tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
13,4172
EURO
15,2161
ALTIN
791,27
BIST
2.013,32
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Karla Karışık Yağmurlu
3°C
İstanbul
3°C
Karla Karışık Yağmurlu
Cumartesi Karla Karışık Yağmurlu
2°C
Pazar Karla Karışık Yağmurlu
3°C
Pazartesi Çok Bulutlu
3°C
Salı Çok Bulutlu
3°C

KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvurusu 2022 E-Devlet

KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvurusu 2022 E-Devlet

Kosgeb girişimcilik kursu başvurusu e-devlet, KOSGEB, e-devlet kosgeb girişimcilik belgesi sorgulama, Online girişimcilik dersleri, KOSGEB girişimcilik belgesi başvurusu, KOSGEB başvuru şartları, kosgeb.gov.tr girişimcilik sertifikası, kosgeb’e başvuru, KOSGEB girişimcilik kursu 2022, KOSGEB başvuru gibi konular hakkında bilgi için yazımızı inceleyiniz.

Yazımızda örgün ve online girişimcilik eğitimine nasıl başvurulacağına dair tüm detayları dahil ettik. “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Online 2022 Başvuru” isimli yazımızda Kosgeb girişimcilik kursunu almak isteyen aday girişimciler için uygulamalı girişimcilik eğitimlerine başvuru yöntemlerine değiniyoruz. 2022 yılında bu kurslara katılarak kurumun sağladığı desteği talep edebilirsiniz.

KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvurusu 2022 E-Devlet

Kosgeb 2022 yılında örgün ve uzaktan eğitim ile online uygulamalı girişimcilik eğitimleri düzenlemektedir. Uzaktan eğitim şeklinde online girişimcilik eğitimi alan geleneksel ve ileri girişimciler, sertifikalarını sistem üzerinden kolayca alırlar. Eğitimler Kosgeb tarafından düzenlenebileceği gibi e-devlet üzerinden yapılan başvurularla uygulamalı girişimcilik eğitimleri de verilebilir. E-Devlet ve uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılan başvurular aşağıda sunulmuştur.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Online 2022 Başvuru

KOSGEB tarafından sağlanan girişimcilik hibe ve faizsiz kredilerden yararlanmak için kurum tarafından verilen 32 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmak gerekmektedir. Öncelikle Girişimcilik Kursu başvuru formunu doldurarak kurs üyesi olun. Başvurular ayrıca elektronik yol ile e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir. Kurs sonrası sınav olacağından sınav sorularını da internet üzerinden inceleyebilirsiniz. 2022’den itibaren Kosgeb desteği için gerekli girişimcilik sertifikasına sahip olmak isteyenlerin kurs almaları ve örgün veya online girişimcilik kurslarında başarılı olmaları gerekmektedir.

Online Girişimcilik Dersleri 2022

Uzaktan eğitim sistemi aracılığıyla ileri düzey girişimcilik eğitimi, bir iş kurmadan önce tamamlanmalıdır. Eğitim türünü doğru bir şekilde belirlemek önemlidir. Bu sebeple iş fikrinin nace kodu belirlenmeli ve süreç başlatılmalıdır. Kosgeb tarafından desteklenen sektörlerin Nace kodları kosgeb’in resmi sitesinde mevcuttur.

