krediler ihtiyaç kredisi maddi yardım iş fikirleri desteklemeler ödemeler
DOLAR
7,4126
EURO
9,0363
ALTIN
441,98
BIST
1.542
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sağanak Yağışlı
13°C
İstanbul
13°C
Sağanak Yağışlı
Pazartesi Sağanak Yağışlı
14°C
Salı Sağanak Yağışlı
15°C
Çarşamba Karla Karışık Yağmur
6°C
Perşembe Karla Karışık Yağmur
4°C

Esnaf Kefalet Kredisi Borç Yapılandırma 2021 (HESAPLAMA)

Esnaf Kefalet Kredisi Borç Yapılandırma 2021 (HESAPLAMA)

Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurulan esnaf kefalet destekli kredi kullanımlarını ödemekte güçlük yaşayan 220 bin vatandaşa beklenen esnaf kefalet kredisi borç yapılandırma müjdesi geldi! Vatandaşlar tarafından esnaf kredisi borç yapılandırmanın detayları oldukça merak edilirken 220 bin vatandaşın 2 milyar liralık borcunda refinansman imkanı tanındı. Esnaf kefalet kredisi borç yapılandırma hakkında Esnaf Kefalet borç yapilandirma 2020, Esnaf Kefalet yapilandirma şartları, Esnaf Kefalet yapılandırma Son gün, Halkbank esnaf kredisi, Esnaf kefalet kredi borçları affı 2020, Esnaf kefalet kredisi icra takibi, Esnaf kredisi yapılandırma 2020, Esnaf Kefalet kredi taksit gecikmesi, Son dakika esnaf kredi Haberleri, Borç yapılandırma 2020, Esnaf Kefalet kredi hesaplama, Esnaf Kefalet yapilandirma şartları gibi konuları yazımızı inceleyebilirsiniz.

Borcu Olan Esnafa Kredi Müjdesi

Korona virüs salgını sebebiyle Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında devreye alınan esnaf ve sanatkarlara yönelik vatandaşın kullanımına sunulan esnaf kredilerinin yanı sıra, normalleşme adımlarının günümüzde gözlemlendiği üzere esnaf kredisi kullanmakta olan vatandaşların guncelajans.com esnaf kefalet kredilerinden gecikmeye düşen ödemelerinde 2 milyar liralık destek sağlandı. Bu sayede 220 bin esnafın 2 milyar liralık borçlarında yapılandırılmaya gidilecek. Geçtiğimiz yıl kapsamlı olmak üzere 30 Haziran 2020 tarihinden önce vatandaşların takibe düşen borçlarına refinansman sunulacak. Esnaf kefalet kredisi borç yapılandırma son başvuru tarihine kadar devam edecek. Böylelikle 220 bin esnaf kullanmakta ve takibe düşen esnaf kefalet borçlarını yapılandırabilecek. Anapara borçları yapılandırma kapsamında taksitler halinde ana para borç faiz tutarı bölünerek 24 aylık yapılandırma hesaplaması üzerinden esnaf kefalet kredi borcu yapılandırma bu yılda esnaf olan vatandaşlara sunulacak.

Esnaf Kefalet Borç Yapılandırma 2021

Esnaf kefalet kredisi yapılandırma için belirlenen yapılandırma için geçtiğimiz yıllarda ana para borç faiz tutarı bölünerek 24 aylık yapılandırma hesaplaması yapılmış idi. Son başvuru tarihine kadar Borçlarını yapılandırmaya taahhüt eden ancak borçlarını ödeyemeyen esnaflarda gecikmeye uğramış olan borçlarına yapılandırma uygulanabilecek. Bilindiği üzere esnaf kredisi borç yapılandırma işleminde nakit/peşin veya taksitler halinde anaparaya faiz oranı uygulanarak hesaplanmaktadır. İçeriğimizin devamında esnaf kefalet kredisi örnek hesaplama yöntemine ulaşabileceksiniz. Öncesinde de belirttiğimiz gibi son başvuru tarihine kadar esnaf ve sanatkarların bağlı bulundukları Esnaf odalarına ya da ilgili bankaya refinansman başvurusunda bulunulabilecek. Başvuruların değerlendirmeye alınmasının ve esnafın yapılandırma talebinin onaylanması üzerine anaparaya yüzde 8 faiz oranı uygulanarak 12 ay taksitli yapılandırma imkanı sunulacak.

Esnaf Kefalet Kredisi Borç Yapılandırma 2021 (HESAPLAMA)

Esnaf Kefalet Kredisi Borç Yapılandırma 2021 (HESAPLAMA)

Esnaf Kefalet Borç Yapılandırma Hesaplama Tablosu

ESKKK destekli kredilere konu olan yapılandırma imkanı için kişiye refinansmanda uygulanacak olan faiz oranı bakıldığından değişiklik gösterebilmektedir. Kredi limitlerinin kooperatife göre değişiklik göstermesi gibi uygulanacak olan faiz oranlarında esnafa bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Esnaf kefalet kredisi için belirlenen taksit sayısı 5 yıl vadeli olmak üzere 60 ay olarak uygulanmaktadır. 60 vadeli olarak olarak sunulan esnaf kefalet kredisi için ayda bir, 3 ayda bir ve 6 ayda bir olmak üzere esnek ödeme seçenekleri ile esnaf kefalet borç yapılandırma uygulanabilmektedir.

Borç yapılandırma ile uygulanacak olan faiz oranı vade sayısına göre değişiklik göstermektedir. 12 ay vadeli yapılandırma için yıllık %7 aylık ise %0,58 olmakta, 24 ay vadeli yapılandırma için ise yıllık %8 aylık ise %0,66 oranında faiz uygulanacaktır. Bahsetmiş olduğumuz vade sayısı ve faiz oranlarını aşağıdaki tablo üzerinden net bir şekilde görebilirsiniz.

