Güncel Ajans

Güzellik Uzmanı ve Estetisyen Nasıl Olunur?

Güzellik Uzmanı ve Estetisyen Nasıl Olunur?

Güzellik uzmanı Nedir, Güzellik Uzmanı maaşı, Estetisyen Güzellik Uzmanı Nasıl Olunur, Güzellik uzmanları, Estetisyen maaşı 2020, Güzellik Uzmanı maaşı 2020, Güzellik uzmanlarının çalışma saatleri, Stajyer Estetisyen Maaşları, Uzman Estetisyen Maaşları 2020, Estetisyen ne mezunu, Güzellik Uzmanı olmak için Hangi üniversite, Estetisyen ve Güzellik Uzmanı arasındaki fark, Güzellik uzmanı eğitmeni nasıl olunur, Estetisyen olmak için hangi bölüm okunmalı ve güzellik uzmanı ve estetisyen nasıl olunur? gibi konular hakkında bilgi için yazımızı mutlaka inceleyiniz.

Güzellik Uzmanı Nedir?

Güzellik merkezlerinde cilt analizi ve bakımı, profesyonel makyaj, epilasyon, çeşitli vücut işlemlerini yapan ve bu süreçlerde kozmetik bilimi ve teknolojisini kullanarak profesyonel hizmet veren kişidir.

Güzellik ve cilt bakımı ürünlerinin günümüz sosyal hesaplarındaki popülaritesi ile güzellik uzmanlığı da popüler hale geldi. Bu noktada bireyler özellikle kadınlar kozmetiklere olan ilgileri ve güzelliğe olan ilgileri nedeniyle güzellik uzmanı olma yolunda bazı adımlar atmaktadır. Makyajdan anlayan, makyaj yapabilen veya cilt bakımı yapabilen her kişi güzellik uzmanı olamaz. Güzellik uzmanı olmanın gereklilikleri arasında devlet tarafından onaylanmış bir kursa katılmak veya güzellik okullarından mezun olmak yer alır. Olası bir aksilik durumunda kişiler uyguladıkları yanlış cilt bakımı ve makyaj ürünleri ile müşterilerinin sağlığına zarar verebilmektedir.

Güzellik demişken burun estetiğinden bahsetmeden olmaz. 2020 yılı güncel burun estetik fiyatları hakkında bilgi için yazımızı inceleyiniz.

Estetisyen Güzellik Uzmanı Nasıl Olunur?

MEB onaylı kurslar;

Güzellik uzmanı olmak için güzellik dersleri, bireylerin ilk yapması gereken prosedürlerden biridir. Günümüzde güzellik uzmanlık kursları Milli Eğitim Bakanlığı yani MEB tarafından düzenlenmektedir. Buradan mezun olanlar gerekli güzellik salonlarında veya herhangi bir güzellik bakım merkezi ve kozmetik mağazasında onaylı sertifikaları ile çalışabilirler. Güzellik uzmanlığı kursları da bireylerin bu aşamada bir mesleği uygulamalarına yardımcı olur. Kolay ve uygulamalı olarak alınabilen bu tür güzellik uzmanlık kursları, yılın belirli dönemlerinde açıktır ve bireylerin ilgi duydukları alanda bir mesleği uygulamalarına yardımcı olunmaktadır.

Meslek okulları yardımcı olabilir;

Güzellik uzmanı olmak için göz önünde bulundurulması gereken bir diğer durum da meslek okullarıdır. İleride güzellik uzmanı olmak ve güzellik merkezlerinde çalışmak isteyenler adına Anadolu meslek liseleri ve kolejleri var. Bu noktada bireyler hem özünden uzmanlık eğitimi alabilir hem de profesyonel bir şekilde bireylere hizmet edebilirler. İşkur Güzellik Uzmanlık Kursları, meslek liseleri gibi güzellik ve bakım eğitimi almak isteyenlere ücretsiz veya düşük maliyetli hizmet sunan kurumlar arasında yer alıyor. Bu tür ürünlere ilgi duyan veya güzellik alanında kendini geliştirmek isteyen kişilerin kulaktan dolma veya kötü deneyimlerden çok uzman kişilerden eğitim alması daha faydalıdır.

Güzellik Uzmanı ve Estetisyen Nasıl Olunur?

Güzellik Uzmanı ve Estetisyen Nasıl Olunur?

