tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
32,2999
EURO
35,1037
ALTIN
2.411,00
BIST
10.408,77
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
31°C
İstanbul
31°C
Hafif Yağmurlu
Cuma Hafif Yağmurlu
26°C
Cumartesi Az Bulutlu
28°C
Pazar Az Bulutlu
30°C
Pazartesi Az Bulutlu
28°C

Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu 2023

Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu 2023

Öğrencilere Para Yardımı, Devletin öğrencilere verdiği para yardımı, e-devlet öğrenci yardım başvurusu, Devletin öğrencilere verdiği Para Yardımı başvuru formu, çocuğu okuyan ailelere aylık maaş başvurusu, lise öğrencilerine Para yardımı 2023, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öğrenci yardımı, Öğrenci yardım parası başvuru formu, okul yardım parası nasıl alınır, Kaymakamlık öğrenci yardım parası başvurusu gibi konular hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyiniz.

Öğrencilere Para Yardımı Başvurusu

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı şartlı eğitim yardımı olarak öğrencilere yardım yapıyor. Kız öğrencilere 75 TL, erkeklere ise 50 TL olacak şekilde şartlı eğitim yardımı veriliyor. Öksüz ve yetim 41 bin öğrenciye aylık olarak 150 TL verilmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından eğitim öğretim alanında çocuğu okul okuyan ailelere okul için yardım parası verilmektedir. Öğrencilere Para Yardımı:

 • Mağdurlara yardım,
 • Öğretim yardımcıları,
 • Şartlı sağlık yararları,
 • Sosyal destek hizmetleri,
 • Engelli vatandaşların ihtiyaçları,
 • Kiralama, yakıt, yiyecek ve giyecek,
 • Teröre karşı yardım.
 • Proje yardımı.

Burs veren kurum ve kuruluşlar haricinde öğrencilere maddi yardım desteği 1.611 TL olmaktadır. Başvuru yapmak isteyen kişilerin yazımızı incelemesi gerekir. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında ilkokul, ortaokul ve lise dönemi öğrencilerine aylık yardım başvurusunun şartları ve daha fazla bilgi içeriğimizde..

Öğrencilere Para Yardımı 2023 Başvuruları

Öğrencilere devlet tarafından SED adı altına yardım yapılmaktadır. Bu yardım eğitim ve öğretim gören öğrencilere sağlanan devlet desteği olmakta. Verilen bu yardımın tutarı her yıl belirlenen oranlarda öğrencilere yapılmaktadır. 2023 eğitim öğretim dönemleri için yardım tutarları belirlenmiştir.

Bu yardıma okul okuyan öğrencilerin velileri başvuruda bulunabilirler. Ekonomik nedenlerden dolayı okul okuyan çocuklara eğitim alanında maddi imkanı bulunmayan aileler maddi yardım yapılıyor. Bu desteğin aylık miktarı ise 787 TL ile 1.611 TL arasında değişmektedir.

Öğrencilere Para Yardım Başvurusu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Sosyal Hizmet Merkezleri tarafından okul okuyan ve ihtiyaç sahibi öğrencilere Sosyal Ekonomik Destek (SED) adı altında yardım yapılmaktadır. Bu yardımdan yararlanmak isteyen kişilerin gerekli şartları sağlaması ve istenilen belgeler ile birlikte başvuru yapması gerekir.

SED Yardımı Başvurusu 2023

2023 eğitim ve öğretim yılında SED Yardımı almadan önce “SED Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?” adlı yazımızı inceleyiniz.

Öğrencilere Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar

Kamu kurum ve özel kuruluşlar veya hayırseverler tarafından öğrencilere nakit desteği vermektedir. Öğrencilere yardım yapan kurum ve kuruluşlar:

 1. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları,
 2. İş adamları ve Holdingler tarafından verilen burslar,
 3. Ticaret kuruluşlarınca verilen burs ve destekler,
 4. KYK Burs ve Kredi Desteği,
 5. Başarılı öğrencilerin okullarından aldıkları burslar,
 6. Vakıflar ve Derneklerin bursları,
 7. Hayırsever vatandaşların verdiği eğitim ve öğretim yardımları

Öğrencilere KYK Burs ve Kredi

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından öğrencilere eğitim ve öğretim dönemlerinde burs ve kredi desteği verilmektedir. Öğrencilere burslar geri ödemesiz olarak veriliyorken, kredi ise eğitim – öğretim yılı sona erdiğinde taksitler halinde geri ödemeli olarak verilmektedir.

Öğrencilere Para Yardımı Başvuruları

Öğrencilere Para Yardımı 2023 Başvuruları

SYDV Öğrenci Para Yardımı

Valilik ile Kaymakamlıkların bünyesinden faaliyetlerine devam eden ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olan SYDV tarafından ihtiyaç sahibi ailelere çocukların eğitim ve öğretimleri için para desteği sağlanmaktadır. Bu yardım için ihtiyaç sahibi öğrencilerin velileri başvuruları şahsen gerçekleştirmesi gerekir. Başvurular için gereken evraklar aşağıdakilerdir;

 1. Öğrenim belgesi (Okul Müdürlüğünden öğrencinin hangi okulda okuduğunu gösteren alınan belge)
 2. Velinin ve öğrencinin kimlik kartı fotokopileri,
 3. Dilekçe
 4. Gelir Tespit Belgesi

Başvuru sonucunda öğrencilerin kırtasiye, okul servisi ve benzeri maddi giderleri karşılanmaktadır. Bu yardım ödemeleri ise aylık olarak yapılmakta ve geçici yardım olmaktadır.

