tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
32,2999
EURO
35,1037
ALTIN
2.411,00
BIST
10.408,77
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
31°C
İstanbul
31°C
Hafif Yağmurlu
Cuma Hafif Yağmurlu
26°C
Cumartesi Az Bulutlu
28°C
Pazar Az Bulutlu
30°C
Pazartesi Az Bulutlu
28°C

En Yüksek Maaşlı Meslekler 2023 Maaşları

En Yüksek Maaşlı Meslekler 2023 Maaşları

En yüksek maaşlı meslekler Türkiye 2023, 10 bin TL maaş alan meslekler, kolay para kazandıran meslekler, en yüksek maaşlı meslekler Türkiye, kadınlara en çok para kazandiran meslekler, kolay para kazandiran meslekler, geleceğin meslekleri ve maaşları, sayısal meslekler ve maaşları, en çok para kazandıran meslekler 2023, meslek maaşları Türkiye gibi konularda araştırma yapan kişiler içeriğimizden 2023 yılı en yüksek maaşlı mesleklerine ulaşabilir, en çok para kazanan meslekleri detaylı bir şekilde inceleyebilirler.

En Yüksek Maaşlı Meslekler 2023 Maaşları

Ülkemizde yaşam koşulları ile asgari ücretin durumu söz konusu olduğunda yüksek maaşlı mesleklerin önemleri fazla bir şekilde artıyor. Kariyer seçiminde hangi meslekler daha çok kazandırıyor sorusu merak konusu haline geliyor. Öncelikle belirtmeliyiz ki kariyer seçimleri dikkatli bir şekilde yapılmalı ve en ince ayrıntısına göre bilinmesi gerekiyor. Kafamızda kendimize uygun olan meslek, ne kadar kazanç elde etmek istediğimizle örtüşüyor mu bunu bir gözden geçirmeliyiz. “İnsan sevdiği işi yapmalı” düşüncesini son yıllarda yaşam koşulları nedeniyle daha çok “kazancı yüksek iş fikri”ne dönüştüğünü gözlemlemekteyiz.

Kariyerinin temellerini atmaya başlayan kişiler, yüksek maaşlı meslekleri sıklıkla araştırıyor ve buna göre seçimlerini yapıyorlar. “10 yıl sonra kendimi nerede görmek istiyorum?” sorusuna yanıt vermeden önce meslek seçiminizi dikkatli yapmalısınız. Bunun için yazımızın devamında yer alan en yüksek maaşlı meslekler ya da en çok para kazandıran meslekler adı altında açıkladığımız mesleklere göz atmalısınız.

En Çok Para Kazandıran Yüksek Maaşlı Meslekler

2023 yılı en yüksek maaşlı meslekler:

 • Pazarlama Müdürü
 • CEO
 • Biyokimya Uzmanı
 • Bilgi Teknolojileri Müdürü
 • Finans Direktörü
 • Mali Müşavir
 • Pilot
 • Kabin Memuru
 • Yazılım Geliştirme Mühendisi
 • Sigortacı
 • Aktüer
 • Psikiyatri Uzmanı
 • Doktor
 • Genel Cerrah
 • Diyetisyen
 • Veteriner
 • Eczacı
 • Avukat
 • Ortodontist
 • Petrol Mühendisi

Pazarlama Müdürü

Pazarlama müdürleri, kurumlar arasında şiddetli rekabetin yaşandığı bu günlerde işletmeler için son derece önemlidir. Bu nedenle, şirketler bu üst düzey yöneticilere yüksek maaş vermekte hiç çekinmiyor. Genel olarak Üniversitelerin ekonomi, iktisat ve işletme gibi lisans programlarından mezun olma şartı aranan iş için ortalama maaş 7.000 TL olarak belirtilmektedir.

En Yüksek Maaşlı Meslekler CEO

En yüksek maaş ödeyen mesleklerden biri şüphesiz CEO’dur. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de CEO’ların maaşı oldukça fazladır. Şirketin büyüklüğüne göre değişen CEO’lar için en düşük maaşı 20.000 TL olarak biliniyor.

Biyokimya Uzmanı

Biyokimya uzmanı, hasta numunelerinin toplanmasından raporlanana kadar tüm adımları standartlaştırmak ve hasta sonuçlarını yorumlamak için yeterli bilgiye sahip biri olarak tanımlanır. Mesleği icra etmek için 6 yıllık tıp eğitimini, ardından 4 yıllık uzmanlık eğitimini tamamlamak gerekir. Ortalama maaş 11.000 TL olmaktadır.

Bilgi Teknolojileri Müdürü

Şirketlerde kritik pozisyonlar arasında yer alan bu meslek, gelecekte daha da parlayacak mesleklerden biridir. Bilgi teknolojileri yöneticisi, bir şirketin bilgi teknolojileri projelerinden sorumlu kişi olarak tanımlanır. Tipik olarak, yazılım mühendisliği ve bilgisayar programlama gibi lisans programlarından mezun olan yöneticilerin ortalama aylık maaşı 11.000 TL civarındadır.

Finans Direktörü

Şirketlerin finansal işlerini denetleyen finans direktörleri / yöneticileri de yüksek maaşlı meslek grupları arasındadır. İktisat, maliye, bankacılık ve işletme gibi lisans bölümlerinden mezun olmak şartı bulunuyor. Mesleğin ortalama aylık geliri 13.000 TL civarındadır.

En Yüksek Maaşlı Meslek Mali Müşavir

Mali müşavirler, üst düzel muhasebeci olarak da tanımlanabilir. Mali müşavirlerin maaşları deneyime, yere ve türe göre değişir. Yeminli mali müşavirler daha fazla kazanırken, mali müşavir maaş aralığı 4.000 TL ile 15.000 TL arasında değişmektedir.

