tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
13,5246
EURO
15,4809
ALTIN
789,97
BIST
2.072,93
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
9°C
İstanbul
9°C
Az Bulutlu
Pazartesi Az Bulutlu
6°C
Salı Hafif Yağmurlu
5°C
Çarşamba Az Bulutlu
9°C
Perşembe Hafif Yağmurlu
9°C

KOSGEB Yerli Üretime Yüzde Yüz Destek

KOSGEB Yerli Üretime Yüzde Yüz Destek

KOSGEB yerli üretime yüzde yüz destek, Yerli makine desteği, KOSGEB üretim desteği, KOSGEB hibe, Teknolojik üretim desteği, KOSGEB makina Desteği 2022, Yerli Makine Kredisi, Kosgeb ne kadar destek veriyor, KOSGEB Ar-Ge Desteği, KOSGEB e-ticaret desteği, KOSGEB makine teçhizat desteği 2022 gibi konular hakkında bilgi için yazımızı inceleyiniz.

KOSGEB Yerli Üretime Yüzde Yüz Destek

KOSGEB, hibe ve desteklerine bir yenisini daha ekledi. KOSGEB, buradaki tesisleri kullanarak yurt dışından ülkemize ithal edilen ara malı üretebilen girişimcilere 5 milyon TL  üst limitli destek sağlıyor.  Programa başvuran girişimcilerin projeleri karşılığında, şirket başına 5 milyon TL’ye kadar % 70 geri ödemesiz hibe verilirken, % 30 civarında geri ödenebilir destek verilecek. Toplamda KOSGEB, yerli üretime yüzde yüz destek sağlayacak.

KOSGEB Yerli Üretime Yüzde Yüz Destek

KOSGEB yerli üretime yüzde yüzde destek veriyor. Yerli üretim yapan işletmelerin giderleri KOSGEB tarafından karşılanıyor. Aşağıda sizler için sıraladığımız maddelerde belirtilen giderler için kosgeb yerli üretime yüzde yüz destek sağlayacaktır. KOSGEB Üretim Desteği;

 1. Makine-teçhizat,
 2. Personel gideri,
 3. Bilgi transferi,
 4. Hizmet alımı destekleri
 5. Yazılım giderleri,
 6. Test-analiz, kalibrasyon ve referans numune desteği.

KOSGEB’in sunmuş olduğu genel destek programları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

KOSGEB Yerli Üretime Destek Oranları %100

Üretim faaliyetlerinde yerli üretim gerçekleştirenlere KOSGEB, toplamda yüzde yüz destek verecektir. Kendi içerisinde iki ayrı yüzdelik dilimlere göre belirtilen destek olanları ise;

 1. %70 (işletme başına 5 milyon TL’ye kadar)
 2. %30 geri ödemeli kredi şeklindedir.

Üretim için alınan makine ve teçhizatın da yerli üretim olması durumunda geri ödemesiz %30 oranındaki desteğe % 15 destek ilave edilecektir. Kosgeb Avans kredisi için başvuran işletmeler ise, ödenmesi gereken tahmini tutarın %25’ini önceden alabileceklerdir.

Dikkatinizi Çekebilir: Solucan Gübresi Üretimi KOSGEB Devlet Desteği

KOSGEB Yerli Üretime Yüzde Yüz Destek (2021 Yılı)

KOSGEB Yerli Üretime Yüzde Yüz Destek

KOSGEB Destek Programları

Kosgeb tarafından sunulan destek programlarına maddeler halinde sıraladığımız listede vermiş olduğumuz linkler aracılığıyla ulaşabilir, konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Girişimcilik Destek Programı
 • Girişimciliği Geliştirme Destek Programı
 • Genel Destek Programı
 • İş Birliği Güç Birliği Destek Programı
 • KOBİ Proje Destek Programı
 • KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı
 • AR-GE, İnovasyon Destek Programı
 • Endüstriyel Uygulama Destek Programı
 • KOBİ TEKNOYATIRIM – KOBİ Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı
 • Tematik Proje Destek Programı
 • Gelişen İşletmeler Pazarı KOBİ Destek Programı
 • Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı
 • TEKNOPAZAR – Teknolojik Ürün Tanıtım ve Pazarlama Destek Programı
 • Stratejik Ürün Destek Programı
 • Kredi Faiz Desteği
 • Laboratuvar Hizmetleri

Bu destek programlarından yararlanmak için uygulamalı girişimcilik eğitim programlarını tamamlamanız gerekmektedir. Kosgeb, bu kursları tamamladıktan sonra başarılı kursiyerlerine girişimcilik sertifikaları sunmaktadır. Destekten yararlanabilmek için sertifika alınması ise zorunlu tutulmaktadır.

