tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
32,2999
EURO
35,1037
ALTIN
2.411,00
BIST
10.408,77
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
31°C
İstanbul
31°C
Hafif Yağmurlu
Cuma Hafif Yağmurlu
26°C
Cumartesi Az Bulutlu
28°C
Pazar Az Bulutlu
30°C
Pazartesi Az Bulutlu
28°C

Anaç Koyun Keçi Desteklemesi 2023 Ne Zaman Ödenecek?

Anaç Koyun Keçi Desteklemesi 2023 Ne Zaman Ödenecek?

Anaç koyun keçi desteklemesi hakkında Küçükbaş hayvan desteği 2023, 2023 anaç koyun desteği ne kadar, Koyun keçi desteklemeleri ne zaman verilecek 2023, Devlet koyun desteği, 30 koyun hibe başvurusu, Devletin koyun desteği şartları, anaç koyun keçi desteklemesi 2023 ne zaman ödenecek, Koyun küpe parası 2023, 100 koyun desteği, Kuzu desteği 2023 gibi konular hakkında yazımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz.

Koyun Keçi Desteklemesi 2023

Anaç Koyun Keçi Desteklemesi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda Tarım ve Orman Bakanlığı çiftçilere hayvancılık destekleri kapsamında anaç keçi koyun desteği vermektedir. Bakanlığın takvimine göre küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapanlara anaç keçi koyun desteklemeleri çiftçilerin hesaplarına yatırılmaktadır.

2023 Anaç Koyun Desteği Ne Zaman Ödenecek?

2023 Anaç koyun desteği: 30 Mayıs tarihinde hesaplara aktarıldı. 

Koyun Küpe Parası 2023

2023 için damızlık dişi kuzu ve oğlaklar için de hayvan başına verilecek olan destekleme ödemesi 100 TL olmaktadır. Bu desteğin alınabilmesi için koyun yetiştiriciliği için damızlık koyun keçi yetiştirici birliklerine başvuru yapılması gerekmektedir. 2023 yılında damızlık olarak hayvan sürüsüne katılmış dişi kuzu ve oğlaklara devlet tarafından hayvan başına 100 TL ödeme yapılıyor. Tekrardan belirtmeliyiz ki koyun ve keçi başına destekleme ödemesi 15 ay – 90 ay aralığındaki küçükbaş hayvanlar için yapılmaktadır.

Devletin Koyun Desteği Şartları 2023

Koyun destekleri çiftçilere Ziraat Bankası aracılığıyla vatandaşların hesaplarına yatırılmaktadır. Anaç Koyun Keçi desteği ödemeleri 80 ilde geçtiğimiz yılın Mayıs ayının sonlarında çiftçilerin T.C kimlik numaralarının son hanesine göre yatırılmıştı. Tiftik keçilerine ilave destek ödemesi ise 3 ilde 336 bin üreticiye aynı tarihte ve saatte yapılmıştı.

Koyun Keçi desteklerinin ödemesi Ziraat Bankası aracılığıyla başvuru koşullarına uyan yetiştiricilerin banka hesaplarına aktarılıyor. Devletten koyun desteği kapsamında yapılacak olan destek ödemeleri 30 Mayıs tarihinde hesaplara yatırıldı.

Koyun Keçi Desteği 2023

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayvancılık destekleri kapsamında Anaç Koyun Keçi desteği küçükbaş hayvan başına 25 TL olarak verilmektedir. Bakanlık tarafından verilen Anaç koyun keçi desteğinden yararlanmak isteyen çiftçiler; geçerli olan mevzuatta belirtilen kriterlere uyarlarsa, Anaç Koyun Keçi Desteklemesi:

 • 15 ay – 90 ay arasında yaşta olan dişi hayvanlara hayvan başına 25 TL destek ödemesi yapılır. Anaç koyun keçi desteklemeleri başvuruları ise; üye olunan İl Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliklerine yapılmaktadır.
Anaç Koyun Keçi Desteklemesi 2023 Başvuru ve Şartları

Anaç Koyun Keçi Desteklemesi 2023 Başvuru ve Şartları

Anaç Koyun Keçi Desteklemesi Şartları 2023

Anaç koyun, sağım koyunu olarak da bilinmektedir. Koyun ve keçi desteğinden yararlanmak için öncelikle yetiştiricilerin bağlı olduğu bölge koyun ve keçi yetiştirme derneğine başvurmanız gerekmektedir. Talepte dilekçe yazılmalıdır. Birliklerin kabul ettiği başvurular daha sonra dediğim gibi KKBS’ ye kaydedilecek. Aday listeleri 5 gün içinde müdürlüklere gönderilecektir. Talepler Üreticilerin faaliyet gösterdiği adreste yönetim tarafından yerinde incelemenin ardından icmaller hazırlanacaktır. 5 iş günü içerisinde itiraz olması durumunda değerlendirmeye alınır. Herhangi bir itiraz gelmezse karara bağlanır.

Karar alındıktan sonra ikinci icmal liste il tarım müdürlüklerine bildirilir. Bildirilen icmal listenin il müdürlükleri tarafından doğrulandıktan sonra 3. icmal listesi oluşturulur ve sonuçlanan liste Hayvancılık Genel Müdürlüğüne gönderilir. Listede yer alan adayların Ziraat banka hesaplarına hayvan ödemeleri aktarılarak gerçekleştirilir.

Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliğine (No: 2020/32) göre Anaç koyun ve keçi desteklemesi aşağıda belirtilen şartlara göre yapılmaktadır.

 1. a) Desteklemeden yararlanacak anaç koyun ve keçilerin yaşları 6/11/2020 tarihi itibarıyla 15 ay ve üzeri olmalıdır.
 2. b) Yetiştirici, damızlık koyun keçi yetiştiricileri birliğine üye olmalıdır.
 3. c) Anaç koyun ve keçiler, küpelenmiş ve yetiştirici adına TÜRKVET’te kayıtlı olmalıdır.
 4. ç) Desteklemelerde, 6/11/2020 tarihinde TÜRKVET’ten KKBS’ye aktarılan yedekteki kayıtlar üzerinden il/ilçe müdürlüklerince işletmede, süresi içerisinde, yerinde yapılan tespitler esas alınır.
 5. d) Göçer hayvancılık yapanlar hariç, farklı illerde birden fazla işletmesi olan yetiştiriciler, her bir işletmesinin bulunduğu ilde ayrı ayrı başvuruda bulunmalıdır.

Koyun ve Keçi Yem Fiyatları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

2023 Yılı Hayvancılık Destekleri Nelerdir?

2023 yılında hayvancılık konusunda verilecek olan destekler aşağıdaki listede verilen destek miktarlarına göre belirtilmiştir. Anaç koyun keçi desteklemesi:

 • 4 Ay ve üzeri Buzağı ve malak desteği: 350 TL
 • Soy kütüğüne kayıtlı buzağı desteklemesi: 500 TL
 • Döl Kontrolü (ilave): 50 TL
 • Yetiştiricilik Bölgesi İlleri (ilave): 200 TL
 • Anaç Manda desteği: 250 TL
 • Soy kütüğüne kayıtlı manda: 400 TL
 • Malak Desteği: 150 TL
 • Soy kütüğüne kayıtlı Malak desteği: 400 TL
 • Sürü yöneticisi desteği: 5 bin TL (01 Ocak ve 31 Aralık)
 • Koyun-Keçi desteklemesi: 25 TL/baş
 • Tiftik desteklemesi: 30 TL/baş
 • Tohum (kutu): 70 TL/adet
 • Yaş koza: 50 TL/kg
 • Arılı kovan: 15 TL/adet
 • Ana arı: 15 TL/adet
 • Damızlık ana arı: 80 TL/adet

BKZ: Buzağı Destekleri 2023 Sorgulama (T.C No)

Arıcılık yaparak gelir elde etmek istiyorsanız Ziraat Bankasının %0,15 faizli arıcılık kredisinden yararlanabilirsiniz. Ziraat Bankası %0,15 faizli arıcılık kredisi için tıklayınız.

Koyun Küpe Parası Ne Kadar Oldu? 2023

Koyun desteğinden yararlanabilmek için hayvanların TÜRKVET sistemine kayıtlı olması ve bu destekten yararlanabilmesi için hayvanların küpeli olması gerekmektedir. Koyun ve keçiler belirtilen tarihlerde 15 ile 90 ay arasında olmalıdır. Bu aralıklar dışında kalan koyun ve keçiler desteklemelerden yararlanamazlar. Çiftçiler ise damızlık küçükbaş hayvan yetiştirici birliğine üye olmak zorundadır. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği birden fazla lokasyonda yapılıyorsa ayrı ayrı başvurular yapılmalıdır.

Yetiştiricilerin durumu ve hayvan sayısı ve varsa tüm bilgiler Koyun keçi sistemine kaydedilir. Veriler Koyun ve Keçi Bilgi Sistemine girileceği için verilen bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Haksız ödemelerden kaçınmak için doğru bilgilerle başvurmak gerekir. Bu kriterleri karşılayan üreticilere koyun ve keçi destekleme ödemeleri yapılır. Koyun ve keçiler için Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayvan başına ödenen 25 TL, koyun küpe parası parası 100 TL’dir.

Koyun Desteklemesi Sorgulama E-Devlet

2023 yılında verilecek olan anaç koyun keçi destek bilgisi sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden gerçekleşebilmektedir. Anaç koyun keçi destek bilgisi sorgulama ekranı üzerinden T.C kimlik numarası ve e-evlet şifresi girilerek bilgiler kontrol edilebilmektedir. E-devlet sistemi üzerinden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı koyun keçi bilgi Sisteminde bulunan işletme, başvuru ve destekleme bilgilerinizi görüntülenebilmektedir. E-devlet sistemi üzerinden aşağıdaki işlemlerde yapılabilmektedir.

2023 yılı hayvan başı destekleme ödemeleri hakkında bilgi için ilgili yazımızı inceleyiniz.

Yorumlar

 1. Isa erdemir dedi ki:

  Koyun istiyorum

 2. Habib dedi ki:

  Anaç koyun desteği ne kadar yatırılacak

 3. Alper Gürkan dedi ki:

  2022 yılı hayırlı olur inşallah

 4. Arif dedi ki:

  Keçi koyun parası ne zaman yatacak 2aydir icmarlar glmiş para nerde kldi