Güncel Ajans

Esnafa İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2020

Esnafa İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2020

Yeni işyeri açtım kredi çekebilir miyim diyenler buraya. İş kurmak isteyen veya mevcut işletmesini büyütmek isteyen esnaf ve girişimcilere özel bankalar müşterilerine finansman desteği sağlamaktadır. İş kurma kredisi adı altında hemen hemen her bankadan belirlenen koşulların sağlanması halinde kredi kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Uygun ödeme koşulları ile esnafa iş kurma kredisi veren bankalar hangileri faiz oranları ve azami vade sayılarını sizler için yazımızda yer verdik. Bu yazının sonunda esnaflara sağlanacak olan Faizsiz işyeri açma kredisi nasıl alınır, Ziraat Bankası is yeri açma Kredisi şartları nelerdir, İs yeri Açma Kredisi Veren bankalar, KOSGEB işyeri açma şartları nelerdir, Albaraka Türk Halkbank, Finansbank, Akbank is yeri Açma Kredisi faiz oranları ve tüm bankaların İs yeri açma kredisi hesaplama tablosu v.b merak edilenleri öğrenmiş olacaksınız.

Esnafa İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar

İş kurma kredisi veren bankaların müşterilere sunduğu kredi ürünü için gereken şartların esnaf kredisi alacak kişiler tarafından sağlanmış olması gerekmektedir. Örneğin işletmenin ticaret odasına kaydının olması veya esnaf odasına kaydının bulunması gibi. Bunun yanı sıra tahmin edildiği üzere vergi beyannamesi de yine esnaf kredisi veren bankalar tarafından talep edilmektedir. Devlet destekli iş kurma kredisi alabileceğiniz gibi aynı zamanda müşterisi olduğunuz bankalardan da iş kurma kredisi çekebilirsiniz. Bankalardan kredi ürünü alabilmek için elbette ki kredi notunuzun belirlenen kriterleri karşılaması gerekmektedir. Kredi notunuzun iyi düzeyde olması durumunda başvuruda bulunacağınız bankadan kredi temin edebilirsiniz.

Faizsiz İşyeri Açma Kredisi

İş kurma kredisi çekmek istiyorum diyorsanız size tavsiyede bulunabileceğimiz bankalar aşağıdaki gibidir;

 • ING Bankası
 • İş Bankası
 • Denizbank
 • Yapıkredi
 • Akbank
 • Garanti BBVA
 • Halkbank

Dilerseniz yazımızın devamını okuyarak esnafa iş kurma kredisi veren bankaların faiz oranları ve hesaplama tabloları gibi kredi kullanım şartları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

ING Bank Hızlı Esnaf Kredisi

%1,26 faiz oranları ile iş kurma kredisi veren ing bank azami 100.000 liraya kadar kredi kullandırmaktadır. ING müşterisi olan kişilerin iş kurma kredisi yararlanabileceği gibi aynı zamanda müşteri olmayan ancak ticari faaliyette bulunanlardan vergi levhasına sahip olanlarda yine esnaf kredisinden yararlanabilmektedir.

Esnafa İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2020

Başvuruların online olarak alındığını belirtmek ister aynı zamanda banka şubesine gitmeye gerek olmadığını söylemeliyiz. Nakit ihtiyaçlara en hızlı kredi paketi ile KOBİ’lere çözüm sunan ING Bank ile 100 bin liraya kadar 36 ay vadeli kredi çekebilirsiniz. Kefil ve teminat şartı aramayan ing bank asgari 6 ay azami 36 ay vade ile en az 3 bin lira en fazla 100 bin liraya kadar iş kurma kredisi vermektedir. ING Bank tarafından desteklenen esnaf kredisi başvurusunu www.ing.com.tr/tr/isiniz-icin/krediler/ing-kobi-hizli-kredi adresi üzerinden yapabilirsiniz.

İs Yeri Açma Kredisi Hesaplama

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
50.000 TL 6 Ay 1,26 8.723,43 TL 52.340,61 TL
12 Ay 1,26 4.533,61 TL 54.403,31 TL
24 Ay 1,26 2.445,19 TL 58.684,66 TL
36 Ay 1,26 1.754,79 TL 63.172,52 TL
Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
100.000 TL 6 Ay 1,26 17.446,87 TL 104.681,21 TL
12 Ay 1,26 9.067,22 TL 108.806,63 TL
24 Ay 1,26 4.890,39 TL 117.369,32 TL
36 Ay 1,26 3.509,58 TL 126.345,04 TL

İş Bankası KOBİ Kredisi

İş bankası da diğer bankalarda olduğu gibi esnafın veya girişimcilerin harcamalarına finansman desteği olabilmek adına anında ticari kredi paketini devreye almıştır. Uygulanacak faiz oranı %1,33 olarak belirlenmiş ve 100 bin liraya kadar ihtiyaçları 36 ay vade ile sunmaktadır.

Örneğin 50 bin lira esnaf kredisi alacaksanız bu durumda %1,33 faiz oranı ve 36 ay vadeli kredi için aylık 1.776,62 TL ödeyerek kredi kullanabilirsiniz. Eğer 100 bin lira kredi kullanmak isterseniz bu durumda yine uygulanacak olan faiz oranı %1,33 olup aylık taksit tutarınız da yine 36 ay vadeli kredi kullanımlarında 3.553,24 TL olacaktır.

