tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
32,5004
EURO
34,6901
ALTIN
2.496,45
BIST
9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
19°C
İstanbul
19°C
Parçalı Bulutlu
Pazar Az Bulutlu
21°C
Pazartesi Hafif Yağmurlu
23°C
Salı Az Bulutlu
24°C
Çarşamba Az Bulutlu
22°C

En Düşük Faizli Traktör Kredisi Veren Bankalar 2023

En Düşük Faizli Traktör Kredisi Veren Bankalar 2023

İçeriğimizde sizlere yeni ve 2. el traktör alımları için kredi veren bankaların faiz oranları ve hesaplama tabloları hakkında bilgi vereceğiz. TEB Traktör Kredisi hesaplama, Vakıfbank traktör kredisi, Ziraat Bankası traktör Kredisi faiz oranları 2023, Halkbank traktör Kredisi, Denizbank traktör Kredisi hesaplama, Traktör Kredisi için gerekli belgeler gibi konular hakkında detaylı bilgileri En Düşük Faizli Traktör Kredisi Veren Bankalar 2023 başlıklı yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Devlet tarafından sübvanse edilen hibelere ek olarak, bankalar düşük faiz oranlarıyla traktör kredileri sağlar. Bazı bankalarda traktör kredisi bölümü altında sunulurken, diğerlerinde tarımsal ekipman kredisi bölümü altında sunulabilir. Ziraat Bankası, Halkbank, Denizbank, Vakıfbank, TEB gibi bankalar yeni ve 2. el traktörlere kredi sağlıyor.

En Düşük Faizli Traktör Kredisi Veren Bankalar 2023

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin ihtiyaç duyduğu tarımsal mekanizasyon araç ve gereçlerinin satın alınması için her yılın belirli dönemlerinde hibe ve kredi verilmektedir. Traktör alımı için verilen kredilerin vadeleri 60 ay ile 84 ay arasında değişiyor. Tarım alanında verimlilik sağlamak ve çiftçilerin zorlu üretim koşullarında rahatlamalarını sağlamak için verilen bu kredilerden her çiftçi yararlanabilir.

Traktör kredileri, işletme sahiplerine özel ve kamu bankaları tarafından uygun faiz ve vade seçenekleriyle sağlanmaktadır. Devlet tarıma ve çiftçiye destek olmak aynı zamanda sektörü canlandırmak için birçok proje yürütüyor. Traktör alımına ilişkin olarak 2023 yılı için traktör sübvansiyon programı henüz açıklanmamıştır. Fakat bankalar müşterilerine kredi ve finansal destek vermeye başlamışlardır. Uygun faiz oranları ve vade seçeneklerine sahip sıfır ve 2.el traktör kredisi veren bankalara gelin beraber göz atalım.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları 2023

Ziraat Bankası, tarım sektöründe faaliyet gösteren çiftçilerin faaliyetlerine devam edebilmeleri için alet ve tarım makinelerine ihtiyaç duyan yeni ve 2.el traktör alımlarında finansal destek sağlayan bankalar arasında en uygun faiz oranları ve vadeleri sağlamaktadır. Bakanlar Kurulu kararıyla düşük faizli kredi veren Ziraat Bankası, işletmelerin ve üreticilerin verimliliğini artırmak için belirli koşulları sağlayan çiftçilere uygun faiz oranlarında kredi vermektedir. Banka tarafından verilen krediler, genellikle proforma fatura veya satış makbuzunda belirtilen tutarın % 75’i oranında kullandırılmaktadır.

Ziraat Bankası tarafından sunulan Hibe Traktör Kredisi hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

En Düşük Faizli Traktör Kredisi Veren Bankalar 2023

En Düşük Faizli Traktör Kredisi Veren Bankalar 2023

Çiftçilerin kredi alabilmek için yerine getirmeleri gereken belirli koşullar olduğundan bahsetmiştik. Bu kredinin kullandırılacak şartları Resmi Gazete’de yayımlanan Tebliğ’de belirtilmiştir. Tebliğde belirtilen şartlar aşağıdaki gibidir;

 1. İşletmede hayvansal üretim veya bitkisel üretim faaliyetlerinden biri gerçekleştirilmeli,
 2. Krediye dahil etmek için 2. el veya yeni bir traktör temin edilmeli,
 3. Yatırım dönemine dahil edilecek bir kredi kullanılmalı,
 4. Kredinin ikinci el araçlar için alınması durumunda aracın yaşının 8 yaşın altında olması,
 5. Kredi başvurusunda bulunacak işletme sahibinin ÇKS kaydını bulunmalı ve tarihinin güncel olması,
 6. Tarım kredilendirme belgelerinin bulunması

şartları aranmaktadır. Çiftçi sıralanan bu şartları sağlıyor ise; T.C kimlik kartı, ÇKS belgesi, tahsis edilecek krediye karşılık olarak verilecek traktörün proforma faturası veya satış makbuzu, arazinin tapusu veya kira kontratı, 3 yıla ait bilanço kaydı veya gelir tablosu belgeleri ile beraber Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapılabilmektedir.

