tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
32,3219
EURO
35,0269
ALTIN
2.402,80
BIST
10.396,70
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
30°C
İstanbul
30°C
Hafif Yağmurlu
Cuma Hafif Yağmurlu
26°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
28°C
Pazar Az Bulutlu
29°C
Pazartesi Az Bulutlu
28°C

Özel ve Devlet Hastanesi Gecelik Yatak Ücretleri 2023 GÜNCEL

Özel ve Devlet Hastanesi Gecelik Yatak Ücretleri 2023 GÜNCEL

Özel ve Devlet Hastanesi gecelik yatak ücretleri, hastane gecelik yatak ücretleri, Devlet hastanesi yatak ücretleri 2023, Özel hastane yatak ücretleri 2023, Devlet hastanesi yatak ücreti, Özel hastane gecelik yatak ücretleri 2023, Hastane yatak ücreti, Devlet hastanesi özel oda fiyatları 2023, Devlet hastanesi özel oda ücreti 2023, Devlet hastanesi günlük yatak ücreti, Medical Park yatak ücreti 2023, Medical Park günlük yatış ücreti, Devlet hastanesi özel oda 2023 gibi konular hakkında tüm bilgiler Özel ve Devlet Hastanesi Gecelik Yatak Ücretleri GÜNCEL 2023 başlıklı içeriğimizde yer almaktadır.

Özel ve Devlet Hastanesi Gecelik Yatak Ücretleri

Hastanelerin gecelik yatak ücretleri özel ve devlet hastanelerinde birbirinden farklı olmaktadır. Sosyal güvenceye sahip olan kişiler tedavi için devlet hastanelerini tercih ettiklerinde herhangi bir para ödemeden ücretsiz bir şekilde muayene olabilir. Ancak tedavi sonrası alınacak reçeteli ilaçlar için az bir miktarda da olsa eczaneye ödeme yapılmaktadır. Bunun dışında devlet hastanesinde sosyal güvenceniz varsa ücretsiz bir şekilde tedavi olabilir, taburcu işlemlerini gerçekleştirirken belirli bir miktarda ödeme yapmazsınız. Fakat bu ücretsiz tedavi özel hastanelerde farklı olmaktadır.

Özel hastanede tedavi ücretleri kişiden alınmaktadır. Katılım payından bahsetmişken devletin belirlemiş olduğu katılım payı tutarı 15 TL olmaktadır. Kişinin sosyal güvencesi yoksa ve tedavisi için özel bir hastane tercih ettiyse bir defalığına olmak şartı ile 50 TL ödeme yapmak zorundadır. Bunun nedenini şu şekilde açıklayabiliriz. Katılım payı ve muayene ücretleri özel hastanelerde hastalardan alınmaktadır.

Bu yazımızda sizler için Özel ve Devlet Hastanesi gecelik yatak ücretlerini ele aldık. Hastane gecelik yatak ücretlerine geçecek olursak; bu ücretler devlette ve özelde farklı olmaktadır. Yaklaşık değerlerle ortalama bir tutar olarak özel ve devlet hastanelerinde gecelik yatak ücretleri 1.000 TL’den başlayan fiyatlarla 2.000 TL’ye kadar çıkabilir. Tabii bu durum hasta yanında kalacak refakatçinin ücreti eklendiğinde de artış yaşanması normaldir. İşte Özel ve Devlet Hastaneleri gecelik yatak ücretleri yazımızın devamında..

Özel Hastanelerde Yatak Ücretleri 2023

Özel hastanelerde yatak ücretleri 2023 yılında da vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Genel ortalama bir fiyat vermemiz gerekirse özel hastane yatak ücretleri ve ameliyat ücretleri 2.500 TL ve 3.500 TL aralığında olabilir diyebiliriz. Elbette bu durum hastaneye, ameliyat olunacak bölüme ve hastane de yatış süresine göre değişebilir.

Özel hastanede ameliyat ücreti için 1.000 TL’lik bir örneklendirme yapacak olursak bir hafta boyunca hastanede yatış işlemleri yapılan bir hasta, taburcu olurken hastanede kaldığı gün sayısına göre ödeme yapacaktır. 1.000 TL*7= 7.000 TL gibi bir fiyatta yatak ve oda ücreti ödeyebilir. Bu fiyata hasta yanında kalan refakatçinin ücretinin de ekleneceğini belirtelim. Refakatçi ücretleri özel hastanelerde 50 TL olmaktadır.

7 bin TL olarak vermiş olduğumuz fiyat içerisinde ameliyat ücreti ve yatak ücreti dahil edilerek günlük özel hastane yatak ücretleri 1.500 TL ve 2.500 TL aralığında olabilmektedir. Özel hastanelerde yatak ve oda fiyatları aşağıda ortalama olarak belirtilmiştir.

