tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
8,7652
EURO
10,2948
ALTIN
495,41
BIST
1.398
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Gök Gürültülü
17°C
İstanbul
17°C
Gök Gürültülü
Cuma Parçalı Bulutlu
21°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
24°C
Pazar Az Bulutlu
26°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
25°C

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2021 Güncel Yem Fiyat Listesi

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2021 Güncel Yem Fiyat Listesi

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2021 Güncel Liste adlı yazımızda Küçükbaş yem fiyatları 2021, cp yem fiyatları 2021, CP yem fiyat listesi 2021, Tarım Kredi kuzu büyütme yemi fiyatı, Proyem fiyatları 2021, Malkara yem fiyatları 2021, Tarım Kredi besi yem fiyat listesi, C.P kuzu büyütme yem fiyatları gibi bilgiler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2021 Güncel Yem Fiyat Listesi

Koyun yetiştiriciliği de belli kurallara göre gerçekleşecek bir faaliyettir. İnsanlar gibi barınma ve beslenme de hayvanlar için önemlidir. Bazen bu hayvanlara süt, bazen de et besliyoruz. Diyetlerinde dikkate alınması gereken birkaç nokta var. Açık alanlarda yaygın olan hayvanlar, ihtiyaç duydukları tüm vitamin ve mineralleri karşılayabilir. Ancak bu ihtiyaçlar, sağlanması gereken yiyeceklerle desteklenmelidir. Verilecek yemin türü ve miktarı, hayvanların yaşına, cinsine ve coğrafi konumuna bağlı olacaktır.

Küçükbaş Yem Fiyatları 2021

Verimliliğin sağlanmasında enerji birinci faktör olarak kabul edilebilir. Kalitesiz ve yağlar hayvanlarda enerji miktarını azaltacak ve beslenme ihtiyaçları karşılanmayacaktır. Bazı tahıllar enerji sağlayabilen besinlerdir. Yetersiz beslenme durumunda, hayvan yavrularının gelişimi yavaşlar. Koyun ve keçi yetiştirilirken hayvanlarda doğurganlık azalır. Yine hayvanlarda protein noksanlığında gelişme sorunları vardır.

Koyun ve keçilerin ihtiyaç duyduğu mineraller tuz, fosfor ve kalsiyum dur. Çinko eksikliği de önemli bir sorundur. Hayvanlar birbirlerinin kürkünü yemeye çalışabilir veya böyle bir duruma düşebilirler. Tuz içeriği, kaba yem veya konsantre yemde düşüktür. Ayrıca aşırı selenyum tüketimi çeşitli sorunlara neden olacaktır. A, D ve E vitaminleri de yeterli miktarlarda verilmelidir. Hayvanlar 4 kattan en az 2 kat fazla besin tüketmelidir.

Tarım Kredi Kuzu Büyütme Yemi Fiyatı

Kuzu çiftçilerinin yemi, hayvanların 2. haftasından 13. haftaya kadar kullanılmaktadır. Enerji, protein, vitamin ve mineral yönünden yeterli olan bu besin, hayvanların iskelet yapılarını güçlendirecektir. Hayvanların ağırlığında da artış vardır. 50 kilogramlık çuvallar halinde 120 ile 140 TL arasında satılıyor.

Tarım Kredi Besi Yem Fiyat

Kuzu yetiştiricilerinin yemi kesildikten sonra bu yem hayvanlar kesilene kadar yenmelidir. Erken gelişme sağlar. Hayvanların enerji, vitamin, mineral ve protein ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayacaktır. Küçükbaş hayvan yem çeşitleri aşağıdaki gibidir;

Toklu Besi Yemi: Sindirimi kolaylaştıran özelliği vardır. Hayvanların kesime kadar olan dönemlerinde kullanılabilir. Yemlerin iştah açıcı özelliği vardır. Tokluk dönemine ait 500 gram keçi ve tekelere verilebilir.

Koyun Süt Yemi:  Hayvan sağımı döneminde kullanılır. Sindirimi kolaylaştırma özelliğine sahiptir. Bu iştah açıcı besinler çift kuzu olma ihtimalini artırır ve doğurganlığı sağlar. Koyun ve keçilerin sağılması için idealdir. Yemekten sonra hayvanlara su verilmelidir.

Keçi Süt Yemi: Bu iştah açıcı yemler hayvanları sağarken kullanılır. Kullanılan besinler gerekli vitamin, mineral ve proteinleri içermelidir. Yeni başlayanlar için ilk hafta günde 2 ila 3 öğün verilebilir.

Tarım Kredi Kooperatifleri Yem Fiyatları

Ülkemizdeki tüm TKK yem fabrikaları Tarım Kredi Yem adı altında gruplanmıştır. 12 adet hayvan yemi fabrikası bulunmaktadır. Yem Fiyatları:

 • İmece Yem A.Ş.
 • Sakarya Yem A.Ş.
 • Poyraz A.Ş.
 • Altınova Yem A.Ş.
 • Big Yem A.Ş.
 • Denizli Yem A.Ş.
 • Tes Tarım
 • Başak Yem A.Ş.

fabrikaları birleşmiştir. Tarım Kredi, küçükbaş ve büyükbaş hayvan yem satışı gerçekleştirmektedir.

