tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
32,2958
EURO
35,1336
ALTIN
2.406,02
BIST
10.422,82
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
31°C
İstanbul
31°C
Hafif Yağmurlu
Cuma Hafif Yağmurlu
26°C
Cumartesi Az Bulutlu
28°C
Pazar Az Bulutlu
30°C
Pazartesi Az Bulutlu
28°C

İşkur İşte Anne Projesi Başvuru Şartları 2023

İşkur İşte Anne Projesi Başvuru Şartları 2023

İşte Anne Projesi İŞKUR Başvuru Şartları 2023. Anneler tarafından kaçırılmayacak bu fırsatın detayları ve İŞKUR Anne Projesi başvuru yap 2023, İşte Anne projesi başvuru, İşte Anne Projesi başvuru tarihi 2023, İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı, İşkur Anne Projesi başvuru nasıl yapılır, İşte Anne Projesi İŞKUR başvuru şartları nelerdir? İşte tüm cevapları..

İşkur İşte Anne Projesi Başvuru Şartları 2023

İŞKUR’dan işsiz ve işsiz annelere müjde geldi. Kadınların çalışma hayatında var olabilmesi ve istihdamı artırması için 0-15 yaş arası çocukların annelerini de bünyesine katmayı hedefleyen İŞKUR’un annelerine büyük destek verilmeye devam ediyor. İŞKUR 2023 yılında işbaşı eğitim programlarını da başlattı ve programlar arasında işsiz annelerin üzerinde çalıştığı İşte Anne projesi büyük ilgi uyandırdı.

İŞKUR Anne Projesi Başvuru Yap 2023

İŞKUR tarafından başlatılan ve halen devam eden bu Anne Projesi kapsamında çalışmak isteyen ancak iş bulamayan anneler için büyük fırsatlar bulunmaktadır. 2023 yılı için günlük 110 liralık ödeme ile anneler kurslara devam ettikleri sürece aylık maaş desteği alabilecekler.

İşkur’dan işsiz annelere aylık 3.300 TL. 3 ayda 9.900 TL. maaş verilecek. 0-15 yaş arası çocukların anneleri İŞKUR’dan hizmet içi eğitim programlarına ve meslek kurslarına katılırsa, İş kur tarafından aylık ödeme yapılacaktır.

Devlet, işsiz ancak çalışmak isteyen annelere yönelik günlük mesleki eğitim kursları kapsamında verilen eğitimlere günde yaklaşık 110 TL ödüyor. Aylık ödeme 3.300 TL olurken 3 ayda 9.900 TL gibi büyük bir maaş desteği annelerin cebinde olacak.

İşkur İşte Anne Projesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Çalışmayan annelere sağlanacak olan destekten faydalanabilmek için aşağıdaki şartların sağlanması gerekir. İşte Anne Projesi İŞKUR Başvuru Şartları:

 • İşkur’a kayıtlı işsiz olunmalı,
 • Emekli olunmamalı,
 • İşbaşı eğitim programına başvuruda bulunmalı,
 • Başvuru tarihinden önce 3 ay boyunca işverenin çalışanı olmamalı,
 • İşverenin 1. ya da 2. derece yakını veya eşi olmamalı,
 • Başvuru tarihinden önce son 1 ay içinde emeklilik ve malullük primi yatırılmamış olmalı,

İşkur tarafından düzenlenen işbaşı eğitim programlarına başvurmak için, yukarıdaki koşulların hepsini yerine getiren herhangi bir kişi, programa katılmak üzere 81 ildeki İŞKUR İl Müdürlükleri ile Hizmet Merkezlerine istedikleri zaman başvurabilir. İşbaşı eğitim programı başvurusu için tıklayınız. Ayrıca tarım sektöründe faaliyet gösterenler ile primlerini gönüllü sigortalı olarak ödeyenler, sosyal yardım, engelli aylığı, dul ve yetim aylığı alan vatandaşlarda işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedir.