 • Acıbadem Yatak Ücreti: 250 TL
 • Ümit Hastanesi Yatak Ücreti: 250 – 350 TL
 • Medical Park Yatak Ücreti: 300 – 350 TL
 • Türkiye Hastanesi Yatak Ücreti: 250 – 300 TL
 • Medipol Yatak Ücreti: 300 – 350 TL
 • Memorial Yatak Ücreti: 250 – 300 TL

Özel Hastane Doktor Muayene Ücretleri 2023

Özel hastanelerin yatak ve ameliyat ücretlerinin ardından en çok merak edilen konulardan biri de özel hastane doktor muayene ücretleri olmaktadır. Sizlere aşağıda maddeler halinde vereceğimiz özel hastane doktor muayene ücretleri her hastanede farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca gidilen bölüme göre fiyat farklı bulunur.

Bu konu hakkında örnek verecek olursak; Özel bir hastanesi Nerfoloji bölümüne gidildiğinde 550 TL gibi fiyat ödemeniz gerekecektir. Ancak bu durum göz hastalıklarına giden bir hastanın ödediği ücretle aynı olmayacaktır. 2023 yılı Özel Hastane doktor muayene ücretleri:

 • Doçent Doktor: 300 – 450 TL
 • Dahiliye Doktoru: 300 – 350 TL
 • Profesör Doktor: 450 – 550 TL
 • Uzman Doktor: 200 – 350 TL

Hastane Randevu Numarası Kaç? 2023 Hastane Randevusu Nasıl Alınır? detaylı bilgi için inceleyiniz.

Özel Hastane Muayene Ücretleri 2023

Özel hastanelerde muayene ücretleri vatandaşlar tarafından hastanede tedavi olmadan önce fiyat araştırılması nedeniyle internette sık sık araştırılmaktadır. 2023 yılı Özel Hastane muayene ve hizmet ücretleri, her hastanenin belirlemiş olduğu kurul mutabakatına ve kararına göre değişmektedir. Kişinin SGK girişi yok ise 30 TL ile 100 TL aralığında değişen muayene ücretleri ödenmektedir. Fakat kişi sigortalıysa 30 TL ile 50 TL arasında özel hastanelerde muayene olabilir.

Tüm özel hastaneler genelinde bölüm, hizmet ve doktor ücretleri birbirinden farklıdır. Muayene ücretleri ortalama 50 TL ile 150 TL arasında değişir. Bunu dışında zaten her hastanenin kendi oranları mevcuttur. Tercih ettiğiniz hastanenin dahiliye numarası ve doktoru ile iletişime geçebilir, bu oranları sorgulayabilirsiniz. SGK ile anlaşmalı özel hastane bölümleri ve bu bölümlerin ücretleri:

 • Beyin Cerrahi: 40 – 100 TL
 • Özel Muayene: 50 – 150 TL
 • Kadın Hastalıkları: 50 – 100 TL
 • Nöroloji: 25 – 100 TL
 • Dahiliye: 20 – 100 TL
 • KBB: 25 – 100 TL

Özel Hastanelerin Muayene Ücretleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Özel Hastanelerde Muayene Ücreti Geri Alma 2023

Özel hastanelerde muayene ücretleri, özel hastaneler tarafından belirlenmektedir. Ortalama muayene fiyatları bu yıl için 100 – 150 TL arasında değişmektedir. Muayene fiyatlarını hastanelerden kesin bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ancak genellikle vatandaşların özel hastanelerin fiyat politikaları hakkında yakındığı konuların başında özel hastanelerin uygunsuz bir şekilde fazla ücret talep etmesi geliyor. Bunun için Sosyal Güvenlik Kurumu hastanelerin almış olduğu ücretlerin yaklaşık 5 katına kadar cezai işlem başlatabiliyor. Bu şikayetleri SABİM üzerinden yapabilir veya 184’ü arayarak bildirebilirsiniz.

Devlet Hastanesi Yatak Ücretleri 2023

Devlet hastanesi yatak ücretlerine geçmeden önce devlet hastanelerinin muayene ücretlerine değinelim. Devlet hastanelerinde muayene ücretleri 8 TL ve 10 TL olmaktadır. Eğitim, Araştırma ve Üniversite hastanelerinde 7 TL, özel hastanelerde 15 TL ve 30 TL aralığında, aile hekimlerinde ise 3 TL ve 5 TL arasında değişmektedir.

Tüm bunlara ek olarak hasta tedavi için özel bir hastane tercih etmiş ve hastalık durumu acil değilse ücret alınır. Fakat tam tersi hastalık durumu acil hasta statüsündeyse Sağlık Bakanlığı yeni bildiriminde de karşımıza çıktığı gibi özel hastanelere sevkle getirilen hastaları ödeme gücüne ve sağlık güvencesine bakmaksızın kabul edecek ve kesinlikle ücret talep edilmeyecektir.

