tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
13,5246
EURO
15,4809
ALTIN
789,97
BIST
2.072,93
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
9°C
İstanbul
9°C
Az Bulutlu
Pazartesi Az Bulutlu
6°C
Salı Hafif Yağmurlu
5°C
Çarşamba Az Bulutlu
9°C
Perşembe Hafif Yağmurlu
9°C

Kadın Girişimcilere Devlet Desteği 2022 İş Kurma Kredisi

Kadın Girişimcilere Devlet Desteği 2022 İş Kurma Kredisi

Kadın girişimcilere Devlet desteği 2022, KOSGEB kadın girişimci desteği 2022 başvuru, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kadın girişimcilere kredi, Devletten kadınlara geri ödemesiz kredi, kadın girişimci kredisi hesaplama, Kaymakamlığın ev hanımlarına verdiği kredi, Ziraat Bankası kadın girişimci kredisi şartları, Halkbank kadın girişimci kredisi,  Halkbank kadın girişimci kredisi 2022, Halkbank kadın girişimci kredisi 2022 şartları gibi konular hakkında tüm bilgiler yazımızda geniş çaplı olarak ele alınmıştır. Tüm bilgileri içeriğimizde bulabilirsiniz.

Devletin Kadınlara Verdiği İş Kurma Kredisi

Kadın girişimciler için devlet destekli kurumlar ve devletin sağlamış olduğu destekler bulunmaktadır. KOSGEB, Aile Bakanlığı, Vakıflar ve Mikro kredi kuruluşları gibi birçok kurum bulunmaktadır. Devletimiz bu krediyi 60.000 TL’nin üzerinden veriyor.

Projenizi hazırlayarak, gerekli belgeleri oluşturarak ve eğitimlere katılarak bu desteklerden faydalanabilirsiniz. Yazımızın devamında destek sağlayan bankaları, kurumlar, başvuru koşullarını, teşvikler ve gerekli belgeler hakkında birçok konuya değindik. Bu sayede Kosgeb tarafından desteklenen tüm devlet kredilerini görüntüleyebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Girişimcilere Hibe Veren Kurum ve Kuruluşlar hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kadın Girişimcilere Devlet Desteği 2022 İş Kurma Kredisi

Girişimci olmak isteyen herkes önce kadın mı erkek mi bilinmeden eğitime tabii tutulmaktadır. Bu eğitimleri online internet sistemi üzerinden almak artık mümkün! Sertifika ve eğitimlerinizi tamamlayarak girişimci olabilir ve bu desteklerden yararlanabilirsiniz.

Ev hanımlara ve iş kurmak isteyen kadınlar için iş kurma desteği veriyor. Bu destek erkeklere de veriliyor ancak kadınların destek oranı daha yüksek oluyor. Nedeni, kadın girişimcilerin iş hayatında ilerlemeleri için desteklenmesidir. KOSGEB, parfümeri, mağaza ve kozmetik mağazası gibi işler kurmaları için ev kadınlarına kredi sağlıyor.

Kadın Girişimci Kredisi Nasıl Alınır?

Bugün kadın girişimciler devletin ayrıcalıklı desteğinden yararlanmaktadır. Birçok banka düşük faizli veya faizsiz krediler sunar. Kurum ise 60.000 TL hibe veriyor. Bu krediye hak kazanmak için öncelikle gerekli ekipman, proje ve araç gereçlerin tasarımı ile kosgeb kurumuna başvurmalısınız. Öncelikle işsiz kadınlar İş-Kur aracılığıyla, diğer çalışanlar ve memurlar da Kosgeb İl Müdürlüklerine bağlı birimlere başvurabilirler.

Başvuru sürecinde birkaç mülakata tabi tutulacaksınız. Başvurusu kabul edilen kadın girişimciler, zorunlu eğitim için kayıt yaptırmaktadır. Bu kurs ve uygulamaların adı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi‘dir. Bu eğitim programlarına katılım zorunludur. Devletimizin kadın girişimcilere desteği çok daha fazladır. Kadınlar evde durmasın ticaret ile uğraşsın diye birçok destekleme paketi vardır. Kadın girişimciler için daha detaylı bilgi için KOSGEB destek paketleri yazımızı inceleyiniz.

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar (Güncel Faiz Oranları) için tıklayınız.

KOSGEB Kadın Girişimci Desteği 2022 Başvuru

Kosgeb kadın girişimci desteği başvurusu için eğitim sonunda gerekli evraklar ve projeler, istenilen evraklarla birlikte Kosgeb’e teslim edilir ve bu program aracılığıyla faturalandırılır ve geri ödemesini alabilirsiniz. Fakat bunun için izlemeniz gereken bazı adımlar var. Bu adımlar; KOSGEB veri tabanında açtığınız işyeri sicil numarasını kayıt ettirmek ve sistemde görünmek için öncelikle Kosgeb KOBİ beyanname formu ve KOBİ bilgi belgesini doldurmanız gerekmektedir.

Girişimcilik eğitiminde öğretilen ve uygun şekilde hazırlanmış bir taslak iş planı hazırlayarak, projelerinizi Kosgeb yetkililerine raporlayabilir, onaylarını alabilir, gereksinimleri karşıladıktan sonra işyerinden tüm fatura ve belgeleri hazırlayıp ileterek tüm masrafları tahsil edebilir, işyerine ve kadın girişimcilere yönelik destek programının % 30’undan yararlanabilirsiniz. Tüm adımlar işte bu kadar. Başvurularınızı gönderdikten ve eğitim programlarını tamamladıktan sonra kredinizi alabilirsiniz.

Girişimci desteğini veren bankaları, başvuru şartlarını yazımızda bulabilirsiniz. KOSGEB Destekleri 2022 Yeni Girişimci Desteği adlı yazımızı görüntülemek için linke tıklayınız.

