Güncel Ajans

Kobilere 20 Ay Vadeli %0,62 Faizli Nefes Kredisi

Kobilere 20 Ay Vadeli %0,62 Faizli Nefes Kredisi

Denizbank, koronavirüs salgını nedeniyle kendilerini zor durumda bulan KOBİ’ler, esnaflar ve küçük işletme sahiplerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak için nefes kredisi sağlıyor. Kredi başvurularınızı yaparak yıllık % 7,5 faiz oranlarından ve geri ödemesiz dönemsel destekten yararlanabilirsiniz. Nefes kredisi veren bankaları ve bu bankaların uygulama koşullarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kobilere 20 Ay Vadeli %0,62 Faizli Nefes Kredisi

Bu kredi, KOBİ’lerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yıllık % 7,5 faiz oranıyla verilen bir kredidir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu ile Denizbank arasında yapılan anlaşma ile verilmektedir. Üst limit 50.000 TL ve 100.000 TL olarak belirlenmiştir. Yüzde 0,75 faiz oranı ve 20 ay vadeyle işletmeler tarafından kullanılabilir. Denizbank şimdilik esnaflara % 0,62 faiz oranıyla kredi sağlayacak. Denizbank tarafından KOBİ’lere yönelik olarak % 0,62 faiz oranıyla esnaflara nefes kredisi verilecektir. Böylece 100.000 TL’ye kadar toplam 6 milyar TL’nin üzerinde kredi imkanı sağlanacaktır. Kredi limitleri, illere bağlı olarak 100.000 TL’ye kadar değişebilir.

Devlet Destekli Nefes Kredisi

KOBİ’lere yönelik yıllık %7,5 faiz oranında düşük faizli kredi verilmesi için gerçekleşen toplantıya TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın ve Ticaret Bakanımın Ruhsar Pekcan katılmıştı. Toplantı sonunda karar neticesinde küçük ve orta büyüklükteki işletmelere yıllık yüzde 7,5 oranında kredi verileceği duyuruldu.

Kobilere 12 Ay Vadeli %0,62 Faizli Nefes Kredisi

Kobilere 20 Ay Vadeli %0,62 Faizli Kredi

Esnafımıza KOBİ’lere 50 Bin TL Kredi Müjdesi

Salgın nedeniyle zor durumda olan KOBİ ve esnaflara kredi sağlanacaktır. Bu kredinin adı ise nefes kredisi olarak belirlenmiştir. Kredi kapsamında KOBİ’lere yıllık %7,5, aylık ise %0,62 faiz oranı ile 20 ay vadeli kredi verileceği açıklanmıştı.

İlginizi Çekebilir-  Şirketlere Kredi Desteği 2020 (KOSGEB Destekleri)
Kredi Miktarı Vadesi Aylık Toplam Maliyet
50.000 TL 20 2.699,88 TL 53.997,66 TL

 

Kredi Miktarı Vadesi Aylık Toplam Maliyet
100.000 TL 20 5.399,77 TL 107.995,30 TL

Denizbank Genel Müdürü Sayın Hakan Bey, Odalar Birliği, Ziraat Bankası, Garanti Fonuyla birlikte Denizbank’ın da böyle bir proje içerisinde yer almasından dolayı gurur duyduğunu da ifade etmiştir.

Böylece Denizbank tarafından Devlet destekli olarak sunulan 20ay  vadeli aylık % 0,62 faiz oranı ile KOBİ’lere ve esnaflara NEFES KREDİSİ sağlanacak. Bu krediye başvuru yaparak, %0,62 * 12 ay kredi: % 7,5 faizli krediden yararlanabilirsiniz.

Denizbank TOBB Nefes Kredisi

Oda veya borsa KOBİ üyelerine uygun koşullarda finansman sağlayan Denizbank-TOBB nefes kredisine Denizbank şubelerinden başvurular yapılabiliyor. Kampanyanın kullanım şartları ve özellikleri ise aşağıdaki gibidir;

  • Krediden; Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası veya Ticaret Borsası üyesi olan, yurtiçinde faaliyet gösteren, eczane, kooperatif, döviz büfesi, faktöring şirketi, emlakçı, mali müşavir, yeminli mali müşavir olmayan, gerçek/tüzel kişiliğe haiz KOBİ ölçekli işletmeler yararlanabilecektir.
  • Krediler, işletmelerin bağlı bulundukları odalar için belirlenmiş azami limite göre; aylık %0,62 faiz oranı ve 8 ay anapara geri ödemesiz (aylık faiz ödemeli), takip eden 20 ay eşit taksitli toplam 18 ay vade ile kullandırılacaktır.
  • İlk ödemeler 2021 yılında başlatılacaktır.
  • Bağlı bulunulan oda/borsadan alınmış ve “Denizbank TOBB Nefes Kredisi” ifadesinin yer aldığı üyelik belgesi ile Şubelerimize başvuruda bulunulacaktır.

Ayriyeten Denizbank haricinde de bankalara nefes kredisi için başvuru yapılabilmektedir. Nefes kredisi veren bankalar ve faiz hesaplaması için yazımızı inceleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.