tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
32,2958
EURO
35,1336
ALTIN
2.406,02
BIST
10.422,82
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
31°C
İstanbul
31°C
Hafif Yağmurlu
Cuma Hafif Yağmurlu
26°C
Cumartesi Az Bulutlu
28°C
Pazar Az Bulutlu
30°C
Pazartesi Az Bulutlu
28°C

Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar 2023 (YENİ)

Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar 2023 (YENİ)

Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar, para yardımı yapan kurumlar, güvenilir yardım kuruluşları, maddi yardım başvurusu, para yardımı yapan hayırseverler, maddi yardım yapan vakıflar, Koç Holding para yardımı, Dedeman Holding yardım başvurusu, Allah rızası için yardım edenler, borçluya yardım eden dernekler, eşya yardımı yapan vakıflar vatandaşlarımız tarafından araştırılmaya devam ediyor. Bizde sizler için maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlara değindik. Yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar 2023

Ülkemizde yardıma muhtaç binlerce aile bulunmaktadır. Birçok ailenin erzak, barınma yardımı ve yakacak yardımları gibi yardımlara ihtiyacı olmuş olsa da genel olarak bakıldığında en fazla aranan yardım türü nakdi yardım türü olmaktadır. Bu nedenle maddi durumu iyi olmayan hanelere nakit para yardımı yapan kurumlar bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi kişilerde maddi yardım yapan kurum ve kuruluşların listesini araştırmaktadır. Maddi durumu oldukça iyi olan vatandaşlar, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatarak destekler bulunmaya 2023 yılında da devam etmektedir.

Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar Neler?

Maddi durumu iyi olmayan, geliri geçimlerini karşılayamayacak kadar düşük olan muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere bazı kurum ve kuruluşlar yardım etmektedir. Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar aşağıda sıralanmıştır.

 • Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV)
 • İHH Vakfı
 • Belediyeler
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM)
 • Sosyal Hizmetler Müdürlüğü

gibi kurum ve kuruluşlar düzenli olarak ihtiyaç sahibi yoksul ailelere yardım yapmaya 2023 yılında da devam etmektedir. Yukarıda maddeler halinde belirtilen maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar, ihtiyaç sahibi kişilere gıda, barınma, sağlık, eğitim alanlarında yardımlar yapmaktadır.

Maddi Yardım Almak İsteyenlere Destek 2023

Maddi yardım almak isteyen vatandaşlar bağlı oldukları belediyelerden, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından yardım talebi oluşturarak, desteğe uygun olmaları halinde maddi yardım alabilirler. Genellikle başvuru yapıldıktan 1 ay içerisinde yardımlar kişiye verilmektedir. Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşları yukarıda maddeler halinde sizler ile paylaşmıştık. Bu kurumların arasından en fazla yardımdan bulunan kurum, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olmakta ve vakfa başvuru yapan vatandaşlara aşağıdaki yardımlar verilmektedir.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV); barınma, aile, sağlık, eğitim, eşi vefan eden kadınlara yönelik yardımlar, doğum yardımı, muhtaç asker ailelerine yönelik yardım ve özel amaçlı yardım programları kapsamında ihtiyaç sahibi, geliri olmayan vatandaşlara başvuru yaptıkları takdirde yardımlarda bulunmaktadır. Barınma yardımı ile evleri oldukça bakımsız, eski ve sağlıksız olan kişilerin evleri için bakım ve tadilatı kapsamında yapılmaktadır. Böyle evlerde oturan kişilere ayni ve nakdi yardımlar verilmekte ve sağlıklı yaşam anlayışı sürdürülmektedir.

Barınma İhtiyaç Desteği

Barınma ihtiyaç desteği başvurusu hakkında daha fazla bilgi almak isteyen okurlarımıza öncelikle belirtmeliyiz ki barınma yardımı başvuru işlemlerinde (ilk defa yardım alacak vatandaşlar) SYDV başvuru kayıt formu doldurulur, başvuru dilekçesi ve kimlik kartı fotokopisi, barınma ihtiyaç raporu ya da ev için hasar tespit raporuyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına başvurulmaktadır. Bu yardımdan 30 gün içinde yararlanılmaktadır.

