tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
13,3989
EURO
15,2165
ALTIN
793,26
BIST
1.991,93
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Karla Karışık Yağmurlu
3°C
İstanbul
3°C
Karla Karışık Yağmurlu
Cumartesi Karla Karışık Yağmurlu
2°C
Pazar Karla Karışık Yağmurlu
3°C
Pazartesi Çok Bulutlu
3°C
Salı Çok Bulutlu
3°C

Esnaf Kefalet Kredisi Borç Yapılandırma 2021 (HESAPLAMA)

Esnaf Kefalet Kredisi Borç Yapılandırma 2021 (HESAPLAMA)

Esnaf kefalet kredisi borç yapılandırma hakkında Esnaf Kefalet borç yapilandirma 2021, Esnaf Kefalet yapilandirma şartları, esnaf kefalet borç yapılandırma 2021, esnaf kefalet kredi yapılandırma 2021, esnaf kefalet kredi erteleme 2021, esnaf odası borç yapılandırma, esnaf kefalet yapılandırma son gün, Halkbank esnaf kredisi, Esnaf kefalet kredi borçları affı 2021, esnaf kefalet kredisi icra takibi, esnaf kredisi yapılandırma 2021, esnaf kefalet kredi taksit gecikmesi, Son dakika esnaf kredi haberleri, borç yapılandırma 2021, esnaf kefalet kredi hesaplama, Esnaf Kefalet yapilandirma şartları gibi konuları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Esnaf Kefalet Kredi Yapılandırma 2021

Esnaf kefalet kredisi yapılandırma için belirlenen yapılandırma için geçtiğimiz yıllarda ana para borç faiz tutarı bölünerek 24 aylık yapılandırma hesaplaması yapılmış idi. Son başvuru tarihine kadar Borçlarını yapılandırmaya taahhüt eden ancak borçlarını ödeyemeyen esnaflarda gecikmeye uğramış olan borçlarına yapılandırma uygulanabilecek. Bilindiği üzere esnaf kredisi borç yapılandırma işleminde nakit/peşin veya taksitler halinde anaparaya faiz oranı uygulanarak hesaplanmaktadır.

İçeriğimizin devamında esnaf kefalet kredisi örnek hesaplama yöntemine ulaşabileceksiniz. Öncesinde de belirttiğimiz gibi son başvuru tarihine kadar esnaf ve sanatkarların bağlı bulundukları Esnaf odalarına ya da ilgili bankaya refinansman başvurusunda bulunulabilecek. Başvuruların değerlendirmeye alınmasının ve esnafın yapılandırma talebinin onaylanması üzerine anaparaya yüzde 8 faiz oranı uygulanarak 12 ay taksitli yapılandırma imkanı sunulacak.

Esnaf Kefalet Borç Yapılandırma Hesaplama Tablosu

ESKKK destekli kredilere konu olan yapılandırma imkanı için kişiye refinansmanda uygulanacak olan faiz oranı bakıldığından değişiklik gösterebilmektedir. Kredi limitlerinin kooperatife göre değişiklik göstermesi gibi uygulanacak olan faiz oranlarında esnafa bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Esnaf kefalet kredisi için belirlenen taksit sayısı 5 yıl vadeli olmak üzere 60 ay olarak uygulanmaktadır. 60 vadeli olarak olarak sunulan esnaf kefalet kredisi için ayda bir, 3 ayda bir ve 6 ayda bir olmak üzere esnek ödeme seçenekleri ile esnaf kefalet borç yapılandırma uygulanabilmektedir.

Esnaf Kefalet Kredisi Borç Yapılandırma 2021 (HESAPLAMA)

Esnaf Kefalet Kredisi Borç Yapılandırma 2021 (HESAPLAMA)

Borç yapılandırma ile uygulanacak olan faiz oranı vade sayısına göre değişiklik göstermektedir. 12 ay vadeli yapılandırma için yıllık %7 aylık ise %0,58 olmakta, 24 ay vadeli yapılandırma için ise yıllık %8 aylık ise %0,66 oranında faiz uygulanacaktır. Bahsetmiş olduğumuz vade sayısı ve faiz oranlarını aşağıdaki tablo üzerinden net bir şekilde görebilirsiniz.