Devletin Öğrencilere Verdiği Para Yardımı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yükseköğrenim gören okuyan ve zor durumda olanlara eğitim – öğretim dönemleri boyunca yılda 9 ay süreliğine her ay düzenli olarak yardım verilmektedir. 2023 eğitim ve öğretim yılında her üniversite öğrencisi için aylık 400 TL ve açık öğretim öğrencisi için de aylık 100 TL öğrenim yardımı yapılmaktadır.

Burs Veren Vakıflar, Dernekler, Holdingler ve İş Adamları

Belediyeler, Fevzi Akkaya Vakfı,
Tekfen Vakfı, Avrupa Koleji Yüksek Lisans Burs Programı,
Türk Diyanet Vakfı, Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Vakfı,
Adilcevaz Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı, Kibar Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı,
Taşkent Vakfı, Şahinler Vakfı,
Atatürkçü Düşence Derneği, TADEV,
Türk Eğitim Vakfı, Ahlat Kültür Eğitim Vakfı,
21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı, Adnan Kahveci Vakfı,
İstanbul Ticaret Üniversitesi, Rumeli Eğitim Vakfı,
Alarko Holding, Ali Demir Vakfı,
Toplum Gönüllüleri Vakfı, Yumlu Eğt. ve Kültür Araştırma Vakfı,
TEV, Diyanet Vakfı,
Şahinler Holding, Meb,
Birlik Vakfı, Türk Dil Kurumu,
Sema Yazar Gençlik Vakfı, Kızılay Gençlik Müdürlüğü,
İzzet Baysal Vakfı, Sağlık Eğitim Vakfı,
Mehmet Zorlu Vakfı, Sema Yazar Gençlik Vakfı,
Anadolu Vakfı, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı,
Akdere Yeni Sondurak Ulu Camii Vakfı, Tekfen Vakfı,
Hüsnü Özyeğin Vakfı, Cafer Sadık Abalıoğlu,
Afrika Vakfı, Marmara ve Yıldız Teknik Üniversitesi,
İstanbul Sanayi Odası Vakfı İbrahim Çeçen Vakfı,
Tubitak, Elginkan Vakfı,
İstanbul Ticaret Odası, İto,
Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı, Sabancı Vakfı,
Alarko Vakfı, Türk Petrol Vakfı,
Ahmet Yesevi Vakfı, İş Dünyası Vakfı,
Darendililer Eğitim Vakfı, İstek Vakfı,
İstanbul Teknik Üniversitesi, Taşkent Vakfı,
İstanbul Üniversitesi, Nuh Çimento Sanayi Vakfı
Türkiye Milli Kültür Vakfı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği,
Boğaziçi ve Galatasaray Üniversiteleri, Çağdaş Eğitim Vakfı,

Öğrencilere 1611 TL Para Yardımı – SED Yardımı

2023 eğitim ve öğretim yılı için yardımı başvurularını e-devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için e-devlet şifresi ve T.C kimlik numarası ile buradan başvuru yapılabilmektedir. Eğitim-öğretim yardımı sorgulama için tıklayınız

Devletin öğrencilere verdiği para yardımı, e-devlet öğrenci yardım başvurusu, Lise öğrencilerine Para Yardımı 2023, Devletin öğrencilere verdiği Para Yardımı başvuru formu, Çocuğu okuyan ailelere aylık maaş başvurusu, Lise öğrencilerine 315 TL 2023, lise öğrencilerine 315 tl 2023, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öğrenci yardımı nasıl alınır tüm detaylar yazı içerisinde yer almaktadır. Öğrenci yardımı sosyal yardımlar ve daha fazlası için bilgi almak isterseniz web sitemize abone olmanız yeterli olacaktır.

Yorumlar

 1. Mustafa Yaşar dedi ki:

  Yardım

 2. Gülüstan dedi ki:

  Benim kız geçen sene mezune kaldı babası cezaevinde bu sene bir yerde kazanirsa devlet destek çikarmi bunun için nereye baş vuracam sosyal yardım aliyoruz

 3. Yaşar gül dedi ki:

  4tane 3 okuyor çocuğum var çalışamıyorum kolon kanseri kalın bagırsak yok torba taşıyorum safa kesesi yok böbrek yok aldılar ince Barsan yetmezliğinden dolayı serum takıyorum her gün

 4. Rabiye Uçar dedi ki:

  Ben yardım için başvurmak için girdiğimde emekli maaşının bulunmadığını gösteriyor. Zaten param olsa neden başvuru yapayım

 5. Leyla dedi ki:

  Benim dört çocuğu var hapsi okuyor masraf çok gelir masraf çok yardım edin lütfen okuyan çocuk larim var

 6. Leyla dedi ki:

  Benim dört çocuğu var hapsi okuyor masraf çok gelir yok yardım edin lütfen okuyan çocuk larim var

 7. Selda dedi ki:

  Maddi durumum yok kiracıyim geçimini yapamıyorum iki çocuk okutmaktan zorluk çekiyorum yardıma ihtiyacım var.

 8. Remziye dedi ki:

  Dört çocuğum var geçimimi zor yapıyorum yardıma ihtiyacım var çocuklar için destek bekliyorum.

 9. Gökhan dedi ki:

  Ben epleks hastasıyım ve sağ elimi dondurulacak çalışamıyorum aile ihtiyaç var. 2tane kız çocuğum var birisi 9 yaşında ilkokul 3sınıfa geçti dersden geri leptop alamıyorum ihtiyaçımız var. Okul yardım etmenizi istiyorum ederseniz çok sevinirim hepinize allah razı olsun derim çok dua ederim.

 10. Meral Kaya dedi ki:

  Benim 3 tane çocuğum var 2 tanesi okula gidiyor eşim insata çalışıyor çocuk masrafı kira parası yetmiyor çocuk parasını alamıyorum çok caresiziz