Yakacak ve Gıda İhtiyaç Yardımı

Hane yardımları kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara yakacak ve gıda yardımları yapılmaktadır. Maddi yardım başvurusunda bulunanlara giyim, gıda yardımları gibi kömür yardımı da yapılır. Başvuru işlemleri için SYDV başvuru kayıt formu, yardım başvuru dilekçesi ve kimlik kartı fotokopisi gereklidir. Başvurular değerlendirildikten sonra uygun görülen taleplere gıda yardım listesine ve yakacak odun kömür listesine eklenir, 30 gün içinde kişiye teslim edilir.

Eğitim İhtiyaç Desteği

Eğitim yardımı adı altında engelli öğrencilerin okullarına ücretsiz taşınması, yüksek öğretim bursları, öğrenci barınma yardımı, iaşe yardımı, öğlen yemek yardımı, ücretsiz kitap, şartlı eğitim yardımları yapılmaktadır. Eğitim kapsamında verilen yardımlarda sınırla bulunmaz. İlkokuldan üniversite öğrencilerine kadar kademeli olarak yardımlar yapılmaktadır. Öğrencilere Para Yardımı Başvuruları hakkında bilgi almak için ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

BKZ: SGK Eğitim Öğretim Yardımı 2023 

Sağlık Yardımı

Sağlık yardımlarına kısaca değinecek olursak sağlık desteği kapsamında şartlı sağlık yardımları ihtiyaç sahibi kişilere yapılmaktadır. Bu yardımlar Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında yapılır ve uygun görülen başvuru taleplerinde ödemeler 14 gün içerisinde yapılır.

Engelli Yardım Parası

Engelli yardımları kapsamında sosyal güvencesi olmayan engelli kişilere her türlü ihtiyaçlarının karşılanması için yardımlar yapılır. Engelli aylığı hakkında bilgi almak için 2023 Engelli Aylığı Ne Kadar? Şartları Neler? isimli yazımızı mutlaka inceleyiniz.

Dul Maaşı 2023

Dul maaşı olarak bilinen eşi vefat etmiş kadınlara yönelik düzenlenen nakdi yardımlar, kadınların bağlı oldukları belediyelerin SYD Vakıflarına başvuru ile yapılır. Aylık 325 TL olan bu yardım eşi vefat etmiş kadınlara 2 ayda bir olacak şekilde 650 TL olarak verilmektedir. Bu yardımdan yararlanabilmek için eşi vefat etmiş kadınlar kimlik kartları ile birlikte başvuru yapmaları yeterli olur. Eşi Vefat Eden Kadınlara Maddi Yardım Başvurusu için tüm bilgileri yazımızdan alabilirsiniz. Ayrıca dul maaşları PTT şubelerinden alınabilmektedir.

Boşanan Kadınlara Devlet Yardımları 2023 (TÜM YARDIMLAR) için tıklayınız.

Doğum Yardımı 2023

Doğum parası almak isteyen kişilerin öncelikle Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan başvuru dilekçesini doldurması gerekmektedir. Yaşanılan ilin; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ya da Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne başvuru yapılabilmektedir. Doğum yardımı kapsamında birinci çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, üçüncü ve sonrasında doğan çocuklar içinde 600 TL doğum yardımı ödeneği verilmektedir.

2023 Yılı Doğum Yardımı Nasıl Alınır? tıklayın ve başvurular hakkında tüm bilgileri görün.

Maddi Yardım Yapan İş Adamları Kimlerdir?

