tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
32,1763
EURO
34,9643
ALTIN
2.502,83
BIST
10.895,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
22°C
İstanbul
22°C
Az Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
23°C
Cuma Az Bulutlu
23°C
Cumartesi Az Bulutlu
22°C
Pazar Az Bulutlu
22°C

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2023 Küçükbaş Yem Fiyatları

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2023 Küçükbaş Yem Fiyatları

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2023 adlı yazımızda Küçükbaş yem fiyatları 2023, cp yem fiyatları 2023, CP yem fiyat listesi 2023, Tarım Kredi kuzu büyütme yemi fiyatı, Proyem fiyatları 2023, Malkara yem fiyatları 2023, Tarım Kredi besi yem fiyat listesi, C.P kuzu büyütme yem fiyatları gibi bilgiler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2023

Koyun yetiştiriciliği de belli kurallara göre gerçekleşecek bir faaliyettir. İnsanlar gibi barınma ve beslenme de hayvanlar için önemlidir. Bazen bu hayvanlara süt, bazen de et besliyoruz. Diyetlerinde dikkate alınması gereken birkaç nokta var. Açık alanlarda yaygın olan hayvanlar, ihtiyaç duydukları tüm vitamin ve mineralleri karşılayabilir. Ancak bu ihtiyaçlar, sağlanması gereken yiyeceklerle desteklenmelidir. Verilecek yemin türü ve miktarı, hayvanların yaşına, cinsine ve coğrafi konumuna bağlı olacaktır.

Küçükbaş Yem Fiyatları 2023

Verimliliğin sağlanmasında enerji birinci faktör olarak kabul edilebilir. Kalitesiz ve yağlar hayvanlarda enerji miktarını azaltacak ve beslenme ihtiyaçları karşılanmayacaktır. Bazı tahıllar enerji sağlayabilen besinlerdir. Yetersiz beslenme durumunda, hayvan yavrularının gelişimi yavaşlar. Koyun ve keçi yetiştirilirken hayvanlarda doğurganlık azalır. Yine hayvanlarda protein noksanlığında gelişme sorunları vardır.

Koyun ve keçilerin ihtiyaç duyduğu mineraller tuz, fosfor ve kalsiyum dur. Çinko eksikliği de önemli bir sorundur. Hayvanlar birbirlerinin kürkünü yemeye çalışabilir veya böyle bir duruma düşebilirler. Tuz içeriği, kaba yem veya konsantre yemde düşüktür. Ayrıca aşırı selenyum tüketimi çeşitli sorunlara neden olacaktır. A, D ve E vitaminleri de yeterli miktarlarda verilmelidir. Hayvanlar 4 kattan en az 2 kat fazla besin tüketmelidir.

Tarım Kredi Kuzu Büyütme Yemi Fiyatı

Kuzu çiftçilerinin yemi, hayvanların 2. haftasından 13. haftaya kadar kullanılmaktadır. Enerji, protein, vitamin ve mineral yönünden yeterli olan bu besin, hayvanların iskelet yapılarını güçlendirecektir. Hayvanların ağırlığında da artış vardır.

Tarım Kredi Besi Yem Fiyat

Kuzu yetiştiricilerinin yemi kesildikten sonra bu yem hayvanlar kesilene kadar yenmelidir. Erken gelişme sağlar. Hayvanların enerji, vitamin, mineral ve protein ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayacaktır. Küçükbaş hayvan yem çeşitleri aşağıdaki gibidir;

Toklu Besi Yemi: Sindirimi kolaylaştıran özelliği vardır. Hayvanların kesime kadar olan dönemlerinde kullanılabilir. Yemlerin iştah açıcı özelliği vardır. Tokluk dönemine ait 500 gram keçi ve tekelere verilebilir.

Koyun Süt Yemi:  Hayvan sağımı döneminde kullanılır. Sindirimi kolaylaştırma özelliğine sahiptir. Bu iştah açıcı besinler çift kuzu olma ihtimalini artırır ve doğurganlığı sağlar. Koyun ve keçilerin sağılması için idealdir. Yemekten sonra hayvanlara su verilmelidir.

Keçi Süt Yemi: Bu iştah açıcı yemler hayvanları sağarken kullanılır. Kullanılan besinler gerekli vitamin, mineral ve proteinleri içermelidir. Yeni başlayanlar için ilk hafta günde 2 ila 3 öğün verilebilir.

Tarım Kredi Kooperatifleri Yem Fiyatları

Ülkemizdeki tüm TKK yem fabrikaları Tarım Kredi Yem adı altında gruplanmıştır. 12 adet hayvan yemi fabrikası bulunmaktadır. Yem Fiyatları:

 • İmece Yem A.Ş.
 • Sakarya Yem A.Ş.
 • Poyraz A.Ş.
 • Altınova Yem A.Ş.
 • Big Yem A.Ş.
 • Denizli Yem A.Ş.
 • Tes Tarım
 • Başak Yem A.Ş.

fabrikaları birleşmiştir. Tarım Kredi, küçükbaş ve büyükbaş hayvan yem satışı gerçekleştirmektedir.

