Güncel Ajans

157 Bin Kişiye 90 Milyon Destek Ödemesi Başlıyor! 

157 Bin Kişiye 90 Milyon Destek Ödemesi Başlıyor! 

Ağustos ayında yapılacak olan sosyal destek programı hakkında Bakanlıktan açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından toplamda 5 adet nakdi destek kapsamında ödeme yapılacağını bildirdi. Bakan tarafından duyurulan nakdi destek ödemesi ile 157 bin kişiye toplamda 90.1 milyon TL’lik ödeme yapılacak. Yapılacak olan 5 nakdi desteği ve ödeme tarihi hakkında bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

İhtiyaç Sahibi Asker Ailelerine Destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından askerliğini yapmakta aynı zamanda muhtaç olan er ve erbaşların ailelerine aylık olarak 400 TL verilecek. Bu aylık ödeme 2 ayda bir olacak şekilde vatandaşlara verilecek. Böylelikle ihtiyaç sahibi asker ailelerine 2 ayda bir 800 TL nakdi destek ödemesi yapılacak. Toplamda 24.000 asker ailelerin hesaplarına 16.9 milyon TL ödeme yapılacak.

Asker Çocuklarına Yönelik Destek

Bakanlıktan bu açıklamaya ek olarak ihtiyaç sahibi ve muhtaç durumda olan asker çocukları için düzenlenmiş olan desteğin miktarından yüzde 50 oranında artış yapıldığı bildirildi. Böylece 100 TL olan destek 150 TL olarak verilecek. İhtiyaç sahibi asker ailelerine yapılacak olan destek gibi, bu nakdi destek ödemesi de 2 ayda bir olacak şekilde 300 TL olarak yansıtılacak. Ayrıca 2020 yılı Ağustos ayı içerisinde muhtaç asker çocuklarına toplamda 284 milyon TL nakdi destek ödemesi yapılacak.

İhtiyaç sahibi öğrencilere devlet tarafından yapılan yardım hakkında bilgi almak için “SED Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 2020” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir-  SGK Tüp Bebek Tedavi Şartları ve Fiyatları 2020

Muhtaç Kadınlara Nakdi Destek

Bakanlığın yapmış olduğu açıklamalarda 5 nakdi destek ödemesinden biri olan muhtaç kadınlara yönelik nakdi destek için toplamda 89.000 ihtiyaç sahibi kadınlara 57.8 milyon TL destek ödemesi yapılacaktır.

Yetimler İçin Maddi Destek

Annesi ya da babası veya her ikisi de vefat emiş olan çocuklara aylık 150 TL nakdi destek yapılacaktır. Bu ödemeler ise 18 yaşından küçük yetim, öksüz ya da hem yetim hem öksüz çocuklara verilecektir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Ağustos ayı itibariyle 39 bin yetim ve öksüzlerin hesaplarına toplam olarak 11.6 milyon TL nakdi desteğin yatırılacağını bildirdi.

Kronik Hastalara Maddi Destek Ödemesi

Bakanlığın bünyesinde gerçekleşen maddi destek ödemeleri içerisinde kronik hasta aynı zamanda da ihtiyaç sahibi vatandaşlara ödeme yapılacak. 2020 yılı Ağustos ayında 2 binden fazla kronik hasta ve muhtaç kişiler için toplamda 3.3 milyon TL nakdi destek yapılacak.

Nakdi Destek Ödemesi Tarihleri 2020

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından bu ay içerisinde yapılacak olan toplam 5 nakdi destek ödemelerinin tarihleri hakkında şu şekilde açıklamalarda bulundu:

  • İhtiyaç sahibi asker ailelerine, asker çocuklarına, ihtiyaç sahibi kadınlara ve yetimlere verilecek olan destek ödemesi 24 Ağustos 2020 ile 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında,
  • İhtiyaç sahibi kronik hastalara ise 25 Ağustos 2020 tarihilerinde ödemeler yapılacak.

Ağustos Ayı Destek Ödemesi ve Miktarları 2020

Bakanlık tarafından Ağustos ayı içerisinde yapılacak olan 5 nakdi ödemesi ve ödeme tutarları aşağıda yer almaktadır.

  • İhtiyaç sahibi asker ailelerine 16.9 milyon TL
  • Muhtaç asker çocuklarına 284 bin TL
  • İhtiyaç sahibi kadınlara 57,8 milyon TL
  • Yetim ve öksüzlere 11,6 milyon TL 
  • Kronik rahatsızlığı olanlara ise 3,3 milyon TL ödeme yapılacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.