 • Online girişimcilik eğitim öncelikle e-Devlet şifreniz ile sisteme giriş yaparak başvuru yapmanız gereklidir.
 • https://edevlet.kosgeb.gov.tr/UGE/Applicationslinki üzerinde giriş yaptıktan sonra Uygulamalı girişimcilik eğitimi araması yapılması ve Uygulaması girişimcilik eğitimi katılımcı başvurusuna tıklayınız.
 • Sistem https://lms.kosgeb.gov.tr/sayfasına giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer alan Yeni Başvuru butonuna tıklayınız.
 • Açılan pencereden Uzaktan eğitim adı altında yer alan Başvur butonuna tıklayınız.
 • İleri ve geleneksel olarak verilen eğitimlerden hangisine katılmak istediğiniz eğitimi seçmek için üste menüden Tüm Eğitimlere ya da Eğitim Kategorisi altındaki başlıklara tıklayın.
 • Sayfanın sonunda Öne çıkan eğitimler adı altında kategoriler altında almak istediğiniz eğitimi seçmek için üzerine tıklayın.
 • Kosgeb desteklenen sektörler içinde Üretime dayalı ise İleri Girişimcilik Eğitimi üretime dayalı değilse ve Kosgeb desteklenen sektörler içinde yer alan bir ticarethane ise Geleneksel Girişimcilik Eğitimi almanız gerekiyor.
 • Hangi eğitimi almaya karar verdi iseniz Eğitime Başla butonuna tıklayınız.
 • Geleneksel Girişimcilik Eğitimine başlayabilmek için kendinizi derse kayıt edebilirsiniz.
 • Eğitimler video olarak verilmektedir ve online eğitimlerde 10 tane eğitim videosunun tamamını izlemeniz gereklidir. Eğitim videolarından sonra 10 sorudan oluşan bir teste tabi olacaksınız.
 • Online eğitimlerdeki tüm etkinlikleri tamamladığınızda yeşil onay işareti ile etkinlikler tamamlanmalıdır.
 • Eğitimdeki tüm etkinlikleri tamamladığınızda eğitim sertifikanızın çıktısını alabilirsiniz.
 • Tüm videoları izleyip tüm testleri tamamladıktan sonra karşınıza çıkan Sertifika Talep Et linkinden girişimcilik sertifikasının çıktı olarak alabilirsiniz.
 • Çıktı almak için de e-Devlet şifresiyle https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler sayfasına giriş yaptıktan sonra ”Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” altında yer alan ”Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım” belgesini tıklayarak belgenizi yazdırabilirsiniz.

İleri girişimcilik eğitimine kaydolmak için önce geleneksel girişimcilik eğitimini tamamlamanız gerekir. Geleneksel eğitim faaliyetlerini tamamlamadan ileri düzey girişimcilik eğitimine katılmak mümkün değildir.

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvuruları (e-Devlet)

Kosgeb Girişimcilik Kursu Başvurusu E-Devlet 2022

Örgün Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine Nasıl Başvurulur?

Uygulamalı girişimcilik eğitimi, Kosgeb’in anlaşmalı olduğu kurum ve kuruluşlarda ve bu kuruluşların eğitim merkezlerinde yıllık proje olarak yürütülmektedir. Yıl başında kursların yapılacağı, kimlerin katılabileceği, nereye başvuracağı, öğretmenin öğreteceği kursların tarihleri kosgeb web sitesinde duyurulur. Hibe ile işyeri açmak isteyen girişimciler bu kursları alarak kendilerine en yakın olan kurslara başvuruyorlar.

E-devlet sistemi üzerinden yapılan başvurular ve örgün olarak yapılan eğitimlere başvurular aşağıdaki şekilde yapılmaktadır.