BKZ: ÇKS Belgesi Çıkartma ve Yenileme İşlemleri 

Krediden yararlanmak için kredi notunun da bu durumda etkisi oldukça önemlidir. Fakat kredi notu düşükse traktör kredisi alınamamaktadır. Ziraat Bankası tarımsal kredileri için müşterilerine %5 ile %6 oranında faiz uygulamaktadır.

%5 faiz oranına göre hesaplama yapılırsa bu oran yıllık olacağından aylık hesaplama için %5/12= 0,41 civarında olacaktır. Ayrıca Ziraat Bankası traktör kredisi 84 aya (7 yıl) kadar vadelendirmektedir.

Traktör Kredisi Hesaplama 2023

Kredi Miktarı: 50 bin TL
Vade Sayısı: 12 Ay
Aylık Ödenecek Taksit: 4.301,12 TL
Ödenecek Toplam Tutar: 51.613,44 TL

Kredi Miktarı: 50 bin TL
Vade Sayısı: 24 Ay
Aylık Ödenecek Taksit: 2.213,87 TL
Ödenecek Toplam Tutar: 53.132,88 TL

Kredi Miktarı: 50 bin TL
Vade Sayısı: 36 Ay
Aylık Ödenecek Taksit: 1.518,92 TL
Ödenecek Toplam Tutar: 54.681,27 TL

Kredi Miktarı: 50 bin TL
Vade Sayısı: 48 Ay
Aylık Ödenecek Taksit: 1.172,05 TL
Ödenecek Toplam Tutar: 56.258,59 TL

Kredi Miktarı: 50 bin TL
Vade Sayısı: 60 Ay
Aylık Ödenecek Taksit: 964,41 TL
Toplam Tutar: 57.864,60 TL

Kredi Miktarı: 50 bin TL
Vade Sayısı: 72 Ay
Aylık Ödenecek Taksit: 826,38 TL
Toplam Tutar: 59.499,45 TL

Kredi Miktarı: 50 bin TL
Vade Sayısı: 84 Ay
Aylık Ödenecek Taksit: 728,13 TL
Toplam Tutar: 61.162,92 TL

Yukarıdaki hesaplamalar örnek olmakta, asıl hesaplamalar ve başvurular için bankaya müracaat edilmelidir.

TEB Traktör Kredisi

Çiftçiler yalnızca kamu bankaları tarafından desteklenmiyor. Aynı zamanda özel bankalar da kredi desteği sağlıyor. Türkiye Ekonomi Bankası, tarım ve hayvancılık alanında işletme ve yatırım kredileri sunmaktadır. Yatırım kredileri kapsamında hayvancılık, süt ürünleri üretimi, seracılık, arazi ve işyeri alımı, makine – teçhizat kredisi, traktör kredisi vb. konularda kredi desteği sağlamaktadır. Traktör satın alımını finanse etmek için verilen kredi;

 1. Maksimum 60 aya kadar vadeli,
 2. Aylık, 3 ayda, 6 ayda ve 12 ayda bir defa eşit ödeme seçenekli olmaktadır.

Krediden yararlanmak isteyen kişiler T.C kimlik kartı, işletmeyi teşvik edici belgeler (tapu, kira kontratı gibi), traktör satın alım bedelini gösteren proforma fatura ve ikametgah belgesiyle birlikte en yakın TEB şubesine başvuru yapılabilmektedir.

En Düşük Faizli Traktör Kredisi Veren Bankalar

TEB Traktör Kredisi

Halkbank Traktör Kredisi Hesaplama

Traktör satın almak istiyorsanız, gideceğiniz bankalardan biri Halkbank olabilir. Banka, Tarımsal Destek Paketi ile çiftçilere destek sağlamaktadır. Yeni ve 2. el traktör alımları için geçerli olan kredi ile sadece traktörleri değil, tarım için gerekli diğer ekipmanları da satın alabilirsiniz. Traktör kredisini 60 ay süre ile kullanabilirsiniz. 2. el traktör satın almak istiyorsanız, sigorta tutarının % 50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz.

