tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
13,4343
EURO
15,2308
ALTIN
795,82
BIST
2.008,05
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Karla Karışık Yağmurlu
3°C
İstanbul
3°C
Karla Karışık Yağmurlu
Cumartesi Karla Karışık Yağmurlu
2°C
Pazar Karla Karışık Yağmurlu
3°C
Pazartesi Karla Karışık Yağmurlu
2°C
Salı Çok Bulutlu
3°C

KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nasıl Alınır? 2021 Hibe ve Kredi

KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nasıl Alınır? 2021 Hibe ve Kredi

KOSGEB E-Ticaret destekleri nasıl alınır, Kosgeb e-ticaret desteği, kosgeb e-ticaret desteği başvuru, kosgeb e-ticaret desteği nace kodu, e-ticaret hibe desteği, ticaret bakanlığı e-ticaret desteği, Kosgeb e-ticaret desteği ne kadar, kosgeb’e başvuru, KOSGEB destekleri, kosgeb.gov.tr girişimcilik, tübitak e-ticaret desteği, e-ticaret devlet desteği 2021, e-ticaret desteği başvuru formu, e-ticaret kosgeb desteği varmı, KOSGEB e-ticaret is planı örneği gibi konular hakkında bilgi almak için yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

KOSGEB E-Ticaret Destekleri Nasıl Alınır? 2021

Kosgeb e-ticaret desteği, yeni işyeri açacak ya da mevcutta bulunan işyerleri için işlerini büyütmek isteyen kişiler ya da firmalar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Son zamanlar da e-ticaretin artmasıyla KOSGEB e-ticaret desteği daha da fazla bir şekilde şahıs ya da firmalar tarafından takip ediliyor. Konu hakkında en çok KOSGEB destekleri nelerdir ve KOSGEB e-ticaret desteği nasıl alınır gibi sorular için kişiler bilgi sahibi olmak istiyor. Bu yazımızda sizler için KOSGEB’in desteklediği sektörler ve KOSGEB e-ticaret desteği hakkında tüm bilinmesi gerekenleri paylaşıyoruz.

KOSGEB e-ticaret desteği öncesinde KOSGEB nedir kısaca bir hatırlatma yapalım.

KOSGEB Nedir?

KOSGEB, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının kısaltmasıdır. Genel olarak, bir iş kurmak ya da kendi işini büyütmek isteyen insanlar, akıllarındaki iş planını gerçekleştirmek için sermayeye ihtiyaç duyarlar. Ancak bunu yapmak isteyenlerin çoğunun hazırda bulunan sermayesi yok. KOSGEB, ülkede kendi işini kurmak ve farklı faaliyet sektörleri yaratmak isteyen kişilere destek olmak amacıyla sermayesi olmayan ancak iş fikri olan kişilere destek olmaktadır.

KOSGEB’e Kimler Başvuru Yapabilir?

KOSGEB e-ticaret desteği nedir ve nasıl alınır konulu yazımızda sizlere KOSGEB’e kimlerin başvurabileceği konusunda bilgi vereceğiz. KOSGEB desteğinden yararlanmak isteyenlerin öncelikle KOSGEB tarafından verilen eğitimlere katılmaları gerekmektedir. İş kurmak isteyenler için KOSGEB tarafından hazırlanan iki farklı eğitim bulunmaktadır. Bu eğitimlerin içerikleri birbirinden farklı olmaktadır.

 • Genel Girişimci Eğitimi; İş kurmak, işletme yürütmek, iş kurma ve yönetme sürecindeki rolleri ve sorumlulukları hakkında bilgi edinme gibi konularda eğitim veren KOSGEB eğitimidir. KOSGEB’in genel girişimcilik eğitimini tamamlayan kişiler ileri düzey girişimcilik eğitimlerine de katılabilirler.
 • İleri Girişimci Eğitimi; Bu eğitimde, genel olarak yenilikçi ve ileri teknolojiler düzeyinde olan sektörler ve imalat sektörüne katılacak kişiler için gerekli bilgileri düzenleyen bir eğitimdir. Bu eğitime katılabilmek için genel girişimcilik eğitiminin tamamlanması gerekmektedir. Ek olarak, insanları iş, küresel rekabet ve marka değeri yaratma konusunda güçlendirmeyi hedefliyor.

