tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
32,2999
EURO
35,1037
ALTIN
2.411,00
BIST
10.408,77
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
31°C
İstanbul
31°C
Hafif Yağmurlu
Cuma Hafif Yağmurlu
26°C
Cumartesi Az Bulutlu
28°C
Pazar Az Bulutlu
30°C
Pazartesi Az Bulutlu
28°C

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2023 (Özel ve Devlet)

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2023 (Özel ve Devlet)

Lazerle göz çizdirme fiyatları 2023, Devlet hastanesinde göz çizdirme 2023, Göz lazer ameliyatı Fiyatları 2023, Dünya Göz lazer fiyatları 2023, Göz çizdirme fiyatları, Lazerle göz çizdirme Fiyatları, Göz çizdirme Fiyatları, Göz Vakfı Göz çizdirme fiyatları 2023, Lazer göz ameliyatı fiyatları gibi konular hakkında gerekli tüm bilgileri içeriğimizde bulabilirsiniz. Lazerle göz çizdirme ve fiyatlarıyla ilgilim tüm detaylar.

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2023

En önemli organlarımızın başında gelen göz, bazı nedenlerden dolayı işlevleri yerine getiremeyebilir. Uzağı görememe, yakını görememe ve bulanık görme gibi sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz. Gözümüzde bazen hipermetrop, astigmat, miyop gibi görme problemleri oluşabilir. İşte bu göre problemlerinde lazer ışınlar sayesinde tedavi edilebilir ve gözümüz eskisi gibi görebilir. Bu lazer ışınlarla tedaviye göz çizdirme denilmektedir. Şimdi gelelim 2023 yılı lazerle göz çizdirme fiyatlarına..

Göz Çizdirme Fiyatları 2023

Lazer tedavisi diğer adıyla göz çizdirme tedavisi, korneanın önündeki yani gözün dış tabakasındaki dokunun tıraşlanmasıyla gerçekleştirilen yöntemdir. Fakat alanında uzman doktor tarafından tedavi edilmek işin en önemli kısmıdır. Lazer tedavisinin hemen hemen herkese uygulanabilmesi için dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktalar vardır.

Uzman bir doktora gitmemiz ve ameliyathanedeki koşulların uygunluğunu kontrol etmemiz gerekiyor. Ziyaret ettiğimiz hastanenin alt yapısını ve temizlik koşullarını kontrol etmemiz çok önemli. Kullanılan cihazların son teknoloji cihazlar olup olmadığını da araştırılmalıdır. Lazer tedavisi, yani göz çizdirme ameliyatı için son teknoloji cihazlar mevcut olmalıdır. Bu gelişmiş cihazlarla yapılan tedavi sayesinde hastalar kaliteli görmeye sahip olabilmektedir.

Devlet Hastanesinde Göz Çizdirme 2023

Devlet hastanesinde göz çizdirme ameliyatı yapılmaktadır. Bu ameliyatın yapılabilmesi için hastanın iyice muayene edilmesi ve tüm tetkiklerin yapılması gerekir. Bu sayede hastanın göz kusuru ve kornea tabakasının ameliyata uygunluğu belirlenir. Nihayetinde doktorun uygun görmesi halinde ameliyat yapılabilir.

Lazerle Göz Çizdirme 2023 (Özel ve Devlet)

Lazerle göz çizimi ortalama 10 dakikada göz problemlerini ortadan kaldıran ve gözlük takma ihtiyacınızı ortadan kaldıran oldukça basit bir işlemdir. Fakat bu işlemin uzman bir doktor tarafından yapılmasına çok dikkat etmeliyiz. Gözleri çizme sürecinin nasıl gerçekleştiğini açıklayalım. Uzman doktorunuz önce göz topografi haritanızı oluşturacaktır. Gözle ilgili gerekli testler ve ölçümler yapılır. Testlerden sonra doktorunuz lazer tedavisinin türünü belirler.

Göz muayenesine devam edilir ve doktor tarafından göz tansiyonu, göz numarası ve göz gücü kontrol edilir. Tedavinizde her şey yolundaysa, gözünüze özel bir damla bırakılır. Retinanızla ilgili bir sorun varsa ve ameliyata uygun değilseniz argon lazer tedavisi uygulanır ve göz çizilme ameliyatı ortalama 15-20 gün sonra ertelenmektedir.

