tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
8,8689
EURO
10,4740
ALTIN
499,21
BIST
1.385
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
26°C
İstanbul
26°C
Az Bulutlu
Pazartesi Az Bulutlu
25°C
Salı Parçalı Bulutlu
23°C
Çarşamba Sağanak Yağışlı
21°C
Perşembe Sağanak Yağışlı
21°C

Hayvan Başı Destekleme Ödemeleri 2021 Hayvan Desteği Tarihleri

Hayvan Başı Destekleme Ödemeleri 2021 Hayvan Desteği Tarihleri

Çiftçiler tarafından merakla takip edilen destekleme ödemeleri ve hayvan başına verilecek olan destek tutarları ve Buzağı desteği, koyun hibe desteği 2021, 65 TL yem desteği Başvurusu, küpe destekleme ödemeleri 2021, Küçükbaş hayvan desteği 2021, buzağı desteği 750 TL, Hayvan başına 300 TL destek gibi konular hakkında tüm bilgilere yazımızda ulaşabilirsiniz. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından her yıl düzenli bir şekilde çiftçilere verilen desteklemeler 2021 yılında da verilmeye devam ediyor. Hayvan başı destekleme ödemeleri, hayvan yetiştiricileri tarafından araştırılmakta ve bu desteklemelerin tarihleri belirli olmaya da başladı.

Tarım ve Orman Bakanlığından beklenen müjdeli haber geldi. Buzağı desteklemelerinin ödeneceği tarih açıklandı! Konu hakkında tüm bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hayvan Başı Destekleme Ödemeleri Tarihleri 2021

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda çiftçilere verilen hayvancılık destekleri devam etmektedir. Hayvan başına ödenen desteklemelerde anaç manda, buzağı malak destekleri, koyun ve keçi olmak üzere birçok hayvan için desteklemeler yetiştirici çiftçilere 2021 yılında da verilmektedir.

Hayvancılık Destek Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Bakanlıkça açıklanan hayvancılık destek ödemelerinin ardından hayvan başına verilen destek çiftçi vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Böylece 2021 yılında hayvan başı destek ödemeleri yetiştirici çiftçiler tarafından en takip edilen konular arasında yerini aldı.

TC ile Buzağı Desteği Sorgulama 2021

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayvancılık alanlarında yapılan desteklemelere ilişkin açıklama 2020 yılı 1. dönem buzağı desteklemeleri olmakta ve 22 Nisan 2021 tarihinde yetiştiricilerin hesaplarına aktarılmıştır. Edinilen bilgiye göre 2020 yılı 1. dönem buzağı destekleme ödemeleri için çiftçilere toplamda 1 milyar 436 milyon TL 856 bin 835 TL ödeme yapılmıştır.

Koyun Keçi Destekleme Başvurusu 2021

Geçimini hayvancılık üzerinden sağlayan kişiler Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından anaç koyun keçi destekleme ödemelerinden faydalanabilmek için hayvan yetiştiricileri öncesinde üye oldukları Damızlık Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Bölge birliğine başvuruda bulunmaları gerekir.

Başvuru yapılırken kişi T.C kimlik kartı ile gerekli formları doldurulmalıdır. Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Bölge Birliği tarafından gerekli değerlendirmeler destek ödeneği için alınan başvurular sonrasında Koyun Keçi Bilgi Sistemi olan KKBS’ye iletilmekte ve burada kaydedilip gereken tarihler paylaşılmaktadır.

Hayvan Başı Destekleme Ödemeleri 2021 Yılı Ödeme Tarihleri

Hayvan Başı Destekleme Ödemeleri 2021 Yılı Ödeme Tarihleri

Yapılan başvuruların gerekli evrakları 5 gün içinde İl ve İlçe Müdürlüklerine iletilmektedir. Anaç koyun keçi destek ödemesi üzerine yapılan başvurular İl/İlçe Müdürlüğü tarafından yetiştirici çiftçilerin işletme ikamet adresine gidilerek inceleme ve gerekli kontroller yapılmaktadır. Gerekli kontrol ve değerlendirme ardından icmal-1 dosyaları oluşturulmaktadır.

İcmal-2’ye giden listeler askıya alınmakta ve toplanan icmal-2 listeleri Tarım İl Müdürlüklerine bildirilmektedir. Bildirisi yapılan icmal-2’lerin gerekli inceleme ve kontrol işlemleri ardından icmal-3’ler oluşturulmaktadır. İcmal-‘ler hazırlandıktan sonrada HAYGEM Hayvancılık Genel Müdürlüğüne gönderilmektedir. İcmal-3 listelerinde bulunan anaç koyun ve keçi destek ödemesi başvurusu yapan kişilerin hesaplarına ödemeler Ziraat Bankası aracılığıyla yatırılmaktadır.

