Güncel Ajans

Lazerle Dövme Sildirme 2020 Fiyatları

Lazerle Dövme Sildirme 2020 Fiyatları

Deri altına mürekkeple yapılan ve pigment boyama ile kalıcı hale getirilen dövme, uzun yıllardır popüler olmuştur. Geçmişte mümkün olmayan dövme silme işlemleri günümüzde yapılabilmektedir. Dövme silme işlemleri, büyük talep görmekte ve bir anlık ani bir kararla dövme yaptırmak, zamanla dövmenin anlamsız hale gelmesi, beğenmemek gibi birçok sebepten dolayı yapılmaktadır. Lazerle dövme silme işleminin kaç seans süreceğini merak eden kişiler, dövme silindikten sonra dövmenin kalıp kalmayacağını da araştırırlar. Lazerle dövme sildirme fiyatları, dövme silme ağrısı, dövme silme işlemleri gibi konuları sizler için derledik.

Dövmeler Kaç Seansta Silinir?

Kötü yapılan ve zamanla anlamını yitiren istenmeyen dövmeler silinebilir. Artık beğenilmeyen dövmenin silinmesi lazer ile yapılır. Bu işlemler seanslar halinde olabilmektedir. Yaklaşık bir buçuk ay arayla 3 ile 10 seans süren dövme silme işleminde bu süre dövmenin boyutuna ve rengine, dövmenin yapıldığı yıla ve vücudun yara iyileşme sürecine göre uzayabilir. Lazerle dövme sildirme işlem süresi uzun veya kısa olabilir. Parmak ve uç bölgelerindeki dövmeleri kaldırmak daha fazla seans gerektirir. Vücuda daha yakın bölgelerde daha hızlı silme işlemi sonuç vermektedir. Her seansın başında dövme rengi % 20 oranında açılır. Lazerle dövme silme işlemi herhangi bir iz veya leke bırakmadan yapılabilir. Ancak bu durum bazen değişmektedir. Vücut üzerindeki dövme küçük bir yazı şeklinde ise kısa sürede silme işlemi yapılırken, içi büyük ve renkli olan dövmenin silinmesi daha fazla zaman alır.

Lazerle Dövme Sildirme 2020 Fiyatları

Lazerle Dövme Sildirme 2020 Fiyatları

Lazerle Dövme Sildirme

Dövme silme tedavisi sırasında hemen ardından lazer tedavisinin uygulandığı bölgede kanama oluşur. Kanayan alan 15 gün sonra kabuklar ve kabuklar dökülür. Kabuğun geçmesini beklediğinizde dövmenin rengi daha açık hale gelir. Bu işlem seanslar halinde yapıldığı için dövme silinebilir. Kişi, dövme sildirme işleminin yapıldığı bölgeye iki gün boyunca dokunmamaya özen göstermelidir. Kişilere uzmanlar tarafından uygulanan kremler kullanılmalıdır. Yara iyileşene kadar bölge güneşten korunmalıdır.

İlginizi Çekebilir-  Milli Piyango Yılbaşı Bilet Fiyatları 2021 Büyük İkramiye Ne Kadar?

Lazerle Dövme Sildirme Zor mu?

Dövme silme işlemlerinde mevcut dövmenin yaşı da oldukça önemlidir. Zamanla dövme yaşlanır ve yıpranır. Dövme yaşlanma süresi ortalama 2 yıldır. İki yaşın üzerindeki mevcut dövmeler kolayca çıkarılır ve beş yaşın üzerindeki dövmeler çıkarılması en kolay olanlardır. Kullanılan boyada daha fazla demir ve bakır alaşımı varsa, boyayı sildirmek daha zor olabilir. Profesyonel dövmelerin çıkarılması daha kolaydır. Amatör dövmelerde boya ve derinlik farklı olduğu için işlem zordur.

Lazerle Dövme Sildirme 2020 Fiyatları

Lazerle Dövme Sildirme 2020 Fiyatları

Q Switched Nd Yag lazer cihazının farklı başlıkları kullanılarak renkli dövmeler de silinebilir. Renkli dövmelerin silinmesi siyah boyalara göre daha zordur. Dövmeyi yaptırırken ve sildirirken en çok merak edilen nokta ağrılı olup olmadığıdır. Lazer cihazından kaynaklanan ağrı kişiden kişiye değişebilir. Gerekirse ağrının hissedildiği bölgeye krem veya lokal anestezi uygulanabilir.

Lazer İle Dövme Sildirme İşlemi İçin Hangi Cihaz Kullanılır?

Lazerle dövme silme işlemi, Q-switched Nd YAG lazer ile gerçekleştirilir. Bu cihaz en son sistemdir. Bu lazer cihazı ile kırmızı, mavi ve siyah dövmeler kaldırılır. Işın atımları kısa sürede yüksek enerji ile gerçekleşir. Dövme sildirmede kullanılan Q- switched Nd YAG lazer cihazı haricinde lazer cihazları ise;

  1. Q-Switched Ruby
  2. Q-Switched Alexandrite

bu cihazlar ile kişi renkli dövmelerden kurtulabilir. Bu 3 cihaz dövme silme için tasarlanmıştır. Dövme silme işleminin başka yöntemleri olduğu söylense de lazerle silme dışında başarılı olacak başka bir yöntem yoktur. Dövmelerden kurtulmak isteyenler için ilk akla gelen yöntemler krem ve jel gibi kimyasallar olsa da ciltte yanık ve lekelere neden olacağı için uzmanlar tarafından önerilmemektedir.

Lazerle Dövme Sildirme Fiyatları

Dövme konusunda en çok aranan konular arasında 2020 yılında lazerle dövme silme fiyatları gelmektedir. Kişinin yaptırdığı mevcut dövmenin altında başka bir dövme var mı, dövmenin boyutu, rengi, bölgesi ve yoğunluğu gibi faktörler de değişikliklere neden olur. Ortalama bir dövme için lazerle silme tedavisi 900 TL ile 1.250 TL arasında değişiyor. Lazer uzmanları ile yapılacak bir görüşme ile net fiyat bilgisi alınabilir ve dövmenin yapısına göre fiyatlarda artış veya düşüş yaşanabilir.

Burun Estetik Fiyatları hakkında bilgi için yazımızı inceleyiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.