Esnafa İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2020

Hesaplanan faiz oranı vadelere göre değişiklik göstermektedir. Yani siz 1-12 ay arası vadelendirme üzerinden kredi çekecekseniz bu durumda %1,3 faizle kredi alabilir ancak 13-36 ay vadeli kredi alırsanız %1,33 üzerinden krediye tabii olursunuz. Aynı zamanda İş Bankası herhangi bir kefil ve teminat koşulu da aramamaktadır. Banka müşteri için anında kredi ile esnafa iş kurma kredisi vermektedir.

İlginizi Çekebilir-  Nefes Kredisi Veren Bankalar ve Faiz Hesaplama (GÜNCEL)

1,65 Faizli Garanti İş Kurma Kredisi

Garanti Bankası müşterilerine özel uygun ödeme koşulları ile iş kurma kredisi vermektedir. 200 bin liraya kadar ki işletme ihtiyaçlarınız için uygulanacak faiz oranları;

 • 1.000 liradan 50 bin liraya kadar olan kredi kullanımlarında %1,65 faiz oranı,
 • 50.000 liradan 75 bin liraya kadar %1,59 faizli,
 • 75 bin liradan 100 bin liraya kadar %1,49 faizle,
 • 100 bin liradan 200 bin liraya kadar ise %1,39 faizle kredi verilmektedir.

Azami 36 ay vadeli olarak kullandırılacak olan iş kurma kredisi paketine Garanti BBVA üzerinden anında başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak tarım sektörü kapsamına konu olan ve çifti belgesine sahip olan müşteriler bankalara müracaat ederek iş kurma kredisi başvurusu yapabilirler. “ÇKS Belgesi Çıkartma ve Yenileme İşlemleri” hakkında bilgiyi yazımızdan öğrenmek için tıklayınız.

Halkbank İş Kurma Kredisi

Halkbank birçok farklı alanda iş kurma kredisi vermektedir. Halkbankın desteklediği konular girişimcilere özel olup iş kurma düşüncesi olan kişilere yöneliktir. Farklı kredi limitlerinin tanımladığı kredi ürünleri şu şekildedir;

 • Genç Girişimci Kredisi ile 30 yaşını aşmamış olan kişilere özel 50 bin liraya kadar 1 sene geri ödemesiz dönem imkanı ile toplam 36 ay vadeli kredi kullandırılmaktadır.
 • Cesur Girişimci Kredisinde 35 yaşını doldurmamış olan en az 2 yıllık mesleki faaliyette bulunarak iş tecrübesi bulunan girişimcilere 75 bin liraya kadar kredi imkanı sunulmaktadır.
 • Usta Girişimci Kredisi; ustalık belgesine sahip olanlardan 5 yıl mesleki tecrübesi bulunan usta girişimcilere 30 yaşını aşmayanlara 36 ay vadeli 30 bin lira kredi tanımlanacaktır.
 • Mucit Girişimci Kredisi almak isteyenlerden Teknokentte faaliyette bulunan 30 yaşını aşmayanlardan KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV gibi kurumlardan devlet desteği almaya hak kazanmış kişilere, 75 bin lira limitli 48 ay geri ödemesiz kredi kullandırılabilir.

İşyeri Açma Kredisi Denizbank

SMS üzerinden esnafa iş kurma kredisi veren bankalardan olan Denizbank %1,20 faizli esnaf kredisi vermektedir. SMS üzerinden anında kredi başvurusu yapabilir, Denizbank ATM’lerinden kredinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Denizbank’ın müşterilerine sunduğu esnaf kredisinin yanında yine iş kurma kredisi kapsamına konu olan kredi ürünleri şu şekildedir;

 • Taksitli Ticari Kredi
 • Ticari Kurtaran Hesap
 • İşletme Kart
 • Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS)
 • Taşıt Tanıma Sistemi

Denizbank tarafından esnaf ve girişimcilere sunulan KOBİ kredisi detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Esnafa İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2020

Denizbank Esnaf Kredisi Başvuru Evrakları

100.000 liraya kadar olan ihtiyaçlarınıza finansman desteği olan Denizbank SMS üzerinden yapılan başvuruların onaylanması ardından Denizbank Şubelerine aşağıdaki belgeler aracılığıyla ziyaret etmeniz gerekmektedir. Mevcut işletmenizin olması durumunda;

 • T.C kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • İşletmenize ait imza beyannamesi
 • Olması durumunda Esnaf ve Sanatkarlar Oda Kaydı
 • İşletmenize ait son 2 seneyi baz alınarak talep edilen vergi levhası
 • Son 2 seneyi kapsayan işletmenin bilanço ve gelir tablosu
 • Mal bildirimi

SMS ile Denizbank Esnaf Kredisi başvurusu yapabilmek için; ESNAF boşluk TCKN yazıp 3280’e SMS gönderebilir ve bu sayede en geç 5 dakika içerisinde başvuru sonucunuzu öğrenebilir, dilerseniz de bu link üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

KOSGEB İşyeri Açma Şartları

KOSGEB destekli iş kurma hibesi alabilirsiniz. Ancak belirtmeliyiz ki öncelikle hazırladığınız bir iş planınızın olması gerekmektedir. İş planınızı ikametiniz de bulunan KOSGEB’e belirlenen süre zarfında (10 dakika içerisinde) sunarak devlet desteği alabilirsiniz. İş planı oluşturmadan önce Uygulamalı Girişimcilik Sertifikasına sahip olmanız gerekir. Çünkü ancak bu sayede KOSGEB tarafından destek alabilirsiniz. Online eğitim ile kısa sürede Girişimcilik sertifikasına sahip olmak için KOSGEB e-Akademiye girebilir ve buradan eğitimlere başlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.