Güncel Ajans

Kırsal Kalkınmaya 35 Milyon Hibe Müjdesi!

Kırsal Kalkınmaya 35 Milyon Hibe Müjdesi!

Tarım ve Orman Bakanlığının yapmış olduğu açıklamaya göre Kırsal Kalkınmaya 35 milyon TL hibe haberi geldi. Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli’nin yapmış olduğu açıklamaya göre Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPARD-2 Kırsal Kalkınma Desteklerinin, 8. başvuru çağrısı 4. grup sonuçları açıklanmıştır. Bu kapsamda hibe almaya hak kazanan kişilerin 34 projesine toplamda 35 milyon TL hibe desteği verilecek. Konu hakkında bilgiye yazımızda ulaşabilirsiniz.

TKDK IPARD-2 Kırsal Kalkınma Destekleri 8. Başvuru Çağrısı 4. Grup Sonuçları Belli Oldu

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından IPARD-2 programının 25 Kasım 2019 tarihinde yayımlamış olduğu 8. başvuru çağrı ilanın 4. gruplarının sonuçları belli olmuştur. Projeleri onaylanan ve hibe almaya hak kazanan kişilerin toplamda 34 adet projeye 35 Milyon TL hibe desteği verilecek. Tarım ürünlerinin ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ile pazarlanması hakkında fiziki varlıklara yönelik yapılacak olan yatırımların projeleri ise;

  1. 14’ü ise meyve-sebze işleme ve soğuk hava deposu
  2. 10’u süt işleme tesisi ve süt toplama merkezi,
  3. 6’sı kırmızı et işleme ve kesimhane,
  4. 3’ü su ürünleri işleme yatırımı,
  5. 1’i kanatlı eti işleme ve kesimhane

yatırımları için hibe toplam olarak 34 projeye 35 Milyon TL hibe desteği sağlanacaktır.

Kırsal Kalkınmaya 35 Milyon Hibe Müjdesi!

Kırsal Kalkınmaya 35 Milyon Hibe Müjdesi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yapmış olduğu açıklamaya göre TKDK IPARD Kırsal Kalkınma destekleri tarım ürünlerinin ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sektörü kapsamında:

  • Süt toplama merkezleri, meyve-sebze soğuk hava depoları,
  • Et ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması,
  • İşleme ve paketleme tesisleri ile su ürünleri işleme ve pazarlama yatırımlarına destek verilecektir.
İlginizi Çekebilir-  Tarım Kredi Kooperatifi İlaç Fiyat Listesi (Güncel)

Konu hakkındaki açıklamanın detaylarına ulaşmak için tıklayınız. Avrupa Birliği standartlarında işletme ve üretim tesislerinin modernizasyonuna ve kurulmasına % 40 ile %50 arasında hibe desteği verilecektir.

Kırsal Kalkınmaya 35 Milyon Hibe Müjdesi!

Kırsal Kalkınmaya 35 Milyon Hibe Müjdesi!

IPARD II Programı 8. Çağrı Dönemi 4. Grup Destekleri Başvurular Listesi

Hibe desteği kapsamında verilecek olan hibe 90 milyon TL tutarında olup yatırımların hayata geçirilmesi hedefleniyor. Çağrı kapsamında onaylanmış olan projeleri Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun resmi web sitesi üzerinden kamuoyuna duyurulmuştur. IPARD-2 Programı 8. çağrı dönemi 4. grup desteklenmek üzere seçilmiş olan başvuru listesini görüntülemek için tıklayınız. 8. çağrı 4. grup hak kazananların listesinin inceleme için buraya tıklayınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.