Toplam Ödenecek Tutar Yıllık Faiz Oranı Aylık Faiz Oranı Aylık Ödenecek Tutar Toplam Ödenecek Tutar Vade
20.000 TL %7 %0,58 1.743,03 TL 20.916,30 TL 12 AY
50.000 TL %7 %0,58 4.357,56 TL 52.290,76 TL 12 AY
20.000 TL %8 %0,66 918,33 TL 22.039,84 TL 24 AY
50.000 TL %8 %0,66 2.295,82 TL 55.099,60 TL 24 AY
İlginizi Çekebilir-  Halkbank Esnaf Kredisi 2021 Borcu Olan Esnafa Kredi Müjdesi!

Esnaf Kefalet Yapılandırma Şartları

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da korona virüs salgının görülmesi sebebiyle kapsamı genişletilen esnaf kefaletiyle esnaf ve sanatkar vatandaşlarımıza kullandırılacak olan esnaf kefalet kredisi için esnafların sağlaması gereken birtakım şartlar bulunmaktadır. Esnaf kefalet kredisi almak isteyen vatandaşların bilmesi gereken en büyük husus vatandaşın mesleki kolda faaliyette bulunması ve faaliyette bulunduğu iş gerekçesi ile esnaf ve sanatkar olması gerekmektedir. Bir örnek verecek olursak guncelajans.com esnaf olmak isteyen bir kişinin eskkk kredisi alması mümkün olmamakla birlikte kişinin esnaf olarak 3 ay faaliyette bulunması ve işletmesine en yakın esnaf ve sanatkarlar odasına kaydının olması gerekmektedir. Bu sayede esnaf kefalet kredisi alabilir. ESKKK destekli kredi için Halkbank’ta esnaflara özel kredi ürünleri sunmaktadır. Dilerseniz bu sayfadan Halkbank esnaf kredisi kullanımlarını görüntüleyebilirsiniz. Halbank tarafından almak istediğiniz ESKKK kefaletiyle krediler esnaf ve sanatkar odası adınıza kefil olmaktadır.

Esnaf Kefalet Kredisi Gereken Evraklar

  • 4 Adet Vesikalık Fotoğraf ( son 6 ayda çekilmiş olacak)
  • Kişinin Bağlı Bulunduğu Esnaf Odasındaki Faaliyet Belgesi
  • Esnaf Sicil Belgesi Fotokopi ve Aslı
  • Esnaf Kredisi Kullanacak Kişiye Ait Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi
  • Esnaf Kefalet Kooperatifinden Temin Edilecek Olan Ortaklık Beyannamesi
  • Vergi Levhası Aslı ve Fotokopisi
  • Başvuru Sahibine Ait İkametgah Belgesi

Esnaf Kefalet Kredisi İçin Gerekli Belgeler detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Halkbank Esnaf Kredisi

Halkbank tarafından esnaf ve sanatkarlara yönelik olan kullandırılan kredi ürünlerinin yanında korona virüs salgını sebebiyle devreye alınan Esnaf kredisi de geçtiğimiz aylarda vatandaşa sunuldu. 25 bin lira nakit ve 25 bin lira ticari kart desteği veren Halkbank, bu süreçten en çok etkilenen esnaf ve sanatkarlara nakit akışı imkanı tanıdı. Halkbank tarafından desteklenen ve Ekonomik İstikrar Kalkanı paket programı kapsamında esnaflarımıza verilecek olan esnaf kredisi hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak;

“Halkbank aracılığıyla esnafımız için çok önemli iki desteği devreye alıyoruz. Hazine destekli bu iki finansman aracını, hiçbir ayrım yapmaksızın, tüm esnafımızın hizmetine sunuyoruz. Ekonomik İstikrar Kalkanı ile iş dünyamızın ve esnafımızın yanındayız.” ifadelerini kullandı.

Sizden hemen 25 bin lira nakit ve 25 bin lira ticari kart desteği sunan Halkbank Esnaf Kredisinden yararlanmak için tıklayın.

Esnaf Kefalet Kredi Borçları Affı 2021

Esnaf ve kefalet borcu bulunan esnaflar için yapılandırma işlemlerinin hangi tarihte başlayacağı hakkında kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Yapılandırmadan faydalanmak isteyen esnaflar kredi kefalet kooperatiflerine yazılı bir başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru işlemlerini tamamlayan esnaf ve sanatkarlar yapılandırma başvurularını yapmaları halinde yeniden yapılandırma imkanından faydalanacaktır. Borçlarını yapılandırmak isteyen esnaflar aşağıda bahsedilen işlemlerden faydalanabilecektir.

Aynı zamanda esnaf ve kooperatif kredilerine kefilliği bulunan vatandaşlar da yapılandırma işlemlerinden faydalanabilmektedir. Bu nedenle belirtilen tarihlerde borç yapılandırması başvuruları yapılması gerekir.

  1. Borçlarını 12 ay vade ile ödeyecek esnaflar %7 faiz uygulamasından faydalanırken,
  2. Borçlarını 24 ay vade ile ödemek isteyen esnaflar ise %8 faiz uygulamasından faydalanacaktır.

Ayrıca borçlarının anaparasının tamamını ödeyecek olan esnafların faizleri de silinecektir. 15 Temmuz şehit ve gazilerin 1. ve 2. derece yakınları 48 ay vadeli borçlarını ödeyebileceklerdir. Borç yapılandırma başvuru işlemleri  ilgili meslek odalarına ve ilgili bankalara yapılacaktır.

Geçmiş yıllarda borçlarını yapılandırma yapan fakat yine de ödeme zorluk çeken esnaflar, ikinci yapılandırma paketinden de faydalanabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.