İŞKUR’dan Annelere Maaş Desteği

Devlet, işsiz ve 0-15 yaş arası çocuğu olan çocuklu annelerin iş hayatına yeniden girmeleri ve işlerini güvence altına almaları için farklı destekler sağlamaya devam ederken, başvuru koşulları da merak konusu. İŞKUR projesinin bu içerikteki anne çalışmasına başvuru koşulları nelerdir?

İşkur anne proje başvuru koşulları vatandaşlar tarafından incelenmeye başlandı. Kadınların çalışma hayatındaki istihdamını artırmayı hedefleyen İŞKUR’un işsiz annelerine 3.300 yardım yapılıyor. İşkur tarafından hazırlanan “İşte Anne” projesi ile çalışmak isteyen tüm anneler kurs süresince iş başında mesleki eğitim alacak ve maaş desteği alacak.

İşte Anne Projesi 2023 Nedir?

Binlerce işsiz anneye müjde İŞKUR’dan geldi. Aylık 3.300 TL. maaş desteği çalışmayan annelere geliyor. İŞKUR’un kadın istihdamını desteklemek amacıyla yaptırdığı İşte Anne projesinin uygulama usul ve esasları da açıklanmıştır. Bu yönetmeliğe göre;

Türkiye İş Kurumu, kadınların istihdamına aktif olarak katılmak ve korumak ve işsizlerin mesleki deneyimlerini ve kazanımlarını arttırmak için başvuruyu aldıkları mesleklerde teorik eğitimi ve kapsamındaki esas ve usulleri, çalışma ortamının uyumunu sağlamaya yardımcı olacak aktif bir işgücü hizmetleri organizasyonu çerçevesi Aktif İş Gücü Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında belirlenen mesleki eğitim kursları ve hizmet içi eğitim programları uygulanmakta ve düzenlenen mesleki eğitim kurslarına veya hizmet içi eğitim programlarına katılmaktadır.

İşkur tarafından son yıllarda 100 günlük eylem planıyla başlatılan projelerden biri olan “Kadın İstihdamının İşte Anne Projesi İle Desteklenmesi” kapsamında kursiyer veya katılımcının gerekli masraflarının belli bir miktarda yapılması öngörülmüştür. İşbaşı eğitim programı ile karşılanan giderleri görüntülemek için tıklayınız.

İŞKUR tarafından hayata geçirilen İşte Anne projesi kapsamında 0-15 yaş arası çocuğu olan işsiz anneler, işbaşı eğitimlerine katılmaları halinde günlük 110 TL alıyor. Kurs katılım süresi boyunca ödemeler ise aylık olarak yapılmaktadır.

İşte Anne Projesi İŞKUR Başvuru Şartları Nelerdir?

İşkur İşte Anne Projesi Başvuru Şartları 2023

İşsiz Annelere Günlük 110 TL Destek

İşte Anne Projesi ile 0-15 yaş arasında çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından yararlanan ve sonrasında işbaşı eğitim programlarına ya da meslek kurslarına katılan kadınlara günlük 110 TL. günlük, 3.300 TL aylık bağlanıyor.

Devlet tarafından annelerin çalışma hayatında kalmaları, çalışma hayatına katılmaları ve işlerini güvence altına almaları için birçok farklı destek sağlanmaktadır. İşkur’un çocuklu annelere yönelik düzenlediği işbaşı eğitim ve meslek kurslarına katılan annelere hem cep harçlığı hem de bakım hizmeti verilmektedir.

İş Kur tarafından düzenlenen işbaşı eğitim ve meslek kurslarına katılan annelere günlük 110 TL cep harçlığı olarak aylık 400 TL. bakım desteği ödenir. İşte Anne projesi ile 0-15 yaş arası çocuğu olan ve İş Kulübü avantajlarından yararlanan kadınlar, günlük 110 TL karşılığında işbaşı eğitim programlarına veya mesleki eğitim kurslarına katılıyor. Aylık ise 3.300 TL olarak ödenmektedir.