Yukarıda açıkladığımız eğitimleri tamamlayan kişiler KOSGEB’den kredi veya hibe başvurusunda bulunabilmektedir. Maddeler halinde KOSGEB’den kimler yararlanır açıklamamız gerekirse;

 • Yeni iş kurmak isteyen kişiler,
 • İşyerini büyütmek isteyen kişiler,
 • İşyeri için makine ve teçhizat almak isteyen şahıs ya da firmalar,
 • İşyerinde istihdam ettirmek isteyen kişiler,
 • Yurtiçinde ya da yurtdışındaki fuarlarda markasını ve ülkemizi temsil edecek kişiler,
 • Ar-Ge ve inovasyon alanında çalışma yapmak, projeler üretmek isteyen kişiler.

Gerekli eğitimlere başvuruda bulunarak sertifikalarını alan kişiler daha sonra KOSGEB hibe ve kredilerinden faydalanabilmektedir.

KOSGEB eğitimini tamamlamadan işine başlayan kişi veya şirketler KOSGEB hibe ve kredilerinden yararlanamaz. Bu nedenle KOSGEB desteklerinden yararlanmak istiyorsanız öncelikle Genel Girişimci Eğitimi ve İleri Girişimci Eğitimi’ni tamamlamanız ve bu eğitimlerden sertifikanızı aldıktan sonra KOSGEB’e başvurmanız gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: KOSGEB Girişimcilik Kursu Başvurusu 2021 E-Devlet

KOSGEB E-Ticaret Desteği Başvuru 2021 Hibe ve Kredi

Ticaret Bakanlığı E-Ticaret Desteği Avantajları

İşletmelerin kuruluş ve gelişim sürecinde bireylere ve işletmelere destek veren KOSGEB’in sağladığı destek, bir takım avantajlar sunmaktadır. Bu avantajları sıralayacak olursak;

 • KOSGEB hibe ve kredileri ile başlangıç ​​sürecinde iş giderlerinizi destekleyebilirsiniz. İşinizi kurmak ya da büyütmek için ihtiyacınız olan sermayeyi bulmak hem motivasyonunuzu artıracak hem de rahatlamanıza yardımcı olacaktır.
 • İş fikriniz gelişmeye başladıkça bu projeler belli bir noktaya geldiklerinde kamuoyuna sunulacaktır.
 • KOSGEB hibe ve destekleriyle insanlar yeni işyeri açtıkları için çalışanlara ihtiyaç duyacaklar. KOSGEB hibe ve yardımları sayesinde işyerinde istihdam oranı artacaktır. İstihdam oranındaki artışta, ülkemizin işsizliğin azaltılmasında etkili olacaktır.
 • KOSGEB sayesinde açılacak işletmeler, gerçekleştirdikleri faaliyetlerle ülkemiz ekonomisine katkı da sağlayacaktır.
 • KOSGEB’den alınan krediler faizsiz geri ödenebildiği için vatandaşlarımız kredi masraflarından ve faiz ödemelerinden muaf tutulacak.
 • KOSGEB, kredilerinde ve hibelerinde kadın girişimcilere daha fazla önem verdikçe ve pozitif ayrımcılık uyguladıkça, kadınların işgücü içindeki yeri artacaktır.
 • İşyeri sahibi kişiler, KOSGEB aracılığıyla kredi veya hibe kullandıktan sonra işlerini daha kolay geliştirme fırsatına sahip olacaklardır.

KOSGEB Veri Tabanına Kayıt Olma Nasıl Yapılır?