Hacı Boydak, Mustafa Koç, Öner Hekim, Ahmet Kocabıyık, Berat Ösen, Şenol Şankaya, Armağan Metin İlci, Necati Kurmel, Murat Dedeman, Fevzi Keskinoğlu,  Sadettin Saran, Nafi Güral, Ali Nihat Gökyiğit, Erol Bilecik, Muzaffer Çilek, Firuzhan Kanatlı, Ali Raif Dinçkök, Begümhan Doğan Faralyalı, Hayrettin Çaycı, Şerafettin Memiş, Erdem Çenetsiz, Zeki Yurtbay, Ahmet Said Kavurmacı, Davut Doğan, Erden Timur, Ahmet Eren, Avni Çelik, Sinan TARA, İpek Ilıcak Kayaalp, Tuncay Özilhan, Mehmet Ali Aydınlar, Ali Doğramacı,  Şerife İnci Eren, Serhat Alpagut, Burak Kızılhan, Feyyaz Berker – Alev Berker, İbrahim Erdemoğlu, Ahmet Nazif Zorlu, İbrahim Çeçen, İdil Yiğitbaşı, Fikret Öztürk, Hüsnü M. Özyeğin, Ekrem Akyiğit, Serdal Akyürek, Sedat Özgür  olarak bilinmektedir.

Korona virüs salgını haricinde de düzenli olarak muhtaç ailelere yardım yapan ünlüler ise; Müge Anlı, Esra Erol, Seda Sayan, Serap Akkaya olduğu biliniyor.

Para Yardımı Yapan Hayırseverler

Korona virüs salgınında normalleşme sürecine girilmiş olsa da yardımseverler tarafından halen daha ihtiyaç sahibi kişilere yardımlar yapılmaya devam edilmektedir. Ekonomi de yaşanan sıkıntılarda binlerce kişiye yardımseverler sayesinde yardımlar ulaştırılıyor. Maddi yardımda bulunan kişilerde iş insanları, sanatçılar, futbolcular ve holding sahipleri yer almaktadır. Salgın sürecinde maddi sıkıntılar yaşayan hanelere destek olabilmek amacıyla gizli yardımsever kişiler, ev ev gezerek gıda, barınma ve nakdi yardım olan insanları tespit ederek yardım gönderiyor. Bazı durumlarda ise gizli yardımsever kişiler isimlerini gizli tutarak yardımlarını ulaştırmaya devam etmektedir.

Muhtaç kişilerin kurumlara başvuruları sonrasında gerekli araştırmalara yapıldıktan sonra ihtiyaç sahibi kişilere para yardımı yapılabilmektedir. Nakdi yardım yapan kurumlar arasında STK’lar, vakıflar ve derneklerde yer almaktadır.

Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar

Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar 2023

Yardımseverlere Nasıl Ulaşabilirim?

Yardımsever kişilere ulaşabilmenin durumu korona virüs salgın sürecinde ciddi oranda artmıştır.  Maddi açıdan sıkıntı çeken yoksul kişiler yardımseverlere internet vasıtasıyla sosyal medya üzerinden ulaşabilmektedir. Ayriyeten hayırsever iş adamları yardım kampanyalarını başlatarak ihtiyaç sahibi kişilere desteklerde bulunmaktadır. Yardımsever kişiler yardım isteğinde bulunan vatandaşlara yine internet üzerinden ulaşabilmekte.

Online ortamda yapılan yardım taleplerinin adresleri tespit edilerek maddi yardım yapan kurumlar, kuruluşlar ve şahıslar bu sayede bulunabilmektedir. Bunların haricinde kişi bulunduğu mahallenin muhtarlığına maddi durumunu belirterek gizli bir şekilde yardım yapan kişilere ulaşabilmektedir.