Testlerden sonra gözünüzde sorun yoksa retinanıza damlalar damlatılır ve bu damladan sonra göz bebeğiniz büyür. O halde gözünüz lazer ameliyatına hazırdır. Cihaz kullanılarak gözlerin kırpılması engellenir. Bu işlem çok az zaman alır. Aslında lazerle göz çizdirme ameliyatı diyoruz ama bildiğimiz ameliyatlardan daha da kısa sürmektedir. Lazerle göz çizdirme yaklaşık 10-15 dakika sürer. Operasyon sırasında herhangi bir ağrı veya his hissetmeyeceksiniz. Operasyonunuz tamamlandığında gözünüz steril bir bezle kapatılacaktır.

Göz Çizdirme Fiyatları 2023 Hastaneler

Göz çizdirme ameliyatının ne olduğunu ve nasıl yapıldığına değindik. Şimdi göz çizdirme fiyatlarına bir göz atalım. Göz çizdirme ameliyatı denince ilk akla gelen 5 hastane mevcuttur. Bu hastaneler;

 1. Dünya Göz Hastanesi
 2. Kudret Göz Hastanesi
 3. Göz Vakfı
 4. Veni Vidi Göz Hastanesi
 5. Batı Göz Hastanesi

gibi özel göz hastaneleridir. Bu hastanelerin tek alanı göz ve göz hastalıklarıdır. Ayriyeten hemen hemen tüm özel hastanelerin göz bölümlerinde göz çizdirme ameliyatı yapmaktadır. Fakat vatandaşlarımız genellikle göz çizdirme ameliyatlarını lazer işlemiyle özel göz hastanelerinde yaptırmayı tercih ediyor. Yukarıda maddeler halinde sıralanan lazerle göz çizdirme ameliyatı yapan 5 hastanenin 2023 göz çizdirme fiyatlarını yazımızın devamında başlıklar halinde açıklıyoruz.

Göz Çizdirme Fiyatları Dünya Göz 2023

Dünya Göz Hastanesi göz çizdirme ameliyat ortalama olarak 7.500 TL tutarındadır.

 • İlasik Lazer Ameliyatı 6.500 TL,
 • Smile/Relex Lazer Ameliyatı 6.500 TL,
 • Femtosaniye Lazer Operasyonu ise yaklaşık 8.000 TL’dir.

Dünya Göz Hastanesinde 2023 muayene ücretleri: Profesör muayene ücreti ise 495 TL, SGK’lı hastalar için ise 315 TL’dir.

Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları Göz Çizdirme Ameliyatı

Veni Vidi Göz Hastanesi Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2023

Veni Vidi Göz Hastanesi göz çizdirme ameliyatı yaklaşık 4.000 TL ile 6.500 TL arasındadır. No touch laser ise ortalama olarak 4.000 TL’dir.

Veni Vidi Göz Hastanesinde göz çizdirme ameliyatı dışında; İlasik Tedavi, Excimer Laser, YAG Laser, göz kuruluğu için lazer tedavi (IRPL), LASIK, TPRK, PresbyMAX, Argon Laser, Fotodinamik tedavisi (FDT) ve Selektif Laser Trabeküloplasti (SLT) işlemleri yapılmaktadır. Bu tedavi yöntemlerinin fiyat bilgisi için öncelikle doktorunuza muayene olmanız gerekir.

Veni Vidi Göz Hastanesi 2023 muayene ücretleri SGK’lı hastalar için 100 TL, emekli olan vatandaşlarımız için 85 TLdir. Hastalara yapılacak tüm testler ücretsiz olmaktadır.

Kudret Göz Hastanesi Lazerle Göz Çizdirme Fiyatları 2023

Kudret Göz Hastanesi göz çizdirme fiyatları ortalama 5.500 TL’dir. Kudret Göz Hastanesi muayene ücretleri SGK’lı vatandaşlar için 110 TL, emekliler için ise 95 TL olmaktadır.