Sertifikanız ile KOSGEB’in sağlamış olduğu desteklere başvurabilirsiniz. Başvuru sürecinde elbette kuruma bir iş planı sunmanız gerekmektedir. İş planının sunulmaması halinde başvuru işlemleri gerçekleşmeyecektir. Hazırladığınız iş planı yetkili komite tarafından incelemeye ve değerlendirmeye alınacaktır. Bu nedenle kesinlikle iş planınız özgün ve dikkat çekici olmalıdır. Kafanızda herhangi bir iş plan fikri yoksa iş planı hazırlamanıza yardımcı olabilecek firmalar ile görüşme sağlamanızı tavsiye ediyoruz.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi KOSGEB, 2022 yılında da destek vermeye devam etmektedir. Yazılım, personel maliyetleri, makine ve ekipman alımları, kalibrasyon, test ve analiz gibi alanlarda destek alabilirsiniz. Teminat mektubu ücretleri destek oranı % 100’dür. Ayrıca, makine ve teçhizat alımlarının milli mal sertifikası ile yapılması durumunda destek oranında %15 ilave ödeme yapılacağı da unutmamalısınız.

Kosgeb tarafından sunulmaya devam eden desteklere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Geleneksel Girişimci Destekleri 2022

Geleneksel girişimcilere yönelik destek için sağlanacak destekler, firmaların performans dönemlerine göre belirlenip verilecektir. Şöyle ki, ilk performans ve ikinci performans olarak olarak ikiye ayrılmakta ve her iki performans döneminin de destekleri değişmektedir.

 1. İlk performans dönemi, işletmenin yeni kuruluşundan bir yıl geçmesine kadar geçen süreyi kapsar.
 2. İkinci performans dönemi, birinci performans döneminin bitiminden kuruluşun ikinci yılına kadar olan dönemi kapsar.

Destek miktarları ise toplam prime göre değişiklik göstermektedir.

Dikkatinizi Çekebilir: KOSGEB Arıcılık Hibe Desteği ve Arıcılık Desteklemesi 2022

İleri Girişimci Destekleri 2022

Girişimciliği Geliştirme Destek Programları kapsamında sağlanan bir diğer destek de İleri Girişimci Desteği olmaktadır.

 • İleri girişimcilere verilecek toplam destek tutarı 2022 yılında 360.000 TL,
 • Gerçek kişi olarak kurulan işletmeler için kuruluş desteği olarak sağlanacak destek tutarı 5.000 TL,
 • Şirket olarak kurulan işletmeler için ise 10.000 TL’dir.

Başvuranların kadın, gazi veya şehit yakınları olması durumunda bu desteklere ek olarak da 5.000 TL eklenmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

KOSGEB Yerli Üretim Desteği (Yüzde Yüz)

KOSGEB Yerli Üretime Yüzde Yüz Destek

İleri girişimciler için sağlanacak donanım, ekipman ve yazılım yukarıdaki görselde belirtilmiştir. Yüksek teknoloji desteği 300.000 TL, orta-yüksek destek tutarı 200.000 TL, orta düşük seviye destek 100.000 TL olmaktadır. Verilecek destek oranı ise %75’tir. Bu da demek oluyor ki, 100.000 TL’lik bir yatırım yapıldığında Kosgeb’e başvurursanız 75.000 TL destek alabilirsiniz.

İleri girişimcilere sağlanacak destek konularından biri de mentor ve danışmanlık desteğidir. Destek oranı %75, destek tutarı ise 10.000 TL olmaktadır. 2022 yılında bu desteklere başvurarak yeni dönemde KOSGEB’in sağladığı destekten yararlanabileceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.