Güncel Ajans

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 (EKİM)

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 (EKİM)

Para karşılığı para satmak terimi artık faiz olarak açıklanıyor. Tüm bankalar faiz karşılığında para verirken, bazı kuruluşlar çeşitli promosyon ve kampanyaların bir parçası olarak faizsiz krediler sunmaktadır. Bu kuruluşların şartları ve kriterleri, başvuru sahibine ve amaca bağlı olarak birbirinden farklı olabilir. Bireylere göre farklılıklar emekliler, kadınlar, erkekler, girişimciler, memurlar veya esnaflar iken, işe göre farklılıklar tarım ve hayvancılık sektörü, girişimcilik, işyeri açma ve mikro faaliyetler olarak sıralanabilir. Her paketin kendine özgü gereksinimleri olduğu gibi, her başvuru sahibine onay vermesi kesin değildir. Faizsiz kredi veren bankalar 2020, 100 bin TL faizsiz kredi veren bankalar, 10.000 TL faizsiz kredi veren bankalar, 1000 TL faizsiz kredi veren bankalar, Sıfır faizli kredi, Halkbank faizsiz kredi, PTT faizsiz kredi, Kuveyt Türk faizsiz kredi hakkında bilgi almak için doğru yerdesiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Türkiye’deki tüm katılımcı bankalar sıfır oranlı finansman sağlıyor. Bunun dışında aşağıda isimleri yazılı olan bankalar farklı zaman dilimlerinde düzenlemiş oldukları mevduat limitleri ve kredi kartı promosyonları dahilinde vermektedir. Aşağıda bu uygulamayı bulabileceğiniz 10 banka şubesi bulunmaktadır.

 1. Ziraat Bankası,
 2. İş Bankası,
 3. Türkiye Ekonomi Bankası,
 4. Enpara,
 5. Denizbank
 6. Odeabank,
 7. Garanti Bankası,
 8. Yapı ve Kredi,
 9. Vakıflar Bank,
 10. Halkbank

Sektöre göre verilebilecek finansman imkanları genellikle emeklilerimize, esnaflarımıza ve çiftçilerimize sunulan fırsatlardan oluşmaktadır. Çoğunlukla kırsal kesimde yaşayan vatandaşlar, hükümetin dışa bağımlılığı azaltmak için koyduğu tarımsal mali kaynaklardan yararlanarak düşük faizli veya sıfır faizli finansmandan yararlanmaktadır. Elbette bu kredilerden yararlanmak için bazı şartlar bulunmaktadır.

Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir?

 1. Hangi bankaya başvurursanız olun, program şartlarını karşılamanız gerekir.
 2. Türk vatandaşıysanız ve tarıma başvuruyorsanız, kırsal kesimde ikamet etmeniz şarttır.
 3. Çektiğiniz paranın geri ödenmesini garanti altına almak için; Gelirinizi kanıtlayan belgeler,
 4. Bankaların talep etmesi halinde, sizin adınıza veya kefil adına ipotek tesisine kayıtlı taşınmazlar
 5. Daha önce aynı başvuru konusu ile aynı programdan yararlanmamış olmak,
 6. Kredi kayıt ofisi tarafından kaydedilen findeks hesaplamasına göre daha düşük bir puanınız olmamalıdır.

Bilindiği üzere KKB isimli teşkilat aşağıda isimleri yazılı 9 bankanın birleşmesi ile kurulmuştur. Bu kurum, bireylerin bankalar nezdinde finansman kaynaklarına erişimini kontrol etmekte ve risk tespiti yapmaktadır. Bahsettiğiniz 9 kuruluşun isimleri aşağıdadır.

 1. Garanti Bankası,
 2. İş Bankası,
 3. Yapı ve Kredi Bankası,
 4. Ziraat Bankası,
 5. Halkbank,
 6. Ziraat,
 7. Denizbank,
 8. Akbank,
 9. Vakıfbank

