tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
8,8619
EURO
10,4025
ALTIN
501,33
BIST
1.385
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
25°C
İstanbul
25°C
Az Bulutlu
Salı Parçalı Bulutlu
23°C
Çarşamba Sağanak Yağışlı
21°C
Perşembe Sağanak Yağışlı
21°C
Cuma Sağanak Yağışlı
20°C

Hayvancılık Hibe Kredileri Nasıl Alınır? 2021 (200 Bin TL Hibe)

Hayvancılık Hibe Kredileri Nasıl Alınır? 2021 (200 Bin TL Hibe)

Büyükbaş hayvancılık hibe desteği şartları, 30 koyun hibe başvurusu 2021, 40 koyun hibe başvurusu, 2021 hayvancılık hibe destekleri, 2021 hayvancılık destekleri, koyun hibe desteği 2021, hayvancılık hibe destekleri 2021, Küçükbaş hibe desteği 2021 gibi konular hakkında araştırma yapan yetiştiriciler tüm bilgilere ulaşabilir.

Hayvancılık Hibe Kredileri Nasıl Alınır? 2021 (200 Bin TL Hibe)

Hayvancılık için geri ödemesiz, kısaca hibe şeklinde kredi alabilirsiniz. IPARD-2 kapsamında, bazı illerdeki birçok çiftçi, kurdukları yemlik çiftliklerine % 80’e varan sübvansiyonlar almaktadır. Şimdiye kadar 11.000 proje sahibine hayvancılık yatırımları için herhangi bir geri ödeme yapılmadan 3.000.000.000 liralık verildi. Bu projelerde, çiftlik hayvanları da dahil olmak üzere çiftlik hayvanları ve kümes hayvanları ile ilgili tüm konuları düşünebilirsiniz.

Büyükbaş hayvancılık hibe desteği şartları, 30 koyun hibe başvurusu 2021, KOSGEB hayvancılık Destekleri 2021, hayvancılık hibe destekleri 2021, Büyükbaş hayvancılık yapmak istiyorum, Bayanlara hayvancılık Kredisi, Devletin koyun desteği şartları, 2 yıl geri ödemesiz hayvancilik kredisi gibi konular için hibe almak isteyen çiftçilerimiz yazımızı inceleyebilirler.

Hayvancılık Hibe Kredileri 2021

Devletimiz birçok alanda tarımsal faaliyetlerde bulunan çiftçilerimize faiz ve hibe imkanı sunmaktadır. Bu fırsatları bazen belirli tarih aralıklarında bazen de tahsis edilen bütçe dahilinde çiftçilerimizin hizmetine sunmaktadır. Bu fırsatların birçoğunu Türkiye’deki devlet kurumlarımızda size en hızlı şekilde sunmaya çalışmaktadır. Bu kurumları listeleyecek olursak;

  • TKDK, Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunu temsil eder (% 80’e varan sübvansiyonlar verir.)
  • Ziraat Bankası (2021’den itibaren 100.000 liradan tamamen faizsiz hayvan kredisi vermeye başladı.)
  • KOSGEB (Üretilen hayvanlar için ticari işletme kurulursa % 60’a varan sübvansiyon sağlar.)
  • Tarım İl / İlçe Müdürlükleri (Canlı sığır veya koyun bütçesine % 100 sübvansiyon sağlar.)

TKDK Geri Ödemesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avrupa Birliği fonlarının % 75’inin ve Devletimizin % 25’inin desteği ile çiftçilerimiz 2021’de pek çok konuda % 80 sübvansiyon alıyor. Kurum sadece belirlendiği 42 ilde destek veriyor. Bu nedenle TKDK’nın desteklediği illerde hayvancılık alanına yatırım yapmanız ilk şarttır. Bu illeri görüntülemek için TKDK Destek Verilen İller 2021 Listesi (GÜNCEL) yazımıza tıklayınız.