2021 Yılı Hayvan Başı Desteklemeler Ne Kadar?

 • 4 Ay ve Üzeri Buzağı ve Malak desteği 350 TL
 • Soy kütüğüne bağlı Buzağı için 500 TL,
 • Döl Kontrolü 50 TL (ilave)
 • Yetiştiricilik Bölgesi İlleri 200 TL (ilave)
 • Anaç Manda desteği 250 TL
 • Soy kütüğüne kayıtlı manda 400 TL
 • Koyun-Keçi desteklemesi 25 TL/baş
 • Ana arı 15 TL/adet
 • Sürü yöneticisi desteği 5 bin TL,
 • Tiftik desteklemesi 30 TL/baş
 • Oğlak tiftiğe 30/ kg TL
 • Anamal tiftik 28/kg TL
 • Tali tiftik 20/kg TL
 • Damızlık ana arı 80 TL/adet
 • Malak Desteği 150 TL
 • Soy kütüğüne kayıtlı Malak desteği 400 TL
 • Arılı kovan 15 TL/adet
 • Yaş koza 50 TL/kg

2021 Anaç Koyun Keçi Destekleme Parası

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen Anaç Koyun Keçi Destekleme ödeneği için küçükbaş hayvan başına 25 TL olarak belirlenmiştir. Bu destekten faydalanmak isteyen yetiştiriciler içinde 2021 yılında geçerli olan uygulama esasları tebliğinde ve Cumhurbaşkanlığı kararınca belirtilen kriterlere uygunluğu halinde destekleme ödemesi verilecektir.

15-90 ay arası yaşta olan dişi hayvanları için, Bakanlık hayvan başına 25 TL destek ödemesi vermektedir. Destekleme ödemesi almak isteyen kişiler ise bağlı oldukları İl Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliklerine başvuru yapmalıdır. Başvuru sonrasında icmal listeleri oluşturulacak ve gerekli süreçler başlayacaktır. “Anaç Koyun Keçi Desteği 2021 (Küçükbaş Hayvan)” adlı yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hayvan Başı Destekleme Ödemeleri 2021 Yılı Ödeme Tarihleri

Hayvan Başı Destekleme Ödemeleri 2021 Yılı Ödeme Tarihleri

Buzağı Desteklemeleri Ne Zaman Yatacak? 2021

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yapmış olduğu açıklamaya göre buzağı desteklemeleri ödeniyor. Bakanın yapmış olduğu açıklama ise;

Yetiştiricilerimize yaklaşık 1,5 milyar liralık desteği bugün ödemeye başlıyoruz.” (22 Nisan 2021)

Buzağı desteği (2020 yılı 1. dönem) kapsamında 676.000 yetiştiriciye, 3.314.449 baş buzağı için 1 milyar 436 milyon 856 bin 835 TL ödeme yapılacaktır. Buzağı başına ödenecek tutar 4 ay ve üzeri buzağı için 350 TL, Soy kütüğüne kayıtlı buzağı içinde hayvan başına 500 TL olarak destek ödemesi yapılmaktadır.

2021 yılında verilecek olan buzağı destek ödemeleri hakkında gerekli tüm bilgiyi yazımızdan alabilirsiniz.

Anaç Manda ve Malak Destekleme

Hayvancılık alanlarından gelir elde eden yetiştirici çiftçilere Tarım ve Orman Bakanlığınca sağlanan destek ödemelerinden anaç manda ve malak desteklemeleri için belirlenmiş olan anaç manda başına 250 TL, soy kütüğüne kayıtlı malak başına 400 TL, malak başına 150 TL, oy kütüğüne kayıtlı anaç manda başına 400 TL destek ödemesi verilmektedir. Verilen bu ödemelere ek olarak 30 il kapsamında 200 TL ödeme yapılmaktadır.

2021 yılı Nisan ayında yapılan manda ve malak destekleri için ödenecek olan destekleme tutarları ise;

 • Manda desteği (2020 yılı) ;10.449 yetiştiriciye 82.303 baş dişi manda için 24 milyon 42 bin 550 TL,
 • Malak desteği (2020 yılı 1.dönem) için de, 29.326 baş malak kapsamında 7 milyon 636 bin 350 TL’dir. 

Bu destek ödemeleri 22 Nisan 2020 Perşembe günü saat 17:00’dan sonra yetiştiricilerin hesaplarına aktarılacaktır.

65 TL Yem Desteği Başvurusu

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu açıklamalara göre 2021 yılı yem destek ödemeleri netleşti. Çiftçiler Bakanın yapmış olduğu açıklamanın ardından 65 TL yem desteği başvuru ve şartlarını internet üzerinden araştırmaya başladı. Büyükbaş hayvan yem desteği, küçükbaş hayvan yem desteği ve 65 TL yem desteği nasıl alınacak? başvuru şartları neler olacak? yetiştirici çiftçiler tarafından merakla takip ediliyor. 65 TL yem desteği başvuru ve şartları hakkında detaylı bilgi için “65 TL. Yem Desteği Şartları ve Başvuruları” adlı yazımızı inceleyiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.