Fakirlere Yardım Yapan Sivil Toplum Kuruluşları

Muhtaç durumda olan vatandaşlara yardım yapan birçok kuruluş bulunmaktadır. Bunların başında Sivil Toplum Kuruluşları (STK) gelmektedir. Yardım kampanyaları ile ihtiyaç sahibi ailelere desteklerde bulunan STK’lar nakdi ve gıda yardımları yapmaktadır. İhtiyaç sahibi kişiler bulundukları İl ve İlçenin Sivil Toplum Kuruluşlarına başvuruda bulunarak yardım talebi edebilmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Maddi Yardım Başvurusu hakkında bilgi için yazımızı inceleyiniz.

Nakdi Para Yardımı Yapan Şirketler 2023

 1. Abdi İbrahim
 2. Ağaoğlu
 3. Doğuş Holding
 4. Sabancı Holding
 5. Koç Holding
 6. Kıraça Holding
 7. Erciyes Anadolu Holding
 8. M. Özyeğin Vakfı
 9. Zorlu Holding
 10. Anadolu Grubu
 11. Dedeman Holding
 12. Enka İnşaat
 13. Gama Holding
 14. Bilkent Holding
 15. Doğan Holding
 16. Yıldızlar Yatırım
 17. Borusan Holding

gibi şirketler vakıfları aracılığıyla düzenli bir şekilde ihtiyaç sahibi muhtaç ailelere nakdi para yardımı yapmaya devam etmektedir.

Maddi Yardım Yapan Vakıflar 2023

Devlet tarafından muhtaç kişilere maddi desteler verilmektedir. Bu kişilere yardımlar dernekler ve vakıflar aracılığıyla da ulaştırılabilmektedir. Devlet kurumları, muhtaç kişilere gıda, barınma ve eğitim gibi birçok alanda yardım etmekte. Muhtaç durumda ve ihtiyaç sahibi kişiler yaşadıkları bu durumu İl ve İlçe Kaymakamlığına ve Belediyelere müracaatta bulunarak belirtebilmektedir.

Maddi durumunu olmayan kişiler belediyeler ve kaymakamlıklar tarafından araştırılmaya alınmakta, ihtiyaçlarının olup olmadığı tespiti gerçekleştikten sonra yardımlar yapılabilmektedir. Durumu olmayan kişilere yardım için kurulmuş olan kurumlardan bir diğeri ise Vakıflar Genel Müdürlüğüdür.

İhtiyaç sahibi kişilere yardımların yapılmasında öncü olan Vakıflar Genel Müdürlüğü, maddi durumu olmayan muhtaç kişilere yardım ederek birden fazla yardımlarda bulunabiliyor. Yardım başvurusunda bulunan kişiler müdürlük tarafından araştırmaları yapılır ve kişilerin muhtaçlık durumlar tespit edildiğinde devletin muhtaç kişiler için ayrılan fonundan yardım yapılır.

Yorumlar

 1. Alev dedi ki:

  meraba ben alev 3 çocuk annesiyim oğlumun lösemi olduğu dönemlerde maddi açıdan çok yıprandık bankadan kredi çektik eşim garson olduğu için iş yok pandemi nedeniyle kapatıldı sizden sadece oğluma bi kaç parça kışlık kıyafet istiyorum umarım benim bu çaresizliğimi görürsünüz para falan bile istemiyorum sadece bi kaç parça kışlık umarım beni görürsünüz çünkü oğlumun bağışıklığı düşük olduğu için çabuk hastalanıyo tek isteğim bu sizden

  1. Alev dedi ki:

   Lütfen yardım edin

 2. Alev dedi ki:

  Lütfen yardım edin

  1. İsimsiz dedi ki:

   Alev hanım edres verin elimden geleni yapmaya çalışacağım.

   1. Selma demir dedi ki:

    Bana yardım ediniz

    1. Ayşe dedi ki:

     Yakşamlar ben yardım istiyorum maddi durumum yok evim kira sigortamiz yok lütfen yardımcı olun çocuklarıma süt yerine çay veriyorum inanmasaniz gelin bakın bir buçuk senedir eşimı işte cikardilar lütfen yardımcı olun

 3. Veli dedi ki:

  Arkadaşlar 30 bin tl maddi yardıma ihtiyacım var allah rizasi için biri bizi bulsun hayatım alt ust oldu aylık 1000 tl ödeme yapabilirim sıfır beş üç sekiz sekiz beş beş ulaşsın biri ölmek istemiyorum.