Göz Vakfı Göz Çizdirme Fiyatları 2023

Diğer göz hastanelerine göre Göz Vakfı daha uygun fiyatlarla vatandaşlara hizmet vermektedir. Göz çizdirme fiyatları Göz Vakfında yaklaşık 3.500 TL ile 5.500 TL arasında olmaktadır. Göz Vakfı için muayene fiyatları ise 100 TL’dir.

Batı Göz Hastanesi Göz Çizdirme Fiyatları 2023

Batı Göz Hastanesi göz çizdirme fiyatları genellikle 8.000 ile 11.000 arasında olmaktadır. Batı Göz Hastanesinde ayrıca (No Touch Lazer – PRK – LASEK, LASIK, iLASIK, WAVEFRONT), ReLEx SMILE, Excimer Lazer ve PRESBYOND Lazer işlemleri de uygulanmaktadır. Bu işlem fiyatları hastaya uygulanacak operasyonlarda değişiklik gösterebilmektedir.

Batı Göz Hastanesi muayene ücreti SGK’lı vatandaşlarımız için 125 TL, profesör muayene ücreti 200 TL, emekli vatandaşlarımız için 110 TL, hem emekli hem de profesör muayenesi olacak kişiler için de fiyat 180 TL’dir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Özel Hastane Muayene Ücretleri 2023 GÜNCEL

Göz Çizdirme Fiyatları Neye Göre Değişiklik Gösterir?

Göz çizdirme fiyatları birçok değişkene göre farklılık göstermektedir. Bu değişkenler arasında ameliyatı yaptıracağınız sağlık kurumu, tercih ettiğiniz doktorun yetkinliği ve bu alandaki ünü oldukça etkili olmaktadır. Gözlerin tıbbi rahatsızlığı, rahatsızlığın türü ve ilerleme derecesi, gözün topolojisi, göz çizdirme ameliyatı fiyatlarını değiştirebilmektedir. Bunun yanında hastanın yaşı ve genel sağlığı da fiyatlarda farklılık yaratabilir.

Göz Çizdirme Ameliyat Sonrası Sonuçları

Göz çizdirme ameliyatı çoğu hasta için kalıcı sonuçlar sağlar. Bununla birlikte, az sayıda hastada miyop, hipermetrop, astigmat veya diğer bazı durumlar yeniden ortaya çıkabilir. Bu tabii ki hastaya, ameliyatın sonuçlarına, göz kusurunun nedenlerine ve ciddiyetine bağlı olarak değişmektedir.

Özellikle genç hastalar göz çizdirme ameliyatının sonuçlarından çok uzun süre faydalanabilirler. Göz kusurlarının 50 yaşın üzerindeki hastalarda tekrarlama olasılığı daha yüksektir. Göz kusurunun nüksetmesi kesin olarak tahmin edilemese de muhtemelen kalıcılığını korumaktadır.

Göz Çizdirme Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Her ameliyatta olduğu gibi göz çizdirme ameliyatı da bazı riskler taşır. Bu riskler ise;

 1. Kuru gözler: Ameliyattan sonraki ilk altı ay boyunca gözleriniz alışılmadık derecede kuru olabilir. Göz doktorunuz bu sorunu çözmek için göz damlası kullanmanıza izin verecektir.
 2. Parlama veya parlak görme: Genel olarak, birkaç günden birkaç haftaya kadar göz kamaştırıcı bir his ve parlak görme ile ilgili sorunlar gözlemlenebilir.

Azda olsa ciddi cerrahi komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Daha kesin bilgiler için doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Lazerle Göz Çizdirme Ameliyatı Kimlere Yapılamaz?

Sjogren sendromu, romatoid artrit, lupus gibi romatizmal hastalıkları olan kişiler ve kuru göz sendromu olan kişiler lazer göz çizdirme ameliyatı için uygun aday değillerdir. Keratokonus, katarakt, glokom ile bazı retina ve göz siniri hastalıkları bulunan kişiler lazerle göz çizdirme ameliyatı için uygun aday değillerdir.

Yorumlar

 1. mustafa ümit dedi ki:

  güzeldi en az kaç yaşında olmak gerekiyor…