tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
9,5418
EURO
11,0813
ALTIN
550,48
BIST
1.509
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Rüzgarlı
16°C
İstanbul
16°C
Rüzgarlı
Çarşamba Parçalı Bulutlu
18°C
Perşembe Parçalı Bulutlu
15°C
Cuma Çok Bulutlu
16°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
17°C

Engelli Hibe Desteği 2021 Şartları (Başvuru Adımları)

Engelli Hibe Desteği 2021 Şartları (Başvuru Adımları)

Engelli hibe desteği 2021 şartları, Engelli hibe desteği 2021 başvuru, Engellilere hibe desteği şartları, işkur engelli hibe desteği 2021/3, İŞKUR engelli hibe desteği 2021 şartları, Hibe desteği 2021 başvuru, Engellilere hibe desteği 2021, Engellilere hibe desteği şartları 2021, Engellilere hibe desteği başvurusu, Engellilere hibe desteği geri ödeme, Engelli hibe desteği 2021 başvuru e-Devlet gibi konular için doğru yerdesiniz!

Engelli Hibe Desteği Şartları 2021

İŞKUR aracılığıyla 2021 yılında da kendi işyerini açmak isteyen eski hükümlülere ve engelli vatandaşlara hibe desteği verilmeye devam etmektedir. Vatandaşlar devletin sağlamış olduğu destek için eski hükümlülere hibe başvuru tarihleri hakkında bilgi almak istiyor.  2021 yılı için hazine destekli bu hibe için kaç para verilecek? Engelli ve eski hükümlü istihdamı için başvurular nasıl yapılacak? İŞKUR engelli ve Eski hükümlülere hibe desteği 2021 şartları nelerdir? Engellilere 100 bin TL süper destek, İŞKUR engelli hibe desteği proje örneği, KOSGEB engelli hibe şartları 2021, Engelli kendi işini kurma projesi başvuru formu nasıl doldurulur? gibi merak edilenler yazımızda yer almaktadır.

İŞKUR Engelli ve Eski Hükümlü İstihdamı 2021/3. Dönemi Başvuruları

Kendi işini kurmak isteyen engelliler proje başvurularını, 12 Temmuz 2021 tarihi saat 23:59’a kadar e-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir. İl Müdürlüğü veya Hizmet Merkezlerine elden veya posta yolu ile yapılacak proje başvuruları kabul edilmeyecektir.

Engellilere Hibe Desteği E-Devlet Başvuruları

2021 yılı Engelli hibe desteğine e-devletten belirlenen tarihe kadar başvuru yapılabilmektedir. Kimler engellilere hibe desteğine başvurabilir maddeler halinde inceleyelim. Engeli hibe desteğine kimler başvuru yapabilir;

 • İşgücü kaybının en az %40 olması ve “Engellilere Verilecek Sağlık Kurulu Raporu” ile bu durumu belgelendirmesi,
 • İŞKUR’a engelli kaydının olması,
 • 18 yaşını tamamlamış olması,
 • Kendi üzerine aktif olarak kayıtlı iş yerinin/işletmesinin olmaması,
 • İş yerine kurulacağı il sınırları içerisinde ikamet etmesi,
 • Girişimcilik Eğitim Programı sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

İşkur Eski Hükümlülere ve Engellilere Hibe Desteği Şartları 2021

İŞKUR aracılığıyla eski hükümlü ve engellilere yönelik verilecek olan devlet destekli hibe, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı tarafından açıklandı. Bakan, engelli vatandaşların kendi işyerlerini açmaları için verilecek destekler hakkında bazı açıklamalar yaptı. Buna göre Sayın Bakan;

“Engellilerimizin kendi işlerini kurmalarına yönelik projeler, mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve iş yerine uyumlarının sağlanması, engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojileri, korumalı iş yeri desteğine yönelik projelere destek vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Engelli vatandaşlara yönelik başlatılan projeler ülkemizde 2014 yılında başlamış ve toplamda 96 milyon 944 bin TL’lik destek sağlanmıştır. Birden fazla engelli bu destekler sayesinde kendi işinin kurmuştur. Ortalama olarak 2.291 engelli vatandaşımız iş sahibi olmuştur.

Girişimcilere hibe veren kurum ve kuruluşlar hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayınız.

