Güncel Ajans

KOSGEB Yerli Üretime Yüzde Yüz Destek

KOSGEB Yerli Üretime Yüzde Yüz Destek

KOSGEB, hibe ve desteklerine bir yenisini daha ekledi. KOSGEB, buradaki tesisleri kullanarak yurt dışından ülkemize ithal edilen ara malı üretebilen girişimcilere 5 milyon TL  üst limitli destek sağlıyor.  Programa başvuran girişimcilerin projeleri karşılığında, şirket başına 5 milyon TL’ye kadar % 70 geri ödemesiz hibe verilirken, % 30 civarında geri ödenebilir destek verilecek. Toplamda KOSGEB, yerli üretime yüzde 100 destek sağlayacak. Yerli makine desteği, KOSGEB üretim desteği, KOSGEB yerli üretime destek, KOSGEB yerli makina Desteği 2020, Yerli Makine Kredisi, Kosgeb ne kadar destek veriyor, KOSGEB Ar-Ge Desteği gibi konular hakkında bilgi için yazımızı inceleyiniz.

KOSGEB Yerli Üretime %100 Hibe Verecek!

Yerli üretim yapan işletmelerin aşağıda maddeler halinde belirtilen giderler KOSGEB tarafından karşılanacaktır. Bu giderler ise;

  1. Makine-teçhizat,
  2. Personel gideri,
  3. Bilgi transferi,
  4. Hizmet alımı destekleri
  5. Yazılım giderleri,
  6. Test-analiz, kalibrasyon ve referans numune desteği

KOSGEB’in sunmuş olduğu genel destek programları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

KOSGEB Yerli Üretime Destek Oranları %100

  1. %70 (işletme başına 5 milyon TL’ye kadar)
  2. %30 geri ödemeli kredi şeklinde verilecektir.

Üretim için alınan makine ve teçhizatın da yerli üretim olması durumunda geri ödemesiz desteğe % 15 ilave edilecektir. Kosgeb Avans kredisi için başvuran işletmeler, ödenmesi gereken tahmini tutarın %25’ini önceden alabilecekler. Bahse konu yerli destek hakkında detaylı bilgiye http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6489/kosgebten-yerli-ve-milli-olana-buyuk-destek adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

KOSGEB Destek Programları

Kosgeb tarafından sunulan destek programlarına maddeler halinde sıraladığımız listede vermiş olduğumuz linkler aracılığıyla ulaşabilir, konular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu destek programlarından yararlanmak için 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitim programlarını tamamlamanız gerekmektedir. Kosgeb, bu kursları tamamladıktan sonra başarılı kursiyerlerine girişimcilik sertifikaları sunmaktadır. Destekten yararlanabilmek için sertifika alınması zorunludur. Sertifikanız ile kuruma başvurmalısınız. Başvuru sürecinde kuruma bir iş planı sunmanız gerekmektedir. Hazırladığınız iş planı yetkili komite tarafından incelenecektir. Bu nedenle orijinal ve dikkat çekici olmalıdır. Bir iş planı hazırlamanıza yardımcı olabilecek firmalar ile görüşme sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir-  Esnaf Odası Kayıt Ücreti 2020 Yılı Güncel Tarife

2020 yılında pek çok alanda devlet desteği verilecektir. Ayrıca KOSGEB desteği bu yılda devam edecek. Yazılım, personel maliyetleri, makine ve ekipman alımları, kalibrasyon, test ve analiz gibi alanlarda destek verilmektedir. Teminat mektubu ücretleri destek oranı % 100’dür. Ayrıca, makine ve teçhizat alımlarının milli mal sertifikası ile yapılması durumunda destek oranında %15 ilave ödeme yapılacağı da unutulmamalıdır.

Geleneksel Girişimci Destekleri 2020

Geleneksel girişimcilere yönelik destek için sağlanacak destekler, firmaların performans dönemlerine göre verilecektir. İlk performans dönemi, işletmenin yeni kuruluşundan bir yıl geçmesine kadar geçen süreyi kapsar. İkinci performans dönemi, birinci performans döneminin bitiminden kuruluşun ikinci yılına kadar olan dönemi kapsar. Destek miktarları toplam prime göre değişir.

İleri Girişimci Destekleri 2020

Girişimciliği Geliştirme Destek Programları kapsamında sağlanan bir diğer destek de İleri Girişimci Desteği olmaktadır. İleri girişimcilere verilecek toplam destek tutarı 360.000 TL’dir. Gerçek kişi olarak kurulan işletmeler için kuruluş desteği olarak sağlanacak destek tutarı 5.000 TL, şirket olarak kurulan işletmeler için ise 10.000 TL’dir. Başvuranların kadın, gazi veya şehit yakınları olması durumunda bu desteklere ek olarak 5.000 TL eklenecektir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

KOSGEB Yerli Üretim Desteği (Yüzde Yüz)

KOSGEB Yerli Üretime Yüzde Yüz Destek

İleri girişimciler için sağlanacak donanım, ekipman ve yazılım yukarıdaki görselde belirtilmiştir. Yüksek teknoloji desteği 300.000 TL, orta-yüksek destek seviyesi 200.000 TL, orta düşük seviye destek 100.000 TL olmaktadır. Verilecek destek oranı % 75’tir. Bu da demek oluyor ki, 100.000 TL’lik bir yatırım yapıldığında Kosgeb’e başvurursanız 75.000 TL destek alabilirsiniz.

İleri girişimcilere sağlanacak destek konularından biri de mentor ve danışmanlık desteğidir. Destek oranı % 75, destek tutarı ise 10.000 TL olmaktadır. 2020 yılında bu desteklere başvurarak yeni dönemde kurumun sağladığı destekten yararlanabileceksiniz.

KOSGEB Destekleri 2020 Yeni Girişimci Desteği tıkla, öğren!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.