 4. Arda dedi ki:

  Merhaba pandemiden dolayı çalısamiyorum buralara yazmak hoş değil ama maddi destek istiyorum yardimci olurmusunuzz

 5. ERSEL POYRAZ dedi ki:

  Ben 47 yaşındayım 2 çocuğum var.Yüzde 42 engelliyim.Engelli maaşı ile geçiniyoruz.Yardıma ihtiyacımız var.İcralık borçlarım var50.000 tl borcum var..İş olarakta ne olursa olsun maddi olarak yardıma ihtiyacımız var.Kayseri deyim.

 6. Yılmaz. Gezer dedi ki:

  Yardım. Yapanlar. Bizleri de. Duyun. Biz. Yani. Eşim. Ve. 3. Tane. Çocuğum. Aç. Bizleri de. Duyun. Bizde. Türkiye. Vatandadiyiz. Allah için. Yardım. Edin. Evim. Yok. Kirada. Oturuyorum. 2. Ay. Vermedim. Çalışmıyorum. İş. Olsa. Oda. Yok. Şimdide. Evden. Çıkarıyorlar. Bizleri. Duyun. Bir. Yardım. Eli. Uzatın. Ne. Olur. 054451. Bu. Benim. Numaram. Hayır. Seven. Hayır. Yapanları. Bekliyoruz. Allah için. Duyun. Sesimizi

 7. Fadime balcı dedi ki:

  Virüsten dolayı Eşimi kaybettim kimsem yok 2 çocuğum var elektrik faturası oduyemedik kestiler çocuklarım derslerini yapamıyor uzaktan eğitime katilamiyolar evimiz kira 3 aydır kiramizi veremedik Ekmek almaya paramız yok Allah rızası için çocuklarıma 2 Ekmek parası gönderin TR 140001000240707144655002 Ziraat Bankası

 8. Aslı dedi ki:

  Ne olur yardım edin çalışmıyorum pandemi yüzünden ne olur 1000 liraya ihtiyacım var annemin ilacını almak ve faturalarımı ödemek için çok zor durumdayız annem engelli ona bakıyorum ve kimsemiz yok lütfen

 9. Nazmi şahin dedi ki:

  Merhaba Sayın abilerim maddi yardım istiyorum değerli iş adamları hayırsever birileri varsa yardımcı olabilecek yardımcı olurmusunuz lütfen yardım edin sağlık problemlerim hacizlik durumdayım lütfen yardım edin zor durumdayım zor durumda olmasan gerçekten böyle bir şey istemedzdim yardımcı olabilecek birileri var mı acaba yada yardım yapan birileri iş adamları hayırsever birileri varsa yardımcı olabilecek yardımcı olurmusunuz lütfen yardımcı olun zor durumdayım zor durumda olmasan gerçekten böyle bir şey istemedzdim özür dilerim

 10. Ersin dedi ki:

  Merhabalar ben 4aya yaklaşık çalışmıyorum herhangi bi birikimim yok eşim epilepsi hastası ilaçlarını bile alçak param yok tedavisi için çekmiş olduğum krediyi bile yatıramıyorum zor günler yaşıyoruz bi çocuğum var ona bile bakamıyorum lütfen allah rızası için yardım edecek bi hayırsever allah rızası için

  1. Nazmi şahin dedi ki:

   Merhaba maddi anlamda zor durumdayım ACİL 75 000 tl ihtiyacım var bankalar kredi vermiyor geçikmelerim var yardımcı olurmusunuz acaba hacizlik oldum pandemiden dolayı sağlık problemlerim var zor durumdayım çaresizim çaresiz kaldım sağlık problemlerim hacizlik durumdayım eşim 2 yıldır yürüyemiyor 2 ameliyatı olması gerekio maddi anlamda zor durumdayım sizden maddi yardım istiyorum sizin aracılığınızla yardımcı olabilecek birileri var mı acaba gerçekten çok zor durumdayım ACİL lütfen yardım edin İŞBANKTR120
   AKBANK TR-

