miktarına uygun Hayat Sigortası yaptırılması.

Bu şartlar kredi talebinde bulunacak olan vatandaşa uygun ise, kişi nüfus cüzdanı ile birlikte PTT şubelerinden kredi  başvuru formu doldurması gerekir. Başvurusu uygun bulunan kişiler PTT ile anlaşmalı olan bankalardan kredi çekebilmektedir.

PTT İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2020

PTT tarafından sunulan kredilerin faiz oranları diğer bankalara göre yüksek olabilmektedir. Fakat başvuru yapan herkese kolaylıkla verilen bir kredi olduğu için diğer bankalardan kredi alamayan ve nakde sıkışan vatandaşlar tarafından iyi bir seçenek olmaktadır.

Maaşını PTT’den alan emekli vatandaşlara özel ihtiyaç kredisi, acil nakit ihtiyacı olan emeklilere kefilsiz, şartsız olarak sunulmaktadır. 2020 yılı güncel PTT emekli ihtiyaç kredisi faiz oranları ise;

  1. 10 bin TL’lik kredi için; %2,19
  2. 20 bin TL ve üzeri krediler için; %1,99’dur.

PTT Bireysel Kredi Ödemeleri

Aktifbank, Alternatifbank, Bank Pozitif, Burgan Bank, Fibabanka, ICBC Turkey Bank, ING Bank, Kuveyt Türk, Nurol Bank, Odeabank ve TEB bankalarından çekilmiş olan kredilerin taksit ödemeleri, PTT aracılığıyla yapılabilmektedir. Ayriyeten PTT aracılığıyla anlaşmalı olunan Bankalardan kullanılan kredilere ait taksit ödemelerini de PTT ile gerçekleştirilebilmektedir.

Faizsiz kredi veren bankalar hakkında bilgi almak için yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.