tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
13,5378
EURO
15,5012
ALTIN
789,97
BIST
2.072,93
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
9°C
İstanbul
9°C
Az Bulutlu
Pazartesi Az Bulutlu
7°C
Salı Az Bulutlu
4°C
Çarşamba Az Bulutlu
9°C
Perşembe Hafif Yağmurlu
9°C

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren 5 Banka 2021 GÜNCEL

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren 5 Banka 2021 GÜNCEL

Faizsiz esnaf kredisi veren 5 banka, faizsiz esnaf kredisi veren bankalar, esnafa faizsiz kredi 2021, Halkbank esnaf kredisi 25.000 ödeme planı, Esnafa faizsiz kredi veren bankalar, Borcu olan esnafa kredi müjdesi, Halk Bankası esnafa 30 bin TL faizsiz kredi, Halkbank esnaf kredisi hesaplama 2021, Faizsiz kredi veren bankalar, KOSGEB faizsiz kredi gibi konular hakkında tüm bilgilere içeriğimizde yer almaktadır.

Birçok esnaf, esnaf kredileri ve KOBİ kredileri adı altında finansal kaynaklar açısından desteklenmektedir. Esnaflara sıfır faizli ya da düşük faiz oranlarıyla kredi veren bankaların yanı sıra faizsiz hizmet sunan bankalar da bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere faizsiz esnaf kredisi veren bankaları anlatacağız.

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren 5 Banka 2021

Esnaf kredisi, bankaların üye işyeri müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını karşılamak için sunulan kredi türlerinden biridir. Diğer adı KOBİ kredisi olmaktadır. Bu banka kredileri ile işyerlerinizle ilgili açılış ve gerekli harcamaları karşılamak için gerekli nakdi karşılayabilirsiniz. Ancak, bu kredilere hak kazanmak için kanunda belirtilen KOBİ tanımına uymanız gerekir. İşletmeniz bu tanıma uymuyorsa ihtiyaçlarınız için bankalara başvurabilirsiniz. Tüketici kredisi yönteminde size yardımcı olacaklar.

11828 sayılı Resmi Gazete’de KOBİ’lerin tanımı, nitelik ve sınıflandırılmasına ilişkin yönetmelik ile değiştirilen KOBİ tanımı aşağıdaki tabloda ifade edilmektedir.

Belirlenen Kriter Mikro Ölçekli Küçük Ölçekli Orta Ölçekli
Çalışan Sayısı ‹ 10 ​ ‹ 50 ​ ‹ 250​
Satıştan Elde Edilen Yıllık Hasılat ≤ 3 Milyon TL ​ ≤ 25 Milyon TL ​ ≤ 125 Milyon TL​
Mali Bilançonun Yıllık Toplamı ≤ 3 Milyon TL ​ ≤ 25 Milyon TL ​ ≤ 125 Milyon TL​

KOBİ’ler 3’e ayrılmıştır. Mikro, küçük ve orta ölçekli KOBİ’ler bulunmaktadır. Bu tanımlara uymak için belirli kriterler vardır. Yine tanımlanması gereken 3 temel kriter olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çalışan sayısına, yıllık gelirlerine ve bilançolarına göre kobiler üçe ayrılırlar.

Her banka, esnaflara kredi verebilmektedir. İlgili bankalar tarafından hazırlanan paketler de oldukça önemlidir. Ancak burada dikkate alınması gereken bir kredi değil, kredinin faiz oranıdır. KOBİ olarak uygun faiz oranlarıyla kredi alabilirsiniz. Ayrıca bazı bankaların da müşterilerine faizsiz / sıfır faizli kredi verdiğini söylemek yanlış olmaz. Faizsiz kredi sağlayan bankalar genellikle katılımcı bankalardır.

Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuru Evrakları

Bankaların kredi başvurusu için talep ettikleri belgeler genellikle aynıdır. Ancak bankalar inisiyatiflerine bağlı olarak farklı belgeler de talep edebilir.

