tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
18,5039
EURO
18,1433
ALTIN
988,22
BIST
3.179,99
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
23°C
İstanbul
23°C
Açık
Pazartesi Az Bulutlu
20°C
Salı Parçalı Bulutlu
20°C
Çarşamba Az Bulutlu
20°C
Perşembe Az Bulutlu
20°C

İnşaat Kredisi Veren Bankalar 2022 Konut Tamamlama Kredisi

İnşaat Kredisi Veren Bankalar 2022 Konut Tamamlama Kredisi

İnşaat kredisi veren bankalar, konut tamamlama kredisi, Vakıfbank inşaat tamamlama Kredisi, Konut tamamlama kredisi, Akbank inşaat tamamlama kredisi, Denizbank inşaat tamamlama kredisi, Halkbank inşaat tamamlama kredisi, İnşaat tamamlama kredisi İş Bankası, Şekerbank inşaat tamamlama kredisi, inşaat kredisi şartlarını ve kredi için gereken belgeleri hakkında bilgi vereceğiz. İnşaat tamamlama kredisi hesaplaması ve kredi limitlerine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

İnşaat Kredisi Veren Bankalar 2022

Evini kendi yapmak isteyen vatandaşlara ya da müteahhitlere verilen inşaat tamamlama kredisi ile evin yapımı için gerekli tüm ihtiyaçlar karşılanabilmektedir. İnşaat tamamlama kredisi veren birden fazla banka bulunmaktadır. Bu bankalar hem mortgage hemde inşaat tamamlama kredisi veren bankalar olmaktadır. Ev yaparken finansman desteğine ihtiyacı olan kişiler inşaat tamamlama kredisi hakkında bilgi almak istiyor. Bu krediyi başta kamu bankaları olmak üzere birçok özel banka müşterilerine kullandırmaktadır.

Konut Tamamlama Kredisi Faiz Oranları 2022

Ev sahibi olmak isteyen ve evini kendi yapan vatandaşlara finansman desteği olarak inşaat tamamlama kredisi veren bankalar aşağıda sıralanmıştır.

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Şekerbank
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • İş Bankası

Bu bankalara inşaat tamamlama kredisi başvuruları yapılabilmektedir. İnşaat tamamlama kredisi inşaatına başlanmış fakat yarıda kalan yapıların tamamlanması için verilmektedir. İnşaat tamamlama kredisinin şartları bankadan bankaya değişmektedir.

Halkbank İnşaat Tamamlama Kredisi

Halkbank inşaat halinde yarım kalmış konutlara tamamlama kredisini 2022 yılında da vermektedir. Kişinin kendi adına kayıtlı arsası ya da henüz bitmemiş konutunun tamamlanması için gerçek kişilere konut tamamlama kredisi kullandırılmaktadır. Banka tarafından belirlenen inşaat tamamlama kredisinin özellikleri şu şekildedir;

 • İnşaatın yapılacağı arsa kişinin üzerine kayıtlı olması gerekir.
 • İnşaatın seviyesinin en az %70 olması gerekmektedir.
 • Krediye başvuracak olan kişi bireysel müşteri olmalıdır. Ticari amaç olmamalıdır.
 • Kredinin limiti, evin tamamlanma seviyesi (%70) değeriyle %100 tamamlanma durumu arasındaki değere göre belirlenir.
 • İnşaat tamamlama kredisinin maksimum vadesi 120 ay olmaktadır.

Halk bankasına yapılan kredi başvuru sonucunda eksper konutun geri kalan kısmı için ne kadar paraya ihtiyaç olduğunun tespitini sağlar. Tespit sonucunda banka, inşaatın tamamlanması için gereken paranın %80’ini karşılamaktadır.

Örneklendirecek olursak inşaatın tamamlanması için 200 bin TL para gerektiğinde banka 160 bin TL’sine kredi vermektedir. Bu kredinin vade sayısı diğer konut kredilerinde olduğu gibi 120 ay ile sınırlı tutulmaktadır. Halkbank inşaat tamamlama kredisinin güncel faiz oranı %1,48 olmaktadır.

Kredi Tutarı Kredi Vadesi Faiz Oranı Aylık Taksit
100.000 TL 120 Ay 1,48% 1.960 TL

İnşaat Tamamlama Kredisi Ziraat

Ziraat Bankası yarım kalmış inşaatını bitirmek isteyen kişilere 2022 yılında da finansman desteği sunuyor. İnşaat tamamlama kredisi veren Ziraat’ın kredi için bazı şartlarını bulunuyor. Bunlar;

 • Ziraat Bankası diğer bankalar gibi inşaatın %70’lik bölümünün tamamlanmış olması gerektiğini vurguluyor.
 • Kredi için 180 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.
 • Kredi banka tarafından kullandırılırken inşaat halindeki konut ipotek altına alınır.
 • İpotek banka tarafından yeterli görülmezse teminat isteyebilir.
 • Krediyi kullanacak olan kişiye zorunlu hayat sigortası, kredi içinde konut sigortası yapılması zorunlu tutulmaktadır.