 11. Tolga dedi ki:

  6aydir issisim calmadiqim kapi kalmadi nereye qitsem olumsuz 8000bin tl borcumdan dolayi icraliqim kredi vermiyo hic bir banka 1cocugum var kimseden yardim alamiyorum esimle bosanma noktasina geldim neolur allah rizasi icin cocugum ve yuvam icin yardimci olun telefon mail adres atarim

 12. Kasım etimesgut Ankara da oturuyorum dedi ki:

  Ben 20 yaşında işitme kanuşma engelli olan %63 raporu olan lise mezununuyum benim işe ihdiyacım var bir cok yere iş başvurusu yaptım herkesin dedigi tanıdık varmış iş tecrübesi soruyorlar benim tanıdığım da yok daha önce de calışmadım benim hayır sevelerden bana bir iş vermeleri bekliyorum engeleri aşıp ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum bilmiyorum işim olur hayat m güzel olacak sesimi duyan yokmuş ses verin elimi tutun dört duvarasında n kurtulmak istiyorum

 13. Nur dedi ki:

  Benimde 3cocugum var eşim çalışmıyor yardıma ihtiyacım var

 14. Nazmi şahin dedi ki:

  Merhaba Sayın abilerim maddi anlamda zor durumdayım ACİL 75 000 tl ihtiyacım var bankalar kredi vermiyor geçikmelerim var hacizlik oldum pandemiden dolayı sağlık problemlerim eşim 2 yıldır yürüyemiyor 2 ameliyatı olması gerekio maddi anlamda sizden yardim istiyorum sizin aracılığınızla yardımcı olabilecek değerli iş adamları hayırsever birileri varsa yardımcı olabilecek yardımcı olurmusunuz Nazmi şahin

 15. Kübra dedi ki:

  Eğitim için yardıma ihtiyacımız var 4 kardeş olarak hepimiz okuyoruz bir evden 4 kişi olarak gerekli iletişim sağlayıcı tablet telefon erişim yeterli değil zorlanıyoruz yardımcı olabilecek kişiler varsa
  ( katalay362@gmail.com ) adresinden dönüş yapabilirler saygılarımla iyi günler dilerim .

 16. Lokman DURAK dedi ki:

  Merhaba. Cimer üzerinden çeşitli bakanlıklara başvurdum. Ama sonuç alamadım. Ticari hayatım bitti. Sağlık problemlerim artıyor. Şu an yüzde kırküç engelli raporu aldım. Borçlarımın çoğunluğunu ödedim. Şu an kalan borcum 200.000tl civarında. ALLAH RIZASI İÇİN BİRİLERİ BENİ DUYSUN. Acil ödemelerim var. Bunalıma girdim. İki defa intihara kalkıştım eşim engel oldu. Dayanacak gücüm kalmadı. Yaşamak çok zor geliyor bana. Lütfen bana yardım edin

 17. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var

 18. Çaresiz anne dedi ki:

  İki yaşında çocuğum var. Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, meyve, sebze ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz? metineylem01 @ gmail . com

  1. SERVET dedi ki:

   Selam aleyküm ne olur bana yardım edin lütfen çok zordurum dayım kiaciyim kiram ödiyemiyoru bankaya 15 bin borcum var ödiyemiyorum Allah rlzazl için bana yardım edin IBAN garanti:0006:2

 19. senay dedi ki:

  Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlara başvurmak istiyorum bilgi verirmisiniz iki çocuğum var

 20. murat zorlu dedi ki:

  çalışamıyorum maddi yardım edin lütfen destek olun bize bir gerçeği daha öğretti hayat Allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum.