 1. T.C kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 2. Vergi Levhası
 3. Bilanço
 4. Ticaret Sicil Gazetesi
 5. Noterden alınan İmza sirküleri
 6. Gelir tablosu

Bu belgeleri hazırlayın ve size en yakın banka şubesine giderek kredi almak istediğinizi belirtin. Banka, tamamen kendi tekeli altında bir teminat veya kefalet talep edebilir.

Şimdi sıfır faizli veya düşük faizli kredi veren bankalara ve bu bankaların şartlarına bir göz atalım.

Halkbank Faizsiz Kredi 2021

Halkbank, esnaflara faizsiz kredi sağlayan bankalardan biridir. Fakat Halkbank’tan kredi almak için belli şartlara sahip olmak gerekir. Öncelikle bu krediye hak kazanmak için gelir vergisi kanunlarında listelenen belirli meslekleri icra etmek gerekiyor. Bu alanlar sanatsal değere sahiptir veya üretimin zorluğu ve azlığı nedeniyle çok az üretilmektedir.

Bu alanlar; Maliye Bakanlığının onayı ile belirlenen krediler kapitone, keçe, taş, dantel, baston ve kaşık yapımı, ağaç oymacılığı, çömlekçilik, ipek dokumacılığı gibi işler için % 0 faizle verilmektedir. Ancak maalesef başvurunun kabul edilmesinden itibaren 5 yıl içinde kredi alanlar bu krediyi alamıyor. Konu dışı bırakılan kredi türü, Kosgeb tarafından sağlanan 0 faizli faiz desteği kapsamına alınan kredilerdir.

Banka tarafından sağlanan diğer bir kredi türü, işlerine başlayacak ve yüksek lisans sertifikalarına sahip olan esnaflar içindir. Esnaflık belgesinin düzenlendiği tarihin 3 yılı doldurmuş olması gerekir. İşini kuran ve ustalık belgesi ile faaliyet gösteren girişimciler, mesleki eğitim yasası kapsamında 0 faizli esnaf kredisinden yararlanabilecek. Fakat iş faaliyetini bir yıl içinde bitirenler veya 1 yılı doldurmayanlar bu destekten yararlanamaz.

Halk Bankası Esnaf Kredisi 2021 Başvuru

Halkbank’ın esnaflara yönelik son ürünü, genç girişimcilere sunduğu kredi desteği olmaktadır. Bu kredi fırsatına hak kazanmak için 32 saatlik girişimcilik eğitiminin tamamlanması ve 30 yaşının doldurması gerekiyor. Bir iş planı hazırlanırken de bankaya ibraz edilmesi gerekir. Kurul tarafından projeleri onaylanan gençler 100.000 TL faizsiz kredi alıyor. Kosgeb tarafından sağlanan kredilere faiz desteği haricinde, daha önce faiz indiriminden veya konuyla ilgili herhangi bir destekten yararlananlara % 100 indirimli faizli kredi verilmemektedir.

Akbank Esnaf Kredisi 2021

Akbank, esnaf müşterilere kredi veren bankalardan biridir. Üye işyeri destek paketi ile Akbank, özellikle KOBİ’ler için düşük faiz oranıyla 50.000 TL’ye varan üye işyeri kredilerini çekme imkanı sunuyor. Akbank, “Anında Kredi” fonksiyonu ile birçok avantaj sunmakta ve müşterilerine çok çeşitli ödeme seçenekleri ile ödeme imkanı sunmaktadır.

Akbank Esnaf Kredi Ödeme Seçenekleri; Balon taksit ile ödeme, 6 ay ertelemeli aylık sabit taksitli ödeme, 3 ay ertelemeli aylık sabit taksitli ödeme, 2 ayda 1 ödeme, 6 ayda bir ödeme, aylık sabit taksitli ödeme olmak üzere 6 seçenekten oluşmaktadır. 1 yıldan önce borcunu bitirenlerden komisyon alınmayacaktır. Akbank şubelerinden kredi başvurusu yapmak isteyenler yukarıda belirtilen belgeleri hazırlayarak başvuru yapabilirler. Ayrıca SMS ile kredi talebinde de bulunulabilir.

