tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
8,8539
EURO
10,4059
ALTIN
498,27
BIST
1.385
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
25°C
İstanbul
25°C
Az Bulutlu
Salı Parçalı Bulutlu
23°C
Çarşamba Sağanak Yağışlı
21°C
Perşembe Sağanak Yağışlı
21°C
Cuma Sağanak Yağışlı
20°C

Esnafa Faizsiz Kredi 2021 Yılı Şartları Neler?

Esnafa Faizsiz Kredi 2021 Yılı Şartları Neler?

Esnafa faizsiz kredi 2021, esnafa faizsiz kredi şartları, Halkbank faizsiz kredi, Halkbank faizsiz kredi başvurusu, borcu olan esnafa kredi müjdesi, Esnaf kredisi Hesaplama, Halkbank esnaf kredisi 25.000 ödeme planı, esnaf kredisi, Halkbank esnaf kredisi kefil şartları, KOSGEB faizsiz kredi ve Esnafa faizsiz kredi şartları gibi konular hakkında tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Esnafa Faizsiz Kredi Şartları 2021

Esnaf kefalet kredisi faiz oranlarını hesapladıktan sonra size uygun limiti seçebilirsiniz. TESKOMB tarafından sağlanan destekten yararlanmak için, ESKKK’da gerekli şartları sağladığınızda hemen krediye başvurabilirsiniz. Kredi konuları birbirinden farklı olarak değişmektedir. İşletmenin kurulduğu süre boyunca makine ve teçhizat alımlarında, şoför odasında 0 ve kullanılmış araç alımında bu kredilerden yararlanabilirsiniz. Esnaf Kefalet Kooperatifi Halkbank aracılığı ile Esnafa Faizsiz Kredi vermektedir. Esnaf ve sanatkarların finansman ihtiyacının karşılanması amacıyla, geçmiş yıllarda Halk Bankası tarafından sağlanan esnaf ve sanatkâr kooperatifi kefaletiyle veya doğrudan esnafa verilen kredilerle aynı çerçevede kredi kullanmak isteyenlere faiz indirimi yapılmaktadır.

Geçtiğimiz yıllarda bu bankadan çekilen esnaf ve sanatkarlar kooperatifi kefaleti ile veya esnafların kendi başvuruları aracılığı ile almış oldukları  kredi ödemeleri eğer henüz bitmemiş ve taksitleri devam ediyorsa bunların kalan taksit miktarları üzerinden faiz indirimi uygulanacaktır. Aynı şekilde bu kapsamda kredi sözleşmesi yapmak isteyenler de bu düşük faiz oranından yararlanabilecek. Faiz oranlarının banka tarafından düşürülmesinden doğacak zararlar Hazine Bakanlığı tarafından karşılanacaktır.

Halkbank Esnafa Faizsiz Kredi Şartları 2021

Alınan karar kapsamında, önceki yıllarda kullanılan kredilerin cari taksitleri ve yeni kredi çekmek isteyenlerin çekeceği kredilerin faiz oranları % 50 düşürülecek. Geleneksel, kültürel ve sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutmuş meslek kollarında aktif esnaf ve “Esnaf vergi muafiyet belgesi” sahiplerine bu kapsamda verilecek krediler ve son yıllarda aldıkları kredilerin taksitleri yılında devam edenlerin kredi faiz oranlarından % 100 indirimli olacaktır. Kaybolmaya yüz tutmuş meslek kollarından bahsedecek olursak;

 1. el dokumacılığı,
 2. bakırcılık,
 3. porselen
 4. çömlekçilik,
 5. sedef kakma ve ahşap oymacılığı,
 6. kaşık yapımı,
 7. şeker kamışı yapımı,
 8. eyer yapımı,
 9. yorgan yapımı,
 10. keçe yapımı vb.

Mesleki eğitim kanunu kapsamında, kredi başvurusu tarihinden itibaren en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve son bir yıl içinde kendi adına bir iş kurduklarını onaylayan esnaf ve sanatkarlara kullanacakları krediler için ve geçtiğimiz yıllarda kullandıkları kredi taksitlerinin bu yıl da ödemeye devam edenler için yapılan bu değişiklik ile % 100 faiz indirimi uygulanacaktır.