 21. Gülsüm taş dedi ki:

  Slm oncelikle sizden Allah rızası için maddi yardım istiyorum evim kira evde Bebek var eşim çalışıyor asgarî ücretle yeterli gelmiyor oyuzden sizden yardım istiyorum borcumda var veremiyorum faturalar bebek kira derken elimizde para kalmıyor allah rızası için maddi yardım istiyorum ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler ederim size

 22. Muhlis dedi ki:

  Selamın aleyküm allah rızası için acil durum borcum var ödeyemiyorum yardımcı olurmusunuz

 23. Serdsl dedi ki:

  Merhaba ben 3 tane cocugum var askeri üçretle çalışıyorum 20 bin lira kredi kartı borcu var maddi yardım istiyorum saygılar sunuyorum

 24. Yusuf dedi ki:

  Corona virüsten dolayı çalıştığım işyeri kapandı kiradayım elektrik su faturalarımı ödeyemiyorum geçim sıkıntısı çekiyorum zor durumdayım lütfen yardım edin
  TR600005001 ziraat

 25. Sedat karakayacı dedi ki:

  1906 doğumluyum Artvin Ardanuç diyor İzmir Kemalpaşa’da ikametgah etmek Üç oğlum var engelle onun maaşıyla ayakta durmaya çalışıyorum Onların bir kredi kullandı işyeri açmak için iş yeri de bahset onun faizi katladık Kredi çektiler 150 TL idi bana yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılar Teşekkürler Sedat karakayacı

 26. Gülçin aydinli dedi ki:

  Merhaba 3 çocuk annesi yim kirada yım Eşim asgari Ücret çalışan bebeğim masrafı çok iborcumuzu kapatamıyoruz ihtiyaçlarımızı zor karşılıyoruz yardım talep ediyorum teşekkürler

 27. Seyhan dedi ki:

  4 bankaya kıredi borcumuz var evimiz kira işsisiz kıredilerimizi odeyemiyoruz eşim yövmiye usulü iş bulup çalışmaya uğraşıyor bir kızım var pikojik tedavi alıyor bizim maddi yardıma ihtiyacımız var lütfen yardım edin allah rızası için kiramızı eşimin ablası ödüyor bir banka kıredimiz var çok yüksek o Odense diğerlerini biz öderiz bir şekilde lütfen yardımcı olun bu tel eşimin 055459

 28. caresizannee@gmail.com dedi ki:

  İki yaşında çocuğum var.
  Bebek bezi, ıslak mendil, süt, meyve, sebze ihtiyacım var.
  Sırtınızı çevirmeyin.
  Elinizi ayağınızı öpeyim.
  Mahalle muhtarının cep telefonu numarasını yazacağım.
  Mahalle muhtarı ile iletişim kurabilirsiniz.
  Allah haram yemeyi nasip etmesin.
  Allah insanı insana muhtaç etmesin.
  Çocuğumun suratını güldürmek istiyor olan insana merhameti ile muamele etsin, cenneti ile mükafatlandırsın, Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Veselleme komşu olmayı nasip etsin Allah.
  Allah rızası için destek olurmusunuz?
  caresizannee@gmail.com

 29. halil dedi ki:

  maddi destege ihtiyacım var 0534 657 38 99 kocaeli

 30. Esra dedi ki:

  Maddi yardim edermisin cok kotu durumdayim gonlunuzden ne koparsa onda raziyim cocuk larimin giysisini alamiyorum maddi durumum kotu iki kizim var durumumdan dolayi kizimi okula gonderemedim kira da oturuyorum gelirim yok kredi borcum var gonlunuzden ne koparsa onda raziyim 05464

 31. armağan deniz dedi ki:

  Şahsım engelliyim bacamın durumuda gün güne kötüye gidiyor parasızlıktan tedavi yaptıramıyorum lütfen yardım edermisiniz sayın büyüklerim

