tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
8,4396
EURO
9,9857
ALTIN
485,89
BIST
1.424
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
27°C
İstanbul
27°C
Parçalı Bulutlu
Cuma Az Bulutlu
26°C
Cumartesi Az Bulutlu
29°C
Pazar Sağanak Yağışlı
26°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
31°C

Özel Hastane Anjiyo Ücretleri Ne Kadar? 2021 Stent Fiyatları

Özel Hastane Anjiyo Ücretleri Ne Kadar? 2021 Stent Fiyatları

Özel hastane anjiyo ücretleri geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2021 yılında da hastalar tarafından tedavi olmadan önce araştırılmaya devam ediyor. Devlet hastanesi ya da araştırma hastanesi dışında özel hastanede tedavi olacak kişiler özel hastane anjiyo ücretleri, SGK anlaşmalı anjiyo fiyatları ve stent fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Gelin birlikte 2021 yılı özel hastane anjiyo ücretlerine göz atalım.

Özel Hastane Anjiyo Ücretleri

Özel hastane anjiyo ücretleri için doğru yerdesiniz. Anjiyo kalp damar hastalıklarında uygulanan yöntemlerden biridir. Anjiyo işlemi yaptıracak olan hastalar ve yakınları özel hastane anjiyo ücretleri hakkında araştırma yapıyor. Öncelikle anjiyo ücretleri için tüm şehirler ve hastaneler arasında değişiklik göstereceğini açıklayalım. Yazımızın devamında İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa gibi büyükşehirlerde özel hastane anjiyo fiyatlarını görebileceksiniz.

Özel Hastane Anjiyo Fiyatları Ne Kadar?

Özel hastane anjiyo fiyatları; İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyükşehirlerde bulunan özel hastanelerin ortalama anjiyo ücretleri şu şekildedir;

 • Medline Hastanesi Anjiyo Fiyatları: 3.000 TL,
 • Acıbadem Anjiyo Fiyatları: 5.000 TL. ve 10.000 TL,
 • Ümit Hastanesi Anjiyo Fiyatları: Kasıktan 1.100 TL. Bilekten ise 1.300 TL,
 • Medical Park Hastanesi Anjiyo Fiyatları: 4.000 TL. ve 10.000 TL. aralığındadır.

İstanbul Özel Hastane Anjiyo Ücretleri

İstanbul’da bulunan özel hastane anjiyo fiyatları, Stent Fiyatları:

 • Memorial Ataşehir Hastanesi Anjiyo Fiyatları: 3.000 TL –  5.000 TL.
 • Florence Nightgale Hastanesi Anjiyo Fiyatları: 3.000 TL’den başlıyor.
 • Özel Kolon Hastanesi Anjiyo Fiyatları: 3.000 TL – 5.000 TL.
 • Medipol Hastanesi Anjiyo Fiyatları: 3.000 TL’ den başlıyor.  (SGK’lı olan hastalara ücretsizdir.)
 • Avrupa Özel Şafak Hastanesi Anjiyo Fiyatları: 4.000 TL. SGK ile anlaşmalı ise 1.000 TL.
 • Medical Park Hastanesi Anjiyo Fiyatları: 4.000 TL – 10.000 TL.

İzmir Özel Hastane Anjiyo Ücretleri

İzmir’de bulunan özel hastanelerin anjiyo fiyatları şu şekilde;

 • Özel Batı Anadolu Central Hospital anjiyo ücretleri muayene sonrasında belirtilmektedir. Kardiyoloji ücreti ise SGK’lı hasta için 90 TL, sigortasız hasta için 200 TL.
 • Özel Ata Sağlık Hastanesi anjiyo ücreti muayene sonrasında verilir. SGK’lı hasta muayene ücreti 115 TL, sigortasız hasta ise 250 TL’dir.
 • Medical Park Hastanesi 4.000 TL – 10.000 TL.
 • Özel Akut Kalp Damar Hastanesi sigortalı ve Sigortasız hastaya göre fiyatlar değişmektedir. Muayene olmadan ücret verilmez.
Özel Hastane Anjiyo Fiyatları 2021 SGK Anjiyo Ücretleri

Özel Hastane Anjiyo Fiyatları 2021 SGK Anjiyo Ücretleri

Bursa Özel Hastane Anjiyo Ücretleri

Bursa’da bulunan özel hastanelerin anjiyo ücretleri şu şekildedir;

 • Özel Medikal Hastanesi: 3.000 TL – 8.000 TL.
 • Acıbadem Anjiyo Fiyatı: 5.000 TL – 8.000 TL.
 • Özel Aritmi Osmangazi Hastanesi anjiyo ücreti: kasıktan 450 TL, bilekten ise 800 TL.
 • Özel Doruk Bursa Hastanesi: muayene sonrasında ücret belirtilir. Muayene ücreti SGK için 115 TL, sigortasız 125 TL.
 • Özel Doruk Nilüfer Hastanesinde muayene olmadan anjiyo ücreti belirtilmemektedir. Sigortalı hastalar için muayene ücreti 75 TL – 150 TL’dir. Sigortasız hasta için ise 95 TL – 190TL arasındadır.
 • Özel Jimer Hastanesinde muayene sonrasında fiyatlar belirtilmektedir.

Anjiyo Nedir?