Esnafa Faizsiz Kredi 2021 Yılı Şartları Neler?

Esnafa Faizsiz Kredi 2021 Yılı Şartları Neler?

Borcu Olan Esnafa Kredi Müjdesi

30 Haziran 2020 tarihinden önce borçları takibe düşen vatandaşların borçlarına refinansman imkanı sunulacaktır. Böylece 220 bin esnaf takibe düşen esnaf kefalet borçlarını yapılandırabilecektir. Anapara borçları yapılandırma kapsamında taksitler halinde anapara borç faiz tutarı bölünerek 24 aylık (2 yıl) yapılandırma hesaplaması üzerinden esnaf borcu yapılandırma bu yılda esnaf vatandaşlarına sunulacaktır. Konu hakkında detaylı bilgi ve hesaplama tablosuna erişebilmek için “Esnaf Kefalet Kredisi Borç Yapılandırma (Hesaplama)” adlı yazımıza tıklayınız.

KOSGEB Faizsiz Kredi

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Müdürlüğünce sağlanan hibe ve faizsiz kredilerden yararlananlar hariç, Kosgeb tarafından sunulan uygulamalı girişimcilik kurslarını tamamlamış ve son başvuru tarihine kadar 30 yaşını doldurmamış genç girişimciler, esnaf ve sanatkarlara Kosgeb tarafından onaylanan projelerini bankaya sunma halinde 100.000 liraya kadar % 100 faiz indirim oranı ile kredi kullanabilirler. Önümüzdeki yıl borcu olanlar bu fırsattan yararlanamaz. Bu karar ile önceki yıllarda ve geçmiş yıllarda kullanılan kredilerin bakiyesi üzerinden bir sonraki yıla ait kredilerin faiz oranlarına % 100 faiz indirimi uygulanmaktadır.

Makine, teçhizat, işyeri modernizasyonu, hammadde ve işletme sermayesi ihtiyaçlarını karşılamak için 30.000 liraya kadar kredi kullanan esnaf ve sanatkârlardan kredilere % 100 faiz indirimi uygulanacak.

Halk Bankası Esnaf Kredisi 2021 Başvuru Kimler Yapabilir?

 1. Ertelenmiş, taksitlendirilmiş, tasfiye olunacak alacaklar veya yeniden yapılandırılmış kredi borcu olup geri ödemesi devam eden esnaflar bu krediden faydalanabilmek için önceki kredilerini kapatması gerekmektedir.
 2. Yasal takibe alınan esnaf bu kredi kapsamından çıkarılmaktadır.
 3. Geriye dönük bir yıl içerisinde en fazla 2 defa faiz indirimli kredi kullanılabilmektedir.
 4. Diğer kamu kurum ve kuruluşlarının faiz veya hibe desteği niteliğindeki desteklerinden yararlanan esnaflar aynı işletme için bu faiz indiriminden yararlanamamaktadır.

Halkbank esnaf kredisi için gerekli evraklar hakkında bilgiyi Esnaf Kefalet Kredisi İçin Gerekli Belgeler başlıklı yazımızdan alabilirsiniz.

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama 2021 Güncel Faiz

Esnaf kefalet tarafından kullandırılacak olan esnaf kredilerinin limitleri 200.000 TL’ye çıkarıldı. Esnaf kredilerinin yıllık faiz oranları ise %8,5 olarak esnaflara kullandırılmaktadır. Esnaf kredisi çekmeden önce esnaf kefalet kredi hesaplama aracımızı kullanarak ödeme planınızı görüntüleyebilir ve çıktısını alabilirsiniz.

Bununla beraber işyeri satın alacak olan esnaflara 120 ay vadeli (10 yıl) 500 bin TL kredi verilecektir. Konu hakkında detaylı bilgi için Esnafa 500 Bin TL Kooperatif Kredisi ve 200 Bin TL Kredi tıklayınız. Ayriyeten işletmesine ticari araç alacak olan esnaflara Halkbank aracılığıyla 500 bin TL’ye kadar ticari araç kredisi kullandırılacaktır. Esnaf kefalet haricinde girişimcilere, Kosgeb tarafından verilen destekler 2021 yılında da devam etmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.