tiktok iş fikirleri sosyal yardımlar krediler
DOLAR
32,4657
EURO
34,6978
ALTIN
2.479,30
BIST
9.530,47
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
19°C
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
17°C
Cuma Hafif Yağmurlu
17°C
Cumartesi Az Bulutlu
19°C
Pazar Az Bulutlu
21°C

Çalışan Annelere Kreş Yardımı 2023 E-Devlet Kreş Yardımı

Çalışan Annelere Kreş Yardımı 2023 E-Devlet Kreş Yardımı

Çalışan annelere kreş yardımı 2023, çalışan annelere kreş parası nasıl alınır, çalışan anneler için kreş yardımı için nereye başvurulur, çalışan annelere kreş yardımı e-devlet, e-devlet kreş yardımı başvurusu, SGK çalışan anne desteği, hangi illerde yapılacak, İşkur kreş yardım başvurusu, kreş yardımı 2023, çalışmayan anneye kreş yardımı 2023, Devlet kreş yardımı başvuru formu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kreş yardımı başvurusu, Kreş yardımı başvuru formu 2023, Kreş yardımı başvuru e-Devlet, Kreş yardımı alan var mı, İŞKUR kreş yardımı başvurusu, çalışan annelere kreş yardımı başvurusu nereye yapılır? gibi konular hakkında geniş çaplı bilgilere yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Kreş Yardımı 2023

Çalışan anneleri iş hayatından alıkoymamak ve onları rahatlatmak için yapılan çalışmalar arasında kreş ödenek yardımı gündemdedir. Devlet daha çok çocuk sahibi dul annelere, boşanan ve kocası ölen annelere, maddi imkânları olmayan ve maddi güçlük çeken ailelere destek verecek. Başvuruda kullanılan en önemli kriter söz konusu çocuğun 0 ile 5 yaş arasında olması gerektiğidir. Ve aile verilen koşulları karşılamalıdır. Kredi yardımından yararlanmak için talebin Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na iletilmesi gerekmektedir.

Çalışan Annelere Kreş Parası Nasıl Alınır? 2023 Şartları

Devlet, çalışan anneleri rahatlatacak yeni düzenlemeler çıkararak ve 0-5 yaş arası çocuğu olan anne ve babalara anne yardımı alarak meslek hayatına daha rahat devam edebilecektir. Bu düzenleme ile aileler, maddi zorluklar yaşamadan maliyetleri daha kolay karşılayarak çocuklarına daha iyi bir gelecek ve daha iyi bir yaşam sağlayacaktır. Kres yardımının nereden talep edileceğine bir göz atalım. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sağlanan bu yardıma;

 • Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri, 
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuru yaparak yardımdan faydalanılır.

Bu değerlendirme Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Değerlendirme kriterlerini karşılayan annelere kreş parası desteği verilmektedir. Değerlendirme kapsamında; Ailenin sosyal ve ekonomik durumu, diğer aile bireylerinin varlığı, aylık kazanç ve kişi başına düşen gelir ile annenin çalışma durumu ele alınıyor.

Böylelikle çalışan annelere kreş yardımı var mı sorusuna yanıt vermiş olduk. Dilerseniz yazımıza devam ederek tüm bilgilere ulaşabilir, hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

SED Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? tıkla ve öğren!

Kreş Yardımı Nasıl Alınır? 2023 Şartları Nelerdir?

Bakanlık, artan kadın istihdamı ve anne yardımının ana hedefi olan çocuk bakımı nedeniyle çalışan annelere kreş desteği sağlıyor. Çocuk bakım yardımından yararlanmak için yukarıda belirtilen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Yeni düzenlemelerle devlet, yüksek gelirli aileler dışında 0-5 yaş arası çocukların annelerine anne yardımı sağlayacak ve anneler işlerini bırakmadan kariyerlerine devam edebilecekler. Çocuk bakım desteğinin ana belirleyicisi, ailenin gelir düzeyidir. Tübitak destekli sosyal yardım bilgi sistemine başvuran ailenin gelir durumu 0 ile 100 puan arasında belirlenecek. Mahalle kreşleri oluşturulacak ve değerlendirme sonunda alınan puana göre kreş yardımı yapılacaktır. Masraflar doğrudan aileye değil, kreşe ödenecektir.

Çalışan Annelere Kreş Yardımı Başvurusu

Çalışan Annelere Kreş Yardımı Başvurusu 2023

Kreş yardımı için henüz net bir rakam yoktur. Proje için çocukların eğitiminin temeli aylık 300 TL. Ancak bildiğiniz gibi kreş fiyatları oldukça yüksek. Normal bir kreşin ortalama fiyatı 500 TL ile 1.000 TL arasında değişiyor. Bakanlık bu durumları ve verilen bedeli değerlendiriyor. Bu uygulama kreş ihtiyacını da artıracaktır. Böylelikle kooperatifler aracılığıyla mahalle kreşlerinin de kurulması gündemdedir. Kreş parası yardımı, proje alt yapı çalışmaları tamamlanarak ve çalışan annelerin durumu dikkate alınarak en kısa sürede ödenecektir.

SGK Kreş Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hükümet, çalışan annelerin çocuklarını kreşe göndermelerini destekliyor. Çocuklarını Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreş, anaokuluna ve gündüz bakımevlerine gönderen ve sigortalı çalışan veliler bu destekten yararlanabilecekler. Bu yardım çalışan bir anneye kreş yardımı 24 ay boyunca yapılır. Ayrıca Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı tarafından bir defaya mahsus olmak kaydıyla maddi yardım almaya hak kazananlara 650 TL kırtasiye desteği sağlanır.