Ziraat Bankasından inşaat tamamlama kredisi kullanacak olan kişiler başvuruları banka şubeleri aracılığıyla yapabilmektedir. Başvuru esnasında kişiden bazı belgeler istenir. Bu başvuru belgeleri;

 • T.C kimlik kartı
 • Kredi başvuru formu
 • Gelir belgesi
 • İnşaatın %70’inin bitmiş olduğu kanıtlayıcı belge

Bu belgeler ile Ziraat Bankası şubelerine giderek inşaat tamamlama kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar 2022

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar 2022

Şekerbank İnşaat Tamamlama Kredisi

Şekerbank’ta yarım kalmış evlerin tamamlanması için inşaat tamamlama kredisi vermektedir. Başvurular banka şubeleri aracılığı ile yapılmaktadır. Kredi başvurularının yapılmasının ardından eksper inşaatın son hali için inceleme yapacaktır. Burada eksperin amacı geri kalan kısım için gereken harcama giderlerini bankaya bildirmektedir.

Bankaya bildirilen eksper ücreti üzerinden maksimum %60 seviyesinde kredi verebilmektedir. Kredinin vade sayısı konut kredilerinde olduğu gibi 120 aydır. Başvuru hakkında bilgi almak için en yakında Şekerbank şubelerine başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank İnşaat Tamamlama Kredisi 2022

Vakıfbank’ta diğer bankalar gibi inşaat tamamlama kredisi vermektedir. Hızlı kredi imkanından faydalanan kişiler yarım kalan evlerini banka sayesinde tamamlamış olacaktır. İnşaat tamamlama kredisinden yararlanan banka müşterileri inşaatın devamı halinde bu kredinin yalnızca aylık faiz oranlarını ödeyecekler. Daha sonrasında ise kredi borcu eşit şekilde bölünerek ödenebilmektedir.

Banka kredi verirken yarım kalmış inşaatın seviyesi %20 ile %80 arasında olması gerekmektedir. Ayrıca inşaatın yapılacağı alan Belediye sınırları dahilinde olması gerekir. Son olarak da arsa üzerinde inşaat adına kayıtlı kat irtifakının sağlanmış olması da gerekmektedir.

Türkiye Finans Katılım İnşaat Finansmanı

Türkiye Finans Katılım Bankası inşaatlara faizsiz inşaat kredisi imkanı sunmaktadır. Finans Katılım Bankasının kullandıracağı kredi için kar oranları belirlemiş olmakta, bu oranlar dahilinde başvuru yapan kişilere destek sağlamaktadır. İnşaat tamamlama kredisi için gerekli evraklar aşağıda sıralanmıştır:

 • T.C kimlik kartı
 • Maaş bordrosu veya geliri belgesi
 • Tapu belgesi
 • Esnaflar için son 1 yıllık vergi levhası ve onaylı bilanço özeti
 • Yine esnaflar için imza sirküleri ve ticaret sicil gazetesi
 • Yapı kullanım izin belgesi

Finans Katılım Bankası üzerinden inşaat kredisi çekecek olan kişilerin kredileri için uygulanacak olan faiz oranı %1,75 olmaktadır.

İş Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

Konut tamamlama kredisi vererek yarım kalmış inşaatlar  Türkiye İş Bankası ile bitebilecektir. İş Bankasının bu kredisinden faydalanırken 120 aya varana kadar vade seçenekleri bulunmaktadır. Kredi için üst limit, konutun ekspertiz değerinin % 75′i kadar banka tarafından karşılanacaktır. Kredi başvurusunda bulunulduğunda ev banka tarafından ipotek altına alınır ve kredinin borcunun bittiği süre de ipotekte sonlanır. Bu krediden yararlanmak için inşaat halindeki arsanın Belediye tarafından izinli olması da gerekmektedir.

Banka kişiden sigorta giderlerini, ekspertiz ücretini, kredi tahsis ücretini, taşınır yada taşınmazların rehin ücretini, ihbarname ve ihtarname ücretlerini talep etmektedir. Böylelikle kredi için aylık ödenecek taksitin içerisinde bu giderlerde dahil olmaktadır. İş Bankasına konut tamamlama kredisi için başvuru yapacak olan kişilerin kredi notunun yüksek olması da banka tarafından konulmuş şartlar arasındadır.

Ücretsiz kredi notu sorgulama için “Kredi Notu Nasıl Hesaplanır? 2022 ÜCRETSİZ SORGULA” isimli yazımıza tıklayınız. Başvuru için istenen belgeler;

 • Kredi başvuru formu,
 • T.C kimlik kartı,
 • Gelir belgesi,
 • Taşınır ve taşınmaz mal varlıklarını belirten belgeler,
 • Arsanın Belediye tarafından izinli olduğunu gösteren belge,
 • Son olarak arsanın ipotekli olmadığını gösteren belge

Kişi bu belgeler ile İş Bankasına konut tamamlama kredisi adı altında kredi başvurusu yapabilmektedir. Göründüğü üzere inşaat tamamlama kredisi şartları bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. İnşaat tamamlama kredisi kullanacak olan kişiler, istedikleri bankanın şubelerine giderek başvuru işlemlerini başlatabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.