tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
9,5418
EURO
11,0813
ALTIN
550,48
BIST
1.509
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Rüzgarlı
16°C
İstanbul
16°C
Rüzgarlı
Çarşamba Parçalı Bulutlu
18°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
15°C
Cuma Çok Bulutlu
16°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
17°C

Küçükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır? Destekleme Ödemesi 2021

Küçükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır? Destekleme Ödemesi 2021

Küçükbaş hayvan desteği 2021, 2021 koyun desteklemeleri ne zaman yatacak, koyun hibe desteği 2021, koyun keçi desteklemeleri ne zaman verilecek 2021, küçükbaş hayvan desteği 2021, Küçükbaş hayvan hibe desteği 2021, 2021 küçükbaş hayvan destekleri ne zaman yatacak gibi konular ve Küçükbaş hayvancılığa 500 TL hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için Küçükbaş Hayvan Desteği 500 TL. Destekleme Ödemesi 2021 başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Küçükbaş Hayvan Desteği Nasıl Alınır?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine 500 TL’ye kadar destek verileceğini yıl başında bildirildi. Açıklama Küçükbaş Hayvancılık Eylem Planı Toplantısı sırasında yapıldı. Soykütüğü uygulaması küçük hayvancılıkta da faaliyete alınıyor. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli önümüzdeki dönemde uygulamayla konulacak ve bu sayede hayvan sistematiği oluşturacağı belirtti. Bakanın yapmış olduğu açıklamaya göre soykütüğü uygulaması ile küçükbaş hayvan yetiştiricilere 500 TL’ye kadar destek verilecektir. 

Küçükbaş Hayvan Desteği

2019 yılı anaç koyun keçi desteklemelerinden yararlanmak isteyen yetiştiriciler; ilgili mevzuatta belirtilen şartlara uymaları halinde, 1/11/2019 tarihi itibari ile 15 ay ve üzeri yaşta olan dişi hayvanları için, hayvan başına 25 TL destek ödemesi alabileceklerdir.2021 küçükbaş hayvan destekleri ne zaman yatacak sorusuna yanıt arayan kişiler Anaç Koyun Keçi Desteklemesi 2021 Ne Zaman Ödenecek? başlıklı yazımızı okuyabilirler. Koyun-Keçi Desteği, birime Destek:

  • Koyun-Keçi: 25 TL/baş

Küçükbaş Hayvan Desteği 500 TL.

Küçükbaş Hayvancılıkta Soykütüğü Uygulaması başladı. Açıklamayı Tarım Orman Şurası Küçükbaş hayvancılığın güçlendirilmesi eylem planı toplantısında konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yapmıştı. Uygulama ile küçükbaş hayvanlar daha bilinçli şekilde yetiştirilecektir. Tarım ve Orman Bakanı Sn. Bekir Pakdemirli açıklamasında şu ifadeler yer verdi:

“Ekonomik değer taşıyan ve değerli ıslahçılarımıza emek verilerek tescili yapılan koyun keçi ırklarımızın ıslahı ve korunması için soy kütüğü ve verim kayıtlarının tutulmasına İnşallah çok yakın zamanda başlayacağız. Böylelikle küçükbaş hayvanlarımızda ıslahan sistematiği oluşturulacak, gelecek nesillerin ana babalarının seçimi, bilimsel parametrelerle yapılarak sürülerimizin ihtiyacı olan pedigrili damızlıklarımızın yetiştirilmesine sağlayacağız. Islah programı kapsamında soykütüğü kaydı tutulan koyun-keçi başına 100 TL. Soy kütüğünden doğan damızlık koç tekerleri kullanan yetiştiricilerimize de koç teke başına 500 lira destekleme ödemesi yapacağız.”

Küçükbaş Hayvan Desteği 500 TL. Destekleme Ödemesi

Hayvan Desteği Nasıl Alınır?

Küçükbaş hayvan desteği nasıl alınır ve tüm detayları. Uygulama ve Ödemeler:

  • Proje uygulama süresi 2019-2023 yılları arasında olup, 10-50 baş arası kurulu büyükbaş ve 100-200 baş arası kurulu küçükbaş hayvan işletmelerine damızlık erkek materyal (boğa, koç ve teke), yeni ahır/ağıl yapımı ve ahır/ağıl tadilatları ve makine alet-ekipman alımları konularında hibe desteği sağlamaktadır.
  • Ahır/ağıl yapımı ve/veya tadilatına,  damızlık boğa, koç ve teke alımlarına ve gübre sıyırıcı ve süt sağım makinesi alımlarına 2019-2023 yılları arasında % 50 hibe uygulanacaktır.

Küçükbaş hayvan desteği Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

GAP, DAP, KOP ve DOKAP kapsamındaki 41 ilde, inşaat yatırımları için doğrudan İl Tarım ve Orman Müdürlüklerine, damızlık erkek materyal alımları için ise İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine başvurular yapılmaktadır.

Hayvan Desteği Başvuruları Nasıl Yapılır?

Hibe programına başvurabilmek için gerçek ve tüzel kişilik olmak gerekmektedir. Bu şartları taşıyan yatırımcılar bağlı bulundukları illerin İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine, bir dilekçe ile, Bakanlığımız Türkvet kayıt sistemi ve Koyun Keçi Kayıt Sistemine kayıtlı olduklarını belgeleyen belgeler ve sahip oldukları arazi varlıklarını gösterir bilgiler ile ön başvurularını yapabilirler. Başvurular:

Bakanlıkça onaylanan başvurular, yatırımcıya tebliğ edildikten sonraki 12 aylık sürede tamamlanır. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü uzmanları tarafından yerinde denetim yapılması ardından uygun görülen tamamlanmış yatırımlar için hak ediş cetveli hazırlanıp hibe ödemesinin yapılması için Bakanlığa gönderilir. Bakanlık ise tüm evrak ve işlemlerin tamam olması halinde ödemenin gerçekleşmesi için Ziraat Bankası Genel Müdürlüğüne talimat gönderilir.

Küçükbaş Hayvancılık Soykütüğü Uygulaması

Soykütüğü uygulaması kapsamında yetiştiricilere destekler verilecek. Ayrıca Bakanlık tarafından küçükbaş hayvan sayısı hedefinin 56 milyon olduğu da belirtildi.

Geçtiğimiz yılın başlarında Tarım ve Hayvancılık sektöründe hizmet veren çiftçiler için Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından kullandırılan işletme ve yatırım kredilerinin faiz oranları %12’den %9 seviyesine indirilmişti. Bununla beraber 2021 yılında çiftçiler Ziraat Bankasına ait olan borçlarının 5 yıl vade ile yapılandırılacağı belirtildi. Çiftçi borç yapılandırma hakkında bilgi almak ve yapılandırma başvurusunda bulunmak için linke tıklayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.