Sağlık merkezlerinde muayene ise ücretsiz olarak yapılmaktadır. Aile hekimi muayene ve ilaç gibi durumlarda kişiden herhangi bir ücret talep etmemektedir. Kişinin sosyal güvencesi olmasa bile tedavi aile hekimleri tarafından ücret alınmadan görülür ve sağlık merkezi de muayene ücreti almaz. Şimdi Devlet Hastanesi gecelik yatak ücretlerine geçelim. İşte Devlet Hastanesi gecelik yatak ücretleri:

 1. Gazi Mustafa Kemal Paşa hastanesi bir gecelik yatak ücreti: 40 TL
 2. Hacettepe Üniversitesi gecelik yatak ücreti: 50 TL
 3. Kavaklıdere Bayındır Hastanesi bir gecelik yatak ücreti: 25 TL
 4. Bayındır Söğüt Özü Hastanesi bir gecelik yatak ücreti: 40 TL
 5. Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi yatak ücreti: 50 TL
 6. Bey Tepe Murat Erdi Eker Devlet Hastanesi bir gecelik yatak ücreti: 50 TL
 7. Başkent Üniversitesi Hastanesi bir gecelik yatak ücreti: 50 TL
Özel ve Devlet Hastanesi Gecelik Yatak Ücretleri

Özel ve Devlet Hastanesi Gecelik Yatak Ücretleri 2023

Devlet Hastaneleri Ameliyat ve Oda Fiyatları

Sosyal güvenceniz varsa devlet hastanelerinde ameliyat olmanız durumunda herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz. Fakat sosyal güvenseniz bulunmuyorsa uygulanan ameliyata bağlı olarak sizden ameliyat masrafları alınacaktır. Özel hastanelerde bu olay kısmen farklı olabilmektedir. SGK tarafından kapsama alınan tutarlar dışında ücret alınmaktadır. Konu hakkında net bir bilgi için devlet hastanelerinin giriş hizmetlerine başvuru yapmalısınız.

Devlet hastanelerinden covid-19 salgını öncesinde yatak ve oda ücretleri ödenmekteydi. Fakat bu salgın sürecinde şuan ücretler alınmıyor. Sosyal güvencesi olan, SGK’ya bağlı olan her vatandaş yatak ücretleri ödemeden devlet hastanelerinde tedavi edilebilmektedir. Tedavi süresince bazı maliyetler olabilir, bunlar medikal ürünlerin ücretlerinden kaynaklanmaktadır. Devlet hastanesi yatak ücretleri:

 • Standart Yatak Tarifesi: 45 TL
 • Pandemi Bakım Hizmeti: 667 TL
 • Kuvöz: 90 TL
 • Kot / Beşik: 63 TL
 • Yoğun Bakım: 156 TL
 • Steril Oda: 201 TL
 • İzole Radyoaktif Tedavi Odası: 90 TL
 • Gündüz Yatak Tarifesi: 34 TL
 • Refakat: 20 TL

Pandemi bakım hizmetinde, yalnızca Covid-19 süresince pandemi olgularına yönelik tedaviler S510010 ile birlikte faturalandırılmaktadır. Ayriyeten covid-19 süresince pandemi olgusu olup olmadığına bakılmaksızın S510090 kodu ile birlikte faturalandırılmaktadır.

Üniversite Hastaneleri Oda Ücretleri 2023

Yukarıda yazımızda daha öncede bahsettiğimiz gibi Üniversite hastanelerinde tedavi ve muayene ücretleri en az 8 TL ile 10 TL arasındadır. Fakat bu durum hekimin unvanına göre profesör, doçent olmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Fakat özel hastanede profesör ya da doçentten randevu alırsanız hastanede yaklaşık 350 TL ile 450 TL aralığında ücret ödemeniz gerekecektir.

Tabi bu durumda doktora, hastaneye ve tedavi için gidilen bölüme göre farklı olacaktır. Üniversite hastanelerde sosyal güvencesi olan, sigortalı hastalar özel oda ve yatak ücreti ödemezler. Fakat hasta sigortalı değilse bu tutar kalınan gün sayısına göre hesaplanmaktadır. Yaklaşık olarak 200 TL gibi yatak ücreti ödeyebilirsiniz.

Üniversite Hastaneleri Muayene ve Ameliyat Ücretleri

Üniversite hastanelerinin muayene ücretlerine gelecek olursak; 8 TL ile 15 TL arasında bir ücret ödenmesi gerekir. Üniversite hastanesi ameliyat ücretleri ise ameliyat olunacak bölüme göre değişiklik göstermektedir. Fakat Devlet hastanelerinde gerçekleşen ameliyatlar için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Muayene olacağınız Üniversite Hastanelerinden detaylı fiyat bilgi alabilirsiniz.

Yazımızda vermiş olduğumuz fiyatlar ortalama fiyatlardır. Kesin ve güncel fiyat bilgisi için hastanelerle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. İlaç katılım payı konusu da hastane ücretleri gibi vatandaşlar tarafından sık sık araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Bunun için emekliler için ilaç katılım payı %10 olmaktadır diyebiliriz. Emekli vatandaşların katılım payları emekli maaşlarından kesilmektedir.

Eczaneler bu katılım oranını vatandaştan talep edemez. Ayriyeten yalnızca emekli vatandaşın kendisi değil, eş ve çocuk da dahil olmak üzere ilaç katım payı emekli maaşından  düşürülür.  Emekli İlaç Kesintisi Sorgulama hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.