Yeni traktör alımlarında tahsis edilecek azami kredi limiti, KDV dahil fatura tutarının maksimum% 70’i olmaktadır. Bu bağlamda 120.000 TL’ye traktör aldığınızda 90.000 TL kredi alabileceğiniz anlamına geliyor. Halkbank’ın verdiği traktör kredisinden yararlanmak için aranan şartlar şu şekilde olmaktadır;

 1. İlk olarak bankaya tarım işçiliği yapıldığını kanıtlayan belge sunulmalı,
 2. 18 yaş ve üzeri olunmalı,
 3. Gelir belgesi olmalı,
 4. Kredi notunun yüksek olması,
 5. ÇKS kaydınızın ve belgesinin bulunması,
 6. Vergi dairesine borcun olmadığına dair belge olması,
 7. Bir miktar peşinat bulundurulması gibi şartlar banka tarafından talep edilmektedir.

Şartları yerine getirebiliyorsanız en yakın Halkbank şubesine T.C kimlik kartı, ikametgah belgesi, gelir belgesi ve traktör faturalarını (yeni traktör proforma fatura, traktör sigorta faturası) ibraz etmelisiniz. Belirlenen belgelerle banka şubelerinden talepleriniz neticesinde sizden kefil veya ipotek istenebilir. Banka müşterilere özel faiz oranları sunmaktadır. Faiz oranları ve ödeme tablosu hakkında detaylı bilgi için size en yakın Halkbank şubesi ile iletişime geçebilirsiniz.

Vakıfbank Traktör Kredisi 2023

Devlet bankalarından olan Vakıfbank müşterilerine traktör kredisi veriyor. Vakıfbank‘tan kullanılacak olan traktör kredisinin faiz oranları düşük olmaktadır. Çiftçilere verilen krediler işletme ve yatırım kredisi olarak iki farklı şekilde verilmektedir. Traktör kredileri ise yatırım kredisi olarak verilir ve 0 ve 2. el traktör alımlarında kullandırılmaktadır. Vakıfbank’tan traktör kredisi alındığında;

 1. Bankaya sıfır ve ikinci el traktörler için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.
 2. Kredinin vade sayısını en fazla 60 ay olarak belirleyebilirsiniz.
 3. %0,98 faiz oranı ile traktör kredisi kullanabilirsiniz.
 4. Sıfır traktörlerde fatura bedelinin %75’i oranında kredi kullanabilirsiniz.
 5. Gelire göre geri ödeme planı ayarlayabilirsiniz.
 6. Aylık, 3, 6 ve 12 aylık şeklinde geri ödeme dönemleri oluşturabilirsiniz.

Vakıfbank tarafından sunulan traktör kredisinin özellikleri çiftçilere oldukça cazip olarak sunulmaktadır. Banka ile iletişime geçerek geri ödemeler hakkında net bilgi alabilirsiniz.

Denizbank Traktör Kredisi Faiz Oranları 2023

Denizbank, tarımsal projelerinizi artırmak için yatırım kredisi veriyor. Yatırım kredisi kapsamında, meyve tesislerine kredi, hayvancılık kredileri, arazi satın alma kredileri, iyi tarım uygulamaları için krediler, traktör ve tarım ekipmanları kredileri gibi çiftçilere krediler sağlamaktadır. Tarım faaliyetlerinin verimli olarak sağlanması için finansal destek sağlayan Denizbank, 60 ay vadeli kredi seçeneği sunuyor. Traktör kredileri için;

 1. Sıfır traktörlerde KDV dahil proforma fatura bedelinin %75′ine kadar,
 2. 2. el traktörlerde ise KDV dahil kasko bedelinin %75′ine kadar

kredi desteği sağlamaktadır. Böylelikle 100 bin TL’lik kredi talep edilmesi halinde 75 bin TL’lik krediden yararlanabilirsiniz. Bu kredi haricinde başlatılan yeni bir kredi kampanyası ise “Türk Traktör Finans Projesi” olmaktadır. Bu proje kapsamında bayiden kredi kullanımları başlamıştır. Kredi kapsamında;

 1. Bayilerden alınan New Holland ve Case IH markalı traktörlerin alımlarında şubeye gitmeye olmadan bayilerden kredi kullanabilmektedir.
 2. Kredi için uygulanan faiz oranı banka aracılığıyla öğrenilmekte ve uygun ödeme koşulları ile kredi fırsatı sunulmaktadır.

Denizbank’ın sağladığı traktör kredilerinden yararlanmak için size en yakın Denizbank şubesine gidebilirsiniz. Bankalardan yeni ve ikinci el traktör kredilerinden yararlanarak işletmenizin ihtiyaç duyduğu traktörü temin edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.