Kuzu Büyütme Yemi 110 TL
Besi Yemi 100 TL
Toklu Besi Yemi 100 TL
Koyun Süt Yemi 125 TL
Keçi Süt Yemi 127 TL

Tarım Kredi Kooperatifleri’ nin yem fiyatları tahmini yukarıda belirtilmiştir. Detaylı bilgi için http://www.tarimkrediyem.com.tr/iletisim sayfasında bulunan iletişim formundan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2021 Güncel Liste

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2021 Güncel Liste

CP Yem Fiyatları 2021 CP Yem Fiyat Listesi

CP tanınmış yem markalarının başında gelmektedir. 2021 Cp yem fiyatları:

CP Düve Yemi 189,50 TL
CP Kuzu Büyütme Yemi 229,99 TL
CP Kuzu Besi Yemi 189,99 TL
CP Buzağı Başlangıç Yemi 219,99 TL
CP Buzağı Büyütme Yemi 232,99 TL
CP 2.Uluslararası Süt Yemi 212,99 TL
CP 3.Uluslararası Besi Geliştirme 189,99 TL
CP 1.Uluslararası Süt Yemi 227,99 TL
CP Süt Yemi Toz 135 TL

CP yem fabrikaları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

PROYEM Fiyatları 2021 Güncel

Kuzu Başlat Yemi 50 kg 239,99 TL
Tosun Besi Yemi 50 kg 217 TL
Kuzu Büyütme Yemi 50 kg 234 TL
Buzağı Büyütme Yemi 50 kg 232,99 TL
Besi Toz Yemi 222,99 TL
Düve Yemi 50 kg 221,99 TL

Malkara Yem 2021

Kuzu yemi protein bakımından yüksektir. Tahıl içerir. Mineral ihtiyacını karşılamak için gıda katkı maddeleri de kullanılmaktadır. Sindirim sırasında bakteri oluşumunu engellemeyi, bağışıklığı artırmayı, taş oluşumunu engellemeyi ve yaşam süresini uzatmayı amaçlar. Malkara yem 2021 güncel fiyatları aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Koyun Keçi ve Kuzu Yemleri
Ekonomik Kuzu Yemi Karkuzu Eko 117 TL
Kuzu-1  0 – 2 aylık kuzulara Karkuzu Başlangıç 126 TL
Kuzu-2, 2 aydan sonra Karkuzu Büyütme 127 TL
Koyun ve keçi süt yemi Koyun keçi süt 111 TL

Manav Yem Fiyatları 2021

Manav Yem 2021 fiyatları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. Bu fiyatlar, 50 kg olarak satışa sunulmaktadır.

Efsane Kuzu Besi Yemi 160 TL
Gold Çepiç Besi Yemi 134 TL
Prenses Kuzu Besi Yemi 142 TL
Toklu Besi Diri Yemi 125 TL
Toklu Besi Pelet Yemi 118 TL
Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2021 Güncel Liste

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları 2021 Güncel Liste

İpek Yem Fiyatları 2021

1988’den beri şirket hayvan yemi endüstrisinde faaliyet göstermektedir. Şirket, hazırladığı gıdanın bilimsel araştırmanın sonucu olduğunu iddia ediyor. Saatte 100 ton üretim yapabilmektedir. Şirket, hayvan yemi üretiminin yanı sıra hammadde de pazarlamaktadır. Hayvan yemi sektöründe pul, koyun, sığır ve kanatlı sektörlerinde kullanılan yemler üretilmektedir.

Yem Konusu Fiyat
Toplu Besi Yemi Taneli 170 TL
İpek Yayla Toklu Besi Taneli 200 TL
Kuzu Başlangıç Yemi 172 TL
Koyun Süt Yemi 170 TL

Büyükbaş ve kanatlı yemleri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız. Bu şirketlere ek olarak internet üzerinden yem alınabilecek birçok internet sayfası da vardır.

n11.com ‘ dan sipariş vermek için sayfayı ziyaret ediniz. sahibinden.com da silaj, besi ve süt yemi konularında çeşitli yemler bulunmaktadır. Sayfayı görüntüleyerek fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yem Satan Diğer Firmalar 2021

Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı yem üretimi yapacak çiftçilere 2021 yılında da finansal destek sunmaktadır.

 • Tek yıllık üretimlere 60 TL,
 • Çok yıllık bitki üretimlerine 90 TL,
 • Kuru tarım yapılan yem bitkilerine 40 TL,
 • Silajlık mısır üretenlere 100 TL destek verilmektedir.

Yetiştiricilik bölgelerinde desteklemelere ek olarak % 25 oranlarında ilave destek sağlanmaktadır. Ayrıca desteğin %50’si fiğ ve fiğ ekenler için olacak. Bakanlık resmi internet sitesinden başvuru süreci ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Fiyat artışlarıyla birlikte hayvan yemi fiyatlarının da arttığı görülmektedir. Fiyatlar, internet üzerinden yapılan araştırma sonucunda firmaların web sitelerinden alınmıştır. Tarım Kredi tavuk yemi fiyatları için tıklayınız.

Yorumlar

 1. Ahhmet dedi ki:

  koyun ve keçi yem fiyatları böyleyken biz nasıl hayvan bakalım