Pilot

Pilot unvanını almak kolay olmasa da maaşı, gençleri kendine çekiyor. Tabii öncelikle pilotluk mesleğinin detaylarını öğrenmek ve mesleğin dezavantajlarını bilmek gerekiyor. Ama bugün en düşük maaşı 20.000 TL civarında olduğu için düşünmeye değer bir meslek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Türkiyede Olmayan İş Fikirleri 2023 Kimsenin Aklına Gelmeyen İşler

Kabin Memuru

Uçaklarda yolcuların güvenliğini ve konforunu sağlamak gibi görevleri olan kabin memurları, ücretlerinde öne çıkan meslekler arasında yer alıyor. Rakamlar havayoluna ve kıdeme bağlı olarak değişirken, maaşları yaklaşık 7.000 liraya ulaşabilir.

En Yüksek Maaşlı Meslekler 2023 Maaşları

En Yüksek Maaşlı Meslekler 2023 Maaşları

Yazılım Geliştirme Mühendisi

Genellikle bilgisayar mühendisliği ve elektronik mühendisliği bölümleri gibi mezunlar tarafından yapılmaktadır. Geleceğin mesleklerinden bir olan yazılım geliştirme mühendisinin ortalama aylık gelir 5 bin ile 6 bin TL arasında olmaktadır.

Sigortacı

Yüksek sigorta geliri elde etmek için bu işi kendiniz yapmak zorundasınız. Ülkemizde en yaygın ve talep edilen faaliyetlerden yararlanmak için acente açmanız gerekiyor. Büyük bir çevreniz varsa ve pazarlama becerilerinize güveniyorsanız, %15 ve %20 kar marjı ile çok para kazanabilirsiniz.

Aktüer

Aktüerya bilimi, matematik, istatistik ve işletme gibi bölüm mezunları tarafından yürütülmektedir. Bir olayın olasılığını ve finansal sonuçlarını değerlendirmek için istatistiksel teknikleri ve matematiksel becerileri kullanan bir kişi olarak tanımlanır. Ortalama aylık geliri yaklaşık 8.000 liradır.

En Yüksek Maaşlı Meslekler Psikiyatri Uzmanı

Bir psikiyatri uzmanı veya psikiyatrist; zihinsel, duygusal ve davranışsal kapasite bozuklukları üzerinde çalışan bir kişi olarak tanımlanır. Ortalama maaşı 11.000 TL civarındadır.

Doktor

Doktorluk, hiçbir zaman modası geçmeyen ve geliri her zaman çoğu meslekten daha yüksek olan bir meslektir. Maaşı; doktorun uzmanlık, nitelik ve sektörüne göre değişmekle birlikte asgari ücretin en az iki katıdır.

Genel Cerrah

Baş, endokrin sistem, karın, boyun ve diğer yumuşak dokulardaki iç yaralanmaları veya hastalıkları cerrahi yöntemlerle tedavi eden genel cerrahların ortalama maaşı 15.000 TL civarındadır.

Diyetisyen

Hastanelerde ve özel kliniklerde çalışan diyetisyenler en yüksek maaş alan meslekler arasındadır. Günümüzdeki güzellik algısı ve artan obezite sorunu ile birlikte, kapıları giderek daha fazla çalınan diyetisyenler, artan taleple birlikte giderek daha popüler hale geliyor. İş arama sitelerinde maaşları 5.000 TL civarında görünse de özel muayenehanesi olan ve kendilerine isim yapanların gelirleri çok daha yüksektir.

Veteriner

Veteriner hekimlikte kamu ve özel sektörde çalışma imkanına sahipsiniz. En az 3.000 TL’den başlayan veteriner maaşı, kişi kendi dükkanını açarsa çok daha yüksek oluyor.

En Çok Para Kazandıran Yüksek Maaşlı Eczacı

Üniversitelerin ilgili bölümlerine yüksek puanlarla girilen eczacılık, aynı zamanda en çok kazandıran mesleklerden biridir. Diploma kiralama gibi yöntemlerle icra edilebilen meslek, kişinin isteğine göre kendi işini kurarak da yapılabilir. Devlet içinde de kullanılabilir. İş bulma sitelerdeki ortalama maaş 4.000 TL’yi aşarken, kendi eczanesini işletenler çok daha fazla kazanabilir.

Avukat

Tıpkı doktor olmak gibi yaşlanmayan ve geliri cazip olan mesleklerden biri avukattır. Gerek şirkete bağlı gerekse bireysel olarak yapılabilen mesleğin maaş skalası oldukça geniştir. Nitelikli ve itibarlı bir avukat ayda 15-20.000 lira kazanabilirken, şirkete bağlı bir avukat ortalama 5000 lira maaşla çalışmaktadır.

Ortodontist

Diş hekimliği fakültesinden mezun olduktan sonra 4 yıllık uzmanlık eğitimi ile ortodontist olabilirsiniz. Kamu sektöründe istihdam olanakları olan ortodontistler için başlangıç maaşı 6.000 liradır. Kıdem ve derece artışıyla maaş ayda 10.000 lirayı aşabilmektedir.

Petrol Mühendisi

Üniversitelerin 4 yıllık petrol ve gaz mühendisliği bölümlerinden mezun olanlar tarafından yapılır. İleride talebinin artması beklenen mesleğin ortalama maaşı 8.000 liradır.

Yukarıda başlıklar halinde sıraladığımız işlere ek olarak, başka birçok yüksek ücretli iş grubu olduğunu unutmayın. Unutulmaması gereken bir diğer husus ise, zamanın yeniliklerine ayak uydurmak ve gelecekte talebin azalmayacağı meslekleri düşünmektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.