Belirtilen illerde işletmenizi sıfırdan modernize edebilir veya yeniden kurabilirsiniz. Fakat bunu yapmadan önce hibe programının başlamasını beklemelisiniz. TKDK bu fırsatları IPARD-2 programı ile sunmaktadır. İkinci olarak, IPARD-2 çağrı ekranlarını izlemeniz gerekir. Bu takibi yerel gazete / radyoya veya TKDK web sitesine abone olarak veya e-posta yoluyla alabilirsiniz.

Hayvancılık Hibe Kredileri Nasıl Alınır? 2021 (200 Bin TL Hibe)

Hayvancılık Hibe Kredileri Nasıl Alınır? 2021 (200 Bin TL Hibe)

Kurumun desteklediği illerde ve IPARD-2 sonrası aşağıdaki hayvancılık konularında geri ödemesiz kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

  • 101- Tarımsal işletmelerin fiziki yapılarının iyileştirilmesi (süt, et, kümes hayvanları ve arıcılık işletmelerinin modernizasyonu)
  • 103– Tarım ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması (balıkçılık, süt ürünleri ve kırmızı et)
  • 302- Tarımsal faaliyetlerin çeşitlendirilmesi (arı ürünlerinin işlenmesi ve paketlenmesi)

konulardır. Başvuru kılavuzu ve tüm bu ilanları için formlar, IPARD-2 çağrısının duyurulmasından sonra https://www.tkdk.gov.tr/ProjeIslemleri/BasvuruIslemleri adresinde bulunabilir. Projenizi en yakın TKDK il koordinatörlerine teslim edebilirsiniz.

KOSGEB Hayvancılık Destekleri 2021 Geri Ödemesiz Hibe

KOSGEB, hayvancılık hibeleri için olanaklar sunan bir diğer kurumdur. Ancak işte herkesin aşina olmadığı bir durum. Kurum, kesinlikle canlı veya cansız hayvanlar için sübvansiyon olanakları sunmamaktadır. Kurum sadece hayvancılık adına TİCARİ FAALİYET gerçekleştirecek girişimcilere ve KOBİ’lere destek vermektedir.

KOSGEB’in ticari amaçla hayvancılığa verdiği NACE kodları aşağıdaki gibidir.

10.12 Kümes hayvanları etlerinin işlenmesi ve saklanması
10.13 Et ve kümes hayvanları etlerinden üretilen ürünlerin imalatı
10.2 Balık, kabuklu deniz hayvanları ve yumuşakçaların işlenmesi ve saklanması
10.4 Bitkisel ve hayvansal sıvı ve katı yağların imalatı
10.9 Hazır hayvan yemleri imalatı
10.91 Çiftlik hayvanları için hazır yem imalatı
10.92 Ev hayvanları için hazır gıda imalatı
46.2 Tarımsal hammadde ve canlı hayvanların toptan ticareti
46.21 Tahıl, işlenmemiş tütün, tohum ve hayvan yemi toptan ticareti
46.23 Canlı hayvanların toptan ticareti
47.23 Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalardaki balık, kabuklu hayvanlar ve yumuşakçaların perakende ticareti
47.76 Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda çiçek, bitki, tohum, gübre, ev hayvanları ve ev hayvanları yemleri  perakende ticareti
91.04 Botanik ve hayvanat bahçeleri ile koruma altındaki alanlarla ilgili faaliyetler

Bu kodlarda, oluşturduğunuz veya kurduğunuz işletme için KOSGEB desteklerinden yararlanabilirsiniz.

  • İlk defa, listelenen alanlarda ticari bir faaliyet yapmayı planlıyorsanız, “GİRİŞİMCİ” statüsüne sahip olacak ve “YENİ GİRİŞİMCİ DESTEK PROGRAMI” tarafından destekleneceksiniz.
  • Listedeki faaliyetlerden birindeyseniz, öncelikle KOBİ tanımında yer almalısınız. KOBİ iseniz, bu sefer http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekler/3/destekler adresinden başvurabilirsiniz.

KOBİ olmanın yanı sıra devlete herhangi bir vergi borcunuz yoktur ve kendi meslek birliğine kayıtlı bir esnaf olmak başvuru işlemleri için ilk şartlardır. Bu koşulları karşılıyorsanız KOBİ KAYDI sonrasında sisteme giriş yaparak talebinizi iletebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.