2023 yılı Doğum Yardımı Nasıl Alınır? inceleyebilir ve böylelikle yardım alabilirsiniz.

Çalışan Annelere Bakıcı Yardımı Nasıl Başvuru Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Avrupa Birliği’nin ortak finanse ettiği desteklerden yararlanan eğitimli çocuk bakıcıları, kadın istihdamı için proje desteği kapsamında çalışmak, işe dönmek veya yeni bir işe başlamak isteyen annelere yönelik destekten yararlanmaktadır. Projeden yararlanmak isteyen aileler online destek başvurusunda bulunabilirler. Projeye katılmak isteyen anneler e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak buradan başvuru yapabilirler.

Çalışan Annelere Kreş Yardımı Hangi İllerde Yapılıyor?

Bakanlığın istihdamı artırmak ve düşük gelirli çalışan anneler için yaptığı bu çalışma;

 1. Ankara,
 2. Antalya,
 3. Bursa,
 4. Elazığ,
 5. İstanbul,
 6. İzmir,
 7. Malatya

illeri olarak belirlenmiştir. Ancak önümüzdeki yıllarda bu yardımlar tüm illerde yapılacak ve düşük gelirli çalışmak zorunda kalan dul ve eşi vefat eden annelere yardım devam edecektir. 650 TL olan bu destek, 2023 yılında tekrar güncellenecek ve 0-5 yaş arası çocuğu olan ailelere kreş desteği sağlanmaya devam edecektir.

Eşi Vefat Eden Kadınlara Maddi Yardım Başvurusu bilgi için tıklayın.

Çalışmayan Anneye Kreş Yardımı 2023

İşsiz anneler ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla çocuk yardımı almaktadır. Fakat aynı şey kreş yardımı için söylenemez. Bu durumdan eşi vefat etmiş veya maddi sıkıntılar yaşayan, 0-60 ay aralığında çocuk sahibi olan anneler faydalanabilmektedir. Fakat destekten yararlanmak isteyen anneler için belirli şartlar da aranmaktadır. Bu koşullara uymayan aileye destek sağlanamaz. Buna göre koşullar aşağıdaki gibidir;

 • Kesin kayıt tarihinden itibaren 4-A SSK sigortalısı olarak annenin tam zamanlı çalışmıyor olması,
 • SGK primi aylık kazancının düşük olması,
 • Çocukla ile annenin aynı ikamette olması

durumunda çalışan ya da çalışmayan anneler her ay 686 TL devlet yardımı alabilmektedir. Başvurular e- Devlet üzerinden gerçekleşmektedir. Başvuru kabul edildiği takdirde yardımlar Halk Bankasından alınabilmektedir.

Mama ve Bez Yardımı Nasıl Alınır? Ne Zaman Yatar? öğrenebilirsiniz.

Çalışan Annelere İŞKUR Kreş Yardımı 2023

Devlet, torba yasasıyla çalışan annelere müjde verdi! Sigortalı olarak çalışan anneye doğrudan her yerde sağlanacak kreş desteğinden yararlanmak için İşkur’a kaydolarak veya yukarıda verilen iş ve aile durumunuzla ilgili bilgilerle İşkur dosyası oluşturarak başvuru yapabilirsiniz.

Devlet tarafından sağlanan bu desteğe Aile Bakanlığı veya Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla başvurabilir ve çocuğunuza parlak bir gelecek sunabilir ve işinizi bırakmak zorunda kalmadan devlet desteğiyle çalışmaya devam edebilirsiniz. Yukarıda verilen başvuru bilgilerini takip ederek belgelerinizi tamamlamalı ve gerekli belgeleri hazırlamalısınız.

Çalışan Annelere Kreş Yardımı Başvurusu

İşte Anne Projesi İŞKUR Başvuru Şartları Nelerdir? isimli içeriğimizden konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Devlet Kreş Yardımı İçin Başvuru Gerekli Belgeler

Kreş desteği için aşağıda listelenen belgeleri hazırlayıp gerekli kurumlara başvurularını iletebilirsiniz.

 • Devlet kreş yardımı için başvuru formu
 • T.C kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • İşyeri tarafından onaylı maaş bordrosu
 • İkametgah belgesi
 • Nüfus kayıt örneği
 • Kiracı anneler için kira kontratı fotokopisi

Bu belgeler ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Çalışan Annelere Kreş Yardımı e-Devlet

Bakanlık kararı ile verilen bu yardımlara Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından gerekli belgelerle başvurabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden e-Devlet sistemiyle kimlik bilgilerinizle giriş yaparak, adımları doğru bir şekilde tamamlayarak, başvuruda bulunabilir ve başvurunuzun sonucunu takip edilirsiniz.

Yorumlar

 1. Selçuk dedi ki:

  Edirne Uzunköprü de yaşıyorum issizim daha önceleri yevmiyeli işlere gidiyordum su an iş yok uzun zamandır çalışmıyorum ve Uzunköprü iş bulabilmek için torpilli olmanız gerekiyo ve maalesef o da bizde yok şu an zor durumdayım acil maddi ve gıda yardımına ihtiyacım var duyarlı hayırseverlere şimdiden teşekkürler

 2. Bülent şümşet dedi ki:

  Merhaba pandemiden dolayı işsizim 2 çocuğum var kiraciyim çok mağduruz borclarimi odeyemiyorum herşey üst üste geliyo kirami odeyemiyorum faturalarım hepsi kaldı lütfen yardım edin çok kötü durumdayım nereye gitsem iş için kapılar kapalı lütfen yardım edin