Devlet kurumu veya özel finans şirketi, bağışlayacağı para için bir ilan yayınlar ve gereksinimlerini açıklar. Bu yaş grubunda gençler, emekliler, öğretmenler, İstanbul’da yaşayanlar veya aşağıdaki koşulları taşıyan kadınlar başvurabilir. Faizsiz kredi sunan bankalardan ve kamu kurum ve kuruluşlarından başvuru işlemlerini (çevrimiçi veya yüz yüze) tamamlayın. Başvuru tarihlerini not edin ve kaçırmayın. Son başvuru tarihinden sonra başvurunuz kabul edilmeyecektir. Çevrimiçi veya çevrimdışı başvurunuza gerçek ve doğru bilgileri ekleyin. Belgelerde sahtecilik yapmanın, yanlış beyanlarda bulunmanın hak kaybına neden olabileceğini veya bunları alsanız bile, gelecekte faizle geri ödeme yapmanıza neden olabileceğini unutmayın. Ön başvuru tamamlandıktan sonra, finansörünüze çok sayıda belge sunmanız gerekecektir. Bunlar, ödeme gücünüzü ortaya çıkaran belgeler ve kimliğinizi kanıtlayan belgeler olabilir. Gerekirse teminat talep edilebilir. Tutarlar düşükse, sözleşme ve diğer belgeler de online işlemler menüsünden onaylanabilir.

100 Bin TL Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ülkemizdeki katılım finansçıları 2’ye ayrılmıştır. Bunlar kamuya açık olan ve olmayan programlardır. Şu anda aktif olan toplam 5 katılımcı banka bulunmaktadır. Kamu ve özel katılımcılar aşağıda belirtilmiştir;

Kamu olanlar; Vakıf Katılım, Ziraat Katılım

Özel olanlar; Kuveyt Türk Bankası, Albaraka Türk, Türkiye Finans 

Yukarıda listelenen 5 banka şubesi faiz almak yerine temettü sistemi ile çalışmaktadır. Öncelikle müşterilerinin almak istediği ev, ofis, otomobil gibi ürünleri alıp belirli kar marjları ile başvuru sahiplerine satarlar. Ülkemizde bu konuda helal / haram tartışması var. Sonuç, her iki seçenekte de tüketici harcamalarından daha fazla ödeme yapmasıdır.

Kuveyt Türk Faizsiz Kredi

Faizsiz taşıt finansmanı sağlayan Kuveyt Türk, % 1,16 kar oranı ile 60 aya varan vade seçenekleriyle sıfır ve 2. el taşıt finansman desteği sağlıyor.

Türkiye Finans Faizsiz Kredisi

Faiz ödemeden sadece kar payı sistemi ile çalışan bir diğer özel katılım bankası Türkiye Finans olmaktadır. Faizsiz taşıt finansman desteği alarak sıfır ve 2. el araç sahip olunabilmektedir.

İlginizi Çekebilir-  Tarla Tapusuna Kredi Veren Bankalar (HESAPLAMA)

Ziraat Bankası Faizsiz Kredisi

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da Tarım Kredi Kooperatifi ve Ziraat Bankası aracılığıyla kullandırılacak olan tarım ve hayvancılık kredilerine faiz indirimleri uygulanmaktadır. Belirtilen kriterlere uyan çiftçilere belirlenen Ziraat Bankası faizsiz kredi kullandırmaktadır.

Ziraat Bankasının faizsiz koyun kredisi hakkında bilgi için tıklayınız.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 (EYLÜL)

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020 (EYLÜL)

Faizsiz Otomobil Finansmanı

Bankalar faiz alsa da, otomobil üreticileri yeni arabalarını satmak için çeşitli kampanyalar yürütüyor. Bu kampanya ve projelerin tek amacı daha fazla araç satmaktır. Banka, finansör ile masaya oturarak anlaşır.

Otomobil almak isteyen ve bu işi helal yollardan çözmek isteyen birçok vatandaşımız firmaların kampanyalarını takip etmektedir. Opel, Fiat, Toyota, Ford, Peugeot, Hyundai, Citröen, Mercedes, Volkswagen, Seat, Skoda gibi dünya devi otomotiv firmalarının bu kampanyalarını 2020 yılında da görmek mümkündür. Otomotiv firmalarının bazıları ise banka şubeleri ile anlaşmak yerine kendi finansçıları ile çözülmektedir. Her iki koşulda da başvuru işlemlerinde şu sıra takip edilir.