Güzellik Uzmanının Görev ve Sorumlulukları

 1. Güzellik uzmanı, cildin analizini yapar ve cilt tipine karar verir. Bunun akabinde gerekli cilt işlemlerini (peeling, maske gibi) uygular.
 2. Manikür ve pedikür işlemlerini hijyenik şekilde gerçekleştirir.
 3. Çeşitli zayıflama ekipmanlarını kişinin ihtiyacına göre uygular.
 4. Deneyimli güzellik uzmanları yüze ve vücuda masaj yapar.
 5. Cilt tipine karar verdikten sonra çeşitli maskeler uygular, kırışıklık/çatlak azaltan bazı işlemleri gerçekleştirir.
 6. Yüz tipine ve kişinin isteğine bağlı olarak profesyonel makyaj yapar.
 7. Müşteriye işlem yapmadan önce onun isteğine göre ihtiyaçlarını belirler.
 8. Epilasyon işlemiyle istenmeyen tüylerin giderilmesine yardımcı olur.
İlginizi Çekebilir-  Mantar Yetiştiriciliği İçin Ne Kadar Sermaye Gerekir? 2020

Estetisyenlik Kursunda Neler Öğrenilir?

 1. Hijyen
 2. Kozmetoloji
 3. Müşteri İlişkileri
 4. Kozmetiğin Tarihçesi
 5. Satış Teknikleri
 6. Akneli Cilt Bakımları
 7. Leke Tedavileri
 8. Bitkisel Kök Hücre Bakımları
 9. AHA ve Çeşitleri
 10. Temel Makyaj
 11. Epilasyon
 12. Depilasyon
 13. El–Ayak Bakımı
 14. Salon Açma ve İşletmede Danışmanlık
 15. Anatomi–Fizyoloji
 16. Deri Bilimi
 17. Cilt Analizi ve Cilt Tipleri
 18. Cilt Hastalıkları
 19. Ürün İçerikleri ve Etken Maddeler
 20. Mesleki İngilizce
 21. Tıbbi ve Kozmetik Terimler
 22. Cilt Bakımı
 23. Kür Bakımları
 24. Parafin Bakımı
 25. Kimyasal Peeling
 26. Sağlıklı Beslenme ve Diyet
 27. Vücut Bakımları
 28. Bölgesel İncelme
 29. Klasik Masaj
 30. Lenf Drenaj Masajı
 31. Aromaterapi ve Selülit
 32. Selülit Masajı
 33. Kirpik Perması ve Kaş Kirpik Boyama

Kurs Bittikten Sonra Nerelerde Çalışabilirim?

Güzellik uzmanlığı kursunu tamamladıktan sonra güzellik merkezlerinde, hastane bakım bölümlerinde, tıp merkezlerinde, SPA merkezlerinde, cilt sağlığı ve bakım hizmetlerinde eğitmen olarak çalışabilirsiniz. oteller, kuaför ve güzellik salonları, kozmetik şirketleri ve eğitim kurumlarından vücut ürünleri. Ayrıca kursiyerlerimiz uzmanlaşmak istedikleri bölümlerden becerilerine göre eğitim alabilirler. Bunlar profesyonel makyaj, masaj, el-ayak bakımı, kozmetik satışı, kalıcı makyaj, tırnak protezleri, plastik makyajdır.

Güzellik Uzmanlığı Maaşı 2020

Estetisyenlik mesleğini tercih edenler bu mesleği para kazanmanın yanında sevgi ile yapmalıdır. Bu meslekte başarılı olmanın en önemli şartlarından biri de bu mesleği sevmektir. Bu meslekte insan psikolojisi çok önemli hale geliyor. İyi bir estetisyen insanları anlamalıdır. Bu meslekten çok para kazanmanın yollarından biri de insanlarla iyi ilişkiler sürdürmektir.

Genelde özel sektörde çalışan güzellik uzmanları, kendi güzellik merkezlerini açmanın yanı sıra başka bir merkezde de çalışabilirler. Ancak bunun için MEB tarafından onaylanmış bir güzellik uzmanlığı kursu lisansına sahip olmak gerekmektedir. Özellikle son zamanlarda mesleğe olan ilginin artmasıyla birlikte en çok merak edilen sorulardan biri de alınan maaş sorusudur. Bu noktada bir güzellik uzmanının maaşının 2.500 TL + prim artabileceğini söylemek mümkün. Uzman ve saygın bir estetisyenin ayda ortalama 4.000 TL civarında maaş aldığını söyleyebiliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.