 • Öncelikle e-devlet sitesine kimlik bilgileriniz ve şifrenizi yazarak giriş yaptıktan sonra uygulamalı girişimcilik eğitimleri ile ilgili çıkan link üzerinde çıkan ” İl Filtresi ” bölümünden nerede örgün eğitim alıyorsanız o ili seçenekler üzerinden seçiniz.
 • Uygulamalı girişimcilik eğitimini alacağınız İlin seçimini yaptıktan sonra bütün eğitimlerin belirlenen tarihlerdeki sıralı  listesine ulaşacaksınız. Seçili ilin üzerine tıkladığınızda online eğitimin tarih ve verilen kurumun hangisi olduğuna dair bilgilere erişeceksiniz.
 • Eğitim Kosgeb kurumu tarafından verilecekse ve başvurular şahsen kabul ediliyorsa müracaatlarınızı KOSGEB kuruma şahsen yapmanız gerekecektir.
 • Yine eğitim başvuruları e-devlet üzerinden yapılıyorsa bu durumda e-devlet kapısı üzerinden başvuru yapmanız gereklidir.
 • Seçilen ilin yanında yer alan e-devlet başvuru sekmesine tıklayarak https://edevlet.kosgeb.gov.tr/UGE/Applications bağlantısından giriş yaptıktan sonra sayfanın sağ üst kısmında Yeni Başvuru sekmesine tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.
 • Örgün eğitim olarak yapacağınız başvurular BAŞVUR butonuna tıkadıktan sonra açılan ÖRGÜN EĞİTİM adı altında yer alan; Başvurularım, Girişimci Bilgilerim, Kurs Seçimi ve İş Fikri Bilgileri alanlarını doğru bir şekilde doldurduktan sonra Kaydet sekmesine tıklayıp İşlem Başarılı, eğitim başvurunuz kayıt edilerek yapılan değerlendirme sonucunda eğitime katılmaya hak kazananlara eğitim ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Örgün eğitime başvuru hakkında daha detaylı bilgi için eğitimi düzenleyen kuruma şahsen gidip de bilgi alabilirsiniz.

2022 yılında Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi adı altında kurslar verilmeye devam edilecektir. Katılmak istediğiniz uygulamalı girişimcilik eğitimini alanlarına, başvurularda aşağıdaki bilgiler verilecektir.

 1. Sorumlu Personel: Kimin sorumlu olduğu,
 2. Eğitimin Uygulanacağı Yer: Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin verileceği yerin adı,
 3. Eğitimin Uygulanacağı İlçe: İlçe bilgisi,
 4. KOSGEB Hizmet Birimi: Düzenleyen Hizmet Birimleri
 5. Adres: Eğitim verileceği adres bilgisi
 6. Başlangıç Tarihi: Kursun başlayacağı tarih,
 7. İş Birliği Yapılacak Kurum/Kuruluş: Hangi kurumla işbirliği yapıldığı,
 8. Bitiş Tarihi: Kursun bitiş tarihi (32 saat)
 9. Eğitmen: Eğitimi verecek olan öğretmen
 10. Katılımcı Sayısı: Kursiyer sayısı
 11. Açıklama: Kurs hakkında ki doluluk durumu, başvuru şekli gibi bilgiler yer almaktadır.

Kosgeb.gov.tr Girişimcilik Eğitimi

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi adlı yazımızda, kurslarda hangi konular öğretiliyor, kursa başlayacak kursiyerler için ipuçları, ilk kayıt başvurusunda ve sınavda neler isteniyor, kosgeb kursuna katılanların yapacaklarını sizler için bir araya getirdik.

Kurslara katılanlar adaylara sertifika verilir. Bu sertifika ile girişimcilere destek talepleri yapılabilir. Kursların % 80’ine katılmayanlar sertifika alamamaktadır.

Kursa başvurmak için belirli koşullar gereklidir. 18 yaşını doldurmuş olanların, iş ve mesleki rehberlik alanların daha önceden bu programlardan yararlanmamış olması gerekir. Aynı zamanda iş geliştirme eğitimi de verilmektedir. Ayriyeten tarımda çalışan, sigortalı veya sosyal yardım alan kişiler başvuru yapabilirler. Kosgeb tarafından verilen kurslar geçtiğimiz yıllarda 70 saatten oluşmaktaydı. Fakat yapılan düzenlemeyle beraber bu süre 32 saate düşürüldü.

Kurs almak isteyenler illerindeki İŞKUR müdürlüklerine başvurabilirler. Kosgeb destekleri 2022 yılında da sağlanmaya devam edecektir. Orta ve büyük ölçekli işletmelere 200.000 TL destek sunulmaktadır Alt kademe işletmelere verilecek yardım tutarı da 100.000 TL’dir. Yeni yılda geleneksel girişimciler 65.000 TL, ileri düzey işletmeler 365.000 TL hibe ile destekleniyor. Kuruluşun 2022 yılında açacağı eğitim kurslarına başvurarak girişimci desteğinden yararlanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.