Araç satın almak ve bu sorunu helal yolla çözmek isteyen birçok vatandaşımız firmaların kampanyalarını takip ediyor. 2020 yılında Opel, Fiat, Toyota, Ford, Peugeot, Hyundai, Citröen, Mercedes, Volkswagen, Seat ve Skoda gibi büyük global otomobil üreticilerinden bu kampanyaları görmek mümkün. Bazı otomobil firmaları bunun yerine kendi finansörleri ile düzenleniyor. Her iki durumda da başvuru sürecinde aşağıdaki sıra takip edilir.

 1. Showroom ziyaret edilerek aracın seçilmesi,
 2. Finansman satış temsilcileriyle hesaplanır,
 3. Müşterinin depozitosu varsa ve kampanyanın koşulları katılımına izin veriyorsa faizsiz kısım için talepte bulunulur,
 4. Finansçının talep ettiği paranın doğrudan otomobil firmasının hesabına yatırılır,
 5. Otomobil, ödeme planı ile müşteriye teslim edilir.

Faizsiz Dünya Bankası

Türkiye’de hizmet veren çeşitli yabancı bankalar ya da uluslararası bankalar içerisinde tv kanallarında ve diğer haber sitelerinde bulunuyorsak, sıfıra yakın dış finansmandan sıfır oranlı finansman imkanlarından yararlanma imkanınız sıfıra yakındır. AB’den alınan destekle ülkemizde bazı projeler yürütülmektedir. Elbette bu proje için başvuru süreci, yabancı kuruluşların Türkiye’de faaliyeti başlatan kuruluştur.

Faizsiz Konut Kredisi Sistemi Nedir? Kâr Payı-Faiz?

Türkiye’de şirket çalışanlarıyla ev çekilişi gibi eminevim var ve çekiliş biriktirme sistemini biliyorsunuzdur. Bu şirketler, her ay belirli oranlarda sabit ödeme yapmanızı sağlar ve piyango sonucuna göre sıralama yaparak size evinizi verirler. Bu firmalar dışında yukarıda yazılan katılımcı bankalar kar paylaşım sistemi üzerinde çalışarak satın almak istediğiniz konutu sizden önce alıp size satmaktadır. Elbette bu amaçla ön başvurunuz, uzman muayenesi, konut finansmanı başvurusunun değerlendirilmesi gibi adımlar da yapılmaktadır. Özsermaye fon sağlayıcıları da yoldan geçenlere fon sağlamaz.

 1. Satın alınacak ev belirlenir.
 2. Banka şubesine talepte bulunulur.
 3. Gayrimenkule ilişkin belge ve işlemler bilirkişiye teslim edilir.
 4. Bankacılık uzmanı evi inceler ve değerini belirler.
 5. Bu değeri ve başvuru sahibine ne kadar para ödenebileceğini iletir.
 6. Vatandaşa yakışırsa gerekli belgeleri imzalar ve banka ile anlaşma yapar.
 7. Banka, evi kendisi satın alır ve gerekli kar oranını temettü sözleşmesine göre belirler.

Örneğin evin gerçek değeri 200.000 TL. diyelim Banka bu evi 200.000 TL. peşin nakit olarak alır. Evi 250.000 TL’ye 10 yıl vade ile müşterisine satıyor. 100.00 TL müşterinin peşinatı olduğunu hayal edin. Katılımcı banka 100.000 alır ve kalan 150.000 lirayı kredilendirir.. 150.000 TL. / 120 = 1.250 TL. Müşteri, sabit bir aylık ödeme ile konaklama hakkı kazanır. İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyükşehirlerde Emlak Konut ve Sur Yapı gibi yatırım ortaklığı grupları özellikle bir yıl gibi kısa vadeli olmak üzere belirli miktarlarda faizle konut satışı yapabilmektedir. Ancak vade 120 ay olduğunda bu fırsata sahip olmak kolay olmaz.

PTT Faizsiz Kredi

Emeklilerimiz için düşük faizli emekli maaşlarının finansmanı PTT ve sözleşmeli bankalar tarafından sağlanmaktadır. Ancak, bu fonların hiçbiri faizsiz değildir. Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank, çalışan müşterisi olan emeklilerimize de ihtiyaç ve konut kredisi sağlıyor. Ancak her birinin biraz ilgisi var. Faizden etkilenmeden helal kredi almak istiyorsanız Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım gibi katılımcı bankacılık hizmetlerine başvurabilir, kar paylaşım sistemi ile ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.