 32. Musa Bayramcı dedi ki:

  Gerçek dışı haberlerle hep karsilasmaktayiz lakin sanal dünya duzeni bu kimin iyi kimin kötü olduğunu bilmek ayırt etmek imkansız 3çocuk sahibiyim evim kira büyük paraya ihtiyacım yok ev sahibim ile mahkemelik oldum aldığı kiralari inkara kalkti evi bosaltmam gerekiyor. Bu anlamda yardimci olur saniz bir ömür dua ciniz olurum 05426256834

 33. Eylem dedi ki:

  Bebeğim var. Bebek bezi, ıslak mendil, süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? Çaresizim. Allah insanı çaresiz bırakmasın. Allah insanı insana muhtaç etmesin. Destek olmak isteyen insana teşekkür ederim. Allah razı olsun. Mail hesabımı yazacağım. eylemme

 34. halil dedi ki:

  maddi destege ihtiyacım var 05346573899

 35. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 0534 657 3899

 36. Eylem dedi ki:

  6 numara bebek bezi, ıslak mendil, süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? muhammetmustafaninannesi@gmail.com

 37. muhammetinannesiii dedi ki:

  6 numara bebek bezi, ıslak mendil, süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? Sohbet edersek destek olurum, arkadaş olursak destek olurum yazıyor insanlar. Sohbet etmek için insan aramıyorum. Arkadaş aramıyorum. Anneniz, kız kardeşiniz, hanımınız, kız çocuğunuz var. Annenize, kız kardeşinize, hanımınıza, kız çocuğunuza söylenilmesini istemediğiniz kelimeyi söylemeyin. muhammetinannesi

 38. muhammetmustafaninannesii dedi ki:

  6 numara bebek bezi ıslak mendil süt meyve sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz?

 39. Büşra dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var eşim ıssız ve zor durumdayım küçük bı kızım var bebek bezi ve bir kıra borcum var Allah rızası için yardımcı olun yalvarıyorum size çaresiz kaldm buralara yazıyorum biri duysun nolur gözyaşlarım artk son bulsun kader bı kere de bize gülsün lütfen 🙏🙏🤲🤲 busrasuner4

 40. Halil0534 dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 0534

 41. Halil0534 dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 0534

 42. Veysi dedi ki:

  Merhaba ben Veysi maman Muş’ta oturuyorum maddi durumum yok doğru dörüst çalışmıyorum ailemi geçindirmek için yardımınızı bekliyorum saygılarımla sevgilerimle 0539 717.ibn 830004600498888000161538

 43. Muhammet oğuz dedi ki:

  Kalp rahatsızlığı var kalp rahatsızlığından dolayı ilden cıkarıldım iş bulamıyorum 8 aydır calışamıyorum hicbir sigortalı iş yeri rahatsızlığından dolayı iş vermiyor zor durumdayım lütfen yardım edin porclarım var cok ihtiyacım var

 44. Anne dedi ki:

  6 numara bebek bezi, ıslak mendil, süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Bebek bezinin paketini kesebilirsiniz. Dolandırıcı değilim. Allah korkusu olan insanım. Haram yemeyi nasip etmesin rabbim. Külli nefsin zaikatül mevt. Her nefis ölümü tadacaktır. Ahirette mahşer günü cenneti hediye edeceği kul olmayı nasip etsin rabbim. Yazmış olduğum mesajı görmemezlikten gelmeyin. Elinizi ayağınızı öpüyorum. Ne olmuşum dememeli ne olacağım demeli insan. eylem345817@gmail.com

 45. çaresiz anne dedi ki:

  Hayırlı cumalar. 4 yaşında çocuğum var. Süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz?

 46. Büşra dedi ki:

  Anaokuluna giden kızımın ihtiyacı ve evime erzak için yalvarırım size lütfen yardım edin Allah rızası için zor durumdaym bı çıkış kapım kalmadı lütfen