Toplam Ödenecek Tutar Yıllık Faiz Oranı Aylık Faiz Oranı Aylık Ödenecek Tutar Toplam Ödenecek Tutar Vade
20.000 TL %7 %0,58 1.743,03 TL 20.916,30 TL 12 AY
50.000 TL %7 %0,58 4.357,56 TL 52.290,76 TL 12 AY
20.000 TL %8 %0,66 918,33 TL 22.039,84 TL 24 AY
50.000 TL %8 %0,66 2.295,82 TL 55.099,60 TL 24 AY

Esnaf Kefalet Yapılandırma Şartları

Esnaf kefalet kredisi almak isteyen vatandaşların bilmesi gereken en büyük husus vatandaşın mesleki kolda faaliyette bulunması ve faaliyette bulunduğu iş gerekçesi ile esnaf ve sanatkar olması gerekmektedir. Bir örnek verecek olursak guncelajans.com esnaf olmak isteyen bir kişinin eskkk kredisi alması mümkün olmamakla birlikte kişinin esnaf olarak 3 ay faaliyette bulunması ve işletmesine en yakın esnaf ve sanatkarlar odasına kaydının olması gerekmektedir.

Bu sayede esnaf kefalet kredisi alabilir. ESKKK destekli kredi için Halkbank’ta esnaflara özel kredi ürünleri sunmaktadır. Dilerseniz bu sayfadan Halkbank esnaf kredisi kullanımlarını görüntüleyebilirsiniz. Halkbank tarafından almak istediğiniz ESKKK kefaletiyle krediler esnaf ve sanatkar odası adınıza kefil olmaktadır.

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Aracı 2021 (%8,5 GÜNCEL FAİZ)

Esnaf Kefalet Kredisi Gereken Evraklar

  • 4 Adet Vesikalık Fotoğraf ( son 6 ayda çekilmiş olacak)
  • Kişinin Bağlı Bulunduğu Esnaf Odasındaki Faaliyet Belgesi
  • Esnaf Sicil Belgesi Fotokopi ve Aslı
  • Esnaf Kredisi Kullanacak Kişiye Ait Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi
  • Esnaf Kefalet Kooperatifinden Temin Edilecek Olan Ortaklık Beyannamesi
  • Vergi Levhası Aslı ve Fotokopisi
  • Başvuru Sahibine Ait İkametgah Belgesi

Esnaf Kefalet Kredisi İçin Gerekli Belgeler detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Halkbank Esnaf Kredisi 2021

Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara yönelik olan kullandırılan kredi ürünlerinin yanında korona virüs salgını sebebiyle devreye alınan Esnaf kredisi de geçtiğimiz aylarda vatandaşa sunuldu. 25 bin lira nakit ve 25 bin lira ticari kart desteği veren Halkbank, bu süreçten en çok etkilenen esnaf ve sanatkarlara nakit akışı imkanı tanıdı.

Esnaf Kefalet Kredi Borçları Affı 2021

Esnaf ve kefalet borcu bulunan esnaflar için yapılandırma işlemlerinin hangi tarihte başlayacağı hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Yapılandırmadan faydalanmak isteyen esnaflar kredi kefalet kooperatiflerine yazılı bir başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru işlemlerini tamamlayan esnaf ve sanatkarlar yapılandırma başvurularını yapmaları halinde yeniden yapılandırma imkanından faydalanacaktır. Borçlarını yapılandırmak isteyen esnaflar aşağıda bahsedilen işlemlerden faydalanabilecektir.

Aynı zamanda esnaf ve kooperatif kredilerine kefilliği bulunan vatandaşlar da yapılandırma işlemlerinden faydalanabilmektedir. Bu nedenle belirtilen tarihlerde borç yapılandırması başvuruları yapılması gerekir.

  1. Borçlarını 12 ay vade ile ödeyecek esnaflar %7 faiz uygulamasından faydalanırken,
  2. Borçlarını 24 ay vade ile ödemek isteyen esnaflar ise %8 faiz uygulamasından faydalanacaktır.

Ayrıca borçlarının anaparasının tamamını ödeyecek olan esnafların faizleri de silinecektir. 15 Temmuz şehit ve gazilerin 1. ve 2. derece yakınları 48 ay vadeli borçlarını ödeyebileceklerdir. Borç yapılandırma başvuru işlemleri  ilgili meslek odalarına ve ilgili bankalara yapılacaktır.

Geçmiş yıllarda borçlarını yapılandırma yapan fakat yine de ödeme zorluk çeken esnaflar, ikinci yapılandırma paketinden de faydalanabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.