Güncel Ajans

50 Bin TL Deprem Kredisi Şartları 2020

50 Bin TL Deprem Kredisi Şartları 2020

30 Ekim 2020 saat 14:51’de İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem felaketinin ardından arama kurtarma çalışmalarına son hızla devam ediliyor. Gerçekleşen Kabine Toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan depremzedelere seslenişte bulundu. Cumhurbaşkanının açıklamalarına göre depremzedeler için TESKOMB aracılığıyla 50 bin TL’ye kadar hibe desteği verilecek. Hibe desteği yanında Halkbank’tan kullanılan esnaf kredilerinin taksit ödemeleri faizsiz olarak bir yıl süre ile ertelenecek. 50 bin TL deprem kredisi hakkında detaylı bilgi için yazımızı incelemeye devam ediniz.

Deprem Mağduru Esnaflara Devlet Desteği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İzmir depreminde iş yeri yıkılan veya ağır hasar gören, denizin taşması sebebiyle iş yeri sular altında kalan esnafımıza TESKOMB vasıtasıyla 50 bin liraya kadar hibe desteği verilecektir. Ayrıca depremden zarar gören esnaf ve sanatkarlarımızın TESKOMB aracılığıyla Halkbank’tan kullandığı kredilerin taksit ödemeleri de faizsiz olarak bir yıl süreyle ertelendi.” ifadelerine yer verdi.

Halkbank esnaf kredilerinin ertelenmesi ve 50 bin TL hibe desteği için başvuru koşulları hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 50 bin TL esnaf kredisi başvuru şartları ve kredi erteleme koşulları için yeni bir bilgi paylaşıldığında sizlerle paylaşacağız.

Deprem Kredisi

Deprem Kredisi

Depremle ilgili çalışmalar için çeşitli kamu kurumlarının İzmir’de görevlendirildiğini belirtirken Erdoğan, şu şekilde açıklamalarına devam etti:

Evleri hasar gören veya evlerine girmek istemeyen depremzedeler için 2 bin 700 çadır kurulmuş, yeteri kadar battaniye ve diğer ihtiyaç malzemesi gönderilmiştir. Halihazırda faal olan 11 bin kişi kapasiteli çadır kentlerde 6 bin 700 civarında vatandaşımız barınıyor. Bu kapasiteyi ihtiyaca göre istediğimiz kadar artırabiliyoruz. Kamuya ait tüm yataklı kurumların imkanları da İzmir halkının istifadesine sunulmuştur. Yıkımın yoğun olduğu Bayraklı’da 1000 adet birimden oluşan bir konteyner kent kurmaya bugün itibarıyla başladık. Burayı 20 gün içinde kullanıma hazır hale getiriyoruz. Yıkılmış veya yıkılacak durumdaki binalarda bulunan, eşyalarını kurtaramayan vatandaşlarımıza 30 bin lira eşya yardımı yapıyoruz. Aynı şekilde evlerini taşıyacak mülk sahiplerine 13 bin lira, kiracılara 5 bin lira taşınma yardımı veriyoruz. Kurumlarımıza bu tür hibe çalışmalarında kullanılmak üzere 29 milyon liralık kaynak gönderilmiştir.

Depremzedelere devlet tarafından 30 bin TL eşya yardımı yapılacak. Mülk sahiplerine ev taşımaları için 13 bin TL, kiracılara ise 5 bin TL taşınma yardımı yapılacaktır. Halkbank Esnaf Kefalet Kredisi hakkında bilgi almak isterseniz linke tıklamanız yeterlidir.

İlginizi Çekebilir-  Esnaf Odası Kayıt Ücreti 2020 Yılı Güncel Tarife
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.