Annelere Aylık 3.300 TL Destek

Yukarıdaki şartları taşıyan annelerin İşkur tarafından düzenlenen mesleki eğitim kurslarına ve hizmet içi eğitim programlarına katılması durumunda, kurs boyunca destek ödemeleri devam eder. 0-15 yaş arası çocuğu olan annelerin işbaşı eğitim kurslarına katılması durumunda aylık ödenecek tutar 2.400 TL’yi bulmaktadır. Bu aylık ödemeye ek olarak iş kazası ve meslek hastalıklarına karşı sigorta primleri de GSS primi ödenmektedir.

İşte Anne projesi kapsamında işbaşı eğitim programları bilişim ve imalat sektörlerindeki işyerlerinde ve mesleklerde 6 ay, diğer mesleklerde 3 ay olarak uygulanmaktadır. Program süresi ise 6 günü geçmemek üzere 5/8 saattir ve bu da haftada 45 saati geçmeyecek şekilde düzenlenmektedir.

İşte Anne Projesi 3 Ayda 9.900 TL

Annelere yönelik bu destekten yararlanabilmek için mesleki eğitim kurslarına katılacak annelerin kurslara 160 gün (3 ay) katılması gerekmektedir. Katılım günde en az 5 saat, günde 8 saat ve toplamda 40 saat olmalıdır. İŞKUR ile 3 aylık hizmet içi eğitim programını tamamlayan annelere “İşte Anne Projesi” 3 ayda 9.900 TL olarak ödenecektir.

İşkur Anne Projesi Başvuru Nasıl Yapılır?

Bu destekten yararlanmak için İŞKUR’un iki programından birine katılmak gerekir. Bu programlar mesleki eğitim kursları ve işbaşı eğitim programlarıdır. Destekten yararlanmak için çocuğa ait kimlik kartı ve kreş veya bakımevinden alınan fatura talep edilecektir. Bakım yardımı için kreşten alınacak SGK sicil numarası ile İŞKUR’a talepte bulunulması gerekmektedir. Başvurular İŞKUR Müdürlüklerine yapılabilmektedir.

İşkur tarafından hayata geçirilen İşte Anne projesinden sadece 15 yaş dahil olacak şekilde 0-15 yaş arası çocukların anneleri yararlanabiliyor. Bu projeyi benimseyen kadınlar için bir istisna yapıldı ve proje devam ederken 15 yaşını doldurmuş olanlar da projeden yararlanabiliyor.

0-15 yaşında ve evlat edindiği çocuğu bulunan tüm annelerin istenen şartları sağlamaları halinde, İŞKUR tarafından düzenlenen mesleki eğitim kurslarına veya hizmet içi eğitim programlarına kurs süresince aylık 3.330 TL maaş verilecektir.

Yorumlar

 1. Yasemin dedi ki:

  Bende istiyorum kursa katılmak işsizim 2 tane çocuğum var

 2. Hafize dedi ki:

  Bende istiyorum ev hanımıyım 2 tane çocuğum var

 3. Kader dedi ki:

  Bende ıstiyorum

 4. Dilek can dedi ki:

  Bende katılmak istiyorum 2 çocugum var çalışmıyorum kiracıyım eşim işsiz

 5. Ayşe dedi ki:

  Bende katılmak istiyorum işsizim 1tane çocuğum var

 6. Sinem dedi ki:

  Bende istiyorum katılmak işim yok

 7. Neslihan dedi ki:

  Insanlar çocuklarını bırakıp nasıl kursa katılacak onada çözüm bulsaydınız ya

 8. Fatma dedi ki:

  Çok güzel anne destek demişsiniz zaten çoçuklarımızı bırakacak yer olsa çalışacağız ikiz çoçuklarım var kursa nasıl katılalım