KOSGEB‘in hibe ve kredilerinden yararlanmak isteyen kişiler öncelikle eğitimlerini tamamlamalı ve bu eğitimler içine KOSGEB’e kayıt olması gerekmektedir. KOSGEB’e kayıt yapılırken kişilerden aşağıdaki bilgi ve belgeler istenir:

 • KOSGEB’e kayıt KOSGEB resmi web sitesinde yapılmaktadır.
 • KOSGEB web sitesine erişen kişiler öncelikle elektronik hizmetler menüsüne girmeli ve buradaki ilk başvuruya tıklayarak kayıt olmalıdır.
 • KOSGEB’de talep edilen bir diğer husus da KOBİ beyanıdır. KOBİ beyanını doldurmalı ve ardından KOSGEB’e göndermelisiniz. İlgili beyanı gönderdikten sonra, KOSGEB uzmanları beyannamenizi kontrol edecektir.
 • KOSGEB desteğini almak isteyenler, öncelikle KOSGEB veri tabanında bulunan şirketleri ile ilgili bilgileri işlemelidir.

E-Ticaret Hibe Desteği KOSGEB

KOSGEB, belirli sektörlere destek, hibe ve kredi sağlayabilir. Firmanız bu sektörlerden biri değilse KOSGEB desteğinden yararlanmanız mümkün değildir. Bu nedenle işinizle ilgili tam bir karar almadıysanız fakat KOSGEB’in desteğini istiyorsanız, öncelikle Kosgeb desteklenen sektörleri incelemenizi ve ve ona göre karar vermenizi öneriyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: KOSGEB Desteklenen Sektörler Nelerdir? 2021 Nace Kodları

KOSGEB E-Ticaret Desteği Nace Kodu 2021

KOSGEB, e-ticaret desteği veren bir kurumdur. KOSGEB’in e-ticaret desteği verdiğini KOSGEB Desteklenen Sektörler bölümünden öğrenebilirsiniz. Burada hangi sektörlerin hibe veya kredi aldığını tek tek görebilir veya Nace kodlarından sorgulayabilirsiniz.

E-ticaret için Nace kodu 47.91.14’tür. radyo, televizyon, posta veya İnternet yoluyla perakendecilik olarak bilinir. Ayrıca KOSGEB Desteklenen Sektörler bölümünden 47.91.14 Nace kodunu sorgulayabilir, sektör adını ve Nace tipini buradan görebilirsiniz.

KOSGEB E-Ticaret Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB kredilerinden veya hibelerinden yararlanmak isteyen kişilerin öncelikle KOSGEB tarafından verilen eğitimleri tamamlaması gerektiğini yazımızda belirtmiştik. KOSGEB üzerinden e-ticaret desteği alan kişilerin de bu  eğitimleri tamamlaması gerekiyor. Bundan sonra KOSGEB’den hibe ve kredi almak isteyen kişilerin kendi işyerleri için iş planı hazırlamaları gerekmektedir. KOSGEB iş planını hazırlarken KOSGEB eğitimleri sırasında verilen bilgileri kullanmak ve bunlar için bir iş planı hazırlamak KOSGEB desteği almanızı kolaylaştıracaktır.

KOSGEB E-Ticaret İş Planı Örneği

KOSGEB iş planınızı hazırladıktan sonra bu planı KOSGEB’e teslim etmelisiniz. Hazırladığınız iş planı KOSGEB’de çalışan uzmanlar tarafından değerlendirilecektir. Bu değerlendirme sonucunda KOSGEB sizlere ilgili iş planının onaylanıp onaylanmadığı hakkında gerekli bilgiyi verecektir. İş planınızı hazırlarken, öncelikle KOSGEB’in desteklediği sektörlerden birine yönelik iş planı hazırlamanız gerekir. Bu iş planının onaylanması daha kolay olacaktır. KOSGEB iş planınız, KOSGEB desteklenmeyen sektörler içerisindeyse  iş planınız onaylanmayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.