Güncel Ajans

E-Devlet Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama 2020

E-Devlet Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama 2020

E-devlet ücretsiz kredi notu sorgulama yapabilir bu sayede KBB skorunuzu öğrenebilirsiniz. E-devlet ücretsz kredi notu sorgulama üzerinden güncel borç ve kredi kartı kartı bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. Ücretsiz kredi notu öğrenerek müşterisi olduğunuz bankalardan kısa süre içerisinde kredi başvurusu yapabilirsiniz.

E-Devlet Kredi Notu Sorgulama (Ücretsiz)

E-devlet üzerinden birçok işlem yapılabildiği gibi son zamanlarda vatandaşların oldukça merak ettiği kredi işlemleri de e-devlet üzerinden görüntülenmektedir. Yeni gelen e-devlet hizmeti ile ücretsiz bir şekilde kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notu iyi olan kişinin guncelajans.com acil nakit ihtiyaçlarına çözüm olarak kredi kullanımı sunan bankalardan yapacağınız kredi başvurularınız bu sayede olumlu değerlendirilebilir. Risk merkezi raporu adı altından değerlendirilen kredi notu sorgulama servisi için herhangi bir ücret ödemeye gerek kalmadan banka sicilinizi sorgulayabilirsiniz.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Birçok kurum kuruluş tarafından belirli bir ücret karşılığında KBB puanınızı öğrenebilir hatta danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Günümüzde ücretli olarak kredi notunu öğrenebileceğiniz ve akla ilk gelen sorgulama merkezi FİNDEKS olacaktır. Findeks üzerinden çok düşük rakamlar ödeyerek kredi notunuzu anında mail adresinizden görebilirsiniz. Ancak ücret ödemek istemeyenler içinde E-devlet üzerinden ücretsiz kredi notu sorgulama yapılabildiğini biliyor muydunuz? E-devlet ücretsiz kredi sorgulama detayları yazımızın devamında..

E-devlet Kredi Notu Sorgulama İşlemi

E-devlet ücretsiz kredi sorgulama yapabilmeniz oldukça pratik ve kolaydır. E-devlet sistemine TCKN ve size özel şifrenizle giriş yaparak oldukça basit yöntemler ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. E-devlet üzerinden kredi sorgulaması yapabilmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde olacaktır;

 • E-devlet uygulamasına akıllı cihazınız ya da bilgisayar üzerinden giriş yapmanız gerekir.
 • Ardından e-devlet anasayfada yer alan arama çubuğuna Türkiye Bankalar Birliği yazmanız,
 • Türkiye Bankalar Birliği hizmetleri arasından ise Risk Merkezi Raporu hizmetini seçmeniz gerekmektedir.
 • Açılır sayfada dilerseniz Kredi Limit ve Borç Bilgilerinizi görebilir dilerseniz de Çek Bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.
 • Her ay bir defaya mahsus olarak yapacağınız ücretsiz kredi notu başvurusu için yeni başvuru butonuna tıklayarak,
 • PDF formatında cihazınıza risk merkezi raporunu açabilirsiniz.

Tüm bu aşamaları yapmadan sadece kimlik doğrulaması ile e-devlet ücretsiz kredi notu sorgulama yapmak ve Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi Raporu başvuru sayfasına yönlendirilmek için tıklayınız.

TC İle Kredi Notu Sorgulama

TC Kimlik numaranız ile birçok site üzerinden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. E-devlet üzerinden sadece TC numaranızı girerek ücretsiz kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Yukarıdaki aşamaları takip ederek veya verdiğimiz linkten bağlantı/yönlendirme sayfasına erişerek kredi notunuzu anında öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir-  PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır? (80 Bin TL)

FİNDEKS Kredi Notu Öğrenme 2020

Her vatandaşın kredi notu öğrenme diyince akla ilk gelen uygulamalardan biri olan findeks uygulaması üzerinden kredi notunuzu detaylı görüntüleyebilirsiniz. Fiyatlandırma guncelajans.com üzerine hizmet sunan ve sizden belirli bir ücret karşılığında kredi notu öğrenme servisi sağlayan Findeks 2020 yılı için güncellenen rakamları;

Klasik, Gold Danışmanlık ve Premium seçenekleri ile vatandaşın hizmetine sunan findeks üzerinden kredi notu sorgulaması yapabilmek için talep edilen ücretler;

 • Klasik paket seçiminde, 12 defa kredi notunuzu detaylı yapabilir, 12 ay boyunca kredi notunuzu izleyebilir ve 12 boyunca yine uyarı hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bunun için ödemeniz gereken fiyat 85 Liradır.
 • Gold Danışmanlık servisinden yararlanarak, klasik pakete ilave olarak 3 kez not danışmanı hakkından yararlanabilirsiniz. 121 lira hizmet bedelidir.
 • Premium paket içeriğinde ise, Gold danışmanlık hizmetlerine ek olarak 12 ay boyunca takipçi hizmetinden 225 lira ödeyerek yararlanabilirsiniz.
 • Tek seferlik kredi notu öğrenmek için de 6 lira + KDV ödeyerek mail adresinize gelen kredi notu analizi üzerinden detaylı kredi notunuzu görüntüleyebilirsiniz.

FİNDEKS ile 6 TL’ye kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Alacağınız findeks hizmet sonrası görüntülenen puanların yorumu ise şu şekildedir;

 • 0-699 En Riskli
 • 700-1099 Orta Riskli
 • 1100-1499 Az Riskli
 • 1500-1699 İyi
 • 1700-1900 Çok İyi

Findeks kredi notu öğrenmek için tıklayınız.

Findeks Kredi Notu Hesaplama

Findeks gibi diğer uygulamalar üzerinden veya kredi çekmek istediğiniz bankanın kredi notunuzu hesaplarken dikkat edeceği birtakım kriter vardır. Bu kriterlere göre kredi notunuz hesaplanır. Hesaplanan kredi notunun iyi olması durumunda kredi çekme hakkına sahip olabilirsiniz. Findeks gibi hizmet servisleri ve bankaların kredi notu hesaplamaları;

 • Düzenli ödeme kredi notunu belirleyen en önemli faktörlerden biridir. Kredi kartı ve kredi borcu gibi adınıza kayıtlı her ödemenizi düzenli yapmanız halinde kredi notunuzda artış gözlemlenmektedir. Kredi notu hesaplamalarında düzenli ödeme alışkanlıkları yüzde 30 gibi bir oranı kapsamaktadır.
 • Adınıza kayıtlı borçlarınız ve hesap durumunuz ise kredi notu hesaplamada yüzde 25 oranında etkilidir.
 • Reddedilen ve devamlı yapılan kredi başvuruları da kredi notunu etkilemektedir. Yüzde 20 oranında.
 • Var olan kredi durumu ve kullanılmakta olan kredi ise %15 oranında etkilemektedir.
 • Diğer bazı kriterlerde yüzde 10 üzerinden etkilenmekte ve buna göre hesaplanmaktadır.

Ziraat Bankası 0.89 Faizli İhtiyaç Kredisi (Yeni Kredi) 2020 detaylarına link üzerinden ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.