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren 5 Banka 2021 GÜNCEL

Faizsiz Esnaf Kredisi Veren 5 Banka 2021 GÜNCEL

Albaraka Türk Esnaf Kredisi

Albaraka Türk gibi katılım bankaları faizle değil temettü sistemi ile çalışıyor. Bir iş kurmak ve herhangi bir konuda iş fikrine sahip olmak istiyorsanız, banka bu yönde size yardımcı olacaktır. Ayrıca işini geliştirmek isteyenlere kredi verilmektedir. Banka, kredi tutarının % 80’ine kadar kefalet sunar. Bankadan alacağınız kredilerin vadeleri 6 ay ile 60 ay arasında değişmektedir.

Krediler, nakit veya nakit dışı ihtiyaçlar için kullanılabilir. Krediler TL cinsi olarak yapılmaktadır. Ayrıca tarımla uğraşıyorsanız ve işletme sahibi, çiftçi, esnaf veya sanatkarsanız, bu amaçla Kredi Garanti Fonundan yararlanabilirsiniz. Burada alınacak depozito miktarı her firma için 1 milyon 500 bin TL’yi geçemez. Kar payı toplamının ise % 75’i aşılamaz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu kefalet hizmetinden yararlanmak için size en yakın Albaraka Türk acentesine gitmeniz gerekmektedir.

Faizsiz Esnaf Kredisi Denizbank

Esnaf krediler söz konusu olduğunda Denizbank’ı görmezden gelemeyiz. Çünkü müşterilerine sektördeki en hızlı üye işyeri kredisini sunan bankadır. Diğer bankalar internet bankacılığı hizmetlerinde dahi üye iş yerlerinden kredi istemezken, Denizbank üye işyerlerine SMS, İnternet bankacılığı, Facebook sayfası ve ATM’ler ile 100.000 TL kredi veriyor. Ayrıca yatırım amaçlı kullanabileceğiniz taksitli işletme kredisi, işletme kart, günlük harcamalar için iş kurtarma hesabı ve acil finansman, araç tanımlama sistemleri gibi ürünler mevcuttur.

Esnaf yazıp boşluk bırakarak T.C. Kimlik numaranızı yazın ve 3280’e SMS gönderin. Banka, SMS’inize yalnızca 5 dakika içinde cevap verecektir. Başvurunuz başarılı olursa 75 gün içinde banka şubesine giderek kredinizi alabilirsiniz.

Denizbank’tan istenecek olan belgeler ise;

 • T.C kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Mal varlığı beyannamesi
 • Vergi levhası
 • Oda kayıt belgesi
 • İmza sirküleri
 • Gelir tablosu

Bu belgeleri hazırlayarak 75 gün içerisinde bankaya gitmeyenlerin başvuruları ve kredi talepleri reddedilmiş olacaktır. Denizbank’ın internet üzerinden kredi başvurusunu yapabilmek için tıklayınız.

Vakıfbank Esnaf Kredisi 2021

Vakıfbank, Halden Anlayan Kredi sloganıyla müşterilerini desteklemektedir. Buradaki amaç, müşterilere faizsiz krediler sunmak değil, kredinin kolayca geri ödenmesini sağlamaktır. Kredi limiti 50.000 TL olup vade 36 aydır. Kredinin 3 farklı geri ödeme seçeneği vardır. Kredinizi sabit taksitlerle veya değişken taksitlerle geri ödeyebilirsiniz. Müşteri bilgileri alanını doldurarak kredi başvurusu yapmak için tıklayınız.

KOSGEB Faizsiz Kredi 2021

Ziraat Bankası, Şekerbank ve TEB gibi birçok banka müşterilerine esnaf kredileri sağlamaktadır. Halkbank şu anda faizsiz kredi sunan tek bankadır. Halkbank, KOSGEB ile imzalanan protokolün ardından müşterilerine % 100 faiz indirimi sunuyor. Fakat daha uygun faiz oranları ile uzun vadeli kredi sağlayan bankalar da bulunmaktadır. Yukarıda anlatmış olduğumuz KOBİ tanımına uymazsanız, esnaf kredisi başvurunuz reddedilecektir. Bunun için tüketici kredisine başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.