Kuzu Büyütme Yemi 250 TL
Besi Yemi 255 TL
Toklu Besi Yemi 254 TL
Koyun Süt Yemi 250 TL
Keçi Süt Yemi 254 TL

Tarım Kredi Kooperatifleri’ nin yem fiyatları tahmini yukarıda belirtilmiştir. Detaylı bilgi için http://www.tarimkrediyem.com.tr/iletisim sayfasında bulunan iletişim formundan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2023 Güncel Liste

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2023 Güncel Liste

CP Yem Fiyatları 2023 CP Yem Fiyat Listesi

CP tanınmış yem markalarının başında gelmektedir. 2023 Cp yem fiyatları:

CP Düve Yemi 189,50 TL
CP Kuzu Büyütme Yemi 444 TL
CP Kuzu Besi Yemi 189,99 TL
CP Buzağı Başlangıç Yemi 369,99 TL
CP Buzağı Büyütme Yemi 319,99 TL
CP 2.Uluslararası Süt Yemi 319,99 TL
CP 3.Uluslararası Besi Geliştirme 319,99 TL
CP 1.Uluslararası Süt Yemi 369,99 TL
CP Süt Yemi Toz 375 TL

CP yem fabrikaları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

PROYEM Fiyatları 2023 Güncel

Kuzu Başlat Yemi 50 kg 314,99 TL
Tosun Besi Yemi 50 kg 299,99 TL
Kuzu Büyütme Yemi 50 kg 311,99 TL
Buzağı Başlangıç Yemi 50 kg 316,99 TL
Besi Toz Yemi 309,99 TL
Düve Yemi 50 kg 553,99 TL

Malkara Yem 2023

Kuzu yemi protein bakımından yüksektir. Tahıl içerir. Mineral ihtiyacını karşılamak için gıda katkı maddeleri de kullanılmaktadır. Sindirim sırasında bakteri oluşumunu engellemeyi, bağışıklığı artırmayı, taş oluşumunu engellemeyi ve yaşam süresini uzatmayı amaçlar. Malkara yem 2023 güncel fiyatları aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Koyun Keçi ve Kuzu Yemleri
Ekonomik Kuzu Yemi Karkuzu Eko 165 TL
Kuzu-1  0 – 2 aylık kuzulara Karkuzu Başlangıç 180 TL
Kuzu-2, 2 aydan sonra Karkuzu Büyütme 185 TL
Koyun ve keçi süt yemi Koyun keçi süt 160 TL

Manav Yem Fiyatları 2023

Manav Yem 2023 fiyatları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Bu fiyatlar, 50 kg olarak satışa sunulmaktadır.

Efsane Kuzu Besi Yemi 275 TL
Gold Çepiç Besi Yemi 230 TL
Prenses Kuzu Besi Yemi 239 TL
Toklu Besi Diri Yemi 232 TL
Toklu Besi Pelet Yemi 223 TL
Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2023 Güncel Liste

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2023 Güncel Liste

İpek Yem Fiyatları 2023

1988’den beri şirket hayvan yemi endüstrisinde faaliyet göstermektedir. Şirket, hazırladığı gıdanın bilimsel araştırmanın sonucu olduğunu iddia ediyor. Saatte 100 ton üretim yapabilmektedir. Şirket, hayvan yemi üretiminin yanı sıra hammadde de pazarlamaktadır. Hayvan yemi sektöründe pul, koyun, sığır ve kanatlı sektörlerinde kullanılan yemler üretilmektedir.

Yem Konusu Fiyat
Toplu Besi Yemi Taneli 350 TL
İpek Yayla Toklu Besi Taneli 400 TL
Kuzu Büyütme Yemi 413 TL
Koyun Süt Yemi 455 TL

Büyükbaş ve kanatlı yemleri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız. Bu şirketlere ek olarak internet üzerinden yem alınabilecek birçok internet sayfası da vardır.

n11.com ‘ dan sipariş vermek için sayfayı ziyaret ediniz. sahibinden.com‘ da silaj, besi ve süt yemi konularında çeşitli yemler bulunmaktadır. Sayfayı görüntüleyerek fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yem Satan Diğer Firmalar 2023

Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı yem üretimi yapacak çiftçilere 2023 yılında da finansal destek sunmaktadır.

 • Tek yıllık üretimlere 60 TL,
 • Çok yıllık bitki üretimlerine 90 TL,
 • Kuru tarım yapılan yem bitkilerine 40 TL,
 • Silajlık mısır üretenlere 100 TL destek verilmektedir.

Yetiştiricilik bölgelerinde desteklemelere ek olarak % 25 oranlarında ilave destek sağlanmaktadır. Ayrıca desteğin %50’si fiğ ve fiğ ekenler için olacak. Bakanlık resmi internet sitesinden başvuru süreci ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Fiyat artışlarıyla birlikte hayvan yemi fiyatlarının da arttığı görülmektedir. Fiyatlar, internet üzerinden yapılan araştırma sonucunda firmaların web sitelerinden alınmıştır. Tarım Kredi tavuk yemi fiyatları için tıklayınız.

Yorumlar

 1. Ahhmet dedi ki:

  koyun ve keçi yem fiyatları böyleyken biz nasıl hayvan bakalım

  1. dedi ki:

   Battı balık yan gider

  2. dedi ki:

   Battı balık yan gider.hayvanlar bittimi zaten yemde biter kendileri yiyebilirler yemleri