Engellilere İş Kurma Desteği 65 Bin TL

Geçtiğimiz yıllarda kendi işyerini açmak isteyen eski hükümlü ve engelli vatandaşlara devlet tarafından 50 bin TL hibe desteği verilmekteydi. Bu hibe desteğinde değişiklikler oldu ve buna göre destek miktarı 65 bin TL’ye çıkarıldı. Gerekli koşulları taşıyan ve projeyle beraber başvuran eski hükümlü ve engelliler devletten geri ödemesiz 65 bin TL alabilmektedir. Bu desteği alabilmek için elbette gerekli şartların taşınması ve açıklanan başvuru tarihlerinde belirtilen yöntemlere başvuru yapılması gerekiyor.

 1. Kuruluş işlemleri desteği kapsamında 5 bin TL’ye kadar,
 2. İşletme giderleri desteği kapsamında 15 bin TL’ye kadar,
 3. Kuruluş desteği kapsamında 45 bin TL’ye kadar desteklerden faydalanılabilmektedir. 

65 bin TL’lik hibe desteğine başvuru yeri ise: Çalışma ve İş kurumu İl Müdürlüklerine şahsen ya da mail yoluyla başvurular iletilebilmektedir.

Engelli ve Hükümlülere 65 Bin TL. Hibe Desteği 2021

Engelli ve Hükümlülere 65 Bin TL. Hibe Desteği 2021

Eski Hükümlülere 65 Bin TL Hibe Şartları

Ceza infaz kurumlarından tahliye olan ve denetimli serbestlik hükümlerine göre serbest bırakılan hükümlüler, gerekli şartları sağlamaları halinde bu destekten yararlanabilirler. Ülke genelinde devam eden corona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında cezaevlerinden binlerce hükümlü izinli olarak evlerine gönderilmişti.

Cezaevlerinde izinlerin uzatılmasıyla birlikte izinde olan hükümlüler tahliye olmadıkları için bu destekten yararlanmalarının mümkün olmadığı değerlendirilmektedir. Fakat yine de İŞKUR Müdürlüklerinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Engelli ve Hükümlü Hibe Desteği Şartları

İŞKUR aracılığıyla aşağıda belirtilen projeler için de hibe desteği vermektedir Bu projeler ise;

 1. Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler,
 2. Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,
 3. Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,
 4. Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler,
 5. Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,
 6. Korumalı işyeri desteğine yönelik projeler.

Proje başvurusunu yapan engelli ve eski hükümlülerin projeleri aşağıda belirtilen puanlara göre değerlendiriliyor. Bunlardan bazıları ise;

 • Tasarım ve Uygulama Kapasitesi: 60 puan
  • Beklenen sonuçlar: 5 puan
  • İşbirliği yapılan kurum ve kuruluşlar: 10 puan
  • Projenin amacı, hedefleri ve gerekliliği: 15 puan
  • Projenin konusu, uygulaması, faaliyetler, riskler: 10 puan
  • Projenin tasarımı ve uygunluklar: 20 puan
 • İstihdama Katkı: 20 puan
 • Bütçe Yapısı: 10 puan
 • Sürdürülebilirlik: 20 puan

Yukarıda listelenen proje ve puanları belirtilmiştir. Hibe desteğinden yararlanabilmek için belirtilen kriterlerde puanlama yapılmakta ve tam puan alan vatandaşlar kolaylıkla hibe desteği alabilmektedir.

KOSGEB Engelli Hibe Şartları 2021

Kendi işini kurmak isteyen tüm vatandaşlara KOSGEB tarafından girişimcilik desteği verilmeye devam ediyor. 2021 yılında 60.000 TL. ve 370 bin TL. geri ödenemez bir hibe sağlanmaktadır. Bunun için tahliye edilen hükümlü ve engelli vatandaşlar, geleneksel ve ileri düzey girişimcilik programlarına kayıt olabilirler.

Girişimcilik eğitimlerini tamamlayan engelli vatandaşlarımız, engelli bireylere sağlanan faydalardan yararlanmak için KOSGEB Destekleri 2021 Yeni Girişimci Desteği hakkında tüm detayları öğrendikten sonra hibe şartlarını sağladıkları takdirde başvuru yapabilirler.

Yorumlar

 1. Yorum dedi ki:

  engelli ve hükümlülere 65 bin tl hibe desteği alan var mı ?