Kadın Girişimcilere Devlet Desteği 2022 İş Kurma Kredisi

Kadın Girişimcilere Devlet Desteği 2022 İş Kurma Kredisi

Kadın Girişimci Desteği Veren Bankalar 2022

2022 yılı itibariyle kadın girişimcilere finansman sağlayan bankaları sizler için listeledik. Tüm bu bankaları yazımızda bulabilir ve başvuru yapabilirsiniz.

 1. Halkbank
 2. Ziraat Bankası
 3. Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) 
 4. Vakıfbank
 5. Denizbank
 6. Türkiye İş Bankası
 7. Yapı ve Kredi Bankası
 8. QNB Finansbank 
 9. Garanti BBVA 

Kadın girişimciler kendi işlerini kurabilmek için devletin sağlamış olduğu desteklerden yararlanabilmektedir. Yukarıda listelenen bankaların şubelerine giderek başvurularını tamamlayabilirsiniz.

Kadın Girişimci Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir? 2022

Kadın girişimci başvuru şartlarını sizler için adım adım belirttik. Bunlar;

 1. Kobi bilgi dokümanını doldurmak (KOSGEB e-Hizmetler)
 2. KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırmak,
 3. Kobi beyannamesi formu doldurmak,
 4. İş planı ve projesini hazırlamak,
 5. Faturaların hazırlanıp teslim edilmesi,
 6. İşyeri belgelerinin hazırlanması,
 7. İş planının desteklenen sektörlerden olması,
 8. Başvurun kişinin 18 yaşından büyük olması,
 9. Girişimcilik sertifikasına sahip olunması,
 10. Eğitim düzeyinin ise en az okur yazar düzeyinde olması gerekmektedir.

Kadın Girişimcilere Destek Veren Kurum ve Kuruluşlar

Kadın girişimcilere devlet aracılığıyla sağlanan destekler, kurum ve kuruluşlar tarafından gerçekleşmektedir. Aşağıdaki listede kadın girişimcilere destek veren kurumları bulabilirsiniz.

 1. KOSGEB
 2. TKDK Hayvancılık Destekleri
 3. Kalkınma Vakıfları
 4. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kuruluşlar
 5. Mikro Kredi veren kuruluşlar
 6. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV)

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Kadın Girişimcilere Kredi 2022

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, KOSGEB ve diğer kurumlarla işbirliği içinde kadın girişimciliğini desteklemektedir. Bu çatı altında inşa edilen birçok ev hanımı işyeri sahibi olmuştur. Kredinin ana finansmanı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığıdır. Bakanlık sayfasını takip ederek tüm kadın girişimlerini takip edebilir ve inceleyebilirsiniz. KOSGEB destekli iş kurmak isteyen kadınlara 60.000 TL, 1.000 ile 2.000 TL arasında mikro kredi veriliyor.

Mikro Kredi Nedir? Şartları Nelerdir?

Devletin iş kurmak isteyen kadınlara sunduğu 12 aylık geri ödemesiz ve faizsiz kredilerine mikro kredi deniyor. Mikro kredinin koşulları aşağıdaki gibidir;

 • Yaş sınırlaması bulunmamaktadır.
 • Mikro krediyi almak için öncelikle aynı muhitten en az beş kadının bir araya gelmesi gerekir.
 • Bu beş (5) kadının ise akrabalığı bulunmamalıdır.
 • 5 kadın girişimci iş fikirlerini ibraz ettikten sonra mikro kredi başvurusu için Türkiye Grameen Mikrofinans Programını (TGMP) arayarak bilgi alıp başvuruda bulunabilirler.

Mikro Kredi ile İşyeri Projeleri

Ev hanımlarına mikro kredi ile iş yeri açabilme olanağı tanınmaktadır. Mikro kredi ise yapılabilecek yeni işyeri projeleri ise;

 1. Tatlı üretimi
 2. Süs, oyma ev eşyaları
 3. Çocuklar için alanlar
 4. El işi
 5. Tuhafiye
 6. Organik manav
 7. Terzilik
 8. Dikiş Sanatı

gibi projelerde bu krediden yararlanılabilmektedir. 1.000 TL ve 2.000 TL’ ye kadar mikro kredi sunan ve bu krediye destek veren kurumlar;

Yukarıda sırlanan bu kurumlardan 12 ay geri ödemeli faizsiz olarak işinizi kurmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Kaymakamlığın Ev Hanımlarına Verdiği Kredi

Devlet ev kadınlarına 15.000 TL faizsiz kredi sağlıyor. Kaymakamlıklara bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) aracılığıyla 2 yıl faizsiz, geri ödemesiz işyeri desteği sağlanmaktadır. Bu uygulama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir. Ve kadınlara iş kurma desteği sunuyor. Başka bir deyişle, işletme açma kredisi olarak da adlandırılır. Bu krediden yararlanmak için gereken belgeler ise;

 1. Başvuru dilekçesi
 2. İş proje dosyası
 3. Kefillerin kefalet onay belgeleri
 4. T.C kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 5. Demirbaş ve diğer malzemeler için firmalardan alınmış teklif belgeleri

bu belgeler ile birlikte başvuru yapılabilmektedir.

Devletin Kadınlara Verdiği Teşvik Kredisi İçin Nereye Başvurulur?

Devletin kadınlara verdiği teşvik kredisi için öncelikli olarak aşağıdaki kurumlara başvuru yapılabilmekte. Bu kurumlar;

 • KOSGEB,
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları,
 • Halk Eğitim Merkezleri olmak üzere başvuru yapılabilir.
Yorumlar

 1. AYŞE dedi ki:

  Kadın girişimcilere devlet desteği almak istiyorum