Anjiyo, kalp damarlarını görselleştirerek damarların boyutunu, çapını ve daralmasını öğrenmenizi sağlayan bir yöntemdir. Damarların durumuna göre tedaviye karar verilir. Anjiyonun tedavi yöntemleri ilaç, stent, balon ve by-pass olmaktadır. Bu tedavilerin maliyetleri hastaneye ve doktora göre değişmektedir. Anjiyo;

 • Kalp kasının işlevlerinde bir sorun olduğundan şüphelenilmesi durumunda bu işlevlerin incelenmesini
 • Bilinen kalp hastalıklarının tedavisi için vücudun mevcut durumuna en uygun tedavi yöntemini geliştirilmesini
 • Çeşitli damar veya koroner hastalıkların erken teşhisini sağlamaktadır.

Anjiyo Nasıl Yapılır?

Bazen kasık bölgesi de işlem için tercih edilebilir, bu da özellikle uzman bir doktor tarafından bilek üzerinden yapıldığında komplikasyon riskini azaltır. El bileği damarları çok ince olan hastalar için kasık bölgesi iyi bir alternatif iken, daha konforlu bir anjiyo işlemi için bilek bölgesi önerilmektedir.

Anjiyonun nasıl yapıldığını açıklamadan önce belirtmeliyiz ki, anjiyo cerrahi bir işlem değildir. Bu işlemi gerçekleştirmek için kesi yapmak veya yara açmak gerekli değildir. Bu nedenle çok kısa sürede bitirilir ve iz bırakmaz.

Anjiyo Tedavi Yöntemi Midir?

Aslında anjiyo herhangi bir tedavi sağlamıyor. Bu işlem bir tedavi yöntemi değil, teşhis yöntemidir. Doktorunuzun koroner kalp hastalığı tedavisinin nasıl geliştirileceğini belirlemesi veya mevcut durumu incelemesi için gerekli olan anjiyo işlemi kardiyolog, hemşire ve teknisyenlerden oluşan uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır.

Stent Nedir?

Kalbe giden kan akışını artırmak için daralmış koroner arterleri açmak için ameliyatsız tedavi yöntemine stent yerleştirmesi ve/veya balon anjiyoplasti denmektedir. Bu yöntemle kalbe temiz kan taşıyan daralmış veya tıkanmış kan damarları (koroner arterler) açılabilir. Balon/stent işlemi kararı hastanın klinik durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Stent Fiyatları 2021

Daha öncede belirttiğimiz gibi kalbe giden kan akışını artırmak için bir stent yerleştirilir. Kalbe takılan Stent fiyatları, SGK tarafından karşılanmaktadır. 50 yaş altı kişilerin kullandığı seramik protezlerin maliyetini SGK ödemektedir. Buna göre; stent fiyatları değişiklik göstermektedir. En net ve güncel bilgiyi doktor muayenesinden sonra öğrenebilirsiniz.

SGK Anlaşmalı Anjiyo Ücretleri 2021

Sosyal güvenlikten yararlanan vatandaşlar, hastalık durumunda SGK anlaşmalı özel hastanelere gidiyor. SGK ile anlaşmalı hastanelerde ameliyat masraflarını bilindiği gibi SGK karşılamaktadır. Elbette bu durum sigortanız varsa ücretsiz olarak yapılabilecektir. Anjiyo masraflarını da SGK karşılar. Kısacası Devlet hastanelerinde SGK’lı kişilerin ameliyat ücretleri devlet tarafınca karşılanmaktadır. SGK anlaşmalı anjiyo ücretleri genellikle 500 TL ile 5.000 TL arasındadır. Özel hastanelerde ise, anlaşma bulunuyorsa muayene ve uygulamalı işlem fiyatlarının yarısına tedavi olabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021 (GÜNCEL) SGK Muayene Ücreti

Anjiyo Sonrası

Anjiyo 15 ile 20 dakika içinde bittikten sonra bölgenin birkaç gün morarması veya siyah olması normaldir. Ayriyeten tüpün giriş noktası hafifçe şişebilir ve kızarık hale gelebilir. Bunların hepsi, birkaç gün beklerseniz kendiliğinden geçecek olan küçük komplikasyonlardır. Anjiyo sonrası dikkat edilmesi gerekenler;

 • Anjiyodan bir gün sonra pansuman çıkarılır. Duş alırken veya sıvılarla temas halinde bandın çıkarılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.
  Bandajın açıkta kalan bölgesinin darbeye karşı çok savunmasız olduğunu düşünüyorsanız, üzerine bir yara bandı koyabilirsiniz.
  Bölgeyi sabunlu suyla yıkayabilirsiniz. Anjiyo sonrasında bölgeye ovalama yapılmamalıdır.
 • Kasık işlemlerinden sonra kullanacağınız rahat ve yumuşak iç çamaşırı size konfor sağlayacaktır.
 • Kateterin takıldığı bölgenin bu sırada çok hassas olduğunu unutmayınız. Bu yüzden buraya herhangi bir merhem veya krem sürmemelisiniz.

Özel hastane anjiyo ücretleri 2021, SGK anjiyo ücreti 2021, Anjiyo Fiyatları 2021, Stent fiyatları 2021, Medical Park anjiyo ücreti 2021, Kalbe takılan stent fiyatları 2021 gibi konular sağlık konusu olarak pek çok kişinin araştırdığı konular arasında yer alıyor. 2021 anjiyo ücretleri ve 2021 stent fiyatları, özel hastane anjiyo ücretleri gibi konular hakkında detaylı bilgileri yukarıda yazımızda yer verdik.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.