Güncel Ajans

Çiftçilere 2 Bin TL. Destekleme Müjdesi!

Çiftçilere 2 Bin TL. Destekleme Müjdesi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çiftçilere verilen destekleme ödemeleri hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Bakanın açıklamalarına göre 2021 yılı itibariyle 2.000 TL’nin altında destek alan çiftçi kalmayacak. Yeni açıklanan destekleme müjdesi hakkında bilgiye yazının devamında erişebilirsiniz.

2 Bin TL Tarımsal Destek Müjdesi

Bakan Pakdemirli’nin yapmış olduğu açıklamalara göre, “2.000 TL’nin altında destek almayan kimse kalmayacak.”  İlk sene 2 bin TL’nin altında destek alan çiftçiler, bir sonraki senenin bütçesinden 2.000 TL’ye tamamlanacak. İzmir’ de “Tarım Ormanının Geleceği zirvesi” programında konuşma yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yapmış olduğu konuşmada tarımsal destekler hakkında;

“2 bin TL. altında destek almayan kimse kalmayacak şekilde bir düzenleme yaptık, şimdilik ilk sene önümüzdeki yıl 2.000,00 TL.’ nin altında destek alanları bir sonraki yılın bütçesinden 2 bin TL.’ ye tamamlanacak şekilde formülize ettik. Ondan sonra bu otomatik hesaplanarak hesaba yatacak vaziyete gelecek.” dedi.

Çiftçilere 2 Bin TL. Destekleme Müjdesi!

Çiftçilere 2 Bin TL. Destekleme Müjdesi!

Böylelikle yıl boyunca çiftçilerin alacakları tarımsal destekleme ödemeleri her çiftçi için en az 2.000 TL olacaktır. Çiftçilere verilecek olan bu desteleme tutarı ise 2021 yılında uygulanmaya konulacaktır.

Yeni açıklanan bereket kredisi hakkında bilgi için “Çiftçilere 10 Bin TL. Faizsiz Bereketli Kredi Müjdesi!” tıklayınız.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Geleceğe Nefes Kampanyası tarihin en başarılı kampanyalarından biriydi. 11 Kasım 2020 tarihinde yine sahalarda olacağız, bu defa 35 ülke de aynı anda ağaç dikimleri yapacağız.” diyerek konuşmalarına devam etti.

2020 yılında tarım ve hayvancılık alanlarında çiftçilere verilen destekleme ödemeleri hakkında detaylı bilgi almak için “2020 Yılı Tarım ve Hayvancılık Destekleme Ödemeleri” başlıklı yazımızı inceleyiniz.

İlginizi Çekebilir-  Tarım ve Hayvancılıkta Yeni Hibe Desteği (GÜNCEL 2020)
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.